26 лютий 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну / Місцеві ради / Рахинянська / Рішення ради

 

Україна

РАХИНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

сьоме скликання

(сьома сесія)

 

РІШЕННЯ

 

Від 01 липня 2016року               48-7/2016

С.Рахиня

 

Про встановлення земельного податку

на території  Рахинянської сільської ради на 2017 рік

 

 

 Керуючись положеннями ст. 2, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71- УІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України, та деяких законодавчих актів щодо податкової реформи” , Податковим кодексом, враховуючи необхідність впорядкування місцевих податків та зборів на  території ради та контролю за повнотою сплати земельного податку сільська рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

1.  Затвердити ставки земельного податку та Порядок справляння плати за землю в частині земельного податку по Рахинянській  сільській раді на 2017 рік.

 

2.   Оприлюднити це рішення на інформаційному стендів інформаційному стенді в приміщенні Рахинянської сільської ради та у районній газеті «Свіча». Рішення набирає чинності з дня його оприлюднення.

 

3.      Контроль за виконання даного рішення покласти на постійні комісії  з питань бюджет та з питань земельних відносин.

 

 

 

 

Сільський голова                В.І.Хом»як


Додаток  до рішення сільської ради

Від01.07.2016 року . №48-7/2016

 

Порядок справляння плати за землю, в частині земельного податку по Рахинянській сільській раді на 2016 рік

 

Платниками земельного податку є:

власники земельних ділянок;

землекористувачі.

Платниками орендної плати за землю є орендарі.

Особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України.

Об’єкти оподаткування:

Об'єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Об'єктом оподаткування орендної плати є земельна ділянка, надана в оренду

База оподаткування:

Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з

урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим Положенням;

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем і орендарем.

Встановити ставки плати за землю: 

за земельні ділянки нормативну грошову оцінку яких проведено, у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;

для сільськогосподарських угідь у розмірі 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;

для багаторічних насаджень у розмірі 0,03 відсотка  від їх нормативної грошової оцінки;

за земельні ділянки, зайняті житловим фондом у розмірі 0,03 відсотка  від їх нормативної грошової оцінки;

Ставка податку встановлюється у розмірі 12 відсотків від їх нормативної грошової за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні  суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

Ставка земельного податку  за земельні ділянки розташовані за межами населеного пункту, грошову оцінку яких не проведено,встановлюється  у розмірі 5 відсотків від нормативно грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Розмір орендної плати за землю встановлюється у договорі оренди, але річна  сума платежу не може бути меншою 3% від нормативної грошової оцінки і не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

Податковий період для плати за землю

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

 Строк сплати плати за землю

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році;

Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня;

Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця;

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

Фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу.

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку;

У разі надання в оренду земельних ділянок, окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку за землю

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

Пільги щодо сплати земельного податку

Відповідно до пункту 284.1 статті 284 ПКУ Рахинянська сільська рада встановлює ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Від сплати земельного податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи а яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту”;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб ст. 281.1 Податкового кодексу, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більше 2 гектарів;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0, 15 гектара, в містах — не більше 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 гектара;

для ведення садівництва — не більше 0,12 гектара.

Звільняються від сплати земельного податку:

- підприємства, установи і організації державної та комунальної форми власності, які розміщені на території сільської ради мають: технічну документацію на майно, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або свідоцтво про право власності, які утримуються за рахунок коштів державних або місцевих бюджетів, релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом

порядку;

- фізичні особи, згідно підпунктів 7.1.1 — 7.1.5 пункту 7.1 даному Положення;

- згідно ст. 282, 283 ПКУ.                          

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку, починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується, починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) у тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

 

 

 

 

 

 

Сільський голова                           В.І.Хом»як

 

 

 

 

 

 
Важлива інформація!

Служба Судової охорони в Івано-Франківській області

Sluzhba-Sudovoyi-Ohorony.jpg 

Детальна інформація за посиланням

http://www.if.gov.ua/news/47820

Пам'ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

pamjatka.pdf

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Актуально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області