Copy
Шановні колеги!
До Вашої уваги – Інформаційний дайджест системи безоплатної правової допомоги в Україні № 21.
Дайджест підготовлений спільно Координаційним центром з надання правової допомоги, регіональними і місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та нашими партнерами.
З будь-яких питань стосовно дайджесту та системи безоплатної правової допомоги в Україні – пишіть нам:
press@legalaid.gov.ua
Усі попередні випуски дайджесту можна переглянути тут.
Дякуємо за увагу та гарного дня!
БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В УКРАЇНІ
Інформаційний дайджест
№21 (1) | 2017
(січень 2017)
   

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА: РОЗВИТОК СИСТЕМИ І КОНТЕКСТ

Більше незахищених суспільних груп отримують доступ до БПД: Президент підписав закон, який вносить зміни до ЗУ "Про безоплатну правову допомогу"
Відтепер право на БПД отримають найбільш незахищені суспільні групи - ВПО та учасники бойових дій, ті особи, які лише претендують на отримання відповідних статусів, а також більше малозабезпечених. 
5 січня 2017 року Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя», внісши зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» у частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.
Координаційний центр та ВО «УКРАЇНЦI РАЗОМ!» об’єднують зусилля задля захисту прав учасників АТО

Координаційний центр з надання правової допомоги та Всеукраїнське об’єднання учасникiв АТО «УКРАЇНЦI РАЗОМ!» підписали Меморандум про співпрацю, в якому домовилися про об’єднання зусиль сторін, спрямованих на співпрацю у забезпеченні прав та соціальних гарантій учасників АТО. 
Читати детальніше

Робота Координаційного центру зі зверненнями громадян у 2016 році
Впродовж 2016 року до Координаційного центру з надання правової допомоги зі зверненнями/скаргами щодо доступу до безоплатної правової допомоги звернулися 833 особи. Пропонуємо увазі громадськості детальний аналіз моніторингу доступності безоплатної правової допомоги за результатами отриманих звернень та реагування на них.

Читати детальніше
Деякі роз’яснення щодо оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів
 

01 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року № 1048 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. № 465», яка у новій редакції викладає Порядок оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають БВПД та Методику обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають БВПД. Координаційний центр надає кілька роз’яснень у зв’язку із цим, які необхідні для врахування в роботі працівників центрів з надання БВПД та адвокатів, які співпрацюють із центрами.
Читати детальніше

Понад 36 тис. осіб отримали БПД через мережу дистанційних та мобільних консультаційних пунктів у 2016 році
Впродовж 2016 року центри з надання БВПД утворили та забезпечили роботу 1 371 дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги та здійснили 7 444 виїзди мобільних консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян). За цей час до цих пунктів звернулося за отриманням консультацій та роз’яснень з правових питань більш ніж 36 тис. осіб. 

Читати детальніше
За 15 місяців роботи до контакт-центру системи БПД надійшло майже 170 тис. вхідних дзвінків
Впродовж функціонування єдиного всеукраїнського контактного центру системи безоплатної правової допомоги в Україні, починаючи із жовтня 2015 року, до нього звернулось 168 885 громадян.
Нагадаємо, що контактний центр системи БПД почав працювати 3 жовтня 2015 року у Чернівцях, та був створений задля спрощення доступу громадян до безоплатної правової допомоги та оптимізації процедур, пов’язаних з її наданням. Єдиний цілодобовий всеукраїнський номер системи БПД 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Читати детальніше
Розвиток БПД запропоновано включити до Плану дій Ради Європи для України на 2018-2020 рр.
31 січня 2017 року у Міністерстві закордонних справ України відбулася міжвідомча нарада щодо визначення напрямів та ключових пріоритетів Плану дій Ради Європи для України на 2018-2020 рр. Координаційний центр з надання правової допомоги на заході представляв заступник його директора Сергій Троценко, який окреслив пріоритети розвитку української системи БПД у середньостроковій перспективі та відповідні потреби щодо підтримки її розвитку, що можуть бути враховані під час розробки напрямів згаданого плану дій.
Читати детальніше
3 805 фактів порушень правоохоронцями КПК та порядку інформування центрів з надання БВПД – узагальнений аналіз 2016 року
Із загальної кількості повідомлень, що надійшли до регіональних центрів з надання БВПД, а також з інформації, отриманої від адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, виявлено 3 805 випадків, що свідчать про порушення працівниками правоохоронних органів вимог кримінального процесуального законодавства та Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (далі – Порядок інформування). Пропонуємо увазі громадськості – відповідний детальний аналіз.
Читати детальніше
Статистичні дані щодо роботи системи БПД у 2016 році

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ 

Порядок звернення до Європейського Суду з прав людини
Як і куди можна звернутись із заявою до Європейського Суду з прав людини - консультують фахівці системи БПД Кіровоградщини.
Читати детальніше
Пільги для вагітних жінок і матерів
Щодо низки пільг для вагітних жінок та матерів консультують фахівці системи безоплатної правової допомоги Закарпаття.
Читати детальніше
Як правильно діяти, якщо Ви випадково розбили чи пошкодили товар в супермаркеті?
Що робити у випадку, коли Ви випадково зачепили товар в магазині і в результаті пошкодили його? Читайте поради фахівців Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД.
Право громадян на доступ до інформації
Щодо права на доступ до інформації, яке є одним із основоположних прав людини і громадянина, консультують фахівці системи БПД Львівщини.
Читати детальніше
Поновлення на роботі в разі незаконного звільнення
Що робити, якщо Ви вважаєте, що Ваше звільнення з роботи, незалежно від підстав припинення трудового договору або переведення на іншу роботу, є незаконним? Читайте поради фахівців системи БПД Закарпаття. 
Читати детальніше
Покоління прав людини
«Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах» – проголошує ст. 1 Універсальної Декларації прав людини ООН 1948 року.
Консультації фахівців системи БПД Миколаївщини щодо покоління прав людини.

Читати детальніше
Порушуєте трудове законодавство? Платіть штраф у підвищеному розмірі
З 1 грудня у зв'язку з підвищенням розміру мінімальної зарплати зросли й розміри адміністративних та фінансових санкцій за неналежне оформлення трудових відносин.
Консультації фахівців системи БПД Хмельниччини щодо штрафів за порушення роботодавцем трудового законодавства.

Читати детальніше
Що необхідно знати військовослужбовцю, аби отримати санаторно-курортне лікування
Що необхідно знати військовослужбовцю, аби отримати санаторно-курортне лікування? Читайте у консультації фахівців системи БПД Кіровоградщини.
Читати детальніше
Кременчанам про права покупця
Консультації щодо прав покупців від фахівців системи безоплатної правової допомоги Тернопільщини, зокрема, потрібно пам'ятати, що не всі товари підлягають обміну.
Читати детальніше
Як оформити субсидії переселенцю?
Для призначення внутрішньо переміщеній особі адресної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг потрібно звернутися до органу соціально захисту населення за місцем проживання або до сільської ради з такими документами...
Читати детальніше
Жмеринське бюро правової допомоги інформує
Що таке договір довічного утримання? Про поняття, його сторони, обов’язки та порядок розірвання договору консультують фахівці Жмеринського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Куди і як звернутися по матеріальну допомогу
Де і як можна отримати матеріальну допомогу на лікування онкохворої людини? Пояснюють фахівці системи безоплатної правової допомоги Запоріжжя.
Читати детальніше
Вісім міфів про домашнє насильство
Насильство у сім’ї не має ані соціальних, ані національних меж. Дослідження показують, що насильство трапляється у різних сім’ях незалежно від рівня доходу, соціально-економічного стану, освіти, професії, етнічного походження, в усіх соціальних групах. 
Читати детальніше
Довідник орагнізацій, які надають допомогу постраждалим від насильства в сім'ї
Довідник буде корисний працівникам центрів безоплатної правової допомоги, адвокатам, юристам та іншим фахівцям, які надають допомогу або хотіли би підтримати постраждалих від насильства у сім’ї, а також тим, хто став або може стати жертвою та/або свідком домашнього насильства.
Довідник розроблено громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» за ініціативи та підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги.

Читати детальніше
ФАКТИ ТА ПОДІЇ
Канадські парламентарі відвідали офіс безоплатної правової допомоги у Києві
19 січня 2016 року в рамках робочого візиту до України члени Комітету закордонних справ та міжнародного розвитку Парламенту Канади відвідали Другий київський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де мали нагоду побачити як працює один із українських офісів безоплатної правової допомоги, і з перших уст дізнатися більше про функціонування системи БПД.
Сформовано першу сотню програми ,,Адвокат майбутнього’’
Відібрано першу сотню учасників всеукраїнської програми професійного розвитку для адвокатів "Адвокат майбутнього".
Програма ,,Адвокат майбутнього’’ реалізується Асоціацією правників України (АПУ) та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу (BALAP) за підтримки проекту ,,Доступна та якісна правова допомога в Україні’’, який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги та фінансується урядом Канади.

Читати детальніше
Представники Координаційного центру вивчали стандарти Ради Європи щодо внутрішнього переміщення
Впродовж 12-13 січня 2017 року відбувся ознайомчий візит української делегації до інституцій Ради Європи стосовно стандартів Ради Європи щодо внутрішнього переміщення. Візит організовано проектом Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні”, що реалізується в межах Плану дій Ради Європи для України у 2015-2017 роках. У складі української делегації – перший заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Мирослав Лаврінок і начальник Управління забезпечення доступу до правової допомоги Олена Сінчук.
Читати детальніше
У пошуках IT-новацій - до «першого правового інкубатора» Канади
Заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов перебуває у робочому відрядженні в Канаді – він бере участь у навчальній місії, яка передбачає ознайомлення з канадським досвідом впровадження інновацій у правовій сфері. Місія триватиме до 3 лютого 2017 року та включатиме серію зустрічей в Оттаві та Торонто. Вона організована у рамках проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”, який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти і фінансується Міністерством міжнародних справ Канади. 
Читати детальніше
У столиці пройшов тренінг зі стратегічного планування для керівників Всеукраїнського об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу
28 та 29 січня 2017 року у Києві відбувся другий з серії тренінгів зі стратегічного планування для керівників відокремлених підрозділів громадської організації «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу». Зустріч відбулася за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та відділу з правоохоронних питань Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні (U.S. Embassy Kyiv Ukraine).
Читати детальніше
Безоплатна правова допомога в Україні: медіа дайджест
Ген справедливості на Громадському радіо

Випуск: Благодійні внески у поліклініках: історія про оскарження, перевірку і суд

Жінка відмовилася платити благодійний внесок у поліклініці без квитанції, їй відмовили у аналізах. Вона подає скарги в державні органи, а головний лікар — до суду за образу честі і гідності.
Як вдається відстоювати себе, і як їй у цьому допомагає київський адвокат системи БПД В'ячеслав Петрашенко, а також які є проблеми із цим, що неможливо владнати без МОЗ - слухайте у черговому випуску програми "Ген справедливості" на Громадському радіо. Випуск: Юридична історія про позбавлення у судовому порядку батьківських прав
У черговому випуску Гену справедливості на Громадському радіо говорять про процедуру позбавлення прав одного з батьків на опікування дитиною.
Який пакет документів треба подавати до суду? Хто може виступати свідками? Як довго може тривати процедура? Все це в історії клієнтки пані Олени та її адвокатки Наталії Лебединець.

 

Випуск: Судовий дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди батька: Процедура, деталі
Тато ігнорував прохання надати дозвіл на виїзд дитини за кордон на спортивні змагання і відпочинок. Адвокат Ольга Потапчук розповідає історію своєї клієнтки і шляхи розв’язання проблемної ситуації на Громадському радіо.

 


Випуск: Як і навіщо визнавати особу безвісно відсутньою?
Новий випуск програми Ген Справедливості на прикладі історії зникнення чоловіка під час подій на Євромайдані 2013-2014 року розповідає про досудову процедуру визнання людини безвісно відсутньою.
Які наслідки встановлення статусу безвісно відсутнього? Як може людина, у випадку своєї появи, змінити цей статус? Історію представляє адвокатка Мирослава Цапар.

Випуск: Порушення прав пацієнта: правові шляхи вирішення
Історія жінки, хворої на цукровий діабет, здоров’я якої через медичні призначення істотно погіршилось. 
Як можна боротися за права пацієнта правовим шляхом? Історія Тетяни Стеценко, хворої на цукровий діабет. У студії «Громадського радіо» також Валентина Волік, інтеграторка Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Випуск: Як безоплатна правова допомога вирішує проблеми переселенців?

З яких питань надавалася правова допомога ВПО на прикладі роботи одного з місцевих центрів Києва. Як система безоплатної вторинної правової допомоги вирішує проблеми внутрішньо переміщених осіб? Розповідає директорка Першого київського місцевого центру з надання БВПД, адвокатка Леся Бурчак у випуску програми «Ген справедливості» на Громадському радіо.

 ЗМІ про нас 
Переселенці і учасники АТО отримуватимуть безоплатну правову допомогу незалежно від доходу

Про нові правила, які розширюють перелік категорій населення, що можуть звертатися по безоплатну правову допомогу, говорить Андрій Вишневський, директор Координаційного центру з надання правової допомоги на Громадському радіо.

Прослухати випуск
"Горе адвокатам, які бачать свій заробіток лише в системі БПД", - Андрій Вишневський
В Україні система безоплатної правової допомоги (далі – система БПД) з’явилася у 2013 р. Майже за 5 років вона перетворилася на дієвий та розгалужений соціальний інститут. Про систему БПД, результати її роботи та про плани на майбутнє «ЮГ» розповів її очільник Андрій Вишневський. 

Читати детальніше

Підводні камені надання пільг окремим категоріям громадян

Щодо "підводних каменів" надання пільг окремим категоріям громадян розповідає наш колега з Четвертого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергій Бреус.
"Пільговик, опиняючись у ситуації, за якої реальні доходи відсутні, а в користуванні пільгами отримано відмову, розцінює це як порушення своїх прав і законних інтересів. Таким чином, особа вбачає підстави для звернення до суду та звертається до установ безоплатної правової допомоги з метою залучення адвокатів для участі у провадженні", - вважає Сергій. 

Читати детальніше
У Львові суд виправдав трьох громадян, які 6 років відсиділи в СІЗО за підозрою у вбивстві 
«За словами, на той час, підсудних, попередні адвокати радили їм зізнатися у скоєному. Крім того, ми вважаємо, що мали місце залякування, побиття. До грудня 2010 слідчі встановили певні обставини. Але жодна з них не вказувала на конкретних осіб», — розповідає адвокат Ростислав Доль.
Над справою, що тривала 6 років, працювали три адвокати за дорученням Регіонального центру з надання правової допомоги у Львівській області. Усіх їх підзахисних виправдано. 

Читати детальніше
Розширено коло осіб, які мають право на БПД
З 5 січня 2016 року особи, що претендують або мають статус внутрішньо переміщених та учасника бойових дій включені до кола осіб, що можуть отримувати безоплатну вторинну правову допомогу.
Відповідні зміни містить закон «Про Вищу раду правосуддя», передає «Закон і Бізнес».

Читати детальніше
Адвокати системи безоплатної правової допомоги представляють у суді інтереси соціально незахищених категорій громадян
У 2016 році в місцевих центрах БПД отримали 274,5 тис. осіб. З вересня по грудень 2016 року щомісячна кількість клієнтів у середньому складала 44,5 тис. осіб, що майже в 4-ри рази більше, ніж у період січня - серпня цього ж року.
"Таке істотне збільшення пов'язане з відкриттям більш як 400 бюро правової допомоги по всій території країни з 1 вересня 2016 року і показало правильність прийнятого урядом рішення щодо розширення доступу до правової допомоги", - зазначено в повідомленні агентства "Інтерфакс-Україна".
Де отримати безоплатну правову допомогу в Україні? -
http://www.legalaid.gov.ua/ua/local-centres
Читати детальніше

Безоплатна допомога розширює межі

Більше українців отримують доступ до безоплатної правової допомоги.Зокрема це ВПО, учасники АТО та ті, хто тільки претендує на отримання відповідних статусів; а також - більше малозабезпечених громадян. 

Читати детальніше
Безоплатною правовою допомогою можуть скористатися більше незахищених громадян
Законом «Про Вищу раду правосуддя» внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.
Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до БПД особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї.

Читати детальніше
Людям з особливими потребами розповіли, як економити енергоресурси
Як термомодернізувати будинок? Навіщо створювати ОСББ? Як бути енергоощадними? Як захистити свої трудові права? Як попередити насильство в сім’ї? Відповіді на ці питання шукали фахівці під час інформаційно-просвітницького заходу «Школа рівних можливостей», яку влаштували для людей з особливими потребами.
Читати детальніше
День відкритих дверей для осіб з особливими потребами у Ніжинському міськрайонному центрі зайнятості
Працівники Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Старчак та Олена Іванова взяли участь у заході, що традиційно організовує Ніжинський міськрайонний центр зайнятості до Всесвітнього Дня інвалідів.
Читати детальніше
"Головна мета програми - розвинути комунікативні навички адвокатів, які будуть в суспільство нести зміни в правовій сфері, будуть "агентами права", - ділиться своїми очікування учасниця програми, адвокат з Кіровоградщини Оксана Сьора.
Уже 17 лютого сотня першого навчального пілоту програми зустрінеться в столиці! Тим часом, детальніше про програму Адвокат майбутнього на її офіційному сайті: http://tomorrowslawyer.org/ та у сюжеті 
U+219D.svg
 
Малозабезпечені, пенсіонери, переселенці і військові: із січня суттєво розширилося коло осіб, які мають право на послуги адвоката за кошт держави. Тепер учасники АТО, ВПО та ті, хто тільки претендує на отримання відповідних статусів, отримали доступ до БВПД.
«Збільшився поріг, з якого починається надання правової допомоги. Якщо минулого року це була одна мінімальна зарплата, то тепер це два прожиткових мінімуми. Дуже важливо, що з січня почав рахуватися не сукупний #дохід сім’ї, а дохід конкретної особи, яка звертається», ― зазначила заступник директора центру з надання БВПД Віра Іськів 
U+219D.svg
Учасники АТО та ті, хто тільки претендує на отримання відповідного статусу, отримали доступ до БВПД. Це стало можливим завдяки прийняттю ЗУ «Про Вищу раду правосуддя». Цим документом, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. 
З цього приводу фахівці системи БПД Буковини провели семінар для учасників АТО 
U+219D.svg
Про перший день роботи дистанційного консультаційного пункту безоплатної правової допомоги на контрольно-пропускному пункті "Майорськ" на Донеччині дивіться у сюжеті телеканалу До ТеБе U+219D.svg
Пункт відкрито за підтримки UNHCR Ukraine (Aгентство ООН у справах біженців в Україні) та Danish Refugee Council.
Переселенці відтепер мають право на безоплатну вторинну правову допомогу (представництво інтересів у суді). Детальніше про те, як саме вони зможуть скористатися цим правом - у сюжеті телеканалу ATR​ U+219D.svg
 
Новини порталу «Правовий простір»
Керівники органів виконавчої влади зобов'язані публічно звітувати
Типовий порядок проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади затверджений наказом Нацагентства з питань держслужби від 20.12.2016 № 277.
Відтепер щорічно до 25 лютого органи виконавчої влади готують звіт про свою діяльність за попередній рік.


Читати детальніше
Оновлено порядок отримання інформації від Держгеокадастру
Визначено механізм складання, подання та опрацювання запитів на отримання публічної інформації, розпорядником якої є Держгеокадастр і його територіальні органи.

Читати детальніше
Запрацював відкритий реєстр боржників
Запрацював Єдиний реєстр боржників - складова автоматизованої системи виконавчого провадження. Мета реєстру - оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов'язання боржників.

Читати детальніше
Змінилася процедура реєстрації переселенців із зони збройного конфлікту
Нова постанова Кабінету Міністрів України №964, яка набрала чинності 22 грудня, змінила процедуру взяття на облік переселенців із зони збройного конфлікту. І в цих змінах є як позитивні моменти, так і негативні. Про все докладно розповіла Олена Виноградова, правовий аналітик БФ “Право на захист”.
Читати детальніше
ПРИКЛАДИ УСПІШНОГО ЗАХИСТУ АДВОКАТІВ, ЯКІ НАДАЮТЬ БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ
Оксана Міщенко 
Тел.: (067) 775 21 69
E-mail: kseniya_mg@ukr.net
 
Підзахисну адвоката Оксани Міщенко (доручення Регіонального центру з надання БВПД у Київській області №220 від 02.02.16 р.) було звинувачено в умисному вбивстві власного чоловіка. Дане діяння було кваліфіковано досудовим слідством за ч.1 ст. 115 КК України, що є особливо тяжким злочином, за який передбачається покарання до 15 років позбавлення волі. У судовому засіданні підсудна пояснила, що зі своїм чоловіком прожила 41 рік. Протягом всього сімейного життя він вживав спиртні напої, після чого лаявся, провокував сімейні конфлікти, виганяв підсудну з будинку, ображав нецензурною лайкою та застосовував психічне і фізичне насильство, яке виражалось в нанесенні побоїв та погрозі вбивством. Через протиправну поведінку чоловіка підсудна двічі намагалася покінчити життя самогубством.  Після того, як чоловік в черговий раз вночі вигнав жінку на вулицю, вона повернулася до будинку та декілька разів вдарила його молотком, внаслідок чого той помер. Про скоєне дуже шкодує. Стороною захисту було доведено, що внаслідок постійних  образ, побоїв та погроз, приниження честі та гідності підсудної, у неї сформувалося сильне психічне напруження. Судом було з'ясовано, що жінка вчинила даний злочин, перебуваючи у стані фізіологічного афекту, що виник через систематичне знущання та тяжкі образи з боку потерпілого. Прислухавшись до сторони захисту суд визнав за доцільне перекваліфікувати дії обвинуваченої на ст. 116 КК України - умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання, що є злочином середньої тяжкості та передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років. Обираючи покарання, суд врахував, що обвинувачена за місцем проживання та роботи характеризується виключно позитивно, є особою похилого віку, у вчиненому щиро розкаялась.
Вироком Броварського міськрайонного суду від 16 серпня 2016 року у справі №12015110130002649 підзахисну адвоката Оксани Міщенко було засуджено до покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки та на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки.
Тетяна Войтюк 
Тел.: (097) 517 95 51
За дорученням Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області №  017-0001135 від  26.12.2015 у кримінальному провадженні №12015180130000864 адвокат Тетяна Войтюк  здійснювала захист клієнта, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення,  передбаченого ч.3 ст.15 ч.1 ст.115 КК України, санкція якої передбачає максимальне покарання у виді обмеження волі на строк до 15 років.
Зокрема, клієнт, звинувачувався в тому, що перебуваючи у під’їзді будинку під час суперечки із потерпілим, яка виникла на ґрунті особистих неприязних відносин, з метою вбивства, умисно наніс останньому не менше трьох ударів правою рукою загостреним колючо-ріжучим предметом, який міг бути ніж в область грудної клітки та стегна лівої ноги, однак не зміг довести злочин до кінця у зв’язку із протидією потерпілого.
Завдячуючи наполегливій роботі адвоката, в результаті судового розгляду прокурор змінив обвинувачення, а саме дії клієнта Т. Войтюк перекваліфіковані із з ч.3 ст.15 ч.1 ст.115 на ч.1 ст.121 КК України (санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років).
Вироком Острозького районного суду від 13.09.2016 року клієнта визнано винним у вчиненні  кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України та призначено покарання з урахуванням ст.69 КК України у виді позбавлення волі строком 3 роки.
Ольга Дунець 
Тел.: (067) 752 69 65
E-mail: olgaof@ukr.net
До Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин К. для надання правової допомоги у справі про визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити нарахування та виплату недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 05 травня як учаснику бойових дій. 
Центром було прийняте рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та видано доручення № 0301-0129440-01 від 05 жовтня 2016 року адвокату Ользі Дунець.
Ознайомившись із матеріалами справи, адвокатом було підготовлено та подано суду адміністративний позов до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області.
В обґрунтування позовних вимог, адвокат зазначила, що її клієнт є учасником бойових дій та звертався до відповідача про проведення перерахунку та виплату йому разової щорічної (до 05 травня) грошової допомоги у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Відповідач відмовив йому у проведені перерахунку, поінформувавши про те, що такий перерахунок провести неможливо, посилаючись на Постанову КМУ від 02 березня 2016 року № 141 «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до яких йому нараховано та виплачено разову грошову допомогу в розмірі 920 гривень.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами, суд дійшов висновку, що при вирішенні даного спору застосуванню підлягає саме Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». 
07 листопада 2016 року Нововолинський міський суд виніс постанову, якою задовольнив позов повністю. Визнав відмову Управління праці та соціального захисту населення протиправною та зобов’язав здійснити перерахунок та виплату недоплаченої разової щорічної грошової допомоги до 05 травня 2016 року у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком з урахуванням раніше виплачених коштів.
КОРИСНІ ПРАКТИКИ В РОБОТІ ЦЕНТРІВ З НАДАННЯ БВПД 
Мобільні та дистанційні консультаційні пункти доступу до БПД
У Cумській школі № 5 відкрили дистанційний пункт доступу до БПД
Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги на Сумщині продовжують розширювати мережу дистанційних пунктів. Фахівці відкрили такий пункт у Сумській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5.
 
Ми працюємо – ви відчуваєте себе захищеними!
Саме з такою метою ведеться постійна правова робота з населенням фахівцями системи БПД Херсонщини. Напередодні новорічних свят мешканці територіальних громад Білозерського, Скадовського та Олешківського районів Херсонщини мали змогу отримати безоплатні консультації та роз’яснення щодо вирішення актуальних та проблемних правових питань.
Читати детальніше
Вдалий початок року: на Вінниччині створено новий дистанційний пункт консультування
Працівники Вінницького місцевого центру з надання БВПД організували та забезпечили роботу нового дистанційного пункту консультування у приміщенні будинку-інтернату. Відтепер, мешканці закладу для людей похилого віку з усіма питаннями правового характеру можуть звертатися до працівників системи БПД, які відповідно до графіку будуть проводити у них консультування.
Читати детальніше
Працівник Рівненського МЦ відвідала вихованців туберкульозного санаторію
Для вихованців обласного туберкульозного санаторію «Новостав», що знаходиться у селі Новостав Рівненського району, представники Рівненського місцевого центру з надання БВПД та громадських організацій провели лекцію на правову тематику.
Як працює адресна допомога з правових питань на Вінниччині
Сьогодні центри з надання БПВД намагаються всіляко полегшити доступ громадян до правової допомоги. Один з вагомих кроків назустріч суспільним проблемам – це адресна допомога.
Так, до місцевих центрів з надання БВПД на Вінниччині щотижня звертаються громадяни, щоб скористатися таким видом послуг. З початку нового року адресну допомогу отримали: мешканець міста Вінниці, жителька с. Паланка Томашпільського району та переселенці, які проживають у смт. Чернівці Вінницької області.

Читати детальніше
Фахівці Солонянського бюро правової допомоги регулярно надають адресну правову допомогу особам з особливими потребами
18 січня 2017 року співробітники Солонянського бюро правової допомоги здійснили виїзний прийом до родини пенсіонерки Валентини Строменко, яка у зв`язку з хворобою позбавлена можливості пересуватися самостійно, де надали правову допомогу.
Читати детальніше
Консультування осіб, котрі відбувають покарання у Маневицькій виправній колонії № 42
У рамках Всеукраїнського тижня права, фахівці Маневицького бюро правової допомоги спільно з працівниками Маневицького відділу ДРАЦСу та Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі провели інформаційну бесіду з особами, які відбувають покарання у Маневицькій виправній колонії № 42, зокрема розповіли присутнім про гарантовані Конституцією України та міжнародними угодами нашої країни права засуджених. 
Читати детальніше
Фахівці Новгородківського бюро правової допомоги консультують громадян у мобільному пункті обігріву
У мобільному пункті обігріву в Новгородці громадяни мали змогу перечекати негоду та зігрітися гарячим чаєм, запропонованим працівниками мобільного пункту обігріву, а також отримати юридичні консультації від працівників Новгородківського бюро правової допомоги.  
Читати детальніше
Безоплатна правова допомога для громадян з обмеженими можливостями пересування, які потерпіли від шахрайства
Фахівці Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надали адресну правову допомогу жінці з особливими потребами. 
За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Тернопільського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7, контактний телефон: (0352) 52-15-20.

Читати детальніше
Правопросвітництво
Тренінг для працівників бюро правової допомоги провели у Хмельницькому
Фахівці бюро правової допомоги говорили про важливість посилення правової спроможності учасників АТО, ділилися власними міркуваннями щодо реалізації цього завдання, обмінювалися досвідом у сфері надання БПД зазначеній категорії осіб на тренінгу у Хмельницькому. 

Читати детальніше
Співробітники Другого дніпропетровського місцевого центру з надання БВПД відвідали дитячий притулок «Барвінок»
Працівники Другого дніпропетровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з представником благодійного фонду «Україна заради дітей» відвідали дитячий притулок «Барвінок», де фахівці центру провели з вихованцями веселі конкурси на правову тематику, розповіли їм про законодавство у формі гри. 
Читати детальніше
Лекція у соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
8 січня фахівці системи БПД відвідали Обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Гуртожиток  створений спеціально для соціального захисту осіб віком від 15 років, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, де розповіли про становлення та основні етапи розвитку системи безоплатної правової допомоги в Україні.
Читати детальніше
Правовий лікнеп для студентів провели у Кам'янці-Подільському
Фахівці Кам'янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіли молодим людям про їхні права та закликали вирішувати проблеми тільки у правовий спосіб.
 

Читати детальніше

Європейська практика правового захисту 
Право на доступ до суду недієздатних осіб
«…Дієздатність для людини вкрай важлива. Дієздатна особа не просто є повноцінним членом суспільства. Вона сама розпоряджається власним життям, а головне — може захищати себе за допомогою закону», — юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ, адвокат Дмитро Мазурок
Читати детальніше
Крихітні історії про важливе…
«Крихітні історії» покликані привернути увагу до проблем, з якими стикають діти в усьому світі та підтримати їх. На даний час на сайті «Крихітних історій» (https://www.unicef.org/tinystories/) є декілька розповідей. Також ЮНІСЕФ закликає ділитися історіями про дітей чи про своє власне дитинство в соціальних мережах та позначати їх хештегом #foreverychild.
Читати детальніше
Дмитро Ягунов: “Я боровся проти мафії та чорних ріелторів”
Продовжуємо серію історій успіху випускників другого освітнього курсу Програми Мережі Будинків прав людини в Україні 2016 року: історія шістнадцята.
Адвокатом стають через жагу до правди та бажання відновити справедливість. Але справжній професіоналізм приходить тоді, коли ці слова перестають бути просто яскравими прикрасами.

Читати детальніше
Засоби масової інформації мають право інформувати суспільство про хід судового розгляду
Європейський суд з прав людини визнав порушення статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в справі “Пінто Коельо проти Португалії” (Pinto Coelho v. Portugal, no. 28439/08, § …, 28 June 2011).
Читати детальніше
Підсумки діяльності ООН в 2016 році
Пропонуємо вашій увазі найважливіші події, які відбулися в ООН в 2016 році.
Також ООН представила свій огляд подій за 2016 рік, його можна переглянути за посиланням: 
https://www.youtube.com/watch?v=ZIsc6_Blbk0.
Читати детальніше

Більше новин про роботу ситеми безоплатної правової допомоги 
читайте на сайтах наших
 регіональних центрів.
Дякуємо за увагу!
Над випуском працювали
 


 
Copyright © 2017 Coordination Centre for Legal Aid Provision, All rights reserved.

Our mailing address is:
Coordination Centre for Legal Aid Provision
73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv
Kyiv 04053
Ukraine

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
LegalAidUkraine · 73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv · Kyiv 04053 · Ukraine

Email Marketing Powered by MailChimp