Проект
ДОЛИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Колегія районної державної адміністрації
РІШЕННЯ
від _________2015р. №_________
Про хід виконання розпорядження районної
державної адміністрації від 29.12.2007 №465
«Про затвердження програми «Репродуктивне
здоров'я нації» на 2007- 2015 роки»
Для реалізації програми «Репродуктивне здоров'я нації» на 2008 - 2015 роки в Долинському районі» розроблено заходи, виконання яких проводиться як за рахунок бюджетних коштів, так і за рахунок спонсорської допомоги.
Реалізація заходів програми дала можливість зменшити смертність дітей першого року життя в районі, так у 2014 рік в районі померло 4 дітей першого року життя, показник складає 4,1 на 1000 новонароджених при обласному показнику 6,5 на 1000 новонароджених. За 9 місяців 2015 року в районі померло 4 дітей першого року життя, показник складає 6,2 на 1000 новонароджених. Зафіксовано випадок материнської смертності в кінці вересня, породілля померла в обласному перинатальному центрі. Зменшилась питома вага передчасних пологів, за 2014 рік складає 0,9 при обласному показнику 2,0.
Для надання кваліфікованої амбулаторної допомоги жіночому населенню, вагітним та породіллям на базі жіночої консультації центральної районної лікарні діє кабінет «Планування сім'ї», де акушер-гінекологи проводять бесіди щодо питань планування сім'ї, профілактики інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом, запобігання позапланової, небажаної вагітності, як серед жінок фертильного віку так і підлітків, профілактики онкогінекологічних захворювань у жінок. Завдяки цій роботі спостерігається підвищення рівня обізнаності населення щодо здорового способу життя, безпечної статевої поведінки, відповідального батьківства, використання сучасних методів контрацепції.
З метою запобігання небажаної вагітності забезпечено закупівлю контрацептивів для молоді (18-20 років) та жінок з малозабезпечених сімей.
В роботі акушер-гінекологів запроваджені клінічні протоколи з питань надання медичної допомоги жіночому населенню, вагітним.
Для своєчасної діагностики порушень та відхилень від нормального протікання в другій половині вагітності в жіночій консультації працює фетальний кардіомонітор, УЗД апарат, які доступні для кожної вагітної під час відвідування жіночої консультації.
Крім цього в жіночій консультації функціонує школа відповідального батьківства, де проводяться бесіди, тренінги з майбутніми батьками щодо пологів.
Для надання медичної допомоги роділлям, породіллям, новонародженим з 2008 року в Долинській центральній районній лікарні функціонує сучасне пологове відділення, в якому проведено капітальний ремонт. З першого серпня 2012 року в районі створено єдине пологове відділення на 25 ліжок, 10 пологових ліжок переведені з Вигодської міської лікарні.
Всі палати у відділенні розраховані для спільного перебування матері та дитини. Функціонує три пологові зали, операційна. Водопостачання пологового відділення цілодобове. Гаряче водопостачання забезпечується бойлерами.
Відділення оснащене сучасною медичною апаратурою.
В 2013 році придбано транскутанний білірубінометр за 19 500 грн.
Забезпечено цілодобове чергування лікарів-неонатологів, згідно штатного розпису введено 4,5 посади лікарів-неонатологів.
Для надання невідкладної медичної допомоги у разі кровотеч закуплено препарати (новосевин, гелофузин, пабал) з районного бюджету на суму: 2011 р. - 6000 грн., 2012 р. - 6665 грн., 2013 р. – 4000 грн., 2014 рік – 15360 грн., 9 місяців 2015р. - 16300 грн.
В засобах масової інформації проводиться санітарно-освітня робота з питань здорового способу життя, репродуктивного здоров’я, запобігання непланової вагітності, профілактики онкогінекологічних захворювань жінок.
Однак недостатнім є фінансування заходів програми.
Виходячи з наведеного колегія районної державної адміністрації вирішила рекомендувати:
вирішила:
1. Головному лікарю центральної районної лікарні (І.Романюк):
1.1.Створити комісію та провести розбір випадку материнської смертності в районі.
1.2. Забезпечити подальше виконання заходів програми в лікувально-профілактичних установах району.
1.3. Забезпечити жіночу консультацію комп’ютерами для моніторингу за вагітними.
1.4. Проводити закупівлю препаратів для лікування тяжких форм анемії у вагітних.
1.5. Забезпечити надання високоякісної медичної допомоги у сфері репродуктивного здоров’я та планування сім’ї відповідно до протоколів її надання.
1.6. Поліпшити матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров’я, які надають послуги у сфері репродуктивного здоров’я.
1.7. Забезпечити підвищення рівня професійної підготовки фахівців, які надають медичну допомогу у сфері репродуктивного здоров’я.
1.8. Посилити роз’яснювальну роботу з питань репродуктивного здоров’я населення в засобах масової інформації.
2. Координацію роботи та узагальнення інформації з виконання рішення покласти на головного відповідального виконавця – центральну районну лікарню.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Ольгу Ільчишин.
Голова районної державної
адміністрації, голова колегії Юрій Мазур