На 40-му км автотраси Долина-Хуст у мальовничому куточку посеред Карпат у південно-західній частині Долинщини розташувалося гірське село Вишків.
Засноване у середині ХІІІ століття, свою назву поселення пов’язує з такою легендою. Першими його жителями були втікачі від татаро - монгольської навали. В одній такі сім’ї батько вирішив розділити освоєну ним землю між двома дорослими синами. На межі забив ків (так горяни називають кіл). Та молодшому синові дістався гірший шмат поля і він, розсердившись, убив брата. Батько програв убивцю, а старшого сина звелів поховати на «виші» (високій горі) і на могилі забити той «ків» розбрату. Щодня згорьований батько ходив на виш до кола, і на згадку про цю трагедію люди назвали своє поселення Вишків.
Займаючи стратегічне розташування серед Карпатських гір на межі трьох областей, Вишків став ареною кровопролитних боїв між австрійським і російським військами у Першу світову війну. Свідченням цього на перевалі є військовий цвинтар, де поховані жертви цієї війни.
Через село протікає річка Мізунка, яка бере початок на його околиці.
У межах села виявлено залишки городища ХІІ-ХІІІ століть, що є пам’яткою старовини.
На пам'ять загиблих на фронтах Другої світової війни у селі встановлено обеліск.
Село займає площу 40 км кв. і розкинулось на 8-ми км вздовж річки Мізунки.
У 1959 році збудована нова Вишківська школа, у 1975 році – село газифіковане, у 1979 році збудовано великий торговий комплекс, у 1980 році – введено в дію новий адміністративний будинок. У 1992 році на місці зруйнованої більшовиками зведено нову церкву Покрови Пресвятої Богородиці.
1 вересня 2010 року відкрито І чергу нового приміщення Вишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Село має великі перспективи розвитку туризму, зокрема, зимового. Уже сьогодні тут діють дві гірськолижні підйомники і турбаза «У генерала», готель «Ялинка». |