Б О Л Е Х І В С Ь К А   М І С Ь К А   Р А Д А
19 жовтень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інформер

Погода в Болехові 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

  Курсы валют на PROext


Звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчим комітетом Болехівської міської ради У 2018 році
 На головну

Затверджено

рішенням міської ради

від26.02.2018 № 08-40/19

 

 

Звіт

про здійснення державної регуляторної політики

 виконавчим комітетом Болехівської міської ради

У 2018 рОЦІ

 1. Вступна частина

Впродовж 2018 року реалізація державної регуляторної політики виконавчим комітетом Болехівської міської ради здійснювалась у відповідності до завдань, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Указами Президента України, Постановами Кабінету Міністрів України, що регулюють взаємовідносини у сфері господарської діяльності, а також з метою вдосконалення правового регулювання господарських і адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання.

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», робота виконавчого комітету Болехівської міської ради була спрямована на виконання таких основних завдань:

-підвищення ефективності регулювання господарської діяльності через оптимізацію регуляторних рішень на стадії їх проектування;

-забезпечення планування діяльності щодо підготовки проектів регуляторних актів;

-поліпшення регулювання господарських відносин, яке забезпечується залученням до обговорення проектів регуляторних актів представників підприємств, установ, організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, суб’єктів господарської діяльності, громадськості;

-проведення моніторингу відстеження результативності прийнятих регуляторних актів;

-стимулювання розвитку підприємницької діяльності;

-забезпечення інформаційної відкритості з питань державної регуляторної політики;

-надання інформаційно-методичної допомоги виконавчим комітетам сільських рад щодо виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

2. Загальна Частина

У відповідності з вимогами ст. 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та з метою послідовного впровадження державної регуляторної політики міською радою були затверджені Плани діяльності Болехівської міської ради та її виконавчого комітету з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік, а також доповнення до Плану діяльності Болехівської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік:           

1. Рішення Болехівської міської ради від 21.12.2017 № 05-26/17 «Про План діяльності Болехівської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік».

2. Рішення виконавчого комітету Болехівської міської ради від 30.11.2017 № 99 «Про План діяльності виконавчого комітету Болехівської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік».

3. Рішення Болехівської міської ради від 24.07.2018 № 03-32/18 «Про доповнення до Плану діяльності Болехівської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік».

Відповідно до вищевказаних планів у 2018 році заплановано розробити 4 регуляторні акти. Впродовж 2018 року прийнято 2 регуляторні акти:

1. Рішення виконавчого комітету Болехівської міської ради від 29.03.2018 № 20 «Про затвердження Положення про порядок надання платних послуг архівним відділом виконавчого комітету Болехівської міської ради та цін на роботи (послуги), що виконуються архівним відділом».

2. Рішення Болехівської міської ради від 24.04.2018 № 09-29/18 «Про затвердження Регламенту Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Болехівської міської ради».

Проект регуляторного акту «Про затвердження Положення про надання в оренду комунального майна територіальної громади міста Болехова» пройшов процедуру планування, підготовки, оприлюднення та відкрите громадське обговорення. Відповідно до вимог частини другої статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» направлено матеріали щодо даного проекту регуляторного акта в Державну регуляторну службу України і за результатами розгляду одержано пропозиції щодо удосконалення проекту регуляторного акта відповідно до принципів державної регуляторної політики.

У ІІІ кварталі 2018 року розпочато підготовку проекту регуляторного акту «Про впорядкування продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв на території міста Болехова». З метою завершення процедури прийняття даного регуляторного акта, його включено у План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік.

Проекти рішень та аналізи їх регуляторного впливу, Плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів, прийняті регуляторні акти оприлюднюються на офіційному веб-сайті Болехівської міської ради у розділі «Регуляторна політика» та друкуються у міській газеті «Ратуша».

Керуючись ст. 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою проведення моніторингу результативності регуляторних актів та визначення оцінки і контролю за їх провадженням затверджений План-графік проведення відстеження результативності регуляторних актів із зазначенням термінів здійснення заходів з відстеження результативності дії регуляторних актів (базових, повторних, періодичних).

Впродовж 2018 року на виконання розпорядження міського голови від 22.12.2017 № 309-р «Про План-графік проведення відстеження результативності регуляторних актів у 2018 році» проведено 2 базові відстеження та 5 періодичних відстежень результативності регуляторних актів:

Базові відстеження:

1.                 Проект рішення виконавчого комітету Болехівської міської ради «Про  затвердження Положення про порядок надання платних послуг архівним відділом виконавчого комітету Болехівської міської ради та цін на роботи (послуги), що виконуються відділом»;

2.                 Рішення Болехівської міської ради «Про затвердження Регламенту Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Болехівської міської ради» (№ 09-29/18 від 24.04.2018).

Періодичні відстеження:

1.    Рішення Болехівської міської ради «Про затвердження Положення про

пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Болехова» (№ 17-10/11 від 22.09.2011);

2.    Рішення виконавчого комітету Болехівської міської ради «Про

затвердження тарифів на додаткові послуги Болехівського комбінату комунальних підприємств» (№ 260 від 31.10.2011);

3.    Рішення Болехівської міської ради «Про затвердження Правил

благоустрою території міста Болехова, забезпечення в ньому чистоти та належного санітарного стану» (№ 32-12/11 від 29.11.2011);

4.    Рішення Болехівської міської ради «Про затвердження положень про

місцеві податки і збори» зі змінами внесеними рішенням міської ради від 14.06.2012 № 44-18/12» (№ 01-04/11 від 30.01.2011);

5.    Рішення Болехівської міської ради «Про затвердження Правил

розміщення зовнішньої реклами на території міста Болехова» (№ 09-41/14 від 18.09.2014).

Всі звіти про проведення відстежень результативності регуляторних актів проведені у встановлені терміни згідно Плану-графіку проведення відстеження результативності регуляторних актів у 2018 році та оприлюднені на офіційному веб-сайті Болехівської міської ради в розділі «Регуляторна політика». Відстеження показали, що цілей, визначених аналізами регуляторних впливів регуляторних актів, досягнуто.

Одним із основних принципів державної регуляторної політики є прозорість та врахування громадської думки, в основі якого лежить:

- відкритість дій регуляторних органів для фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, на всіх етапах регуляторної діяльності;

- обов’язковість розгляду регуляторними органами ініціатив, зауважень і пропозицій, наданих у встановленому законом порядку;

- доведення прийнятих регуляторних актів до відома фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань;

- інформування громадськості про здійснення регуляторної діяльності.

Саме для реалізації цього принципу проводяться громадські слухання, на які запрошуються суб’єкти господарської діяльності, керівники підприємств, установ та організацій, жителі міста, депутати міської та обласної рад, представники виконавчого комітету Болехівської міської ради. Участь громадськості у процесі ухвалення регуляторних актів сприяє підвищенню ефективності дії регуляторного акта, прозорості у формуванні та прийнятті рішень органу місцевого самоврядування. Результати обговорень є основою прийняття рішень щодо затвердження регуляторних актів.

З метою реалізації повноважень Болехівської міської ради та її виконавчого комітету у здійсненні державної регуляторної політики затверджено склад робочої групи  з перегляду чинних регуляторних актів розпорядженням міського голови від 10.07.2017  № 178-р «Про робочу групу з перегляду чинних регуляторних актів», до якого входять депутати обласної та міської рад, члени виконавчого комітету міської ради, посадові особи апарату міськвиконкому, керівники відділів, управлінь та інших структурних підрозділів міськвиконкому, а також суб’єкти господарювання та представники громадських організацій.

                           3. Висновок ТА ЗАВДАННЯ на 2019 РІК

Станом на 01 січня 2019 року є 17 діючих регуляторних актів.

У 2019 році планується прийняття 5 регуляторних актів. План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів затверджено рішенням міської ради від 27.11.2018 № 09-38/18 «Про План діяльності Болехівської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік» та оприлюднено на офіційному веб-сайті Болехівської міської ради в розділі «Регуляторна політика», а також надруковано у міській газеті «Ратуша» від 07.12.2018 №43 (1085).

План-графік проведення відстеження результативності регуляторних актів у 2019 році затверджено розпорядженням міського голови від 18.12.2018 № 236-р «Про План-графік проведення відстеження результативності регуляторних актів у 2019 році».

         Пріоритетними завданнями з питань здійснення регуляторної діяльності є:

-     підтримка діалогу між владою і суб’єктами господарювання,

громадськими організаціями і об’єднаннями підприємців у регуляторній діяльності врахування конструктивних пропозицій і зауважень від суб’єктів господарювання, їх об’єднань при прийнятті регуляторних актів;

-     недопущення прийняття економічно недоцільних і неефективних

регуляторних актів, які є непослідовними, або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти;

-     підвищення якості підготовки розробниками аналізу регуляторного

впливу до проекту регуляторного акту;

-     забезпечення інформаційної відкритості щодо питань регуляторної

політики.

Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, транспорту, екології та благоустрою міськвиконкому постійно надає інформаційно-методичну допомогу з питань реалізації державної регуляторної політики суб’єктам господарської діяльності, виконавчим комітетам сільських рад, структурним підрозділам міськвиконкому та жителям міста. Впродовж 2018 року відділом житлово-комунального господарства, будівництва, транспорту, екології та благоустрою міськвиконкому надано 46 консультацій.

В цілому стан реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в місті дозволив впорядкувати регуляторні процеси у відповідності до норм та вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

З метою постійного підвищення ефективності реалізації державної регуляторної політики Болехівська міська рада та її виконавчий комітет у 2019 році надалі планує проводити активну роботу та працювати над збільшенням інформаційного забезпечення, врахування досвіду в процесі підготовки та прийняття регуляторних актів, активізації участі громадськості у регуляторній діяльності, підвищення рівня виконання вимог і процедур державної регуляторної політики.

        

 

 

     Міський голова                                                                   Богдан Мельник

 

 

 

 
Анонси

Інформація

"Гаряча" телефонна лінія:

 3-42-52

 

Телефон довіри:

3-44-97

 

СЕСІЯ

чергова 45 сесія

міської ради відбудеться

в серпні 2019 року

Початок роботи о 10:00 год.

в кабінеті міського голови

 

Увага!

 

Запрошуємо на контрактну службу

 

Оперативна інформація з

питань цивільного захисту

 

Інформація про захисні споруди

цивільної оборони

 

Містобудівні умови та обмеження

 

 

Болехівське бюро правової допомоги

 

Україна - НАТО

 

Україна це Європа

 

 

 

 

Крим - це Україна

 

ATO

 

Національна академія Державної прикордонної служби України

 

Акції

 

Інфоблоки

Пошук нормативних документів

 

zakon.rada.gov.ua 


 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області