16 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну / Економіка / Інвестиції

 

УКРАЇНА

ДОЛИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

сьоме скликання

(26 сесія)

 

РІШЕННЯ

 

Від 21.12.2017 № 454-26/2017

м.Долина

Про Програму розвитку інвестиційної,

туристичної діяльності та міжнародного

співробітництва в Долинському районі

на 2018, 2019 роки

 

Заслухавши та обговоривши проект Програми розвитку інвестиційної, туристичної діяльності та міжнародного співробітництва в Долинському районі на 2018, 2019 роки, яка зорієнтована на впровадження комплексного підходу до вирішення проблеми активізації інвестиційного забезпечення економіки району, підвищення ефективності використання рекреаційного, природно-кліматичного потенціалу району, розвиток гірських населених пунктів, підвищення рівня зайнятості населення та формування позитивного міжнародного іміджу Долинського району, враховуючи вимоги законів України «Про інвестиційну діяльність», «Про режим іноземного інвестування», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про туризм», «Про транскордонне співробітництво», керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Затвердити Програму розвитку інвестиційної, туристичної діяльності та міжнародного співробітництва в Долинському районі на 2018, 2019 роки (додається).

2. Районній державній адміністрації спільно з виконавчими комітетами міської, селищної та сільських рад, керівниками підприємств, організацій і установ району забезпечити виконання завдань, передбачених Програмою.

3. Встановити, що бюджетні призначення для реалізації заходів Програми на  кожен рік передбачаються щорічно при формуванні районного та місцевих бюджетів і затверджуються відповідними рішеннями про бюджет на відповідний бюджетний період.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань бюджету, економічного розвитку та інвестиційної діяльності та з питань екології, використання природних ресурсів, ведення лісового господарства та розвитку туризму.

 

Голова районної ради                                                        Іван Данилів

П Р О Г Р А М А

розвитку інвестиційної, туристичної діяльності та міжнародного співробітництва в Долинському районі на 2018, 2019 роки

 

 

 

ПАСПОРТ

Програми розвитку інвестиційної, туристичної діяльності та міжнародного співробітництва в Долинському районі

на 2018, 2019 роки

 

 

 

1. Ініціатор розроблення Програми (замовник):   Долинська районна рада

 

2. Розробник Програми:                                 Управління економічного

розвитку і торгівлі

районної державної

адміністрації

 

3. Термін реалізації Програми:                              2018, 2019 роки

 

4. Етапи фінансування Програми:                 щорічно

 

5. Прогнозні обсяги фінансування з районного бюджету:

 

Назва програми

Обсяг фінансування, (тис. грн.)

У тому числі за роками

2018

2019

Програми розвитку інвестиційної, туристичної діяльності та міжнародного співробітництва в Долинському районі на 2018, 2019 роки

791,0

448,0

343,0

 

 

6. Термін проведення звітності: один раз в рік

 

1. Загальна частина

Програма розвитку інвестиційної, туристичної діяльності та міжнародного співробітництва в Долинському районі на 2018, 2019 роки (далі – Програма) розроблена у відповідності до чинного законодавства і враховує основні вимоги законів України «Про інвестиційну діяльність», «Про режим іноземного інвестування», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», «Про туризм», «Про транскордонне співробітництво», «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» та інших нормативно-законодавчих актів, які регулюють норми інвестиційної, туристичної діяльності та міжнародного співробітництва в Україні.

Програма базується на основних положеннях Стратегії розвитку Долинського району до 2020 року та на основі комплексного підходу до вирішення проблеми активізації інвестиційного забезпечення економіки Долинського району.

Програма зорієнтована на проведення активної роботи з метою подолання негативних явищ на місцевому рівні, що заважають залученню вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку району.

Нею передбачено здійснення комплексу заходів щодо удосконалення системи державного регулювання туризму, розвитку матеріально-технічної бази та туристичної інфраструктури, ефективного використання наявних рекреаційних ресурсів, збереження історично-культурної спадщини. У процесі реалізації Програми створюватимуться умови для реалізації інвестиційних проектів, забезпечення галузі висококваліфікованими кадрами, розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів. Надалі владою активно підтримуватиметься рекламно-інформаційна діяльність. Пріоритетними напрямками розвитку туризму для району є в’їзний та внутрішній, зокрема сільський зелений туризм.

Прийняття цієї Програми обумовлено необхідністю створення цілісної ефективної системи співробітництва з іноземними регіонами, яка відкриває нові перспективи для послідовного налагодження дружніх відносин та забезпечення належного, цілеспрямованого та стабільного виконання регіональної складової загальнонаціонального курсу України на євроінтеграцію, а також формування позитивного міжнародного іміджу Долинського району, яке має забезпечити створення у світі сприятливого інформаційного простору для політичного та соціально-економічного розвитку району.

Основою Програми є система заходів, які будуть щорічно коригуватись, виконання яких забезпечить сприятливі умови для надходження інвестицій, залучення міжнародної технічної допомоги в економіку району та розвиток туристичної сфери Долинського району.

Програма передбачає здійснення трьох підпрограм: підпрограма розвитку інвестиційної діяльності району на 2018, 2019 роки; підпрограма розвитку туристичної діяльності району на 2018, 2019 роки; підпрограма розвитку міжнародного співробітництва та євроінтеграції району на 2018, 2019 роки.

Програму розроблено на період 2018, 2019 років.

 

 

2. Сучасний стан інвестиційної, туристичної діяльності

та міжнародного співробітництва в районі

Долинщина характеризується високим, у порівнянні з іншими територіями, інвестиційним потенціалом.

Основною метою інвестиційної діяльності в районі є створення сприятливих умов для збільшення інвестиційних вкладень у реальні сектори економіки з метою забезпечення соціально-економічного розвитку району, зміцнення інвестиційного потенціалу, активізація діяльності по залученню коштів із державного і місцевих бюджетів та коштів підприємств.

У розвиток економіки району протягом січня-червня 2017 року суб’єкти господарювання району вклали 91,5 млн. грн. капітальних інвестицій, що становить 2,8 відс. до загального обсягу по області. У розрахунку на одну особу – 1312,9 грн.

Станом на 1 жовтня 2017 року в економіку Долинського району іноземними інвесторами з 11 країн світу вкладено 9,8 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу). У розрахунку на одну особу – 140,9 дол. США.

Пріоритетне місце в інвестуванні економіки району належить країнам Європейського Союзу, з них основними залишаються нерезиденти сусідньої Польщі. Найбільш привабливими для іноземних інвесторів є підприємства переробної промисловості.

Серед яскравих прикладів результативного застосування іноземного капіталу в районі є будівництво швейної фабрики польським акціонерним товариством «Інтер Гроклін Авто АТ».

Продовжується будівництво потужного цеху з виготовлення зрощеного бруса ТзОВ «Мілвуд», та до кінця 2017 року заплановано введення в дію цеху з виробництва бруківки та інших бетонних виробів ТзОВ «Унібрук».

Одним з основних інвестиційних проектів є створення на території району індустріального парку, метою якого задоволення попиту інвесторів на майданчики, підготовлені для розміщення об’єктів промисловості, логістики та супутнього сервісу.

На території Шевченківської сільської ради Долинського району в урочищі Обідній розпочато реалізацію проекту по спорудженню першої в Івано-Франківській області вітрової електростанції. Для даного проекту відведено земельну ділянку площею 1,72 га., площа забудови 1326 м2.

На даний час споруджено один вітряк (перша черга проекту) потужністю 0,6 МВт, потужність другої черги – 5,4 МВт. Встановленням системи займається підприємство ТзОВ «Вінд Енерджі» у співпраці з інвестором із Німеччини.

Серед проблемних питань активізації інвестиційної діяльності, які можна вирішити на районному рівні, є недостатня присутність району в інформаційному полі та відсутність цілеспрямованих програм просування інвестиційних пропозицій;  малий досвід у створенні якісного рекламного продукту щодо природних та культурних принад території.

Значними у гальмуванні розвитку інвестиційної діяльності в районі  є також проблеми транспортної галузі, зокрема:

Ø  зростання трудової міграції і втрата трудових ресурсів;

Ø  фінансова і цінова нестабільність, інфляційні процеси;

Ø  недостатній розвиток дорожньої, інженерної інфраструктури;

Ø  складною і довготривалою є процедура викупу чи набуття права на користування (оренду) земельних ділянок та нерухомого майна, які належать територіальним громадам.

Долинський район має значні перспективи у сфері туристично-рекреаційної індустрії. Наявний в районі природно-ресурсний та історико-культурний потенціал у поєднанні з вигідним географічним положенням та існуючий багаторічний досвід і напрацювання у сфері рекреації є достатньо вагомою передумовою пріоритетного розвитку системи санаторно-курортного лікування, туризму та відпочинку, орієнтованої як на внутрішнього споживача, так і на обслуговування іноземного контингенту.

На території району знаходиться 18 діючих об'єктів туристично-рекреаційної сфери, які одночасно можуть прийняти 860 осіб. Діють 15 садиб сільського зеленого туризму, загальною місткістю на 200 місць.

За оперативними даними протягом дев’яти місяців 2017 року Долинщину відвідало близько 80,0 тис. туристів та екскурсантів.

З метою розширення мережі закладів туристичної інфраструктури, у рамках проекту транскордонного співробітництва «Карпатські історичні вузькоколійні залізничні дороги» минулого року в селищі Вигода відкрито унікальний візит-центр «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки», який покликаний зберегти історичну та природну спадщину навколо вузькоколійних залізничних доріг. Крім того, на базі центру планується відкрити Еко-школу, де будуть проводитись інтерактивні заняття для школярів (11-17 років).

Найбільш відвідуваним об’єктом району є Гошівський монастир Святих отців Василіян. Великою популярністю користується туристичний маршрут вузькоколійною залізною дорогою «Карпатський трамвай», Центр спадщини Вигодської вузькоколійки та Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів.

Для реалізації комплексного підходу до управління сферою туристичного бізнесу, промоції туристичного продукту, прогнозування попиту на туристичні послуги, вивчення потреб ринку санаторно-курортних та туристичних послуг і активного впливу на його формування та для підвищення інвестиційної привабливості цієї галузі проводиться інформаційно-рекламна діяльність та розроблено ряд інвестиційних проектів у сфері туризму.

Продовжується робота над проектом «Облаштування інфраструктури для туристів на заповіднику державного значення – болото Ширковець». Площа болота – 12 га. Проект передбачає облаштування зупинки для Карпатського трамваю,стоянки для автомобілів, встановлення дерев’яних оглядових майданчиків, альтанок, лавок та інформаційних щитів, макетів диких тварин на болоті Ширковець.

Робота над проектом «Візит-центр «Торунський Перевал» (с. Вишків, на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей)» передбачає створення центру історичної спадщини, який сучасними інтерактивними засобами інтерпретуватиме історію Першої світової війни, спільну для багатьох народів Європи, зокрема, історію боїв за Вишківський перевал та військових поховань по обидва його боки. Також в рамках проекту передбачається впорядкування цвинтаря австрійських вояків.

Вартим уваги є проект «Розвиток бальнеологічного (SPA) туризму в місті Долина, на основі використання лікувально-оздоровчих властивостей соляної ропи. Суть інвестиційного проекту полягає у новому освоєнні території колишньої солеварні, але вже не з метою промислового виробництва солі, а для створення оздоровчого SPA комплексу на основі соляної ропи.

Триває реалізація проекту в сфері паломницького туризму – будівництво Комплексу Дім паломників Гошівського Святопреображенського монастиря отців Василіан.

Продовжуються будівельні роботи у селі Мислівка по спорудженні туристично-відпочинкового комплексу «Княжий двір». З метою пошуку інвестора управлінням економічного розвитку і торгівлі спільно з ПП «Крістоф» розроблено проект «Туристично – відпочинковий комплекс «Княжий двір» та музейно – відпочинковий комплекс «Княжий хутір».

З метою створення сприятливих умов, відповідної інфраструктури та нових туристичних маршрутів для розвитку перспективних тематичних напрямів туризму, зокрема екстремального, культурно-пізнавального, спортивно–оздоровчого, та з ціллю збільшення потоку туристів у район організовуються щорічні фестивалі:

-          «Карпатське ралі»;

-          Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної Гори єднають усіх»;

-          Міжнародний фестиваль духових та естрадно духових оркестрів «Сурми гір»

-          «Вигодське літо»;

-          Свято меду і ремесел;

-          Свято Франкової ліричної поезії;

-          Великий бойківський ярмарок «Органік Фест».

На території Долинського району діють два дитячі оздоровчі табори ЛОК «Дружба» та санаторій «Перлина Карпат».

В районі функціонує Пласт НСОУ м. Долина, членами якого є 45 дітей.

На базі Вигодської ЗОШ І-ІІІ ст. діє Долинська філія Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, вихованці якої є постійними призерами обласних і Всеукраїнських змагань з техніки пішохідного туризму.

Вперше в Україні, у Долинській дитячій школі естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича відкритий клас для навчання дітей карильйонному мистецтву.

Незважаючи на досягнення позитивних результатів у туристичній сфері району, існує ряд проблем:

-          незадовільним є стан автотранспортних шляхів району;

-          невідповідність переважної більшості туристичних закладів міжнародним стандартам;

-          недостатньо розвинута мережа розважальних закладів у місцях із яскраво вираженим туристичним потенціалом;

-          мала протяжність прознакованих піших маршрутів та відсутність тимчасових притулків для туристів;

-          складною є процедура передачі в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній власності (держлісфонд «Вигодське лісове господарство»), що не дає можливості реалізації проекту будівництва у туристичній то спортивно-оздоровчій сферах.

Позитивне сприйняття Долинщини іноземними регіонами є фактором, який безпосередньо впливає на розвиток нашого району і сприяє задоволенню його зовнішньополітичних та зовнішньоекономічних потреб, розв'язанню внутрішніх соціально-економічних проблем. Формування позитивного міжнародного іміджу району є необхідним для забезпечення захисту його стратегічних інтересів, дотримання стратегічного курсу на євроінтеграцію, успішної конкурентної боротьби на міжнародних ринках.

Використання міжнародного міжрегіонального співробітництва є найдієвішими інструментами соціально-економічного розвитку району та фактором пом’якшення територіальних диспропорцій, а також вирішення актуальних проблем.

Долинщина не стоїть осторонь євроінтеграційних процесів, які відбуваються в державі, та здійснює відповідні заходи щодо реалізації євроінтеграційної політики на регіональному рівні. Підтвердженням цього є 11 діючих угод.

Згідно з укладеними партнерськими угодами про співпрацю, в районі відбувається обмін делегаціями у сфері освіти, охорони здоров’я, місцевого самоврядування.

Активну міжнародну співпрацю організовано між навчальними закладами району і школами-партнерами. Долинські школярі та вчителі побували в наступних країнах: Польща, Австрія, Естонія, Італія, Франція, Монако та Німеччина.

В рамках Партнерської угоди між Долинською районною державною адміністрацією та Опольським повітом (Республіка Польща), досягнуто домовленостей про можливість безкоштовного навчання учнів-старшокласників з Долинщини в ліцеї м. Пружково Опольського повіту.

Формування позитивного міжнародного іміджу району є необхідним для забезпечення захисту його стратегічних інтересів, дотримання стратегічного курсу на євроінтеграцію. Важливим інструментом соціально-економічного розвитку району є залучення міжнародної технічної допомоги.

В районній державній адміністрації діє робоча група з розробки інвестиційних проектів та залучення міжнародної технічної допомоги, яка працює над проектами у різних сферах соціального та економічного розвитку району з метою подальшого подання цих проектів  для участі у грантових конкурсах.

 

3. Мета Програми

Метою Програми в галузі інвестиційної діяльності в районі є досягнення суттєвого збільшення обсягів залучених інвестицій в економіку району, в тому числі іноземних, для забезпечення сталого економічного зростання та створення нових робочих місць, привабливого інвестиційного іміджу та розвиненої інфраструктури за рахунок підвищення рівня інвестиційної привабливості району та покращення її інвестиційного клімату.

Основною метою Програми у сфері туристичної діяльності району є здійснення заходів, спрямованих на розвиток туристичної галузі району, створення конкурентоспроможного на національному та міжнародному ринках туристичного продукту, здатного максимально задовольнити туристичні потреби гостей району, створення та розвиток матеріально-технічної бази та сучасної інфраструктури туризму, сприятливих умов для залучення інвестицій, ефективного використання  природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалу, забезпечення умов для повноцінного функціонування суб’єктів туристичної діяльності, підвищення якості та асортименту туристичних послуг, розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів, здійснення системної рекламно-інформаційної діяльності, підтримки в’їзного та внутрішнього туризму, зокрема сільського, поліпшення кадрового забезпечення галузі.

Метою Програми в галузі міжнародного співробітництва і євроінтеграції в районі є вдосконалення співпраці з адміністративно-територіальними одиницями інших країн, країн-членів та кандидатів до членів Європейського Союзу, істотне покращення обізнаності громади району щодо ЄС, перспектив європейської інтеграції України та її механізмів та забезпечення широкої суспільної підтримки європейського вибору України, визначення напрямків та завдань щодо залучення міжнародної технічної допомоги, поглиблення реформ, забезпечення подальшого сталого розвитку, що стане підґрунтям зростання добробуту населення району та його інтеграції в європейські міжнародні організації.

 

4. Завдання та результативні показники Програми

 • створення бази інвестиційних об’єктів (земельних ділянок, будівель, споруд тощо), умов щодо надання їх в оренду чи продаж потенційним інвесторам;
 • створення додаткових стимулів для залучення інвестицій у пріоритетні галузі економіки району;
 • пошук потенційних інвесторів шляхом участі в різноманітних виставкових заходах, форумах, інвестиційних ярмарках і т.п.
 • розповсюдження інформації про район та інвестиційні проекти через електронні засоби масової інформації, інвестиційні фонди та відповідні установи посольств зарубіжних держав в Україні;
 • надання всебічної допомоги (інформаційної, правової, консультаційної тощо) потенційним інвесторам;
 • пошук і передбачення інвестиційно-привабливих ділянок у генеральних планах забудови територій;
 • створення на території району промислових парків (зон);
 • інженерне облаштування ділянок з метою створення сприятливих технічних умов для інвесторів;
 • стимулювання залучення інвестицій у науково-технічну та інноваційну діяльність;
 • запровадження конструктивної співпраці з інвесторами, які реалізують пріоритетні для територій проекти; оперативне реагування на їх пропозиції та звернення про перешкоди в їх діяльності;
 • забезпечення пріоритетного розвитку туристичної галузі з урахуванням державних інтересів і відповідно до законодавства України та норм міжнародної туристичної практики;
 • підвищення рівня добробуту громадян району, створення додаткових робочих місць, збільшення надходжень до бюджету від туристичної галузі;
 • координація дій державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів туристичної діяльності, громадських туристичних та екологічних організацій, наукових закладів, залучення громадськості для подальшого розвитку туризму в районі;
 • забезпечення доступності туризму та екскурсійних відвідувань для осіб з обмеженими фізичними можливостями;
 • розробка та впровадження туристичних маршрутів на території району;
 • позиціювання Долинського району на міжнародній арені як активного учасника міжнародної регіональної політики;
 • активізація міжнародного регіонального співробітництва з регіонами країн світу;
 • сприяння поглибленню співробітництва та здійснення пошуку нових форматів взаємодії з європейськими регіональними організаціями;
 • забезпечення своєчасного, повного та об’єктивного інформування громадськості щодо стану реалізації євроінтеграційної політики України;
 • формування сприятливих умов для участі Долинського району в програмах розвитку Європейського Союзу, а також Програмі розвитку Організації Об’єднаних Націй та використання їх можливостей для розширення контактів і співробітництва з іншими регіонами країн Європи;
 • формування іміджу Долинського району як району, привабливого для міжнародного туризму.

 

5. Фінансове забезпечення Програми

        Заходи Програми реалізуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, підприємств всіх форм власності, громадських та інших неприбуткових організацій, міжнародної технічної допомоги і грантів, з боку міжнародних і вітчизняних фінансово-кредитних установ, позабюджетних фондів, рекламодавців, спонсорів, зацікавлених у соціально-економічному розвитку району, інших джерел не заборонених законодавством.

Виділення коштів для реалізації заходів Програми передбачається під час розробки проектів та затвердження районного бюджету і програми соціально-економічного та культурного розвитку району на черговий рік.

 

6. Очікувані результати виконання Програми

Результатом реалізації заходів Програми в сфері інвестиційної діяльності району буде поліпшення інвестиційного клімату в районі, що активізує внутрішню інвестиційну діяльність та створить сприятливі умови для зростання надходжень іноземних інвестицій в економіку району.

    Виконання Програми в галузі туристичної діяльності району дасть змогу підтримувати позитивний імідж Долинщини як розвинутого туристичного району в області та в Україні, що забезпечить збільшення кількості туристів та екскурсантів, зростання зайнятості населення в туризмі та супутніх галузях економіки, обсягів туристичних послуг, надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Реалізація Програми в сфері міжнародного співробітництва і євроінтеграції в районі дасть можливість розширити формат співпраці з регіонами-партнерами, встановити нові перспективні зв‘язки з адміністративно-територіальними одиницями іноземних країн, залучати міжнародну технічну допомогу для реалізації соціальних, екологічних, інвестиційних та інших проектів, вивчати кращий іноземний досвід в різних сферах діяльності з метою його подальшого запровадження в районі.

 

7. Система заходів щодо реалізації Програми

Для досягнення основної цілі та з метою практичної реалізації основних напрямів Програми розроблено систему заходів, наведену в додатку.

Заходи передбачають удосконалення та формування механізмів, які сприятимуть поліпшенню інвестиційного клімату в районі, регулюють інвестиційну і туристичну діяльність та міжнародне співробітництво району. Система заходів визначає терміни та конкретних виконавців на найближчу перспективу, буде щорічно коригуватись і наповнюватись новим змістом відповідно до ситуації.

       


 

8. Заходи з реалізації підпрограми розвитку інвестиційної діяльності в районі на 2018, 2019 роки

з/п

Назва заходів

Виконавець

Термін виконання

Результат

Обсяг фінансування

(тис. грн.)

1

2

3

4

5

6

8.1. Формування сприятливих умов для діяльності інвесторів та реалізації інвестиційних проектів

1

Коригування генеральних планів населених пунктів, схем планування територій, місцевих правил забудови з метою зменшення адміністративного навантаження на інвестора та для конкретного визначення перспективних населених пунктів

Відділ містобудування і архітектури райдержадміністрації, місцеві ради

2018, 2019

Підвищення якості містобудівної документації, збільшення кількості інвестиційно-привабливих територій

За рахунок коштів органів місцевого самоврядування

2

Вивчення та узагальнення пропозицій щодо поліпшення інвестиційного клімату в районі, підготовка відповідних інвестиційних проектів

Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, фонд підтримки підприємництва «Долинський бізнес-центр»

2018, 2019

Підвищення рівня поінформованості органів виконавчої влади щодо несприятливих умов для діяльності інвесторів з метою прийняття відповідних управлінських рішень

-

8.2. Підготовка інвестиційних продуктів

3

Пошук вільних земельних ділянок державної та комунальної власності для реалізації інвестиційних проектів

Відділ Держгеокадастру в Долинському районі, відділ містобудування і архітектури райдержадміністрації, місцеві ради

2018, 2019

Виготовлена документація з відведення земельних ділянок

За рахунок коштів органів місцевого самоврядування

4

Інженерне облаштування ділянок (площадок) із метою створення сприятливих умов для інвесторів

Місцеві ради

2018, 2019

Підготовлені інвестиційні площадки

За рахунок коштів органів місцевого самоврядування

5

Освоєння території індустріального парку «Долина»

Долинська міська рада

2018, 2019

Створення нових робочих місць і нарощення обсягів платежів до бюджетів

Кошти інвесторів

6

Підготовка пропозицій щодо проектів у сфері спорудження сонячних, геотермальних електростанцій та вітроенергетичних установок на території Долинського району

Відділ житлово-комунального господарства райдержадміністрації, управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування із залучення відповідних профільних організацій

2018, 2019

Використання нових видів енергії

-

7

Освоєння рекреаційного потенціалу території Долинського міського парку-озера

Долинська міська рада спільно із залученими інвесторами

2018, 2019

Відновлення функціонування міського парку та озера, створення відпочинково-розважальної інфраструктури

Кошти інвесторів

8

Комплексне освоєння територій колишніх санаторіїв «Мізунь» та «Джерело Прикарпаття»

Старомізунська сільська рада, залучені інвестори

2018, 2019

Створення туристично-відпочинкового продукту та

нових робочих місць

Кошти інвесторів

9

Відкриття та подальша розбудова потужностей швейного підприємства Гроклін-Долина

ТзОВ «Гроклін-Долина»

2018, 2019

Створення нових робочих місць і нарощення обсягів платежів до бюджетів

Кошти ТзОВ «Гроклін-Долина»

8.3. Формування позитивного інвестиційного іміджу району

1

Участь у заходах щодо налагодження нових зв'язків з інвесторами (виставки, форуми, ярмарки, бізнес-зустрічі тощо) з метою рекламування економічного потенціалу та представлення інвестиційних проектів

Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації спільно з місцевими радами, фонд підтримки підприємництва «Долинський бізнес-центр»

2018, 2019

Налагодження нових контактів  з інвесторами і торговими партнерами, зростання інтересу інвесторів до залучення капіталу в економіку району

-

2

Поновлення  інвестиційного паспорту району

Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, фонд підтримки підприємництва «Долинський бізнес-центр» із залученням відповідних експертів

2018, 2019

Розроблений паспорт дасть змогу потенційному інвестору отримати потрібну інформацію як про інвестиційні пропозиції, так і про район загалом

-

3

Формування баз даних вільних об'єктів нерухомості (земельні ділянки, незавершене будівництво, будівлі та приміщення), їх поширення через Інтернет, друковану продукцію та мультимедійні ресурси

Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, місцеві ради

2018, 2019

Залучення в оборот незадіяних виробничих матеріальних ресурсів району

-

4

Створення бази даних конкурентоспроможної (експортоспроможної) продукції, що виробляється підприємствами району,  внесення пропозиції щодо збільшення обсягів її виробництва, в т.ч. шляхом залучення іноземних інвестицій

Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, підприємства-експортери

2018, 2019

Нарощення обсягів виробництва продукції підприємств, залучення інвестицій

-

5

Висвітлення інвестиційної привабливості району через засоби масової інформації

Районна державна адміністрація,

управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації

2018

Поліпшення інформування потенційних інвесторів

10,0

2019

10,0

6

Активізація роботи в частині залучення в економіку району коштів міжнародної технічної допомоги, зокрема на розробку і супровід заявок на одержання коштів міжнародної технічної допомоги

Районна державна адміністрація,

управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, місцеві ради, фонд підтримки підприємництва «Долинський бізнес-центр», громадські організації району

2018

Отримання міжнародної технічної допомоги

25,0

2019

25,0

7

Запровадження конструктивної співпраці з інвесторами , які реалізують пріоритетні для територій проекти; оперативне реагування на їх пропозиції та звернення про ускладнення в їх діяльності

Районна державна адміністрація, місцеві ради, фонд підтримки підприємництва «Долинський бізнес-центр»

2018, 2019

Усунення адміністративних перешкод на шляху реалізації інвестиційних проектів

-

8

Розробка, видання та поширення серед потенційних інвесторів презентаційних буклетів, компакт-дисків, флешок тощо про інвестиційну привабливість району

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, фонд підтримки підприємництва «Долинський бізнес-центр»

 

2018

Матеріали в друкованому та електронному вигляді, поліпшення поінформованості серед інвесторів

60,0

2019

60,0

9

Виготовлення сувенірної продукції для інвесторів, гостей та делегацій району

(папки, ручки, сумки, футболки, блокноти, брелоки, горнятка, магніти, презентаційні друковані матеріали тощо)

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації із залученням відповідних спеціалістів

2018

Створення подарункових наборів для іноземних делегацій, груп, офіційних осіб та інших гостей району

40,0

2019

40,0

10

Підготовка презентацій для потенційних інвесторів та сприяння інвестиційній діяльності на території району (придбання паперу, комплектуючих, поточний ремонт та технічне обслуговування комп'ютерної техніки та оргтехніки, заправка та ремонт картриджів)

Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, районна державна адміністрація

2018

Підвищення рівня поінформованості серед потенційних інвесторів

15,0

2019

20,0

 

9. Перелік заходів щодо реалізації підпрограми розвитку туризму в районі на 2018, 2019 роки

 

з/п

Назва заходів

Виконавець

Термін виконання

Результат

Обсяг фінансування

(тис. грн.)

1

2

3

4

5

6

9.1. Розвиток туристично-рекреаційної інфраструктури

1

Сприяння розбудові туристично-рекреаційної інфраструктури в населених пунктах та за їх межами Вишківського напрямку

Районна державна адміністрація із залученням відповідних організацій

2018, 2019

Розбудова туристичної інфраструктури, збільшення потоку туристів

Кошти інвесторів

2

Облаштування туристичних маршрутів: будівництво альтанок, мангалів;

маркування маршрутів;

облаштування джерел з питною водою

ДП «Вигодське лісове господарство», ДП «Болехівське лісове господарство», ТзОВ «Уніплит» та інші спонсорські кошти

2018, 2019

Розширення туристичної інфраструктури , покращення умов відпочинку

Відповідно до розроблених кошторисів

3

Подальше облаштування зони відпочинку туристів в урочищі Дубовий кут

ТзОВ «Карпатський трамвай» спільно з ДП «Вигодське лісове господарство»

2018, 2019

Покращення умов для відпочиваючих та туристів

Відповідно до розроблених кошторисів

4

Розбудова туристично-відпочинкової інфраструктури вздовж маршруту «Карпатський трамвай», відновлення вузькоколійної залізниці

 

 

 

ТзОВ «Карпатський трамвай», залучені інвестори

2018, 2019

Залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій, збільшення туристичних потоків

Власні кошти та кошти інвесторів

5

Облаштування місць відпочинку на березі річки Мізунька (в урочищі «Ровеньки»)

Залучені інвестори, Старомізунська сільська рада, ДП «Вигодське лісове господарство»

 

 

2018, 2019

Покращення умов відпочинку

Кошти інвесторів

7

Просування та популяризація проекту «Облаштування інфраструктури для туристів на заповіднику державного значення – болото Ширковець»

Районна державна адміністрація, ДП «Вигодське лісове господарство»

 

 

2018

Створення нового туристичного продукту

10,0

2019

10,0

8

Реалізація проекту «Візит центру «Торунський перевал» (с. Вишків) (розробка детального плану території та проектно-кошторисної документації), поширення і презентація проекту в інформаційному просторі

Районна державна адміністрація, ДП «Вигодське лісове господарство», Вишківська сільська рада

2018

Створення нового туристичного продукту, покращення короткострокового відпочинку подорожуючих, підвищення якості надання туристичних послуг

 

 

60,0

9

Облаштування місць відпочинку, в т. ч. зимового в урочищах «Стасіво» та «Ями» села Пшеничник Новошинської сільської ради

 

 

Новошинська сільська рада,

Відокремлений підрозділ Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму України в Івано-Франківській області

2018, 2019

Розвиток зимового туризму

-

10

Розвиток індивідуального туризму, сприяння орієнтуванню туристів (виготовлення і встановлення вказівників, інформаційних щитів та знаків до основних туристично-екскурсійних об’єктів, закладів розміщення і харчування, санітарних місць)

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, ДП «Вигодське лісове господарство», СТД

 

 

2018

Розвиток пішохідного і автотуризму, сприяння орієнтуванню туристів

10,0

2019

10,0

11

Розробка, облаштування та знакування туристичних маршрутів. Впорядкування туристичних притулків

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, ДП «Вигодське лісове господарство», фундація «Карпатські стежки»

2018

 

Розвиток активних видів туризму

10,0

2019

10,0

12

Влаштування пішого туристичного маршруту з урочище «Глибокий» до бункера «Роберта»

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації спільно з ЛП «Вигодське лісове господарство»

2018

Патріотичне виховання молоді

10,0

13

Розвиток бальнеологічного (SPA) туризму в місті Долина, на основі використання лікувально-оздоровчих властивостей соляної ропи

Долинська міська рада спільно із залученими інвесторами

2018, 2019

Розбудова туристично-рекреаційної інфраструктури

Кошти інвесторів

9.2. Розвиток і диверсифікація туристичного продукту, підвищення якості послуг

1

Відновлення та облаштування криївок як центрів патріотичного виховання

Районна державна адміністрація, ДП «Болехівське лісове господарство», ДП «Вигодське лісове господарство»

2019

Ремонт та відновлення бункерів. Організація наметових містечок для пластових вишколів та для учнівської молоді

20,0

2

Сприяння велотуризму, створення вело маршрутів, їх маркування та облаштування

Районна державна адміністрація, ДП «Вигодське лісове господарство», Вигодська селищна рада, ГО «Велоком»

2018

Популяризація та розвиток велосипедного руху, промоція здорового способу життя і охорони навколишнього середовища

15,0

2019

15,0

 

 

 

 

3

Проведення навчально-інформаційних семінарів, круглих столів, тренінгів, турів, кави-брейк для власників садиб сільського зеленого туризму та бажаючих займатися цим видом діяльності

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, КЗ Долинський міський центр культури, спорту та туризму, Відокремлений підрозділ Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму України в Івано-Франківській області

 

2018

Підвищення кваліфікаційного рівня власників сільських зелених садиб

10,0

2019

10,0

4

Проведення категоризації кращих садиб району

Комісія по категоризації сільських садиб

 

2018, 2019

Підвищення рівня надання послуг

-

5

Надання організаційно-методичної допомоги сільським, селищним, міським головам щодо організації діяльності у сфері сільського зеленого туризму

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, КЗ Долинський міський центр культури, спорту та туризму

 

2018, 2019

Поінформованість органів місцевого самоврядування щодо сільського зеленого туризму, його нормативно-правового забезпечення

-

6

Підтримка розвитку дитячого та молодіжного туризму (проведення туристично-краєзнавчих, патріотично виховних, спортивно-туристичних заходів з учнівською молоддю). Популяризація таборів Пласту НСОУ.

Управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації,

Долинська філія Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Пласт НСОУ

 

2018, 2019

Розвиток молодіжного та дитячого туризму

Кошти управління освіти, молоді та спорту райдерж-адміністрації

7

Розробка інвестиційних пропозицій щодо розширення туристичної інфраструктури  в місцевостях з вираженою туристичною атракційністю

 

Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації

2018, 2019

Залучення інвестиційних коштів для розвитку туристичної інфраструктури

-

9.3. Промоція туристичного потенціалу

1

Сприяння в діяльності КЗ «Долинський міський центр культури, спорту та туризму»

Управління економічно розвитку і торгівлі райдержадміністрації, Долинська міська рада

2018, 2019

Забезпечення доступу до інформації та покращення рівня обслуговування туристів, популяризація туристичного потенціалу району

-

2

Сприяння в діяльності КП «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки»

Управління економічно розвитку і торгівлі райдержадміністрації, Вигодська селищна рада

2018, 2019

Створення нового туристичного продукту

-

3

Супровід туристично-інвестиційного сайту Долинщини

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, ФПП «Долинський бізнес-центр», ТІЦ»Бойківщина»

2018

Рекламно-інформаційна діяльність

3,0

2019

3,0

4

Сприяння у проведенні змагань на кубок України з водного туризму «Карпатське ралі»

Управління освіти молоді і спорту райдержадміністрації

2018, 2019

Розвиток і промоція спортивно туризму

-

5

Популяризація та проведення фестивалю карильйонного мистецтва на Ясній горі в селі Гошів

Гошівський монастир Чину Св. Василія Великого, районна державна адміністрація, монастир, відділ культури райдержадміністрації

2018, 2019

Розвиток паломницького туризму, популяризація духовної музики

-

6

Організація та проведення в районі туристичних заходів, у т.ч. фестивалів, конференцій, круглих столів, змагань, акцій тощо з метою розвитку внутрішнього туризму

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі, управління освіти молоді і спорту, відділ культури райдержадміністрації

2018

Рекламування Карпатського регіону, популяризація здорового способу життя, розвиток подієвого туризму

40,0

2019

40,0

7

Святкування Дня міста Долина та Свята бойківського меду

Долинська міська рада, КЗ «Долинський міський центр культури, спорту та туризму»

2018, 2019

Популяризація міста, розвиток бджолярства

За кошти міського бюджету

8

Проведення заходів, присвячених відзначенню в районі Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі, КП «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки», КЗ «Долинський міський центр культури, спорту та туризму»

2018

Популяризація туризму як пріоритетного напряму розвитку місцевої економіки та залучення місцевого населення до заняття туризмом

10,0

2019

10,0

9

Створення проморолика про туристичну привабливість Долинського району

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі

2018

Промоція місцевого туристичного продукту

40,0

10

Розробка путівника місцями історичної і бойової слави Долинщини

Районна державна адміністрація

2018

Патріотичне виховання молоді, рекламно-інформаційна діяльність

20,0

11

Участь у нарадах, круглих столах, семінарах, конференціях з питань розвитку інвестиційної, туристичної діяльності та міжнародного співробітництва

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі

2018, 2019

Забезпечення обміну досвідом

-

12

Формування та оновлення бази даних про садиби сільського зеленого туризму

Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, КЗ «Долинський міський центр культури, спорту та туризму»

2018, 2019

Забезпечення доступу до бази даних про сільські зелені садиби району

-

13

Представлення району на національних та міжнародних туристичних виставках в Україні та закордоном, в тому числі представлення інвестиційних пропозицій на цих та інших заходах

Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, КЗ «Долинський міський центр культури, спорту та туризму», КП «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки», СТД

 

2018, 2019

Промоція місцевого туристичного продукту, розвиток нових продуктів та пропозицій

-

14

Підтримки внутрішнього та в’їзного туризму шляхом проведення ознайомлювальних турів для представників туристичних фірм, засобів масової інформації з України і з-за кордону, інших рекламних та інформаційних акцій в межах району з (забезпечення перевезення, харчування, готельні послуги)

Районна державна адміністрація, управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, КЗ «Долинський міський центр культури, спорту та туризму», КП «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки», СТД

2018

Популяризація туристично-привабливих об’єктів району, збільшення кількості туристів і екскурсантів

15,0

2019

15,0

15

Розробка комплексної схеми розташування туристичних маршрутів, об’єктів туристичних відвідувань і туристичної інфраструктури

Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, ФПП «Бізнес-центр», КЗ «Долинський міський центр культури, спорту та туризму»

2018, 2019

Рекламно-інформаційна діяльність

-

16

Сприяння налагодженню міжнародного співробітництва та добросусідських відносин у галузі туризму

Районна державна адміністрація, Долинська районна та міська, селищна ради, сільські ради, ФПП «Бізнес-центр»

 

2018, 2019

Запозичення міжнародного досвіду у сфері туризму

-

17

Створення схеми-карти пішохідно-туристичних маршрутів на території Долинського району

Райдержадміністрація, ДП Вигодське лісове господарство», «Болехівське лісове господарство», Долинський спеціалізований агролісгосп, фундація «Карпатські стежки»

 

2018, 2019

Розширення туристичного потенціалу району

-

18

Виготовлення та встановлення  інформаційних банерів

Районна державна адміністрація, відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації

2018

Просування туристичного потенціалу району з метою популяризації внутрішнього і в’їзного туризму

15,0

2019

15,0

19

Поширення інформації про туристичні об’єкти району у ЗМІ

Районна державна адміністрація, відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації, управління економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації

2018

Рекламно-інформаційна діяльність

10,0

2019

10,0

 

 

 

 

 

10. Перелік заходів  підпрограми розвитку міжнародного співробітництва та європейської інтеграції

Долинського району на 2018, 2019 роки

 

№ з/п

Найменування заходу

Виконавець

Термін виконання

Результат

Обсяг фінансу-вання

(тис. грн.)

1

2

3

4

5

6

1

Реалізація угод між містом Долина та містами-побратимами Нова Сажина, Немодлін, Гродзіск Великопольський (Республіка Польща), Прерія Віледж Канзас (Сполучені Штати Америки) та містом Орхей (Молдова)

Долинська міська рада

Згідно укладених угод

Співпраця в галузі освіти, культури, охорони здоров’я, туризму та спорту

Кошти міського бюджету

2

Реалізація Угоди Партнерської між Долинським районом та Опольським повітом воєводства Ополє (Республіка Польща)

Долинська районна рада, Долинська районна державна адміністрація

2018, 2019

Обмін досвідом, співпраця і розвиток господарських, культурних і суспільних контактів

-

3

Прийом іноземних делегації з метою укріплення і покращення партнерської співпраці

Долинська районна державна адміністрація, Долинська районна рада

2018

Обмін досвідом в галузі освіти, культури, охорони здоров’я, туризму та спорту

20,0

2019

20,0

4

Залучення перекладачів під час перебування офіційних делегацій на території району та на час перебування українських делегацій на території країн-партнерів

Долинська районна рада, Долинська міська рада

2018, 2019

Надання послуг перекладу

-

5

Налагодження партнерських зв’язків між органами місцевого самоврядування району та іноземними адміністративно-територіальними одиницями зарубіжних країн

Органи місцевого самоврядування

2018, 2019

Налагодження діалогу в галузі освіти, культури, охорони здоров’я, туризму та спорту

-

6

Проведення заходів на території Долинського району з нагоди святкування Дня Європи в Україні (круглі столи, брейн-ринги, навчання у школах)

Долинська районна державна адміністрація, органи місцевого самоврядування, громадські організації

2018, 2019

Популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді

-

7

Залучення грантових коштів у соціально-економічний та культурний розвиток району. Посилення співпраці з іноземними територіально-адміністративними одиницями щодо залучення грантових коштів

Долинська районна державна адміністрація, органи місцевого самоврядування, громадські неприбуткові організації

2018, 2019

Залучені грантові кошти

-

8

Співпраця між навчальними закладами Долинського району та навчальними закладами іноземних країн

Управління освіти, молоді і спорту районної державної адміністрації

2018, 2019

Налагодження діалогу та міжнародного партнерства, проведення зустрічей, фестивалів, конкурсів, конференцій з метою обміну досвідом та обговорення актуальних проблем. Встановлення культурних, наукових та ділових контактів між молоддю України та іноземних країн

Кошти ЄС

9

Сприяння в організації навчання старшокласників з Долинського району в ліцеї м. Пружково Опольського повіту

Управління освіти, молоді і спорту районної державної адміністрації

2018, 2019

Отримання дітьми з Долинського району європейської освіти

Кошти ЄС

                                                                                                                                             Затверджено рішенням районної ради

Від 21.12.2017 № 454-26/2017
Важлива інформація!

Служба Судової охорони в Івано-Франківській області

Sluzhba-Sudovoyi-Ohorony.jpg 

Детальна інформація за посиланням

http://www.if.gov.ua/news/47820

Пам'ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

pamjatka.pdf

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Актуально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області