16 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну / Документи / Проекти рішень колегій РДА / 2015 / 23.06.2015

                                                                                                                      проект

 

ДОЛИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

 

Колегія районної державної адміністрації

 

РІШЕННЯ

від _________ №__________

м. Долина

 

Про стан розвитку туризму в районі

 

За оперативними даними у 2014 році на Долинщині перебувало 98 320 туристів та екскурсантів.

Більше 50 відс.туристів, що прибувають в район – паломники, які відвідують Гошівський монастир Святих отців Василіян. Великою популярністюкористуєтьсятуристичний маршрут вузькоколійноюзалізною дорогою «Карпатський трамвай»,Долинськийкраєзнавчиймузей«Бойківщина» Тетяни іОмелянаАнтоновичів, музей-криївка та туристичниймаршрут на гору Яворина- до бункера крайовогопровідника ОУН - УПА Роберта.

Відділом інвестицій і туризму спільно з Лолинською сільською радою розпочато впровадження проекту з розвитку етнотуризму - Відтворення бойківського села – створення бойківського етнопоселення у селі ЛолинДолинського району Івано-Франківської області. Розроблено проектну документацію, на що з обласного бюджету виділено 10 тис. грн., з районного бюджету виділено 10 тис. грн. – для облаштування етнопоселення.

 

Ведеться робота над проектом «Облаштуванняінфраструктури для туристів на заповіднику державного значення - болотоШирковець», який, як і вищезгаданий, ввійшов до Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2015 – 2020 роки.

З метою розширення мережі закладів туристичної інфраструктури Долинщина бере участь у залученні міжнародної технічної допомоги. У рамках проекту транскордонного співробітництва «Карпатські історичні вузькоколійні залізничні дороги» розпочато реконструкцію колишньої резиденції барона фон Поппера у смт. Вигода з метою подальшого відкриття у цьому приміщенні «Центру спадщини вузькоколійок». На даному етапі розроблено концепцію виставкової зали у майбутньому центрі спадщини, проведено маркетингові дослідження, здійснено заміну даху та замінено вікна на енергоефективні, проводиться внутрішній ремонт приміщення та ремонт фасаду. У візит-центрі заплановано провести технічне оснащення, наповнення експозиції музейної кімнати та відкриття кінотеатру. Завершення робіт по проекту заплановано на листопад 2015 року.

            Важливе значення для залучення інвестицій як в туристичну сферу, так і в інші сфери економіки, має активне здійснення промоційної та рекламно-інформаційної діяльності. Тому на даний час відділ інвестицій і туризму працює над розробкою двомовного туристичного порталу Долинщини.

 

            Ряд інвестиційних проектів району увійшли до Стратегії розвитку регіону на 2015 – 2020 роки:

-          Облаштуваннятуристичного маршруту «Шляхами партизанськоїслави» (Бункер провідника ОУН-УПА Ярослава Мельника «Роберта»).

-          Відпочинково-туристичний та громадсько-суспільний центр «Торунський Перевал» (с. Вишків, на межіЗакарпатської та Івано-Франківської областей).

-          Розвиток бальнеологічного (SPA) туризму в місті Долина, на основі використання лікувально-оздоровчих властивостей соляної ропиз родовища «Барбара».

-          Створення Центру спадщиниВигодськоївузькоколійки.

Поряд з цимпошукінвестораведеться для втіленнянаступнихпроектів:

-         Спортивно-оздоровчий та відпочинковий комплекс «Горгани»

-         Будівництво спортивно-оздоровчої та тренувальної бази олімпійського резерву в с. Вишків (урочище «Плосінь»).

-         Туристично-відпочинковий комплекс «Княжий двір», «Княжий хутір».

-          Відновленняфункціонуваннядитячоговідпочинково-оздоровчого табору «Карпати».

-          Модернізація та розширеннягірськолижноїбазивідпочинку «Високий перевал».

Станом на 1.06.2015 на території району знаходиться 17 діючих об'єктів туристично-рекреаційної сфери, які одночасно можуть  прийняти 850 осіб.Діють 15 садиб сільського  зеленого туризму на 200 місць.

Протяжність прознакованих туристичних маршрутів на території району становить 84,49 км.

На виконаннязаходів, передбаченихпрограмоюрозвитку туризму, ДП «Вигодськелісовегосподарство» з початку року облаштованодва рекреаційні місця: урочище «Шандра» с. Шевченкове та в урочищі «Кривуля» с. Новий Мізунь». Всього таких рекреаційнихмісцьмає бути відкритоцього року чотири.

Активно розвивається подієвий туризм в районі.

Так, 27-29 березнявідбулисязмагання з водного туризму середдорослих«Карпатське раллі – «Кубок України — 2015» на річкахСвіча таМізунка. Змаганнябулипроведеніту всіхкласах суден.

17 травня цього року з ініціативи клубу мандрівників «Прикарпаття» проведено міжнародний паломницький велопробіг «Духовні Святині – Богу та Світу» до Гошівського монастиря. Даний пробіг присвячений вшанування 150-річчя з дня народження Митрополита Андрея Шептицького, 200 – річчя з дня народження отця Михайла Вербицького та відзначення ювілеїв українських Славнів: 150-річчя «Ще не вмерла Україна» та 130- річчя «Боже, Великий Єдиний нам Україну храни». В рамках велопробігу передбачається відвідування 22 дерев’яних церков Карпат в Україні та Польщі, які внесено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Два промоційнівелопробігитривали в квітні, в травні та червнізапланованомаршрути з відвідуванняцерковзі Списку Юнеско. Маршрут «Стрий – Ходорів – Рогатин – Бурштин – Галич - Гошів – Стрий» проходив через наше місто. Велосипедисти з Долиниприєднались до даноїакції і разом із гостями попрямували до святині в Гошеві на Яснійгорі.

            14 червня 2015 року відбудеться фестиваль оркестрів «Сурми гір» в м. Долина та Міжнародний фестиваль карильйонного та дзвонарного мистецтва на Ясній горі в Гошівському монастирі.

            Поряд з цим з 20 по 27 червня у селі Лолин проходитиме екофестиваль «Лолин 2015», що пропагуватиме ведення здорового способу життя, збереження бойківських традицій та української культури.

            У липні відбудеться щорічна патріотична акція «Яворина 2015».

 

Серед проблемнихпитань у сфері туризму в районі:

- більше 10 років недіючими залишаються санаторії-профілакторії «Мізунь» та «Джерело Прикарпаття» у с. Новий Мізунь та дитячий лікувально-оздоровчий комплекс «Карпати» у с. Новоселиця. Приміщення комплексів та їх інфраструктура зазнають руйнації і втрачають свій первозданний колорит. Проблемним є питання у пошуку інвесторів для відновлення санаторіїв;

- відсутність генеральних планів населених пунктів Долинського району: селище Вигодівка та село ВитвицяВитвицької сільської ради, села Ангелівка та МаксимівкаЛолинської сільської ради, села Новошин та ПшеничникНовошинської сільської ради, села Слобода-Болехівська, Липа та Лужки Слободо-Болехівської сільської ради, села Белеїв, Велика Тур’я, Підліски, Раків, Сеничів, Тростянець та Слобода-Долинська. Відсутність схеми планування території Долинського району

 

 

 

Виходячи з вищенаведеного, колегія районної державної адміністрації вирішила

РЕКОМЕНДУВАТИ:

 

  1.  Інформацію про стан розвитку туристичної сфери Долинського району  взяти до відома.

 

  1. Сільським головам активізувати роботу по залученні інвесторів для розвитку туризму на території гірських населених пунктів.

 

  1. Управлінню економічного розвитку і торгівлі РДА (М. Куцик):

 

-          Сприяти впровадженню проекту транскордонної співпраці «Карпатські вузькоколійні залізничні дороги» - реконструкція колишньої резиденції барона фон Поппера під центр спадщини вузькоколійок.

-          Координувати роботу з організації екофестивалю «Лолин 2015».

-          Розробляти інвестиційні пропозиції щодо розвитку туристичної сфери району, поширювати їх на інвестиційних форумах та ярмарках.

-          В межах виділених коштів на реалізацію заходів програми розвитку туризму в Долинському районі :

1.      Завершити до кінця 2015 року розробку туристичного веб-порталу району.

2.      Провести семінар-навчання з сільського зеленого туризму (4 квартал 2015).

4.      Начальнику відділу містобудування та архітектури РДА (Я. Шияк):

1.       Здійснити заходи з розробки схеми планування території Долинського району по населених пунктах Вишківського напрямку.

2.      Розробити проектну документацію по стратегічних проектах розвитку туристичної сфери району : Облаштуваннятуристичного маршруту «Шляхами партизанськоїслави» (Бункер провідника ОУН-УПА Ярослава Мельника «Роберта») та «Облаштуванняінфраструктури для туристів на заповіднику державного значення - болотоШирковець».

5.      Директору ТзОВ «Карпатський трамвай» (Л.Яцків) рекомендувати облаштувати місце посадки пасажирів у смт. Вигода.

 

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації Віктора Громиша.

 

 

 

 

 

Голова районної державної

адміністрації, голова колегії                                                                      Юрій Мазур

 
Важлива інформація!

Служба Судової охорони в Івано-Франківській області

Sluzhba-Sudovoyi-Ohorony.jpg 

Детальна інформація за посиланням

http://www.if.gov.ua/news/47820

Пам'ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

pamjatka.pdf

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Актуально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області