13 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну / Економіка / Туризм / Туристично привабливі місця району

Церква «Серця Ісуса і Серця Марії» м. Долини

Парафія «Серця Ісуса і Серця Марії» м. Долини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ заснована в 1992 р. Хоча історія приміщення церкви є дуже давньою.

         На околицях Долини було два німецьких села: Брочків і Обліски, в яких проживали католики і євангеліки. На Брочкові була збудована кірха з дерева, яку в 1904 р. перебудували на цегляну. Користувалися нею і жителі села Обліски. Це була прямокутна споруда, збудована в готичному стилі. Вхід був з боку вул. Б. Хмельницького, акцентований чотиригранною вежею з стрімким чотиригранним дахом, увінчаним хрестом. Цвинтар цієї церкви знаходився по вул. Б. Хмельницького . Тепер зайнятий територією газконтори і базару.

2

В 1939 році, з приєднанням Галичини до Радянської України, німці були змушені покинути СРСР. Вони виїхали і приміщення кірхи залишилось без використання.

           З відкриттям нафтового родовища гостро стало питання розвитку інфраструктури промислу, і в приміщенні церкви, яке пустувало. В 1950 р.  тут влаштовують механічну майстерню. Майстерня була не довго. Об’єм бурових робіт збільшувався дуже швидко і тому приміщення майстерні виявилося замалим. Для майстерні було побудоване нове, а приміщення церкви вирішено переобладнати під клуб нафтовиків, кількість яких з кожним днем збільшувалась.  В 1952 році розроблено проект реконструкції з добудовою приміщення кірхи під клуб.

Скоро виявилось, що будинок культури розташований на околиці міста, а центр щораз більше формувався на перетині вул. Грушевського та проспекту Незалежності. Виникло питання будівництва нового будинку культури і в 1971 році починається його будівництво. Після побудови нового будинку культури нафтовиків в центрі нової Долини (Будинок Техніки), старе приміщення передали під будинок піонерів. З розпадом союзу та проголошенням незалежності потреба в будинку піонерів відпала.

             Місцеві жителі бажали повернути це приміщення під релігійну споруду.

Організація в ньому церкви вимагала дуже серйозної реконструкції і ремонту. Створена громада під керівництвом о. Вітольда Левицького з великим ентузіазмом взялася за цю справу і вже в  1992 р. розпочали Богослужіння. Реконструкція велася повільно, адже будівля потребувала багато  роботи, зусиль та часу.

Церква є дещо незвична в плануванні. Спочатку була пропозиція всі добудови розібрати. На даний час в  будівлі церкви не пустує жодне приміщення.Всі прибудови, надбудови під керівництвом о. Вітольда Левицького залишили, і зараз в приміщенні церкви є дуже багато кімнат, які використовуються як катехитичні класи, де проводяться заняття з дітьми, молоддю, дорослими.  Існує також так званий спальний корпус, який служить для ночівлі учасникам духовних таборів, що проводяться при парафії, для паломників, які часто зупиняються у нашому храмі на відпочинок, для учасників  фестивалю-конкурсу української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога» імені кардинала Мирослава Івана Любачівського, які приїжджають здалека, маючи можливість переночувати. Є також ігрова дитяча кімната, де батьки з маленькими дітьми можуть перебувати під час Служби Божої та слухати Слово Боже.

          

  

Іконостас

 

 Гріб Господній

Таким чином,  зараз ми маємо чудовий храм, де знову лунають щирі молитви і подяка Богові за його ласки. Церква розмальована в легкі світлі кольори. Особливістю храму  є два іконостаси (можна сказати 2 храми в одному). Першу частину храму використовували щойно почали рествровувати будівлю, зараз вона служить як притвір. На новій частині храму зараз відбуваються Богослужіння.

                                 Перша частина храму (притвір) 

         

Храм вірних

                  

 

Прикрасою нашого храму є чудовий вертеп, яким захоплюються всі вірні та прихожани.

 

 

 

 

Вертеп (шопка)

 

       Церква – це не тільки будівля, це також і спільнота людей, про духовний розвиток яких також потрібно дбати.

      Церква «Серця Ісуса і Серця Марії» розпочала свою діяльність у вихованні  дітей і молоді  і дорослих ще з моменту заснування парафіяльної спільноти.  Для цього під керівництвом        о. Вітольда Левицького, пароха церкви,  використовували різні напрямки діяльності, а саме:  катехизація дітей та молоді, діяльність англомовного гуртка, діяльність клубу боксу «Фаворит», організація різних майстер-класів з метою їхнього творчого розвитку; проведення  різних спортивних ігор-конкурсів, вікторин, веселих стартів, екскурсій,подорожей, організація свят, духовних місій, акцій милосердя .    Важливим напрямком діяльності парафії «Серця Ісуса і Серця Марії»  є щорічна праця з дітьми та молоддю в духовних таборах, проведення фестивалю-конкурсу української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога», місійно-катехитична діяльність по різних навчальних закладах, яка супроводжується співом о. Вітольда Левицького та духовного вокального ансамблю «Діти Світла».

 

Наша діяльність

 

13

Більше інформації шукайте на сайті: http://olevytskiy.in.ua/ та в соціальних мережах https://www.facebook.com/olevytskiy.
Важлива інформація!

Служба Судової охорони в Івано-Франківській області

Sluzhba-Sudovoyi-Ohorony.jpg 

Детальна інформація за посиланням

http://www.if.gov.ua/news/47820

Пам'ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

pamjatka.pdf

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Актуально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області