Б О Л Е Х І В С Ь К А   М І С Ь К А   Р А Д А
26 жовтень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інформер

Погода в Болехові 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

  Курсы валют на PROext


Новини
 На головну
13.06.2019 | Що таке торгівля людьми?

 Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном. При цьому страждають усі країни – і країна походження, транзиту, і країна призначення. 

За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Нині Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Лише за останні 17 років Міжнародною організацією з міграції було надано комплексну реінтеграційну допомогу, у тому числі юридичну, медичну, психологічну, фінансову, освітню та інші види допомоги 13485 українцям, які стали жертвам торгівлі людьми. 

Якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація. Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки. 

Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем – як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. 

Основною країною призначення є Росія, на другому місці – Польща. Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та збройного конфлікту. Важка ситуація...


13.06.2019 | Підсумки епідсезону: на грип і ГРВІ захворіли майже 166 тисяч прикарпатців, з них 68% – діти (ІНФОГРАФІКА)

Підсумки епідсезону: на грип і ГРВІ захворіли майже 166 тисяч прикарпатців, з них 68% – діти (ІНФОГРАФІКА)Протягом епідсезону 2018-2019 ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ в області відповідала середньорічному рівню. Епідеміологічний процес характеризувався дещо нижчою інтенсивністю.

За поточний епідсезон (02 жовтня 2018 року – 20 травня 2019 року) на Прикарпатті зареєстрували 165 891 випадок захворювання на грип та ГРВІ. Як і в попередні епідсезони хворіли найчастіше діти шкільного віку.

Про це “Галка” інформує з посиланням на Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Цьогорічний показник – на 6,21% менший, ніж за аналогічний період минулого епідеміологічного сезону. Для порівняння, у минулому епідсезоні таких випадків зафікусвали 176 175.

Зростання захворюваності  розпочалося на четвертому тижні 2019 року і тривало до сьомого тижня 2019 року. Показник захворюваності на піку епідемічного підйому на п’ятому тижні становив 878,1 на 100 тисяч населення.

Протягом сезону перевищення епідпорогів реєструвались на усіх адмінтериторіях області за винятком Верховинського та Надвірнянського районів.

Починаючи з дев’ятого тижня рівень захворюваності...


13.06.2019 | Завтра на Прикарпатті гудітимуть сирени цивільної оборони

Результат пошуку зображень за запитом "сирени цивільної оборони"13 червня о 14.00 буде проводитись перевірка обласної системи централізованого оповіщення з запуском сирен та передачею мовної інформації по засобах масової інформації і вуличних гучномовцях.

 

Почувши довгий уривчастий сигнал сирен, мешканцям області необхідно прослухати навчальну інформацію, ввімкнувши один з доступних засобів масової інформації:

– радіоточку;

– радіоприймач на одній з наступних хвиль – першої програми українського радіо, радіохвилі  студії «РАІ» або радіохвилях місцевих студій в районних центрах та містах обласного значення.;

– телевізор на одному з наступних каналів – «ОТБ Галичина», «Карпати», «3-студія», «РАІ» або телеканалах місцевих студій в районних центрах та містах обласного значення.


13.06.2019 | Борщівник Сосновського. Франківців попереджають про небезпечну рослину

Результат пошуку зображень за запитом "борщівник"За останні роки набуває поширення дуже небезпечна, отруйна і дикоросла до 3-5 метрів висоти, товщиною стебла до 10 см багаторічна рослина – Борщівниик Сосновського.

 

Зацвітає на 2-7 рік життя, переносить заморозки до -7 -9 0 С.

Основними місцями його розвитку є необроблювальні угіддя, береги потічків, річок, каналів, узбіччя доріг, деградовані луки, пасовища тощо.

При контакті людини з рослиною спричиняє опіки, які важко загоюються.

Заходи боротьби з борщівником Сосновського :

Для боротьби з отруйною рослиною існують різні методи: механічне (шляхом удушення або виснаження рослини) та  хімічне (використання гербіцидів) знищення.

Для того, щоб механічний метод був ефективним, потрібно систематично підрізати корені на глибині 8-12 сантиметрів та багаторазово підкошувати паростки, що відростають.

Не припиняти такі роботи протягом кількох років до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в ґрунті.

Ефективніший метод боротьби — хімічний. Внесення зареєстрованих в Україні, рекомендованих на основі гліфосатів, дикамби, сульфанілсечовин і інших гербіцидів, проводиться при висоті рослини  до 10-20 см навесні або після підкошування.

Якщо ж упущено момент і рослини зацвіли, то скошену масу (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов’язково треба спалювати, бо насіння...


13.06.2019 | Оголошення


13.06.2019 | Стартує тиждень благодійної здачі крові, я Донор

news-imageДо Світового дня донора крові, який відзначають 14 червня, в Україні розпочався тиждень благодійної здачі крові #яДонор. Міністерство охорони здоров’я, Центр громадського здоров’я МОЗ України та ДонорUA закликають приєднатися до волонтерського руху та поділитися своєю кров’ю з тими, хто її потребує.

Кожен охочий може допомогти популяризувати культуру донорства в Україні і долучитися до порятунку життя. Ставайте донорами та упродовж тижня публікуйте в соцмережах свої фотографії із хештегом #яДонор.

Також запрошуємо всіх донорів крові, хто бодай раз у житті пожертвував кров для порятунку інших, встановлювати тематичні рамки на профілі у Facebook.

1) рамка #яДонор

 (з краплиною крові)

2) рамка #яДонорка

 (з краплиною крові)

3) рамка #яДонор

 (просто напис)

4) рамка #яДонорка

 (просто напис)

Як підготуватися до здачі крові: https://bit.ly/2JuAYJ8

Світовий день донора крові відзначається 14 червня. Гасло від Всесвітньої організації охорони здоров’я цього року - «Безпечна кров для всіх!» У цей день світ дякує усім донорам, хто безкоштовно ділиться своєю кров’ю для збереження життя тих, хто її потребує. Щороку добровільна пожертва крові від донорів рятує мільйони життів у всьому світі...


12.06.2019 | Центр первинної медичної допомоги Болехівської міської ради приєднався до системи E-health

Записатися до лікаря на прийом, перевірити наявність ліків у медзакладах чи аптеках, отримати рецепт на препарат — відтепер це все можна зробити, не виходячи з дому.  

 

Сьогодні, 12 червня 2019 року, Центр первинної медичної допомоги Болехівської міської ради приєднався до програми «e-Health», яка об’єднає реєстри медичних закладів, лікарів та пацієнтів. Єдина електронна система охорони здоров’я e-Health має замінити стоси паперів на електронний ресурс, яким зможуть користуватися і лікарі, і пацієнти.

Треба зазначити, що впродовж трьох тижнів медичних працівників Центру первинної медичної допомоги навчали роботі у програмі та пояснювали деталі,  потрібні для роботи з реєстрами пацієнтів, ліків, електронними медичними картками фахівці компанії Helsi. Після проходження курсу навчання усі працівники пройдуть  перевірку, після якої отримають відповідні сертифікати.

Урочисто запустити систему в медзакладі прибув координатор впровадження програми компанії Helsi Андрій Канюка. Привітати адміністрацію  та колектив працівників Центру із важливим кроком на етапі реформування первинної ланки медицини завітала заступник міського голови Тетяна Лугова. Від імені міського голови Богдана Мельника вона подякувала керівнику Центру Ользі Соболь, медичним працівникам та представникам компанії Helsi за злагоджену та оперативну роботу, побажала й надалі продовжувати вдосконалювати навики роботи у програмі. Вона також висловила сподівання, що Центр первинної медичної допомоги Болехівської міської ради стане одним з кращих за показниками роботи в програмі e-Health, оскільки це перший заклад в області, де впроваджено саме цю систему.

Відтак усі присутні мали змогу побачити, як програма працює у реальному часі від моменту запису пацієнта на прийом до сімейного лікаря до видачі...


12.06.2019 | Міський голова Богдан Мельник взяв участь у форумі представників органів місцевого самоврядування Прикарпаття «Сила громад – в єдності» у Бурштині

 

Сьогодні, 12 червня 2019 року, у Бурштині відбувся Форум представників органів місцевого самоврядування Прикарпаття «Сила громад – в єдності», який уже третій рік поспіль проходить з ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України в різних містах області, де збираються чинні та колишні представники керівництва громад, партнери Івано-Франківського РВ АМУ, бізнес, експерти, у тому числі й міжнародні, лідери громадської думки. Болехівщину на форумі представляли міський голова Богдан Мельник та секретар міської ради Ігор Герецький.

Відкрив Форум Івано-Франківський міський голова, голова Івано-Франківського РВ АМУ Руслан Марцінків, який наголосив на значенні цього заходу для представників громад Прикарпаття, що є членами Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України. За його словами, ініціативи Івано-Франківського РВ АМУ підтримує правління Асоціації міст України, тому вдається розв’язувати чимало важливих проблем місцевого рівня. Зокрема це стосується залишення акцизного податку на місцях, також у законі про житлові комунальні послуги враховано деякі пропозиції регіонального відділення. «Ми маємо можливість обмінятися досвідом, поділитися досягненнями та обговорити проблеми місцевого самоврядування задля пошуків шляхів їх вирішення, напрацювати завдання для нашого правління. АМУ відстоює права громад. Хоч не завжди дослухається до нас парламент і уряд, проте немало вдається зробити», – наголосив Руслан Марцінків...


11.06.2019 | Зупинити зараз реформу децентралізації – як зупинити потяг на повному ходу, – Володимир Гройсман

Зупинити зараз реформу децентралізації – як зупинити потяг на повному ходу, – Володимир Гройсман

Запроваджену Урядом України реформу децентралізації – передачі на місця повноважень та фінансових ресурсів – потрібно закріпити на конституційному рівні, аби не було загроз прикрити реформу і зупинити рух громад до об’єднання, зростання і розвитку. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з головами об’єднаних територіальних громад Вінницької області. 

«Там, де люди активні і хочуть змін, з’являються нові парки, садочки, оновлюються дороги, школи, лікарні. Фінансові ресурси вже тут. Тепер потрібно правильно їх використовувати, – сказав Володимир Гройсман. –  Нам потрібно завершити децентралізацію. Захистити її – в тому числі, змінами в Конституцію. Буду максимально підтримувати громади… Зупинити зараз децентралізацію – це, як зупинити потяг на повному ходу».

Глава Уряду наголосив, що один з плюсів реформи – розвиток невеликих міст. В обласних центрах, наголосив Володимир Гройсман, бюджети розвитку – це мільярди гривень. Натомість малі міста потребують уваги. «Я буду підтримувати...


11.06.2019 | Кіберполіція надала рекомендації по захисту заощаджень на банківських рахунках

news-imageНа початку сезону відпусток до кіберполіції все частіше почали звертатися громадяни із повідомленнями про незаконні зняття коштів із їх банківських рахунків. У більшості випадів такі дії зловмисники вчиняли шляхом перевипуску абонентського номеру, підв’язаного до банківської картки користувача. Відтак спеціалісти кіберполіції надали громадянам дієві поради щодо захисту своїх заощаджень.

Найпоширеніша із шахрайських схем виглядає так: абоненту телефонують декілька разів (представляючись таксі, організаціями тощо) та схиляють абонента щоб той перетелефонував. Далі – замовляють у оператора послугу відновлення SIM-карти, використовуючи для ідентифікації абонента номери телефону, з яких раніше телефонували. Інколи зловмисники навіть перераховують незначні суми коштів на мобільний рахунок жертви (від декількох гривень), аби точно знати дату останнього поповнення рахунку.

Після отримання контролю над карткою зловмисники використовують її для заміни паролю інтернет-банкінгу і, як результат, можуть розпоряджатися коштами потерпілого.

Найменше таких злочинів вчиняється відносно контрактних абонентів мобільного зв’язку, адже для перевипуску їх картки, власнику необхідно відвідати банк та підтвердити свою особу, надавши працівнику банку особистий паспорт.

Інша, не менш поширена, шахрайська схема проводиться за допомогою спеціальних скімінгових пристроїв, які встановлюються злочинцями у банкомати...Анонси

Інформація

"Гаряча" телефонна лінія:

 3-42-52

 

Телефон довіри:

3-44-97

 

СЕСІЯ

чергова 45 сесія

міської ради відбудеться

в серпні 2019 року

Початок роботи о 10:00 год.

в кабінеті міського голови

 

Увага!

 

Запрошуємо на контрактну службу

 

Оперативна інформація з

питань цивільного захисту

 

Інформація про захисні споруди

цивільної оборони

 

Містобудівні умови та обмеження

 

 

Болехівське бюро правової допомоги

 

Україна - НАТО

 

Україна це Європа

 

 

 

 

Крим - це Україна

 

ATO

 

Національна академія Державної прикордонної служби України

 

Акції

 

Інфоблоки

Пошук нормативних документів

 

zakon.rada.gov.ua 


 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області