Б О Л Е Х І В С Ь К А   М І С Ь К А   Р А Д А
20 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інформер

Погода в Болехові 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

  Курсы валют на PROext


Архівний відділ
 На головну / Управління, відділи та служби міської ради

Болехівськийрайонний архів розпочав свою діяльність після відновлення роботи державних архівів області відповідно до наказу начальника відділу державних архівів УНКВС у Станіславській області від 29 липня 1944 року (у 1939 - 1941 роках факт діяльності Болехівського райархіву не підтверджується в архівних документах того періоду; під час німецької окупації (1941-1943) діяльність архівів області була припинена) та був ліквідований у зв’язку з ліквідацією  Болехівського району 30 грудня 1962 року.

  У зв’язку наданням м. Болехову статусу  «міста обласного підпорядкування» був утворений міський державний архів відповідно до рішення виконкому Болехівської міської Ради народних депутатів від 22 грудня 1993 року     № 396.

          У новостворений архів з Долинського районного архіву  були передані документи тих фондів, установи-фондоутворювачі яких перейшли у підпорядкування Болехівської міської Ради народних депутатів. Крім того, міський архів поповнювався документами постійного зберігання від новостворених установ та відкривалися нові фонди.  

          Відповідно до рішенням другої сесії четвертого демократичного скликання Болехівської міської ради від 15 серпня 2002 року № 10-2/2002 Болехівський міський державний архів перейменовано в архівний відділ виконкому Болехівської міської ради.   

          У райархіві (міськдержархіві) працювали:

- Лев Деніза Бернардівна (1944-1946);

- Рубан Ніна Іванівна (1946-1948) ;

- Самсонова Ніна Іванівна (1948-1953) ;

- Марусяк Меланія Іванівна (1953-1962);

- Гаєвська Володимира Михайлівна (1993-2000);

- Бурило Володимир Миколайович (2003-2006).

Відповідно до рішення 19-ої сесії Болехівської міської ради 7-го демократичного скликання від 30 травня 2017 року № 06-19/17 архівному відділу виконавчого комітету Болехівської міської ради надано статус юридичної особи публічного права та здійснено державну реєстрацію архівного відділу як юридичної особи публічного права з присвоєнням ідентифікаційного коду.

Архівний відділ виконавчого комітету Болехівської міської ради реалізовує державну політику у сфері архівної справи і діловодства, здійснює управління архівною справою та діловодством на території міста, а також координує та контролює діяльність органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій у питаннях архівної справи і діловодства. Крім того, вносить архівні документи, що мають місцеве значення, до НАФ, веде їх облік, зберігає та використовує відомості, що в них містяться.

Архівний відділ виконавчого комітету Болехівської міської ради працює відповідно до плану  розвитку архівної справи на рік та плану заходів щодо здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ та таких, що підлягають включенню до нього, на 2009-2019 роки.

  На виконання листа Укрдержархіву від 15 березня 2016 р.  № 01.3/776 та частини  4 розділу VЗакону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» внесено зміни  на 2016 рік до Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ та таких, що підлягають включенню до нього, на 2015-2019 роки та План заходів до неї в архівному відділі виконавчого комітету Болехівської міської ради.

          Джерелами формування Національного архівного фонду  є 12 юридичних осіб, які передають документи на зберігання (список № 1), та 8 юридичних осіб, які не передають документи на зберігання (список № 2) до архівного відділу.

Приймання документів від установ списку № 1 проводиться відповідно до затвердженого графіку на кожен рік.

Впорядкування документів в установах і організаціях  проводиться на договірних засадах.

Відповідно до ст. 42 Закону України «Про Національний архівний фонд   і архівні установи», п. 5.3.1.1., 5.3.2.8. Основних правил роботи державних архівів України, п. 4.6 Правил роботи архівних установ України та з метою організації  і вдосконалення роботи служб діловодства, експертних комісій та архівних підрозділів юридичних осіб і надання їм організаційно-методичної допомоги щорічно проводяться перевіряння роботи служб діловодства, експертних комісій та архівних підрозділів юридичних осіб – джерел формування НАФ архівного відділу відповідно до  затвердженого плану-графіку.

  Відповідно до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" та Порядку утворення та діяльності комісій з проведення експертизи цінності документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2007 року № 1004, створено експертну комісію архівного відділу виконавчого комітету Болехівської міської ради, на засіданнях якої проводиться розгляд, схвалення та подання до ЕПК Державного архіву Івано-Франківської області списків юридичних та фізичних осіб, що є джерелами формування Національного архівного фонду (далі – НАФ) і перебувають у зоні комплектування архівного відділу; описів справ постійного зберігання, внесених до НАФ,    та описів справ з кадрових питань (особового складу), актів про вилучення    для знищення документів, не внесених до НАФ, номенклатур справ юридичних осіб, що є джерелами формування НАФ і перебувають у зоні комплектування архівного відділу; актів про вилучення документів з НАФ, актів про невиправні пошкодження документів НАФ, які зберігаються в архівному відділі, юридичних та фізичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу; схвалення описів справ з кадрових питань (особового складу), актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу та у діяльності яких не утворюються документи НАФ; інструкцій з діловодства, положень про служби діловодства, архівні підрозділи та ЕК юридичних осіб, що є джерелами формування НАФ і перебувають у зоні комплектування архівного відділу.

  На зберіганні в архівному відділі знаходяться фонди, що весь час поповнюються документами виконавчого комітету міської та сільських рад, управлінь та відділів міськвиконкому, центральної міської лікарні, Прикарпатського лісогосподарського коледжу, документами місцевих виборів (у 2011 р. з документів  виборчих комісій з місцевих виборів 2010 року було утворено об’єднаний архівний фонд «Виборчі комісії з виборів депутатів місцевих рад   та сільських і міського голів» на базі існуючого фонду № 21 «Болехівська міська виборча комісія») та,  в зв’язку з  ліквідацією,  закриті фонди територіальні органи центральних органів виконавчої влади, колгоспів  і Болехівського лісокомбінату. Найчастіше використовуються документи виконкомів міської         та сільських рад.

          За документами, що знаходяться на зберіганні в архівному відділі, видаються довідки, архівні витяги та копії.

 

Перелік соціально-правових запитів щодо підтвердження

законних прав та інтересів громадян, що виконуються

архівними установами безкоштовно:

 

1. Реєстрація актів громадянського стану.

2. Освіта та навчання.

3. Присудження наукових ступенів, присвоєння вчених звань і підвищення кваліфікації.

4. Трудовий стаж та заробітна плата.

5. Участь у війнах та військових конфліктах.

6. Поранення та лікування.

7. Нагороди, присвоєння почесних звань.

8. Пенсії.

9. Служба у Збройних Силах УРСР, Українському війську.

10. Стан здоров'я, перебування на лікуванні.

11. Творча діяльність, авторські та суміжні права на наукові й інші праці.

12. Участь у Другій світовій війні, партизанському та підпільному русі, русі Опору, народному ополченні.

13. Перебування в евакуації, на окупованій території, у концтаборах, гетто, інших місцях примусового утримання, примусове вивезення до Німеччини та інших країн Центральної та Східної Європи у період Другої світової війни.

14. Репресії, депортаціції, розкуркулення, позбавлення волі та виборчих прав, конфіскація майна, реабілітація.

 

 

Перелік запитів, які виконуються державними архівними

установами на платній основі:

 

1. Тематичні.

2. Генеалогічні.

3. Підтвердження майнових прав на землю та нерухоме майно:

- виділення земельних ділянок під будівництво об'єктів господарства, установ, закладів, житлових будинків, допоміжних приміщень, гаражів;

- надання дозволу на реконструкцію, перебудову існуючих споруд;

- закріплення прибудинкової території за будинковолодіннями;

- введення в екплуатацію будівель та господарчих споруд;

- виділення житла;

- продаж домоволодінь;

- виготовлення копій ситуаційних і будівельних планів;

- виготовлення копій відповідних рішень виконкомів.

4. Підтвердження родинних зв'язків з метою отримання спадщини.

5. Біографічні (персональні запити щодо життя та діяльності, уточнення окремих фактів біографії).

6. Фактологічні.

 

ГРАФІК РОБОТИ АРХІВНОГО ВІДДІЛУ:

Робочі дні:

понеділок-п’ятниця з 800 до 1715

обід з 1200 до 1300

Прийомні дні:

щопонеділка та щочетверга з 800 до 1700

Вихідні дні:

субота, неділя

 

Адреса: пл. Івана Франка, 3, м. Болехів,

Івано-Франківська обл., 77202
Тел.:
3-42-35
E-mail: 
Blarcives@ukr.net

 

 

Інформація про надання послуг

архівним відділом виконавчого комітету Болехівської міської ради

 

з/п

Назва послуги, що надається

Оплата за послугу (грн.)

1

Надання консультацій установам, підприємствам і організаціям з питань організації роботи архівних підрозділів та діловодства

безкоштовно

2

Виконання довідок соціально-правового характеру

безкоштовно

3

Виконання тематичного запиту з видачею архівної довідки про встановлення (підтвердження майнових прав)

102,00

4

про встановлення/підтвердження окремих фактів, подій, відомостей

152,50

5

Виконання фактографічного запиту з видачею архівної довідки

152,50

6

Виконання тематичного/фактографічного запиту з видачею копій з архівних документів

26,23

7

Науково-технічне опрацювання документів в установах, підприємствах і організаціях

оплата згідно з до-

говором та актом виконаних робіт

8

Приймання документів з кадрових питань (особового складу) ліквідованих підприємств, установ і організацій на державне зберігання

57,00

за 1 одиницю зберігання

 
Анонси

Інформація

"Гаряча" телефонна лінія:

 3-42-52

 

Телефон довіри:

3-44-97

 

СЕСІЯ

чергова 45 сесія

міської ради відбудеться

в серпні 2019 року

Початок роботи о 10:00 год.

в кабінеті міського голови

 

Увага!

 

Запрошуємо на контрактну службу

 

Оперативна інформація з

питань цивільного захисту

 

Інформація про захисні споруди

цивільної оборони

 

Містобудівні умови та обмеження

 

 

Болехівське бюро правової допомоги

 

Україна - НАТО

 

Україна це Європа

 

 

 

 

Крим - це Україна

 

ATO

 

Національна академія Державної прикордонної служби України

 

Акції

 

Інфоблоки

Пошук нормативних документів

 

zakon.rada.gov.ua 


 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області