Б О Л Е Х І В С Ь К А   М І С Ь К А   Р А Д А
27 жовтень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інформер

Погода в Болехові 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

  Курсы валют на PROext


Що таке служба у військовому резерві та як стати резервістом?
 На головну

 Що таке служба у військовому резерві та як стати резервістом?

На ці та інші запитання працівників редакції відповів заступник військового комісара Долинського об’єднаного військового комісаріату Пронюк Ярослав Володимирович під час брифінгу для представників ЗМІ, який відбувся за ініціативою військкомату.

Яке завдання служби у військовому резерві?

Основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні.

Хто такі резервісти?

Службу у військовому резерві проходять громадяни України, придатні до військової служби за станом здоров’я, які не досягли граничного віку перебування у запасі, здатні з урахуванням місця проживання (перебування), професійних і моральних якостей до проходження служби у військовому резерві.

Чоловіки та жінки, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві.

Як здійснюється підготовка резервістів?

Резервісти проходять службу шляхом залучення на навчальні збори у військових частинах під час практичних заходів бойової підготовки.

Яка різниця між проходженням служби у військовому резерві та виконанням військового обов’язку в запасі?

Резервісти проходять службу на добровільній основі. Вони свідомо вибирають військову справу, укладають контракт з державою та проходять планомірну підготовку.

Резервісту компенсуєтьсясередньомісячна заробітна плата на підприємстві за той час, що він перебував у військовій частині, а також гроші за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку.

Які гарантії надаються резервістам?

Резервістуна весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується: державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення, роботодавець резервіста отримує компенсацію заробітної плати, виплачену резервісту за час, який відсутній працівник на робочому місці, збереження робочого місця на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві.

Що отримує резервіст під час проходження служби у військовому резерві?

Резервісту виплачуються (в залежності від військового звання):

- грошова виплата за 30 діб підготовки: від 4800 до 6400 грн. (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн.);

- одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів): від 1600 до 3100 грн.;

- добові за кожен день перебування у військовій частині: від 6 до 15 грн.;

- одна мінімальна заробітна плата на місяць тим, які на день призову на збори не працюють – 3200 грн.

У підсумку за 30 днів зборів у 2017 році резервіст отримає:

по закінченню зборів: 50007000 грн. (в залежності від військового звання);

за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів): 16002800 грн. (в залежності від військового звання);

працюючі резервісти – середньомісячну заробітну плату на підприємстві за той час, що він перебував у військовій частині;

непрацюючі резервісти – одну мінімальну заробітну плату на місяць в розмірі 3200 грн. (у 2016 році зазначена сума складала 1 286 грн.);

можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.

Скільки служать у резервних військах?

В резервні війська можна піти служити на будь-який термін, на який укладено контракт. Із закінченням особливого періоду, резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.

Долинський об’єднаний міський військовий комісаріат інформує

Долинський об’єднаний міський військовий комісаріат пропонує роботу - військову службу за контра­к­том у військових частинах Збройних Сил України Івано-Франківської, Львівської, Волинської, Рівненської, Закарпатської, Тернопільської областей громадянам віком 18-60 років.

Гідна зарплата (від 7000 грн. на місяць на солдатських, сержантських посадах, від 10000 грн. на офіцерських посадах). Додаткові грошові виплати. Система пільг та гарантій. Безкоштовне медичне, речове забезпечення. Гарантоване кар’єрне зростання.

Для працевлаштування звертатися у Долинський об’­єднаний міський військовий комі­саріат, вул. Антоновича 21; тел.: 2-62-02.

Гриник С.І., військовий комісар Долинського об’єднаного міського

військового комісаріату, підполковник

 

ЗАПРОШУЄМО НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ!

Долинський об’єднаний міський військовий коміса­ріат проводить прийом на військову службу за контрактом у Збройні Сили України громадян призивного ві­ку,  які мають вищу,  середню технічну, професійно-техніч­ну або повну середню освіту і які не проходили строкову військову службу, а також військовозобов’язаних віком від18 до 40 років.  

 

ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ:

· наявність громадянства Укра­їни;

· позитивна характеристика з останнього місця роботи або навчання;

· наявність відповідної військової спе­ці­альності або спорідненої цивільної освіти;

· придатність за станом здоров’я;

· освіта – вища, середня тех­нічна, середня спе­ціальна, пов­на середня;

· відсутність судимості або приводів в поліцію;

· підписання контракту з військовою час­тиною строком на 3 або 5 років.

Крім цього,

щорічно виплачується:

·     матеріальна допомога у розмірі місячного грошового забезпечення;

·     з першого дня служби контрактник має право стати на житлову чергу для безкоштовного отри­мання житла.

Щорічно надається відпустка:

- при терміні вислуги до 10 років – 30 діб;

- при терміні вислуги від 10 до 20 років – 40 діб.

 

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

На посадах рядового складу:

стрілець – від 7600 грн.;

снайпер - від 8100 грн.;

механік-водій – від 8600 грн.

На сержантських посадах:

командир відділення – від 9826 грн.;

головний сержант – від 9192 грн.;

командир машини – від 9826 грн.

На посадах офіцерського складу:

командир взводу – від 9672 грн.;

командир роти – від 11720 грн.;

командир батальйону – від 13270 грн.;

командир бригади – від 15370 грн.

Військовослужбовці за контрактом забезпечуються безкоштовно військовою формою одягу.

За довідками звертатися за адресою:

м. Долина, вул. Антоновича (Міцкевича), 21,

Долинський ОМВК;

тел.: (03477) 2-62-02, 2-62-12.

 

МИ ЧЕКАЄМО ТЕБЕ, ЩОБ ЗРОБИТИ СПРАВЖНІМ ВІЙСЬКОВИМ ПРОФЕСІОНАЛОМ!

 

 

 

ВОЛОНТЕРИ ВІДПРАВИЛИ ЧЕРГОВУ ДОПОМОГУ ДЛЯ БІЙЦІВ АТО

 Напередодні різвяних свят із Болехівщини відправлено черговий вантаж допомоги військовим на Схід України. Цього разу на передову передано в основному продукти харчування. Це перша допомога, відправлена у новому році, її збирали напередодні Різдва Христового, тож серед продуктів були і святкові страви – вареники та пельмені, домашня випічка і обрядовий хліб - «Василі».

Допомогли зібрати вантаж та організувати його доставку в зону бойових дій волонтери та підприємці Болехівщини.

 

Збір речей та продуктів проводився в кафе «Дар» під чітким та чуйним керівництвом власниці закладу Оксани Думін. Вона зазначає, що постійно шукає нові можливості для залучення допомоги бійцям АТО, працює і з підприємцями, і з населенням. Постійно звертається за допомогою в організації збору всього необхідного та отримує її від виконавчого комітету Болехівської міської ради.

До формування вантажу долучилися підприємці: Василь Галів, Зеновій Коник, Ярослав Халупінський, Олег Рак, Іван та Петро Дводненки, Оксана Мицак, Уляна і Тетяна Барабаші.

Активну участь в допомозі захисникам України взяла громада Тисова на чолі з сільським головою Савчуком Володимиром Богдановичем, жителі Болехова.

Серед пакунків з продуктами особливе місце займали дитячі малюнки, листи до св.Миколая та різдвяні листівки, які підготували учні шкіл Болехівщини для військових, з найщирішими, що є у світі, привітаннями та побажаннями. В основному діти зображують у своїх роботах український прапор, веселку, чисте небо, житнє поле, сонечко, а також веселих та радісних людей, багато малюнків новорічно-різвяної тематики. Окремі роботи дивували своєю оригінальністю та щирістю.  Учні у листах звертаються до святого Чудотворця Миколая з проханнями про закінчення війни, про повернення додому усіх солдатів живими і здоровими, просять і воїнів скоріше повернутися додому з перемогою та миром. А ще дякують за захист, пишуть, що бійці «найкращі та найсміливіші».

Маленькі патріоти вірять, що їх малюнки і теплі побажання, пройняті любов’ю і турботою, підтримають військових, сприятимуть підвищенню морального та бойового духу воїнів, а також стануть оберегом для всіх солдатів, котрі захищають нашу Батьківщину.

Доставку зібраної допомоги на Схід здійснили волонтери Олег Петрів, Роман Ласяк та Ярослав Пилипів.  Вони розповідають, що спілкуються та співпрацюють з батьками воїнів АТО. А тому не випадково, що традиційно і цього разу вони передали від рідних та близьких адресні посилки. Волонтери побували у Мар’їнці, Попасному, Красногорівці, Павлопові, Волновасі, Маріуполі, де служать вихідці з Болехівщини.

Не забуваймо, що війна триває, а нашим захисникам потрібна постійна підтримка кожного з нас. Тож в міру можливостей зробімо свій внесок в збереження життя наших бійців! Усі, хто бажає допомогти, зголошуйтеся! Контактний телефон координатора: 0954900972 (п. Оксана).

Наталія Шульга

Насвітлинах:волонтери  успішно доставили вантаж з допомогою на передову; фото “на пам’ять”

 

У Долинському військовому комісаріаті розповіли про плани підготовки резервістів

7 березня в Долинському міському військовому комісаріаті відбувся брифінг для представників ЗМІ за участі заступника військового комісара Долинського ОВК полковника Ярослава Пронюка щодо участі резервістів у зборах з резервістами оперативного резерву окремих військових частин Сухопутних військ Збройних Сил України у 2017 році.

Ярослав Володимирович наголосив, що метою проведення зборів резервістів оперативного резерву є підвищення рівня фахової підготовки, злагодженості дій підрозділів та підвищення бойового вишколу. Ці збори проводяться згідно з планом підготовки Збройних Сил України у кілька етапів: І   етап –  з 15 січня до 15 лютого ; ІІ  етап – з 15 лютого до 16 березня; ІІІ етап – з  24 лютого до 25 березня; IV етап – з 10 березня до 09 квітня; V  етап – з 24 березня до 23 квітня.

Зазначалося, що основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової вправ­ності громадян з метою виконання завдань із захисту держави на професійному рівні.

Резервісти призначаються на свої або ж вищі посади в тих частинах, підрозді­лах, де вони проходили службу. Це дозволить при не­обхідності проведення чергової ротації або загальної мобілізації сформувати підрозділи з підготовлених військовослужбовців, які вже пройшли бойове злагодження.

Виклик резервістів вій­ськового оперативного резерву першої черги на вій­ськову службу під час мобілізації здійснюється з оголошенням загальної мо­білізації або за окремим рішенням Президента України в ході часткової мобілізації.

Представникам ЗМІ було доведено інформацію фі­нан­сового характеру стосовно підвищення привабливості служби у військо­во­му резерві.

Резервісту компенсується середньомісячна заробітна плата на підприєм­стві за той час, що він перебував у військовій частині.

Військовими комісаріатами здійснюється доставка резервістів до місць проведення зборів і у зворотному напрямку. Якщо резервіст прямує на навчальні збори до військової частини самостійно, то йому компенсуються гроші за проїзд до військової час­тини, а також у зворотному напрямку.

Резервісту виплачується (в залежності від військового звання):

грошова виплата за 30 діб підготовки: від 4 800 до 6 400 грн. (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн., за 30 діб підготовки мали б отримати до 2 100 грн., – у 2017 році грошову виплату буде збільшено в порівнянні з минулим роком в 2-3 рази);

добові за кожен день перебування у військовій частині – від 6 до 15 грн. за кожен день (в залежності від військового звання);

тим, які на день призову на збори не працюють – одна мінімальна заро­бітна плата на місяць – 3 200 грн. (у 2017 році);

одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів) – від 1 600 до 3 100 грн.;

Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується:

збереження робочого місця;

державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

За 30 днів зборів у 2017 році резервіст у підсумку отримає понад 10 000 грн., з них:

одразу по закінченню зборів – від 5 000 до 7 000 грн. (в залежності від вій­ськового звання та з урахуванням добових за кожен день перебування на навчальних зборах) – буде збільшено в порівнянні з минулим роком в 2-3 рази (добові не зміняться);

працюючі резервісти, крім того, отримають середньомісячну заробітну плату на своєму місці роботи (праці) за той час що вони перебували у військовій частині (не менше 3 200 грн.);

а непрацюючі резервісти – одну мінімальну заробітну платню на місяць в розмірі 3 200 грн. (у 2016 році зазначена сума складала 1 286 грн., яку у 2017 році сплановано збільшити в 2,5 рази до 3 200 грн.); за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів) – від 1 600 до 3 100 грн. (в залежності від військового звання).

Крім того, резервісти отримають можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, прак­тично виконати стріль­би з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.

Ще раз було підкреслено, що під час проведення зборів резервісти можуть укласти контракт та, у подальшому, проходити вій­ськову службу за контрактом у військовій частині без проходження підготовки у навчальних центрах Сухопутних військ Збройних Сил України.

За результатами зборів особам рядового, сержантського і офіцерського скла­ду, які успішно виконали навчальну програму, може бути присвоєне чергове військове звання. 

Також було роз’яснено, що із закінченням особливого періоду резервісти звільняються із служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.

Під час брифінгу також було надано відповіді на питання представників ЗМІ.

 

 

 

Особливості призову та військової служби у резерві обговорили на Прикарпатті

За участю військового комісара Івано-Франківського обласного військового комісаріату полковника Володимира Ярмошука 12 квітня відбувся брифінг для представників ЗМІ області.

Під час заходу йшлося про особливості військової служби у резерві, перспективи та переваги військової служби за контрактом у Збройних силах України та проходження зборів з резервістами Прикарпаття у 2017 році.

Володимир Ярмошук розповів про хід призову на строкову військову службу весною цього року, зокрема зазначив, що планове завдання на проведення весняного призову для Івано-Франківської області становить 450 чоловік, з них у Збройні сили України – 285 чол., інші військові формування – 165 чол. (Національна гвардія України – 135, Державна спеціальна служба транспорту – 30).

Військовий комісар також повідомив, що протягом квітня-травня цього року військові комісаріати повинні відібрати та поставити біля 250 резервістів оперативного резерву першої черги на навчальні збори до 10, 128 та 57 бригад.

Перша відправка відбудеться вже після Великодях свят 25 квітня у 128 бригаду, яка буде проводити заходи бойового злагодження на загальновійськовому полігоні (с. Мала Любомирівка Рівненської обл.).

81 бригада ВДВ Народжені перемагати

 

 

 

Роз'яснення щодо деяких положень порядку призову на військову службу осіб офіцерського складу у 2017 році

news-image

Юридична служба Збройних сил України інформує, що порядок призову і проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу встановлений наказом Міністерства оборони України від 10.04.2009 року № 170 «Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України».

Військову службу за призовом осіб офіцерського складу впроваджено з метою допідготовки та перепідготовки офіцерів запасу за визначеними військовими спеціальностями, набуття ними практичного досвіду. Адже офіцери за призовом в обов’язковому порядку пройдуть тримісячну підготовку в навчальних центрах Збройних сил України та після цього призначатимуться на первинні офіцерські посади до військових части, які не беруть участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

Слід зазначити, що офіцери зазначеної категорії не залучатимуться до сил АТО без їхньої особистої згоди та укладання відповідного контракту.

Хто може бути призваний на військову службу осіб офіцерського складу?

За рішенням міністра оборони України (з оформленням наказу по особовому складу) у 2017 році на військову службу за призовом осіб офіцерського складу можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу (закінчили військові кафедри), мають вищу освіту (не нижче бакалавра) і яким присвоєне первинне офіцерське звання.

Призов буде відбуватися на рівних засадах як для чоловіків, так і для жінок. Залучення призваних військовослужбовців до сил і засобів проведення АТО буде відбуватися лише після проходження обов’язкової підготовки у вищих військових навчальних закладах (тривалість — 3 місяці).

На який строк можуть бути призвані офіцери запасу?

Відповідно до наказу строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу складає 18 місяців. Варто зауважити, що початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату.Закінченням строку служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

Звертаємо увагу!

Після отримання повістки про призов на військову службу офіцери запасу зобов’язані прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений в повістці. У разі неявки офіцерів запасу без поважних причин за викликом вони несуть відповідальність у порядку, встановленому законом. Наявність поважних причин для нез’явлення до пункту збору повинна бути документально підтверджена. Призов на військову службу офіцерів запасу здійснюється після обов’язкового проходження медичного огляду (Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України від 14.08.2008 року № 402). За результатами медичного огляду призову на військову службу підлягають особи, які придатні до військової служби за станом здоров’я.

Які існують підстави для відстрочки від призову на військову службу офіцерів запасу?

Відстрочка від призову на військову службу офіцерів надається особам виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату на підставах, визначених статтею 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», а саме:

  • за сімейними обставинами;
  • за станом здоров’я;
  • для здобуття освіти;
  • для продовження професійної діяльності.

 

Служба у резерві українського війська - служба для справжніх патріотів.

Увересні проводяться масштабні збори резервістів на території 5 областей. На зборах будуть задіяні 9 бригад, які приймуть до своїх лав понад 8000 резервістів.

Військовими комісаріатами Івано-Франківської області в серпні - вересні 2017 року, заплановано до відправки мешканців області  на збори резервістів.

Першочергово будуть призиватися громадяни України, які впродовж  2014–2015 років були призвані до лав Збройних Сил України під час 1–6-ї черг мобілізації, виконували завдання в зоні АТО, після відповідних указів Президента України були звільнені з лав Збройних Сил України, зараховані на облік до військкоматів за місцем проживання, як оперативний резерв першої черги.

Для підвищення мотивації громадян до проходження служби у військовому резерві резервіст забезпечується безкоштовно:

військовою формою одягу, харчуванням та проживанням у військових частинах, медичним обслуговуванням у закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України.

Резервісту компенсується:

середньомісячна заробітна плата за час перебування у військовій частині, вартість проїзду до військової частини та у зворотному напрямку.

Резервісту виплачується:

грошова винагорода в кінці року, грошова виплата із розрахунку до двох мінімальних заробітних плат на місяць за рахунок коштів передбачених у Державному бюджеті України, мінімальна заробітна плата за весь період перебування у військовій частині, якщо він перебуває на обліку в центрі зайнятості, добові.

Резервісту гарантується:

збереження місця праці, займаної посади та середньої місячної заробітної плати.

Резервіст має можливість:

отримати відстрочку від призову на строкову військову службу, звільнитись від призову на строкову військову службу, коли виконає обов’язок служби у військовому резерві впродовжстроків першого та другого контрактів, просуватися по службі, підвищувати кваліфікацію, отримувати чергові військові звання та нову військово-облікову спеціальність.
Анонси

Інформація

"Гаряча" телефонна лінія:

 3-42-52

 

Телефон довіри:

3-44-97

 

СЕСІЯ

чергова 45 сесія

міської ради відбудеться

в серпні 2019 року

Початок роботи о 10:00 год.

в кабінеті міського голови

 

Увага!

 

Запрошуємо на контрактну службу

 

Оперативна інформація з

питань цивільного захисту

 

Інформація про захисні споруди

цивільної оборони

 

Містобудівні умови та обмеження

 

 

Болехівське бюро правової допомоги

 

Україна - НАТО

 

Україна це Європа

 

 

 

 

Крим - це Україна

 

ATO

 

Національна академія Державної прикордонної служби України

 

Акції

 

Інфоблоки

Пошук нормативних документів

 

zakon.rada.gov.ua 


 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області