Б О Л Е Х І В С Ь К А   М І С Ь К А   Р А Д А
17 жовтень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інформер

Погода в Болехові 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

  Курсы валют на PROext


Новини
 На головну
4 Липень 2019 | Право голосу та порядок його реалізації

news-imageПро це йшлося сьогодні в облдержадміністрації під час «круглого столу» за ініціативою Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України в Івано-Франківській області.

Зазначимо, що співорганізаторами даного заходу є представники регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області та громадський омбудсмен ВГО «Громадянська мережа «Опора».

У засіданні  «круглого столу» взяли участь представники облдержадміністрації, обласної та міської ради, відділу ведення Реєстру виборців, Національної поліції і Головного управління юстиції в області.

Під час заходу були обговорені актуальні питання, зокрема, розповсюджені правопорушення під час виборчого процесу, особливості реалізації виборчого права під час виборів народних депутатів України, взаємодія і співпраця у сфері виборчих прав Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги та інші питання, які можуть виникнути під час виборчого процесу.

На завершення заходу учасники обмінялися думками з приводу озвученої інформації та висловили побажання щодо необхідності в подальшому організації подібних засідань.

У продовження теми актуальних питань виборчого процесу хочемо нагадати виборцям основні положення, що закріплені нормами законодавства, котрі слід знати та застосовувати в процесі реалізації свого виборчого права.

Слід зазначити, що громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.

Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Виборець реалізує своє право голосу під час виборів у порядку, встановленому законом.

Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах.

Крім того, забороняється застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця.

Забороняється контроль за волевиявленням виборців. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Членам виборчих комісій, іншим особам забороняється вчиняти будь-які дії чи розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця.

З метою захисту своїх виборчих прав громадяни можуть звертатися до виборчих комісій на підставі закону, до суду – в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, до правоохоронних органів – у випадках, коли законодавством передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність за порушення виборчих прав громадян.

Адміністративний позов про уточнення списку виборців може бути поданий до суду в порядку і строки, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України.


Архів новин

Анонси

Інформація

"Гаряча" телефонна лінія:

 3-42-52

 

Телефон довіри:

3-44-97

 

СЕСІЯ

чергова 45 сесія

міської ради відбудеться

в серпні 2019 року

Початок роботи о 10:00 год.

в кабінеті міського голови

 

Увага!

 

Запрошуємо на контрактну службу

 

Оперативна інформація з

питань цивільного захисту

 

Інформація про захисні споруди

цивільної оборони

 

Містобудівні умови та обмеження

 

 

Болехівське бюро правової допомоги

 

Україна - НАТО

 

Україна це Європа

 

 

 

 

Крим - це Україна

 

ATO

 

Національна академія Державної прикордонної служби України

 

Акції

 

Інфоблоки

Пошук нормативних документів

 

zakon.rada.gov.ua 


 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області