Долинська солеварня «Саліна»
У підніжжі гори Знесіння знаходяться будівлі сільзаводу, або «Саліни», як його називали жителі міста. Збудований на початку 20ст. на місці старого, що згорів під час пожежі 1789 року. А взагалі, сіль була початком і подальшою основою життя міста від його появи в кінці X ст, і до середини XXст., коли в Долині почався видобуток нафти.
Що являла собою «Саліна» в кращі часи своєї життєдіяльності, видно із допоміжних будівель, що її оточують, утворюючи своєрідне містечко, що збереглось частково і по сьогоднішній день. Воно складається з півтора десятків, порівняно невеликих будиночків, що мали різне призначення. Всі вони вирішені в єдиному архітектурному стилі з характерними червоно черепичними силуетами дахів. На превеликий жаль, завод, його цехи тепер являють майже суцільну руїну, яку навряд чи можна реанімувати. А це була фактично найкраща солеварня Галичини, слава Долини, її найпотужніший економічний двигун. На гербі, що належить на даний час як місту так і району, розміщено 5 білосніжних топок солі - спомин її історії.
В кінці XII ст. на цьому місці виникло поселення, його жителі видобували сіль, займалися землеробством і скотарством. У середині XIV ст. Долину захопили польські магнати. З цього часу поселення часто переходило від одних орендарів до інших. Всі вони жорстоко експлуатували місцевих жителів. У XV ст. місто було центром Долинського староства.
У даний час розроблено інвестиційний проект по створенню бальнеологічно-відпочинкового центру на місці солекомбінату. Реалізація цього проекту дасть можливість створити у місті Долина новий туристичний продукт та зберегти історичну пам’ятку.



