Б О Л Е Х І В С Ь К А   М І С Ь К А   Р А Д А
20 Квітень 2019
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інформер

Погода в Болехові 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

  Курсы валют на PROext


 Новини
19.04.2019 | У 2018 році на Івано-Франківщину завітало понад 4 млн відвідувачів

news-imageУ рамках співпраці управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації і телекомунікаційного оператора «Київстар» проведено аналіз даних переміщень абонентів мобільного зв’язку протягом 2018 року до Івано-Франківської області.

Минулого року Прикарпаття відвідало понад 4.1 млн абонентів з 23 областей України (річний приріст склав +1%), з них – 2.3 млн короткотермінових відвідувачів (у т.ч. туристів) та 1.8 млн одноденних відвідувачів.

Внутрішній туризм

Найбільша кількість відвідувачів у минулому році приїздила із Львівської (25.48%), Чернівецької (17,80%), Тернопільської (17.20%), Київської з м. Київ (10.42%) та Закарпатської (7.04%) областей.

До першої десятки регіонів з найбільшою кількістю гостей Івано-Франківщини 2018 року увійшли також Хмельницька, Вінницька, Одеська, Дніпропетровська, Рівненська області. 

Найбільший приріст потоків, порівняно з 2017 роком, показали Волинь (+13%), Херсонщина (+9%), Рівненщина (+7%) і Житомирщина (+7%).

Найбільше з туристичною метою на Івано-Франківщину приїжджають мешканці Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької, Рівненської...

19.04.2019 | Уряд схвалив законопроект, який унеможливить затягування через суди процесу об’єднання громад

Судові позови про оскарження добровільного об’єднання або приєднання громад будуть віднесені до категорій термінових адміністративних справ, які розглядатимуться  за скороченою процедурою, в місячний термін. Таких чином ми припинимо практику навмисного затягування через суди процесу об’єднання громад.

Так прокоментував схвалений Урядом законопроект щодо захисту прав територіальних громад в процесі добровільного об’єднання тергромад та приєднання до ОТГ Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Законопроектом вносяться зміни до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Кодексу адміністративного судочинства України.

«За роки реформи ми неодноразово пересвідчувались, що противники децентралізації, прикриваючись інтересами мешканців громад, намагаються зупинити реформу, яка не подобається тим, хто втрачає політичний чи фінансовий вплив на території, де створюються спроможні громади. Місяцями і навіть роками затягувались судові рішення щодо об’єднання тергромад, чим гальмується призначення і проведення перших виборів в ОТГ. Тож, після прийняття парламентом розробленого Мінрегіоном законопроекту, затягування процесу призначення, підготовки...

17.04.2019 | На Прикарпаття за останні 12 місяців кількість суб’єктів господарювання збільшилась на 3,7 тисячі осіб

news-imageВ головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, що станом на 1 квітня 2019 року на податковому обліку перебуває майже 75 тисяч суб’єктів господарювання.

З них 46,3 тисячі фізичних осіб-підприємців та 28,7 тисяч юридичних осіб. За останні 12 місяців кількість суб’єктів господарювання збільшилась на 3,7 тисячі осіб (станом на 1 квітня 2018 року налічувалось 71,3 тисячі платників).

Як зазначають податківці, за три місяці цього року «власну справу» розпочали більше 2 тисяч суб’єктів господарювання. Слід зазначити, що за аналогічний період минулого року зареєстровано таку ж кількість СГД, що свідчить про стабільну економічну ситуацію в нашій області та сприятливі умови для ведення бізнесу.  

Активно розвивається малий і середній бізнес. Так, із загальної кількості зареєстрованих фізичних осіб-підприємців - більше 33,8 тисяч підприємців обрали спрощену систему оподаткування, що на 3,1 тисячі більше, ніж у минулому році...

17.04.2019 | Коли Рада ухвалить закон про мову: Парубій назвав дату

Ðндрій Парубій

Найімовірніше, що закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” Верховна Рада зможе ухвалити 25 квітня. За словами спікера українського парламенту Андрія Парубія, цьому посприяє “повна мобілізація всіх фракцій”.

11 квітня з трибуни українського парламенту голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що упродовж пленарного тижня, який відбудеться з 23 по 26 квітня, депутати перейдуть до прийняття закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

“Ми доходимо до завершення розгляду. Хочу повідомити всім, що має бути повна мобілізація всіх фракцій українського парламенту. Я прошу всіх скасувати будь-які відрядження та поїздки. Хочу наголосити, я, як голова Верховної Ради України, не буду підписувати жодного відрядження протягом наступного тижня, коли ми будемо приймати закон про функціонування державної мови”, – наголошував політик.

Також він висловив упевненість, що буде ухвалено позитивне рішення.

17 квітня Парубій у ефірі телеканалу ZIK зазначив, що закон про функціонування української мови як державної буде ухвалено 25 квітня.

За його словами, закон про мову є однією з “фундаментальних речей буття Української держави” та стоїть поряд з такими питаннями, як церква, НАТО, безвіз, опір російській агресії.

Закон про мову Верховна Рада почала розглядати у другому...

17.04.2019 | Як не отруїтись пестицидами. Поради прикарпатських фахівців

Як не отруїтись пестицидами. Поради прикарпатських фахівцівЗ приходом весни у фермерських господарствах та на присадибних ділянках люди готують землю до посадки. Разом з цим вирішують, які мінеральні та органічні добрива застосовувати, щоб збільшити урожай, і які пестициди, щоб уберегти його від шкідників. Виникають запитання: що ж таке пестициди, і як з ними поводитися?

Пестициди – це отруйні речовини, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку гризунів, бур’янів, деревної або чагарникової рослинності. Пестициди, які застосовують в сільському господарстві для боротьби з бур’янами, шкідниками і хворобами рослин є небезпечними для людини.

Ці отрутохімікати можуть потрапляти в організм через дихальні шляхи, шкіру, шлунково-кишковий тракт. Деякі мають здатність накопичуватись в організмі й спричиняти хронічні отруєння, інформують на сайті Снятинської РДА.

Вони вражають нервову систему, печінку, нирки, викликають ураження верхніх дихальних шляхів, бронхіальну астму, захворювання ендокринної системи, підвищення частоти алергічних захворювань тощо.

Для попередження гострих та хронічних отруєнь при зберіганні, перевезенні і застосуванні пестицидів необхідно дотримуватись таких санітарних норм і правил:

– Працюючі повинні користуватись спецодягом та засобами індивідуального захисту.

– Роботи необхідно проводити вранці або ввечері.

– Під час внесення пестицидів стійте так, щоб на вас не зносило вітром бризки або пил отрутохімікатів.

– Розпилюйте аерозоль якомога ближче до оброблювального об’єкта, використовуючи наконечники для дрібно крапельного обприскування...

17.04.2019 | Реформа децентралізації допомогла у боротьбі з корупцією - Зубко

Реформа децентралізації допомогла у боротьбі з корупцією - Зубко

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко вважає, що нинішня реформа децентралізації – це найбільший антикорупційний крок в історії нашої країни.

Про це він заявив під час своєї робочої поїздки до Чернівецької області, повідомляє Укрінформ.

Для студентів Чернівецького університету Геннадій Зубко прочитав лекцію про реформу децентралізації в Україні. Відповідаючи на запитання студента, що заважало усім попереднім владам в Україні втілювати реформу децентралізації та передати повноваження на місця, чиновник заявив:

«Їм заважала відсутність політичної волі. Ще в 1996 році Україна підписала Європейську хартію місцевого самоврядування. І з того часу кожен президент, кожна Верховна Рада, яка приходила до влади, розказувала, що передасть повноваження на місця. А потім дивилась на ці ресурси, які потрібно передати, і передумувала. Думали, «нехай краще з того села, де потрібно зробити школу чи дитячий садок, приїжджають до нас і пропонують 30% «відкату», а тоді ми з бюджету дамо грошей». Тому я вважаю, що нинішня реформа децентралізації – це найбільший антикорупційний крок в історії держави. Бо НАБУ, САП, НАЗК, антикорупційний суд – це вже так звані «доганялки». Це коли вже хтось вкрав, його повинні наздогнати і покарати. А от...

17.04.2019 | Депутати продовжують роботу в комісіях: відбулося засідання бюджетної комісії

Сьогодні, 17  квітня  2019 року, відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань планування, бюджету, регуляторної політики, місцевих податків і зборів.

На засідання прибули депутати міської ради Стельмах М.Я., Павлик А.Я., Юрочко В.І.  Серед запрошених були начальник фінансового управління міськвиконкому  Дуб Н.М., головний спеціаліст відділу правового забезпечення та питань майна комунальної власності Романишин В.М., головний лікар центру первинної медичної допомоги Соболь О.М., головний спеціаліст з питань землеустрою відділу містобудування та архітектури і землеустрою міськвиконкому Петрів О.Б.

Члени комісії розглянули та погодили внесення змін до міського бюджету на 2019 рік. Відповідно до запропонованого проекту рішення, комісія погодила  врахування у міському бюджеті субвенції з обласного бюджету на будівництво підвідного каналізаційного колектора до КНС №2 у м. Болехові (в т.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації), а також направлення частини вільного залишку коштів спеціального фонду міського бюджету по екологічному податку, який склався станом на 01.01.2019 на проведення заходів захисту від підтоплення по вул. Шашкевича та реконструкцію водовідведення на вул. Січових Стрільців в м. Болехові (в т.ч. виготовлення кошторисної документації) та коштів міського бюджету по загальному фонду на придбання посадкового матеріалу для озеленення міста.

Підтримку комісії отримав і проект рішення про направлення коштів на співфінансування природоохоронних заходів у 2019 році.

Одностайно депутати погодили проект рішення щодо затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної допомоги...

17.04.2019 | В ОДА пройшло обговорення нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі»

news-imageСьогодні в облдержадміністрації за сприяння Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відбувся регіональний семінар-тренінг з питань впровадження нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі».

У ньому взяли участь відповідальні працівники обласних та районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, установ та організацій Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Присутніх привітали перший заступник голови обласної державної адміністрації Марія Савка, заступник директора департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку Тетяна Мішта, керівник Проекту ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель /Дорожньої карти для гармонізації в Україні» Олександр Шатковський.

Марія Савка  наголосила, що питання здійснення публічних закупівель є надзвичайно важливим та актуальним при раціональному використанні бюджетних коштів. За її словами, в області успішно застосовується електронна система закупівель і щорічно в через ПРОЗОРРО проводиться близько 35 тисяч процедур. «За 2018 рік кількість процедур, проведених через електронну систему зросла на 30 відсотків у порівняння з 2017 роком. Завдяки цьому  у минулому році замовникам вдалось зекономити понад 450 мільйонів гривень»,- зазначила Марія Савка.

Тетяна Мішта розповіла, що фахівці Мінекономрозвитку України спільно з експертами Проекту ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування...

17.04.2019 | Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич побувала з робочим візитом на Прикарпатті

news-imageСьогодні, 16 квітня, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у рамках робочої поїздки на Івано-Франківщину спільно із заступником голови облдержадміністрації Віталієм Федорівим, народним депутатом України Володимиром Шкварилюком та керівниками профільних структурних підрозділів ОДА побувала в обласній клінічній дитячій лікарні, де відвідала центр розвитку дитини «Дивоцвіт» та дві ігрові кімнати. Там вона ознайомилася з процесом навчання і поспілкувалася зі школярами та педагогами.

Лілія Гриневич у результаті побаченого зазначила, що сьогодні освітня реформа успішно впроваджується в Івано-Франківській області. Саме навчання дітей у медичних закладах підтримується цільовою субвенцією, яка вперше виділена в межах державної субвенції, адже вона забезпечує оплату праці вчителям та дидактичними матеріалами.

«Цього року вперше у нас є спеціальна частина освітньої субвенції на покращення умов навчання у лікарні. Вона спрямована на використання матеріально-технічного забезпечення. Уряд виділив цю субвенцію і ми можемо покращити умови, адже важливо, щоб діти, які випадають надовго з навчального процесу, були забезпечені якісною освітою», – сказала Лілія Гриневич.

Міністр додала, що саме спільний наказ Міністерства освіти та науки України та Міністерства охорони здоров’я України - чітко регламентує систему освіти. Завдяки цьому вчителі, які працюють в школах, закріплюють за відповідною лікарнею. Врегульовано питання забезпечення дидактичними та навчальними...

17.04.2019 | У Витвицькому лісництві створено плантацію новорічних ялинок
У рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» Болехівські лісівники у Витвицькому лісництві створили плантацію новорічних ялинок. На площі 0,3 гектара фахівці лісового господарства разом з представники компанії MY WOOD висадили 1 050 хвойних саджанців. Нагадаємо, що шлях новорічної ялинки до оселі довготривалий. Аби ялинки набули товарного вигляду, їх доглядають до десяти років. Розпочинається все із заготівлі насіння, потім насіння потрапляє у лісові розсадники, а вже після пророщення майбутні ялинки висаджують на плантаціях. Крім того, за молодими насадженнями проводиться постійний догляд. Щороку лісогосподарські підприємства Івано-Франківського обласного управління беруть участь у новорічній кампанії з реалізації деревної зелені. До прикладу, у період 2018-2019 рр. лісгоспи управління реалізували понад 6 тисяч новорічних дерев та 990 шт. гілок...

Анонси

Інформація

"Гаряча" телефонна лінія:

 3-42-52

 

Телефон довіри:

3-44-97

 

СЕСІЯ

Чергове засідання 41 сесії

міської ради відбудеться

23 квітня 2019 року

Початок роботи о 10:00 год.

в Народному домі м.Болехова

 

Увага!

 

Запрошуємо на контрактну службу

 

Оперативна інформація з

питань цивільного захисту

 

Інформація про захисні споруди

цивільної оборони

 

Містобудівні умови та обмеження

 

 

Болехівське бюро правової допомоги

 

Україна - НАТО

 

Україна це Європа

 

 

 

 

Крим - це Україна

 

ATO

 

Національна академія Державної прикордонної служби України

 

Акції

 

Інфоблоки

Пошук нормативних документів

 

zakon.rada.gov.ua 


 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області