20 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну / Територіальні органи виконавчої влади / Відділ статистики в Долинському районі / Архів даних / 2017

27.03.2017

Про промислове виробництво в м.Івано-Франківську у січні–лютому 2017 року

Головне управління статистики інформує. За січень–лютий 2017р. у переробній промисловості підприємствами з виробництва харчових продуктів та напоїв збільшено випуск м’яса великої рогатої худоби замороженого в 1,8 раза, їжі та страв готових з виробів макаронних – в 1,5 раза, борошна – на 34%, виробів здобних – на 6%. Виробів кондитерських цукрових вироблено на рівні січня–лютого минулого року. Випуск шоколаду та готових харчових продуктів, що містять какао, м’яса свиней замороженого, кормів готових для тварин, що утримують на фермах зменшено на 58–68%, печива солодкого і вафель, хліба та виробів хлібобулочних нетривалого зберігання, соусів і продуктів для приготування соусів, плавленого сиру – на 3–30%.

Підприємствами текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів у січні–лютому 2017р. зменшено випуск пальт та плащів, жіночих та дівчачих на 40%.

У виготовленні виробів з деревини, паперу, поліграфічній діяльності спостерігалося збільшення виробництва брусків, планок та фриз для паркетного або дерев’яного покриття підлоги, профільованих, незібраних, з деревини листяних порід в 1,7 раза, вікон та їх рам, дверей балконних та їх рам, дверей та їх коробок та порогів, з деревини – на 8%, журналів реєстраційних, книг бухгалтерських, швидкозшивачів, формулярів і бланків, виробів канцелярських інших, з паперу чи картону – на 7%. При цьому зменшено випуск шпону, листів для фанери клеєної, проспектів, плакатів та іншої рекламної продукції, віддрукованої, деревини уздовж розпиляної чи розколотої, розділеної на частини чи лущеної, завтовшки більше 6 мм на 20–33%, конвертів та листівок поштових – на 6%, виробів столярних та конструкцій будівельних, з деревини – на 4%.

У виробництві хімічних речовин і хімічної продукції у січні–лютому 2017р. проти відповідного періоду попереднього року збільшено виробництво засобів для гоління, дезодорантів для тіла та антиперспірантів, засобів для прийняття ванн, засобів парфумних, косметичних та туалетних на 34%, шампунів – на 9% при зменшенні випуску засобів мийних та засобів для чищення на 11%.

Збільшено виробництво основних видів гумових та пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції: цегли невогнетривкої керамічної будівельної у 5 разів, посуду столового кухонного, з пластмас – на 36%, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону або каменю штучного – на 29%. Водночас зменшено випуск розчинів бетонних, готових для використання, на 15%.

У металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів збільшено виробництво конструкцій збірних будівельних з чавуну чи сталі на 40%.

У машинобудуванні збільшено виробництво приладів для контролю інших фізичних характеристик в 1,8 раза, верстатів для оброблення деревини – на 17% при зменшенні випуску термостатів, маностатів (стабілізаторів тиску)  на 27%.

В.о. начальника  Ю.Макар

 

 

27.03.2017

Про промислове виробництво в Івано-Франківській області у січні–лютому 2017 року

Головне управління статистики інформує. У промисловості області за підсумками січня–лютого 2017р. індекс промислової продукції становив 106,2% (в Україні – 100,4%), що відповідає 7 місцю серед регіонів держави. У лютому порівняно з січнем п.р. промислове виробництво в області зменшилось на 4,5%, відносно лютого 2016р. – збільшилось на 2,6%.

У добувній промисловості і розробленні кар’єрів у січні–лютому 2017р. одержано приріст промислової продукції на 1,8%, на що вплинуло збільшення обсягів у добуванні сирої нафти та природного газу на 1,7%, інших корисних копалин та розробленні кар’єрів – на 4,3%.

У переробній промисловості індекс промислової продукції у січні–лютому п.р. проти січня–лютого 2016р. становив 99%. Зменшення випуску продукції одержано у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів на 37,1%, виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності на 8,6%, у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції – на 5,3%, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 2,1%. Поряд із цим збільшено випуск продукції у машинобудуванні на 31,9%, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання – на 26,3%, текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – на 2,5%.

На підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря індекс промислової продукції проти січня–лютого 2016р. склав 114,7%. Електроенергії вироблено 1940,9 млн.кВт·год, що на 19,9% більше, ніж у січні–лютому минулого року.

В.о. начальника  Ю.О.Макар

 

27.03.2017

Про виконання будівельних робіт підприємствами

Івано-Франківської  області у січні–лютому 2017 року

        Головне управління статистики інформує. У  січнілютому 2017р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 133,4  млн.грн., або 1,6% загальнодержавного обсягу будівництва. Індекс будівельної продукції порівняно з  січнем 2016р. становив 115,3%. За цими показниками область посіла 12 місце серед регіонів держави.

Зведення будівель збільшилося на 5,5%, у т.ч. нежитлових – у 1,7  раза. Водночас будівництво житлових будівель зменшилося на 34,8%.  Інженерних  споруд  зведено на  34,1% більше, ніж у січні–лютому торік.    Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення склали 76,8% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 15,4% та 7,8% відповідно.

В.о. начальника   Ю.О. Макар

24.03.2017

Забезпеченість домогосподарств Прикарпаття товарами тривалогокористування

Життя сучасної людини неможливо уявити без товарів тривалого користування: побутова техніка, транспортні засоби, аудіо-відеотехніка, оргтехніка, мобільні телефони – товари, які не лише створюють комфортні умови життя та поліпшують повсякденний побут домогосподарств, але і свідчать про достатній рівень матеріального добробуту сімей.  Останніми роками відбуваються позитивні зміни у рівні добробуту населення, про що свідчать результати вибіркового опитування домогосподарств області щодо наявності у них товарів тривалого користування, проведеного працівниками Головного управління статистики наприкінці 2016 року. Так, переважна частка сімей Івано-Франківщини мають у своєму користуванні холодильники (99,4%), телевізори (96,3%), пральні машини (85%), електропилососи (75,1%), мікрохвильові печі (54,1%). Мобільними телефонами користуються 94,7% домогосподарств, з них 81,5% мають їх по два і більше.

        Щодо  транспортних засобів, то із загальної кількості домогосподарств області (451,5 тис.) майже кожна четверта сім’я Прикарпаття забезпечена автомобілем. У порівняні з результатами попереднього опитування, яке проводилось у 2014 році, частка домогосподарств, що мають у користуванні автомобіль,  збільшилася з 16,3% до 24,8%. Спостерігається також зростання забезпеченості прикарпатців сучасними товарами домашнього побуту та культурного призначення такими як пральні машини 78% у 2014 році до 85% у 2016), електропилососи 66,9% до 75,1%), морозильники (з 31,3% до 42,6%),  персональні комп’ютери (з 29,3% до 35%).

 

 Водночас,  зменшилася  питома  вага домогосподарств, які мають у користуванні велосипеди, музичні центри, відеокамери, відеоплеєри, відеомагнітофони, DVD-програвачі, цифрові фотоапарати (на 12,2–0,1в.п.).  

Слід зазначити, що сім’ї Прикарпаття більше забезпечені, ніж в середньому по Україні, такими сучасними побутовими товарами як супутникові антени, мікрохвильові печі, ноутбуки, кухонні комбайни та посудомийні машини. Крім того, більшою є частка домогосподарств, які користуються автомобілями та велосипедами.

Значна частина товарів, що використовується у побуті, імпортного виробництва. В основному, товари тривалого користування домогосподарств області придбані протягом останніх 10 років, переважна більшість з них куплена новими.

Начальник    О. Бліннікова

 

24.03.2017

Використання палива підприємствами та організаціями області у  лютому 2017 року

Головне управління статистики інформує. У лютому 2017р. підприємствами і організаціями області використано 125,8 млн.м3 газу природного, 554,4 тис.т кам’яного вугілля, 5,2 тис.т палива дизельного,  0,8 тис.т бензину моторного, 0,1 тис.т нафти сирої,  включаючи газовий конденсат та 0,1 тис.т пропану і бутану скраплених. 

У порівнянні з лютим 2016р. збільшилося споживання усіх видів палива, зокрема, нафти сирої, включаючи газовий конденсат,  у 1,5 раза,  газу природного – на 32,2%, вугілля кам’яного – на 31%, палива дизельногона 12%,  бензину  моторного – на  1,7%.

 Через  мережу  АЗС за  лютий 2017р.  населенню  реалізовано 3,9 тис.т палива дизельного, що на 7,6% менше, ніж за лютий 2016р.,  3,1 тис.т бензину моторного (на 9,5% менше) та 1,2 тис.т пропану і бутану  скраплених  (на  24,4%  більше). 

Станом на 1 березня 2017р. у споживачів та постачальників області  запаси  кам’яного вугілля становили 149,5 тис.т, нафти сирої, включаючи газовий конденсат, – 16,3 тис.т, мазутів топкових важких – 7,7 тис.т, палива дизельного – 6,5 тис.т, бензину моторного – 0,6 тис.т. У порівнянні з показниками на відповідну дату минулого року запаси палива дизельного   збільшилися на 16,3%.  Водночас,  запаси  вугілля кам’яного зменшилися у 2,3 раза, мазутів топкових важких – на  41,7%,  нафти сирої, включаючи газовий конденсат, – на  27,8%, бензину моторного –  на  9,2%.

Начальник О.В. Бліннікова

 

 

22.03.2017

До Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз

Головне управління статистики інформує. На кінець 2016 року на обліку в лікувально-профілактичних закладах області перебувало 836 хворих на туберкульоз, більшість з яких (94,7%) хворіла на активну форму туберкульозу легенів. З усієї кількості хворих 62,7% становлять сільські жителі. Крім того, під наглядом у медичних закладах перебували 13,6 тис. осіб з ризиком до захворювання на туберкульоз та його рецидиву, з них більше половини (53,1%) – сільські жителі.

Упродовж 2016 року в області зареєстровано 718 осіб з уперше в житті встановленим діагнозом активного туберкульозу, що на 17,7% більше, ніж у попередньому році, і у розрахунку на 100 тис. населення складає 52,1 особи (у 2015 році – 66,8 особи проти 85,1 в середньому по Україні). Із загальної кількості хворих, яким торік встановлено такий діагноз, 63,6% – жителі сільської місцевості, 23,1% – особи у віці 18–34 роки; при цьому чоловіків у 2,4 раза більше, ніж жінок – 504 проти 214 осіб.

У 2016 році на Івано-Франківщині від туберкульозу померло 86 осіб, що на 27,1% менше, ніж у попередньому, на 100 тис. населення припадало 6,2 смерті проти 8,6 у 2015 році. Питома вага померлих від туберкульозу склала 0,5% від загальної кількості померлих. Кількість померлих від цієї недуги у сільській місцевості у 2,1 раза більша, ніж у міських поселеннях: 58 проти 28 осіб. У порівнянні з 2015 роком кількість померлих від туберкульозу у міських поселеннях зменшилась на 22,2%, у сільській місцевості – на 29,3%. Найбільша кількість смертей (62,8%) припадає на осіб у віці 35–54 роки, серед померлих переважає частка чоловіків (84,9%). 

 

Довідково: Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який щороку відзначається 24 березня, встановлений в Україні Указом Президента України від 22 березня 2002 року за ініціативи Громадського руху "Українці проти туберкульозу".

Начальник    О. Бліннікова

 

22.03.2017

Зовнішня торгівля області товарами у січні 2017 року

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні 2017р. становили 56,2 млн.дол. США, імпорту – 23,2 млн.дол. США. Проти січня 2016р. обсяги експорту збільшилися  у 2,6 раза, імпорту – зменшилися на 3,9%.  Позитивне  сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 33 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 2,42.

За обсягами експорту товарів область посіла 13 місце серед регіонів України, а за індексом їх зростання – перше місце.

Партнерами  області  у  зовнішній  торгівлі  товарами  були  нерезиденти з 67 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Нідерландів, Румунії, Іспанії, Єгипту, Ізраїлю, Польщі, Чехії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив  35,6 млн.дол. США або 63,3% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні з січнем 2016р. у 2,3 раза.

У товарній структурі експорту області провідну позицію займали продукти рослинного походження, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Румунії, Німеччини, Польщі, Російської Федерації, Китаю, Чехії, Італії, Угорщини.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 17,9 млн.дол. США  або 77,2%  від загальнообласного  обсягу  імпорту  та  збільшився  проти  січня 2016р. на 12,4%.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту текстильних матеріалів  та текстильних виробів, маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, недорогоцінних металів та виробів з них.

Начальник  О. Бліннікова

 

20.03.2017

Робота аспірантури та докторантури в області

Головне управління статистики інформує. Підготовку наукових кадрів в області здійснюють 5 аспірантур та 4 докторантури, які діють при 4 вищих навчальних закладах та науковій установі «Український НДІ гірського лісівництва ім.П.С.Пастернака». У 2016р. навчалось 505 аспірантів, що на 44 особи (на 8%) більше, ніж у попередньому році, докторантів – 35 осіб проти 25 осіб роком раніше (на 40% більше).

У загальній кількості аспірантів жінки складали 56,8%, водночас серед докторантів їх частка становила 31,4%. Вік до 25 років мали 35,2% аспірантів, 25–29 років – 40,4%, 30–34 років – 11,9%, 35–59 років – 12,5%; докторанти у віці 26–39 років становили 62,9%, решта – у віці 40–59 років.

Переважна більшість майбутніх наукових кадрів навчалась за рахунок державного бюджету: в аспірантурах – 384 особи (76% від загальної кількості), у докторантурах – 31 особа (88,6%).

Прийом до аспірантури у 2016р. у порівнянні з попереднім роком зменшився на 29,7% (з 158 до 111 осіб), до докторантури – збільшився у 1,6 раза і склав 16 осіб.

У 2016р. аспірантуру закінчили 135 осіб, що на 30 осіб, або на 18,2% менше, ніж у 2015р., докторантуру, як і у попередньому році, 5 осіб. Частка осіб, які закінчення аспірантури та докторантури поєднали із захистом дисертації та отриманням наукового ступеня, становила відповідно 29,6% та 40%.

Начальник      О.Бліннікова

 

 

23.02.2017

Демографічна ситуація у Долинському районі у 2016 році

        Головне управління статистики інформує. Чисельність наявного населення району на 1 січня 2017 року, за оцінкою, за попередніми даними, становила 69473 особи, з яких 22888 проживали у міських поселеннях  (м.Долина  –  20619  осіб,  смт Вигода  –  2269  осіб),  46585 – у сільській місцевості. У 2016 році загальна чисельність населення району зменшилась на 332 особи за рахунок природного (на 114 осіб) та міграційного (на 218 осіб)  скорочень.

Упродовж 2016 року в районі зареєстровано 817 живонароджених та 931 померлого (у 2015 році – 894 та 847 осіб відповідно, тобто природний приріст складав 47 осіб).

В.о. начальника Головного управління   Ю.О. Макар

 

22.02.2017

Зовнішня торгівля Долинського району товарами у 2016 році

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами  зовнішньоекономічної  діяльності  Долинського району у 2016р. склали 21 млн.дол. США,  імпорту – 7,2 млн.дол. США. У порівнянні  з  2015р. обсяги експорту збільшилися на 4,2%,  імпорту – на 23,4%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 13,8 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 2,92.

Питома вага району в загальнообласних обсягах експорту товарів склала 3,8%, імпорту – 1,8%.

Партнерами  у  зовнішній  торгівлі  були  нерезиденти із 44 країн світу.

Найбільші обсяги експорту товарів постачали до Румунії (16,5% від обсягів експорту району), Словаччини (13,7%), Німеччини (13,1%), Угорщини (13%), Польщі (10,1%), Чехії (8,4%), Італії (7,5%) та Туреччини (4,9%). Основу експортних відвантажень складали деревина і вироби з деревини та текстильні  матеріали  і  текстильні  вироби.

Майже 40% обсягів імпортних надходжень отримано з Німеччини,  13% – зі Словаччини, 11,2% – з Польщі,  по 7% – з Білорусі та Чехії. З-за меж країни до району надходили, в основному, текстильні матеріали та текстильні вироби, мінеральні продукти, механічні та електричні машини, продукція хімічної і пов’язаних з нею галузей промисловості,.

В.о.начальника     Ю. Макар

 

28.02.2017

Інвестиційне забезпечення економіки області у січні–грудні 2016 року

Головне управління статистики інформує. За січень–грудень 2016р. підприємствами та організаціями області освоєно 6563,5 млн.грн капітальних інвестицій, що на 34,7% менше від рівня попереднього року. Основна частина інвестицій (99,3%) вкладена у матеріальні активи. Серед регіонів України за обсягом освоєння капітальних інвестицій Івано-Франківщина посіла 13 місце.

За рахунок власних коштів підприємств та організацій освоєно 53,9% загального обсягу інвестицій. Кошти населення на будівництво житла склали 27,6% загального обсягу капітальних інвестицій, кошти державного та місцевих бюджетів – 13,5%.

Найбільшу частку капітальних інвестицій було спрямовано у розвиток підприємств промисловості (33,4%), будівництва (32,7%), державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування (11%), сільського, лісового та рибного господарства (7,8%).

Капітальні інвестиції у житлові будівлі становили 2059,4 млн.грн, що на 24,5% менше, ніж у січні–грудні 2015 року.

У розрахунку на одну особу населення обсяг капітальних інвестицій склав 4757,1 грн, що відповідає 2 місцю серед сусідніх областей та 16 місцю серед регіонів України.

Начальник     О.В. Бліннікова

 

23.02.2017

Зовнішня торгівля підприємств та організацій міст і районів послугами  за  2016 рік

        Головне управління статистики в області інформує.

        Зовнішньоторговельні  операції  послугами  у  2016р.  здійснювали   118 суб’єктів господарської діяльності  районів та міст обласного значення.

У  м.Івано-Франківську  послуги   зарубіжним   партнерам  надавали  49 підприємств,  у  м.Калуші – 24,  у м.Коломиї  та Тисменицькому районі – по 7,  у Долинському та Рожнятівському районах – по 6, у м.Яремче – 5, у Рогатинському районі – 4, у решті міст та районів – по 1–2. Найбільша  частка експорту послуг належала суб’єктам обласного центру (66,8% загальнообласних обсягів).  Вагомими  були  і  обсяги послуг, які надали підприємства та організації Тисменицького (16,7%), Долинського (5,2%)  районів та міст Калуша (4,9%)  і  Коломиї (3,2%).

У порівнянні з 2015р. обсяги експорту послуг, які надавали суб’єкти господарювання  Долинського  району,  скоротилися  в  1,5 раза,   м.Калуша –  на 24,4%,  Тисменицького  району – на 5,6%, а міст Івано-Франківська  та  Коломиї – зросли відповідно на 41,2% та на 6,9%.

Підприємства та організації міст Коломиї та Івано-Франківська надавали послуги в основному партнерам з Європи (відповідно 99,4% і 81,8%), Тисменицького району – Європи (57,4%) та Азії (42,5%), Долинського району – Європи (58,1%),  Америки (26,2%) та Азії (15,2%),  м.Яремче – Європи (45,2%), країн СНД (37,1%), Азії (13,6%). Майже по 40% обсягу послуг, наданих суб’єктами господарської діяльності м.Калуша нерезидентам, припадало на країни Європи та Азії, 17,1%  – на країни СНД. 

Основу експорту послуг м.Івано-Франківська складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, транспортні послуги та послуги, пов’язані з подорожами, Тисменицького району та м.Коломиї – послуги з переробки матеріальних ресурсів, м.Калуша – транспортні послуги та з переробки матеріальних ресурсів, Долинського району – послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні послуги і транспортні послуги, м.Яремче – послуги, пов’язані з подорожами.

Найбільша питома вага отриманих з-за меж країни обсягів послуг припадала на підприємства та організації м.Івано-Франківська (47,4%) та Калуського району (12,7%). Значною була також частка обсягів м.Калуша (9,8%), Рожнятівського (8,6%) і Долинського (6,3%) районів. Обсяги послуг, які  отримали  суб’єкти  м.Яремче,  зросли  з  1,2 тис.дол. США  у  2015р.  до 85 тис.дол. США у 2016р. Порівняно з 2015р. зросли і обсяги послуг, надані суб’єктам Рожнятівського (у 3,6 раза), Долинського (в 1,5 раза) районів, м.Івано-Франківська (на 25,3%), зменшилися – суб’єктам Рогатинського району (в 1,7 раза), міст Коломиї  (на 30%) та Калуша (19,7%).

Країни Європи були основними партнерами підприємств та організацій в імпорті послуг (100% у містах Коломиї та Яремче, 98,5% – у Рожнятівському районі, 79,5% – у м.Калуші, 70,2% – у Долинському районі). 

Підприємства та організації міст Івано-Франківська та Калуша  здійснювали імпорт, в основному, транспортних, ділових послуг, послуг у сфері телекомунікацій, комп’ютерних та інформаційних послуг і послуг, пов’язаних із подорожами, м.Коломиї – ділових і транспортних, Долинського та Рожнятівського району – транспортних та пов’язаних із подорожами, м.Яремче – ділових та послуг у сфері телекомунікацій, комп’ютерних та інформаційних послуг.

В.о.начальника    Ю. Макар

 

26.01.2017

Про виконання будівельних робіт підприємствами міст і районів Івано-Франківської області за 2016 рік

Головне управління статистики інформує. У 2016р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 1510,7  млн.грн. Індекс будівельної продукції порівняно з  2015р. становив 104,4%.

Значні обсяги будівництва забезпечили підприємства обласного центру 68,7% загального обсягу. Cеред районів та міст обласного значення найбільші обсяги будівництва виконали будівельники Тлумацького (4,4%), Калуського (3,8%), Рожнятівського і Тисменицького (по 3%)  районів та м.Калуша (4,1%).

Зростання обсягів будівництва досягли підприємства Галицького (на 3,5%), Косівського (на 7%), Надвірнянського  (на 12,8%), Тисменицького (на 29,5%), Рожнятівського (у 2,2 раза) і Тлумацького (у 3,7 раза) районів та міст Івано-Франківська (на 2,9%), Коломиї (на 16,3%), Бурштина (на 25,5%) і Болехова (на 32,2%).

Водночас, значне скорочення обсягів будівельних робіт спостерігалось у Долинському (на 47,6%), Снятинському (на 34,2%), Калуському (на 18,6%) і Богородчанському (на 13,6%) районах. Також не досягнуто рівня 2015р. підприємствами міста Калуша (на 4,4%) та Коломийського  району (на 1,8%).

Переважаючою була частка робіт з нового будівництва, реконструкції та технічного переоснащення, які виконували будівельники міст Івано-Франківська (87,6%) і Коломиї (48,7%), Тисменицького (55,4%), Косівського (64,7%), Рожнятівського (69%), Калуського (80,6%), Долинського (80,8%), Галицького (87,9%) та Тлумацького (91,2%) районів.

 Обсяги робіт з капітального ремонту переважали на підприємствах Коломийського (58%), Снятинського (66,3%) і Надвірнянського (69,4%) районів, з поточного – м.Бурштина та Богородчанського району (45,4% та 49,7% відповідно).

Начальник         О. Бліннікова

 

27.03.2017

Про виконання будівельних робіт підприємствами Івано-Франківської  області у січні–лютому 2017 року

        Головне управління статистики інформує. У  січнілютому 2017р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 133,4  млн.грн., або 1,6% загальнодержавного обсягу будівництва. Індекс будівельної продукції порівняно з  січнем 2016р. становив 115,3%. За цими показниками область посіла 12 місце серед регіонів держави.

Зведення будівель збільшилося на 5,5%, у т.ч. нежитлових – у 1,7  раза. Водночас будівництво житлових будівель зменшилося на 34,8%.  Інженерних  споруд  зведено на  34,1% більше, ніж у січні–лютому торік. Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення склали 76,8% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 15,4% та 7,8% відповідно.

В.о. начальника   Ю.О. Макар

 

23.03.2017

Роздрібна торгівля області у січні–лютому 2017 року

Головне управління статистики інформує. Через роздрібну торгову мережу підприємств (юридичних осіб) та фізичних осіб–підприємців  області, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у січні–лютому 2017 року населенню реалізовано товарів на 2,4 млрд.грн. Індекс обсягу обороту роздрібної торгівлі у порівняних цінах до січня–лютого попереднього року (враховуючи індекс споживчих цін) становив 100,4% (по Україні – 100,5%). За цим показником Івано-Франківщина посіла тринадцяте місце серед регіонів України.

У розрахунку на одну особу населення у січні–лютому поточного року у середньому за місяць реалізовано товарів у роздріб на 858,4 грн.

Через торгову мережу підприємств продано товарів на 1,4 млрд.грн, що у порівнянних цінах відповідає обсягу січня–лютого попереднього року.

Начальник  О. Бліннікова

 

24.02.2017

Прийняття в експлуатацію житла, нежитлових будівель та інженерних споруд за містами та районами області у  2016 році

Головне управління статистики інформує. У 2016р. в області прийнято в експлуатацію 480,8 тис.м2 загальної площі житла, що на 43,8% менше порівняно з попереднім роком. 

В територіальному розрізі зменшення обсягів прийнятого в експлуатацію житла відбулося у Рожнятівському, Городенківському, Калуському, Богородчанському районах на 9–12,4%; Косівському, Надвірнянському, Долинському, Тисменицькому районах, місті Коломиї та  Снятинському районі – на 20,4–26,8%; у місті Яремче, Тлумацькому районі, містах Болехові та Калуші, Рогатинському районі – на 41–61,8%, в обласному центрі – у 3,2 раза.  

Більше, ніж у 2015р, прийнято в експлуатацію житла у місті Бурштині (на 12,5%), Верховинському (на 2,4%), Галицькому (на 2,2%) та Коломийському (на 1,3%) районах.

За обсягами прийнятого в експлуатацію житла першість посідає Івано-Франківська міська рада (25,9% загальнообласного обсягу). Також значною є частка Тисменицького (12,1%), Коломийського (7,4%), Надвірнянського (6,6%), Рожнятівського (5,8%),  Богородчанського і Косівського (по 5,6%) районів та міста Коломиї (6,4%). Частка Яремчанської міської ради, Калуського, Долинського та Снятинського районів коливається в межах від 4,6% до 2,8%, решти районів – не перевищує 2%.

У розрахунку на 10 тис. осіб в області прийнято 3,5 тис.м2 житла, що відповідає 4 місцю серед регіонів України. При цьому, територіальна диспропорція за даним показником складає 18 разів: максимальне значення у 2016р. спостерігалося в Яремчанській міській раді  9,9 тис.м2, мінімальне – у Рогатинському районі – 550,2 м2.

Середній розмір помешкання по області становив 125,5 м2 загальної площі. Серед міст і районів області найбільше значення цього показника спостерігається у Яремчанській (203 м2), найнижче – у Івано-Франківській (79 м2) міських радах.

Із об’єктів соціальної сфери у 2016р. прийнято в експлуатацію музей-садибу у Косівському районі, загальноосвітній навчальний заклад в місті Бурштині, дошкільні заклади в місті Івано-Франківську та Коломийському районі, кардіологічні палати центральної районної лікарні в Долинському районі, амбулаторно-поліклінічні заклади в містах Івано-Франківську, Коломиї, Богородчанському, Долинському та Рожнятівському районах, базу відпочинку в Долинському районі, фізкультурно-оздоровчий комплекс в місті Івано-Франківську, спортивний зал в Тлумацькому районі, спортивний майданчик в Коломийському районі, критий басейн для плавання в місті Калуші та сцену на стадіоні в Калуському районі.

Протягом 2016р. в області прийнято в експлуатацію ряд об’єктів і потужностей, серед яких установка для виробництва вібропресованої бетонної продукції в місті Івано-Франківську, відділення приготування паст в місті Калуші, цех з виробництва металоконструкцій у Калуському районі, деревообробний цех у Рожнятівському районі, сонячні електростанції у місті Івано-Франківську, Калуському, Тисменицькому та Снятинському районах, майстерня по виробництву меблів у Косівському районі, свердловина газова з розвідувального буріння в Снятинському районі, місцеві трубопроводи для транспортування газу в Долинському, Коломийському і Рожнятівському районах, котельня районна в місті Калуші, місцеві теплові мережі у місті Івано-Франківську і Яремчанській міській раді, Богородчанському, Тисменицькому та Тлумацькому районах, система оборотного водопостачання в Тлумацькому районі, очисні споруди в місті Галичі і Долинському районі, заклади громадського харчування в містах Івано-Франківську та Коломиї, Коломийському, Косівському, Надвірнянському, Рожнятівському та Тисменицькому районах, автостанція у Рожнятівському районі, станції технічного обслуговування автомобілів у місті Івано-Франківську, Долинському і Коломийському районах, готелі та готельно-відпочинкові комплекси в Яремчанській міській раді і Тисменицькому районі та інші.

В.о. начальника    Ю.О. Макар

 

09.02.2017

Індекс  споживчих  цін  у січні  2017 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, ціни на споживчому ринку у січні 2017р. порівняно з попереднім місяцем в Україні зросли на 1,1% (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини зони проведення АТО),  в області  –  на  1,9%.

Приріст  споживчих  цін  у  січні  зафіксовано  в  усіх  регіонах  країни:  від 0,7–1% у Житомирській, Львівській, Вінницькій, м.Києві, Полтавській, Дніпропетровській, Київській, Рівненській, Харківській, Черкаській до 1,1–1,9% у Закарпатській, Миколаївській, Чернігівській, Запорізькій, Хмельницькій, Одеській, Сумській, Тернопільській, Волинській, Донецькій, Луганській, Кіровоградській, Чернівецькій, Херсонській та Івано-Франківській областях.

Суттєвим  фактором, що вплинув на загальне підвищення споживчих цін в області було подорожчання проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті  на  21,6%,  що  призвело  до  зростання  цін  на  транспорт  у  цілому  на  6,7%.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,9%. Найбільше на (15,5%) подорожчали овочі. На 3,41,9% підвищилися ціни на яловичину, фрукти, молоко, масло, сметану, сири, кисломолочну продукцію, хліб. Водночас на 4,2% подешевшали яйця.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,9% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів з утримання будинків та прибудинкових територій на 36,5%.

Водночас одяг і взуття подешевшали на 4,6%, зокрема, взуття – на 7%, одяг – на 2,8%.

Начальник      О.В.Бліннікова

 

28.03.2017

Про внесення добрив під урожай сільськогосподарських культур 2016 року

Головне управління статистики інформує. Сільськогосподарськими підприємствами області (крім малих) під урожай сільськогос­подарських культур 2016 року внесено 204,9 тис.ц мінеральних та 428,9 тис.т органічних добрив, що відповідно на 22,7% та на 3,7% більше, ніж під урожай попереднього року. У розрахунку на 1 га посівної площі це складає 135 кг мінеральних добрив (у поживних речовинах) та 2,8 т органічних (проти 114 кг та 2,8 т відповідно роком раніше). Мінеральними добривами удобрено 91,2%  всієї посівної площі (у 2015р. – 88,4%), органічними – 8,2% (9,3%).

У районномі розрізі найбільше мінеральних добрив на 1 га вносили сільгосппідприємства Долинського (по 622 кг), Городенківського (по 180 кг), Рогатинського (по 161 кг), Снятинського (по 156 кг) та Коломийського (по 143 кг) районів; органічних – Калуського (по 21,6 т), Галицького (по 8,3 т) та Косівського (по 3,1 т).

Найбільшою є кількість внесених мінеральних добрив на 1 га посівної площі під овочеві культури (671 кг), картоплю (425 кг), цукрові буряки фабричні (324 кг),  ріпак  (204 кг) і пшеницю (149 кг);  органічних – під кукурудзу на силос (18,5 т), ріпак  (5,7 т) та кукурудзу на зерно (4 т).

Для забезпечення урожаю 2017р. мінеральними добривами у минулому році удобрено 77,4% посівів озимих культур на зерно та зелений корм, на 1 га їх внесено 66 кг проти 58 кг у 2015р. Органічними добривами підживлено 8,2% площ озимини, кількість внесених на 1 га добрив збільшилась за рік із 2,3 т до 2,5 т.

Сільськогосподарськими підприємствами (крім малих) проводились роботи з вапнування грунтів: на площу 10,2 тис.га  внесено 55,1 тис.т вапнякового борошна та інших вапнякових матеріалів. Засоби захисту рослин, у т.ч. пестициди застосовувались  на 142,4 тис.га.

В.о. начальника Головного управління  Ю.О.Макар

 

10.03.2017

Індекс  споживчих  цін  у лютому  2017 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, ціни на споживчому ринку в лютому 2017р. порівняно з попереднім місяцем в Україні зросли на 1,0%, з початку року – на 2,1% (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини зони проведення АТО), в області – на 1,4% та 3,3% відповідно.

Приріст споживчих цін у лютому зафіксовано в усіх регіонах країни: від 0,3–1% у Чернівецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Сумській, Харківській, Житомирській, Вінницькій, Кіровоградській, Хмельницькій, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, м.Києві до 1,1–1,5% у Волинській, Одеській, Донецькій, Київській, Рівненській, Черкаській, Чернігівській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Херсонській областях.

На споживчому ринку області в лютому продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали на 1,4%. На 4,91,4% зросли ціни на молоко та молочні продукти, фрукти, масло, хліб, продукти переробки зернових, мясо та м’ясопродукти, цукор, рибу та продукти з риби. Водночас суттєво подешевшали яйця (на 20,5%).

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 1,7% перш за все за рахунок підвищення тарифів з утримання будинків та прибудинкових територій на 24,5%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 3,3% спричинено в основному  подорожчанням проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 9,5%, палива та мастил – на 2,7%.

Разом з тим, одяг і взуття подешевшали на 4,5%, зокрема, одяг – на 4,5%, взуття – на 4,4%.

Начальник   О. Бліннікова

 

10.02.2017

Надходження  продукції  тваринництва на  переробні  підприємства  області у 2016 році

Головне управління статистики інформує.

У 2016р. від усіх постачальників на переробні підприємства області надійшло 14,4 тис.т сільськогосподарських тварин (у живій масі), що на 9,2% менше в порівнянні з 2015р. Молока сирого всіх видів закуплено 26 тис.т або на 18,4% більше. Частка підприємств у загальному обсязі закупівлі переробними підприємствами сільськогосподарських тварин у 2016р. склала 97,9%, молока – 45,5%  (роком раніше 97,7% та  44,8% відповідно).

Переробними підприємствами у 2016р. використано також для переробки 6,7 тис.т власно вирощених тварин (у 2,1 раза менше, ніж у 2015р.) та 2,2 тис.т власно виробленого молока  (на 20,3% менше).

Середні ціни, по яких переробні підприємства закупляли сільськогоспо­дарських тварин, у 2016р. становили 23660,6 грн за т, молоко – 4156,8 грн за т проти 24391,7 грн та 3361,7 грн за т відповідно в попередньому  році.

Начальник О.В.Бліннікова

 

 

 

07.03.2017

Про кількість сільськогосподарських тварин на 1 січня 2017 року

Головне управління статистики інформує.  На 1 січня 2017р. у всіх категоріях сільськогосподарських виробників області нараховувалось 152,3 тис. голів великої рогатої худоби, у т.ч. 98,2 тис. голів корів, що менше, ніж роком раніше на 3,9% та 1% відповідно. Чисельність свиней порівняно з 1 січня 2016р. зросла на 1,4% і склала 317,5 тис. голів, овець та кізна 2,1% (29,8 тис. голів), птиці – зменшилась на 5,4%  (4,2 млн. голів).

Сільськогосподарськими підприємствами області на 1.01.2017р. утримувалося 7,8% загальнообласної кількості великої рогатої худоби,  у т.ч. 4,3% корів; 67,5% свиней та  26,9% птиці. За 2016р. агроформуваннями нарощено поголів’я свиней на 3,6% і на 1.01.2017р. їх нараховувалося                 214,2 тис.голів, овець та кіз – на 35,5% (4,2 тис. голів); чисельність птиці скорочено на 17,5% (1,1 млн. голів). При зменшенні загальної кількості великої рогатої худоби на 2,5%, якої на 1.01.2017р. утримувалось  11,9 тис. голів,  чисельність корів нарощено на 2,4%  (4,2 тис. голів).

У територіальному розрізі агроформуваннями найбільше утримується: великої рогатої худоби – у Рогатинському (21,3%  їх загальної кількості в сільгосппідприємствах), Коломийському (20,7%), Городенківському (15,8%), Галицькому (15,6%) та Снятинському (7,5%) районах, овець та кіз – у Коломийському (42,8%), Рогатинському (11,1%), Косівському (10,3%) та Долинському (9%). Переважаюча чисельність  свиней, що утримується сільгосппідприємствами (97,2%), зосереджена  у Калуському, Галицькому та Рогатинському районах, птиці (83,9%) –  у Тисменицькому та Городенківському.

У господарствах населення за 2016р. чисельність  великої рогатої худоби скоротилось на 4%, у т.ч. корів – на 1,2%, свиней – на 3%, овець та кіз – на 1,9%.

Начальник Головного управління  О.Бліннікова

 

07.03.2017

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами міст та районів області у січні 2017 року

Головне управління статистики інформує. За січень 2017р. підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 3,7 млрд.грн, що склало 2,2% її загального обсягу по Україні.

Суттєві обсяги реалізації забезпечили підприємства міст Івано-Франківська (37,4% загальнообласного обсягу), Бурштина (31,8%), Калуша (7,4%), Долинського (5,6%), Тисменицького (5,2%) та Рожнятівського (4,3%) районів. Частка реалізованої продукції підприємств Надвірнянського району склала 2,9%, Рогатинського – 1,5%, м.Коломиї – 0,8%, Снятинського – 0,6%, Богородчанського – 0,5%, м.Болехова, Галицького та Коломийського районів – по 0,4%, Косівського – 0,3%, Городенківського та Калуського районів – по 0,2%, Тлумацького – 0,1%, м.Яремче та Верховинського району – до 0,1%.

У розрахунку на одну особу населення області промислової продукції реалізовано на 2,7 тис.грн. Вищий, ніж у середньому по області, цей показник у містах Бурштині (75,7 тис.грн), Івано-Франківську (5,5 тис.грн), Калуші (4,1 тис.грн) та Долинському районі (3 тис.грн).

В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 74% займала енергія, 17,1% – товари проміжного споживання, 6,9% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 2% – інвестиційні товари. Вищою, ніж в середньому по області, частка енергії в обсягах реалізації була у містах Бурштині (99,8%), Яремче (83,8%), Івано-Франківську (83%), Косівському (84,6%) та Долинському (82,7%) районах; частка споживчих товарів короткострокового та тривалого використання – у містах Болехові (57,4%), Коломиї (41,7%), Калуші (11,2%), Івано-Франківську (9,6%), Городенківському (73,4%), Верховинському (48,1%), Галицькому (46,2%), Коломийському (31,6%), Рогатинському (31,2%), Снятинському (27,6%), Тлумацькому (19,8%), Надвірнянському (9,1%), Тисменицькому (8,3%) та Косівському (7,3%) районах; частка інвестиційних товарів – у містах Івано-Франківську (4,4%), Калуші (3,2%), Коломиї (2,3%) та Калуському (18,2%) районі. Товари проміжного споживання переважали у містах Болехові, Калуші, Коломиї, Богородчанському, Верховинському, Галицькому, Калуському, Коломийському, Надвірнянському, Рогатинському, Рожнятівському, Снятинському, Тисменицькому та Тлумацькому районах, де їх частка у загальному обсязі склала 19–98%.

Начальник     О.Бліннікова

 

07.03.2017

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами області у січні 2017 року

Головне управління статистики інформує. Підприємствами області у січні 2017р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 3,7 млрд.грн, у т.ч. за межі країни – на 0,4 млрд.грн (у січні 2016р. – 2,6 млрд.грн та 0,5 млрд.грн відповідно).

У загальному обсязі реалізації 66,9% становила продукція підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, 26,1% – переробної промисловості, 6,4% – добувної промисловості і розроблення кар’єрів, 0,6% – водопостачання, каналізації, поводження з відходами.

Майже 79% обсягу продукції переробної промисловості реалізовано підприємствами з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів та підприємствами машинобудування.

Питома вага області у загальнодержавному обсязі реалізованої промислової продукції склала 2,2%, що відповідає 15 місцю серед регіонів України. Внесок підприємств області з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності у загальнодержавний обсяг реалізованої промислової продукції даного виду діяльності склав 6,6%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 4,7%, з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 3,7%, хімічних речовин і хімічної продукції – 2,7%, з добування сирої нафти та природного газу – 2,6%, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 2,3%.

У розрахунку на одну особу населення області промислової продукції реалізовано на 2,7 тис.грн. Більший, ніж у середньому по області, цей показник у містах Бурштині (75,7 тис.грн), Івано-Франківську (5,5 тис.грн), Калуші (4,1 тис.грн) та Долинському районі (3 тис.грн).

В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 74% займала енергія, 17,1% – товари проміжного споживання, 6,9% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 2% – інвестиційні товари.

Начальник   О.Бліннікова

06.03.2017

До Міжнародного жіночого дня

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 січня 2017 року а попередніми даними) в Івано-Франківській області проживало 1377,2 тис. осіб, з яких більше половини (53%) – це представниці «слабкої статі».

Кількісне співвідношення між жінками та чоловіками змінюється в залежності від віку. Серед новонароджених традиційно переважає частка осіб чоловічої статі: загалом серед новонароджених у 2016 року на 100 дівчаток припадало 109 хлопчиків. В старших вікових групах відсоток осіб жіночої статі поступово зростає, і вже, починаючи з віку 43 роки, в структурі населення області переважають жінки. Середній вік жінок у 2015 році становив 41 рік, тоді як у чоловіків – 36,5 років (по Україні 43,3 та 38,1 відповідно).

У 2016 році в області зареєстровано 8 тис. шлюбів (у 2015 році –           9,6 тис.). Найбільша кількість одружень у жінок (43,1%) припала на вікову групу 2024 роки. Середній вік жінок, які взяли шлюб у 2016 році, складав 26 років, а чоловіків – 29 років. Серед жінок, які зареєстрували шлюб, 81,2% ніколи не перебували у шлюбі, 17,2% – розлучені і 1,6% – удови. У зареєстрованому шлюбі народилось 13 тис. дітей (88,6% від загальної кількості народжених). Середній вік матерів, які минулого року народили дитину, становив 27 років, а жінок, що народили первістка – 24 роки.

У вищих навчальних закладах області традиційно частка студенток перевищує частку студентів–чоловіків (на початок 2016/17 навчального року 58,5% та 41,5% відповідно). У розподілі студентів за напрямами підготовки у вищих навчальних закладах жінки переважають за такими галузями знань як «освіта», «охорона здоров’я», «гуманітарні науки», «соціальні та поведінкові науки», «сфера обслуговування».

У загальній кількості працівників, зайнятих в економіці області у 2016 році, жінки становили майже 58%. Жіноча праця була більш поширена у поштовій та кур’єрській діяльності, де питома вага жінок у загальній кількості штатних працівників становила 88,8%, сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (82,2%), освіті (76,4%), а серед промислових видів діяльності найбільше використовується жіноча праця у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (73,8%), виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (52,1%).

Рівень зайнятості у жінок є традиційно нижчим, ніж у чоловіків і у 2015 році складав 47,2% проти 63% у представників «сильної статі». Пік зайнятості у жінок припадає на вік від 40 до 49 років (71,5%), у чоловіків – від 30 до 34 років (86,5%). Рівень безробіття (за методологією МОП) у чоловіків (8,6%) переважає над цим показником у жінок (8,2%). 

Середньомісячна номінальна заробітна плата жінок у 2016 році склала 3651 грн і була нижчою на 26,2%, ніж чоловіків і на 13,1% від середньообласного показника. Вищою, ніж у чоловіків, була заробітна плата у жінок, зайнятих у сфері наукових досліджень та розробок (на 10,3%), адміністративного та допоміжного обслуговування (на 7,7%), операцій з нерухомим майном (на 5,9%).

На обліку в органах Пенсійного фонду області станом на 1 січня 2017 року перебувало 225,9 тис. жінок-пенсіонерів, що становить 64,2% від загальної кількості пенсіонерів. Середній розмір призначеної місячної пенсії жінок був нижчим на 14,7%, ніж чоловіків і на 5,8% від середнього рівня по області.

Начальник                                                                       О. Бліннікова

 

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ

М.ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ЗА СІЧЕНЬ 2017 РОКУ

 

(за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області)

 

Короткий огляд

 

Населення

 

Станом на 1 січня 2017р. у м.Івано-Франківську та селах, підпорядкованих міськраді, за оцінкою, за попередніми даними, проживало 254,5 тис. осіб, у тому числі в обласному центрі – 233,4 тис., у сільській місцевості – 21,2 тис. Упродовж 2016р. чисельність населення збільшилася на 3 тис. осіб.

Кількість живонароджених у 2016р. становила 2,6 тис. осіб, померлих – 2,2 тис. осіб.

 

Ринок праці

 

Кількість безробітних, зареєстрованих міським центром зайнятості, на кінець січня 2017р. становила 1707 осіб. Із загальної кількості безробітних 59,1% становили жінки.

 

Доходи населення

 

Розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників у 2016р. склав 4371 грн, що більше на 25%, ніж у 2015р., і на 4% – від середнього показника по області.

Загальна сума невиплаченої заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях (враховуючи підприємства-банкрути та економічно неактивні підприємства) упродовж січня 2017р. збільшилась на 106,9 тис.грн, або на 2,2%, і на 1 лютого 2017р. склала 4,9 млн.грн, або 97,5% від загальної суми боргу по області.

На підприємства-банкрути припадає 94,8% загальної суми боргу, на економічно неактивні підприємства – 5,2%.

 

Соціальний захист

 

За субсидіямидля відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у січні 2017р. звернулося 2,9 тис. домогосподарств, призначені субсидії з урахуванням звернень у 2016р. 4,1 тис. домогосподарств, з них – 3,7 тис. домогосподарств обласного центру. Загальна сума призначених субсидій становила 5,8 млн.грн, з неї домогосподарствам м.Івано-Франківська – 5 млн.грн.

Середній розмір призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розрахунку на одне домогосподарство у січні 2017р. становив 1398,7 грн (у грудні 2016р. – 1245,7 грн).

 

Капітальні інвестиції

 

За січень–грудень 2016р. підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування було освоєно 2626,4 млн.грн капітальних інвестицій, з них 99,7% склали інвестиції у  матеріальні активи.

 

Промисловість

 

За 2016р. промисловими підприємствами міста реалізовано продукції (товарів, послуг) на 10,3 млрд.грн. Частка міста у загальнообласному обсязі реалізації склала 29,5%    (у 2015р. – 31,1%).

У структурі реалізованої продукції за основними промисловими групами 58,9% займала енергія, 26,3% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 8% – товари проміжного споживання, 6,8% – інвестиційні товари.

 

Будівництво

 

У січні 2017р. підприємствами обласного центру виконано будівельних робіт на суму 45,2 млн.грн, або 86,2% загальнообласного обсягу. Індекс будівельної продукції у січні 2017р. порівняно з січнем 2016р. становив 109,2%.

У 2016р. прийнято в експлуатацію 1580 квартир загальною площею 124,7 тис.м2, що у 3,2 раза менше, ніж роком раніше.

 

Транспорт

 

Автомобiльним транспортом підприємств та фізичних осіб-підприємців міста у січні 2017р. замовникам доставлено 129,8 тис.т вантажiв та виконано вантажооборот в обсязі 38,8 млн.ткм, що відповідно у 2,2 раза та на 27,6% більше, ніж у січні 2016р.

Автомобільним та тролейбусним транспортом міста у січні 2017р. надано послуг 2,6 млн. пасажирів, що на 34% менше обсягу пасажирських перевезень січня попереднього року.

 

Зовнішньоекономічна діяльність

 

Обсяги експорту товарів у 2016р. склали 377,4 млн.дол. США, імпорту – 194,1 млн.дол. США. Порівняно з 2015р. обсяги експорту збільшилися у 2,2 раза, імпорту – на 36,2%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 183,3 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,94.

Обсяги експорту послуг підприємствами та організаціями обласного центру у 2016р. порівняно з 2015р. збільшилися на 41,2%, імпорту – на 25,3% і становили відповідно 35,5 та 8,1 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 27,4 млн.дол. США.

 

© При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ

 

 СОЦІАЛЬНО–ЕКОНОМІЧНЕ  СТАНОВИЩЕ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ЗА СІЧЕНЬ 2017  РОКУ

 

(за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області)

 

Короткий  огляд

 

Населення  

 

Чисельність наявного населення в області, за оцінкою, за попередніми даними, на 1 січня 2017р. становила 1379,9 тис. осіб, з них 605,1 тис. проживали у міських поселеннях, 774,8 тис. – у сільській місцевості. Упродовж 2016р. чисельність населення зменшилася на 2,4 тис. осіб.

Кількість живонароджених у 2016р. становила 14,7 тис., померлих – 17,2 тис. осіб.

Зайнятість та безробіття

 

За даними обласного центру зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних на кінець січня 2017р. становила   11,9 тис. осіб, що на 6,1% більше, ніж на кінець грудня 2016р.

Рівень зареєстрованого безробіття в цілому по області впродовж місяця збільшився на 0,1 в.п. і на кінець січня 2017р. становив 1,4% населення працездатного віку.

 

Доходи  населення

 

У cічні 2017р. розмір середньомісячної номінальної заробітної  плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю працівників 10 і більше осіб) становив 5218 грн, що на 4,5% більше, ніж у грудні 2016р. та на 46,3% більше, ніж у січні 2016р. Індекс реальної заробітної плати у січні 2017р. порівняно з груднем 2016р. становив 102,4%, відносно січня 2016р. – 129,5%.

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в цілому по економіці області (включаючи підприємства-банкрути та економічно неактивні підприємства)           на 1 лютого 2017р. склала 5 млн.грн, або 0,5% фонду оплати праці, нарахованого за січень 2017р. Упродовж січня 2017р. сума заборгованості зменшилась на 8,7%.

На підприємства-банкрути припадає 94,9% загальної суми боргу, на економічно неактивні підприємства – 5,1%.

 

Соціальний  захист

 

За субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у січні 2017р. звернулося 15,5 тис. домогосподарств, призначені субсидії з урахуванням звернень у 2016р. 28,7 тис. домогосподарств, з них у міських поселеннях – 11,4 тис. домогосподарств, у сільській місцевості – 17,3 тис. Загальна сума призначених субсидій у січні 2017р. склала 56,8 млн.грн, з неї у міських поселеннях – 18,5 млн.грн, у сільській місцевості – 38,3 млн.грн.

Cередній розмір призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розрахунку на одне домогосподарство у січні 2017р. склав 1979,9 грн (у грудні 2016р. 1695,7 грн).

Крім того, 1029 домогосподарствам (36,5% із числа тих, які звернулися) було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, з них 1017  домогосподарствам сільської місцевості.

Середній розмір призначеної субсидії цього виду у січні 2017р. у розрахунку на одне домогосподарство становив 2009,9 грн (у грудні 2016р.  2005 грн).

Загальна сума субсидій готівкою, отриманих домогосподарствами для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, у січні 2017р. становила 4,1 млн.грн.

 

Роздрібна  торгівля

 

.       Оборот роздрібної торгівлі (до якого включено дані щодо роздрібного товарообороту підприємств та розрахункові дані щодо роздрібного товарообороту фізичних осіб-підприємців, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля) у січні 2017р. становив 1240,9 млн.грн. Індекс фізичного обсягу обороту роздрібної торгівлі (у порівнянних цінах) до січня попереднього року (враховуючи індекс споживчих цін)  становив  106%.

 

Капітальні  інвестиції

 

За  січень–грудень 2016р.  у  розвиток  економіки  області  за  рахунок  усіх  джерел  фінансування  було  вкладено  6563,5 млн.грн  капітальних  інвестицій, з яких   99,3% склали  інвестиції  в  матеріальні активи.  Обсяг  капітальних  інвестицій  порівняно  з  січнем–груднем 2015р.  зменшився  на  34,7%.

 

Сільське  господарство

 

Індекс  сільськогосподарської продукції  у січні 2017р. порівняно з січнем 2016р. становив 95,7%, у т.ч. у сільськогос­подарських підприємствах – 87,4%, у господарствах населення  – 100,2%.

За січень 2017р. реалізовано на забій 11,4 тис.т сільськогосподарських тварин    (у живій масі), що на 0,9% більше порівняно з січнем 2016р., вироблено 19,7 тис.т молока (на 0,5% менше) та  20,6 млн.шт  яєць (на 30,6% менше).

За розрахунками, на 1 лютого 2017р. загальна кількість великої рогатої худоби склала 159,8 тис. голів (на 3,8% менше, ніж на 1 лютого 2016р.), у т.ч. корів – 100 тис.  (на 1,1% менше); свиней 314,8 тис.  (на 1% більше), овець та кіз – 29,2 тис.  (на 2,8% більше), птиці всіх видів – 3947,3 тис. голів (на 4% менше).

Загальний обсяг реалізованої великими та середніми сільськогос­подарськими підпри­ємствами власно виробленої продукції за січень п.р. порівняно з січнем 2016р. зріс  у 1,9 раза, у т.ч продукції  рослинництва – у 15,9 раза, тваринництва – на 11,5%.

На 1 лютого 2017р. у великих та середніх  сіль­ськогоcподарських підприємствах і підприємствах, що здійснюють зберігання, переробку зернових  культур,  було в наявності 141,3 тис.т  зерна  або на 38,7% менше,  ніж на 1 лютого 2016р. Середня закупівельна ціна зернових культур, яку пропонували  переробні  підприємства,  у січні п.р. становила 3579,1 грн   за т  (у січні 2016р. – 2961,1 грн).

 

Промисловість

 

У січні 2017р. порівняно з січнем 2016р. індекс промислової продукції становив 110%, у т.ч. у добувній промисловості та розробленні кар’єрів – 100,7%, переробній промисловості – 109,1%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 117%.

У  переробній  промисловості збільшення випуску продукції проти січня попереднього року одержано  у  виробництві хімічних речовин і хімічної продукції – на 10%, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання, – на 27,5%, гумових і пластмасових виробів – на 34,7%, машинобудуванні –   на 53%.Разом з тим, зменшено випуск продукції у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності (на 7,2%), текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 8,9%), виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (на 28,9%).

Підприємствами області за 2016р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 35 млрд.грн, у т.ч. за межі країни – на 6,1 млрд.грн.

 

Будівництво

 

У  січні 2017р.  підприємствами  області  виконано  будівельних  робіт  на  суму 52,4  млн.грн.  Індекс  будівельної  продукції  у  січні 2017р.  порівняно  з  січнем 2016р. становив  97,8%.

Зведення будівель скоротилося на 20%, у т.ч. житлових –  на 41,5%. Водночас будівництво нежитлових будівель збільшилося на 18,4%,  інженерних  споруд  –  на  39,7%.

У  2016р.  прийнято  в  експлуатацію  3832 квартири  загальною  площею      480,8 тис.м2,  що  на  43,8%  менше,  ніж  у 2015р.

 

Транспорт

 

У січні 2017р. підприємствами залізничного та автомобільного транспорту області (включаючи автоперевезення фізичними особами-підприємцями) перевезено 644 тис.т вантажів, що на 19,2% більше, ніж у січні 2016р. Вантажооборот автомобільного транспорту становив 70,6 млн.ткм або на 15,8% більше від обсягу січня 2016р.

Послугами автомобільного (включаючи автоперевезення транспортом фізичних осіб-підприємців), залізничного та тролейбусного транспорту скористались 5,2 млн. пасажирів, що на 24,7% менше від обсягів січня 2016р.; підприємствами автомобільного та тролейбусного транспорту виконано пасажирооборот в обсязі       85,3 млн.пас.км  (на  0,9% більше).

 

Зовнішньоекономічна  діяльність.

 

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2016р. становили  545,6 млн.дол. США, імпорту – 392,8 млн.дол. США. Проти 2015р. обсяги експорту збільшилися на 46,3%, імпорту – на 33,4%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 152,8 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,39.

Обсяги експорту послуг підприємствами і організаціями області  у 2016р. порівняно з попереднім роком збільшилися на 17,1%, імпорту –    на 29,7% і становили відповідно 53,2 та 17,1 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 36,1 млн.дол. США.

 

Споживчі  ціни

 

За  даними  Державної  служби  статистики,  індекс  споживчих  цін  в Україні  у  січні  2017р.  порівняно  з  попереднім  місяцем  становив  101,1%  (без  урахування  тимчасово  окупованої  території  Автономної  Республіки  Крим,  м.Севастополя  та  частини  зони  проведення  антитерористичної  операції),  в  області  –  101,9%.

 

 

При використанні інформації, посилання на Головне  управління  статистики  в  Івано-Франківській  області  ОБОВ’ЯЗКОВЕ

 

 

03.03.2017

Стан ринку послуг міст та районів області у IV кварталі 2016 року

Головне управління статистики інформує. На ринку послуг області протягом IV кварталу 2016 року працювало 1825 підприємств (юридичних осіб), основним видом діяльності яких є надання послуг. Найбільша їх частка знаходилася у містах Івано-Франківську (41,8% від загальної кількості діючих підприємств сфери послуг), Калуші (8,3%), Коломиї (7,1%) та Яремче (3,1%), а також у Надвірнянському (4,9%), Долинському та  Косівському (по 3,9%) і Тисменицькому (2,8%) районах.

Обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг області, склав 2044,2 млн.грн. Понад 75% обсягів реалізованих послуг належало підприємствам обласного центру, 9,4% – м.Яремче,    3,8% – м.Калуша, 3,1% – Долинського району. Питома вага інших міст обласного значення та районів склала від 1,3% до 0,2%.

Населенню області надано 27,7% від загального обсягу реалізованих послуг. Вагомою була частка послуг, реалізованих населенню у містах Яремче (80,2% від загального обсягу наданих послуг), Коломиї та Бурштині (по 75,5%), Івано-Франківську (22,1%), а також у Снятинському (69,5%), Косівському (46%), Рогатинському (32,8%) та Калуському (24,6%) районах.

Послуги вантажного автомобільного транспорту, надання послуг перевезення речей займали значну питому вагу у загальному обсязі реалізованих послуг у містах Болехові (84,7% від загального обсягу наданих послуг), Калуші (55,2%), Івано-Франківську (34,3%), Галицькому (67,1%), Калуському (63,2%), Надвірнянському (63%), Долинському (41,5%) та Рожнятівському (30,6%) районах; іншого пасажирського наземного транспорту – у м.Коломиї (23,7%), Снятинському (35,4%), Калуському (18,8%), Рогатинському (14,5%) та Косівському (11,7%)  районах; послуги складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту – у Городенківському (79,2%), Коломийському (76,5%), Тлумацькому (72,8%), Верховинському (72%), Богородчанському (71,9%)  та Рогатинському (44,5%) районах; з діяльності засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання – у Галицькому (5,4%) районі; з діяльності ресторанів, надання послуг мобільного харчування – у Снятинському (7,9%) районі; із надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна – у м.Коломиї (14,9%), Тисменицькому (23,4%), Рожнятівському (20,8%) та Надвірнянському (7,9%) районах; з діяльності у сферах архітектури та інжинірингу, надання послуг технічного консультування – у м.Коломиї (7,7%), Тисменицькому (45%) районі; з комплексного обслуговування об’єктів – у містах Коломиї (12,5%) та Калуші (4,9%), Надвірнянському районі (6,9%);  із діяльності лікарняних закладів – у Рогатинському (21,4%), Косівському (14,1%), Тисменицькому (9,1%) та Верховинському (5,2%)  районах. Послуги з діяльності туристичних агентств і туристичних операторів, з діяльності готелів і подібних засобів тимчасового розміщування, з надання в оренду інших машин, устаткування і товарів займали значну питому вагу у загальному обсязі реалізованих послуг підприємствами м.Яремче (відповідно  66,6%, 20,9% та 5,9%); послуги у  сфері телекомунікацій (електрозв’язку) та вищої освіти – у місті Бурштині (відповідно 48,8% та 18,7%).

Начальник О. Бліннікова

 

02.03.2017

Заробітна плата штатних працівників на підприємствах, в організаціях міст та районів області у 2016 році

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше  осіб  по  області у 2016р. становив 4202 грн, що на 23,5% більше, ніж у 2015р.

Середньообласний показник рівня заробітної плати у 2016р.  перевищено у м.Бурштині (6040 грн), Долинському (5572 грн), Тисменицько-му (4963 грн), Богородчанському (4622 грн), Надвірнянському (4535 грн), Калуському (4403 грн) районах, м.Івано-Франківську (4371 грн) та Рожнятівському районі (4282 грн). Найнижчий рівень оплати праці, який не перевищував 73% від середнього по економіці області, спостерігався у Коломийському   (3029 грн),     Снятинському   (3041 грн)   та    Тлумацькому

(3068 грн) районах.

Зростання рівня середньомісячної номінальної заробітної плати працівників у 2016р. порівняно з попереднім роком спостерігалось в усіх містах обласного значення та районах. Найвищі темпи росту зафіксовані у Тисменицькому (142,3%), Богородчанському (128,9%), Городенківському (128,7%), Галицькому (128,3%) районах, дещо нижчі – у містах Бурштині (110,7%) та Болехові (112,5%), Калуському (115,9%), Долинському (116,6%) та Надвірнянському (118,1%) районах.

Начальник    О. Бліннікова

 

02.03.2017

Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в організаціях міст і районів області на 1 лютого 2017 року

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 лютого 2017р. заборгованість із виплати заробітної плати становила 5 млн.грн, що складає 0,5% фонду оплати праці, нарахованого за січень 2017р.

Порівняно з 1 січня 2017р. борг із виплати заробітної плати зменшився на 478 тис.грн, або на 8,7%. Зменшення заборгованості спостерігалось у м.Калуші; погашено борг у Коломийському районі. У м.Івано-Франківську та Тлумацькому районі сума боргу збільшилась на 2,2% та 13,9% відповідно. У м.Коломиї заборгованість із виплати заробітної плати залишилась на рівні 1 січня 2017р.

Основна сума боргу утворена на підприємствах обласного центру         (4,9 млн.грн, або 97,5%), на м.Калуш припадає 1,5% боргу, на Тлумацький район – 0,8%, на м.Коломия – 0,2%. На підприємствах решти  міст і районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

У містах Калуші та Коломиї, Тлумацькому районі вся сума заборгованості з виплати заробітної плати, а у м.Івано-Франківську 94,8% суми боргу утворено на підприємствах щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Вся сума боргу економічно неактивних підприємств (254,7 тис.грн) утворена у м.Івано-Франківську (5,2% у структурі боргу по місту).

Начальник   О.Бліннікова

 

02.03.2017

Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у січні 2017 року

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у січні 2017р. становив 5218 грн, що у 1,6 раза більше від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2017р. – 3200 грн). За розміром номінальної заробітної плати штатних працівників область посіла 12 місце серед регіонів України.

Найвищий рівень заробітної плати у січні 2017р. спостерігався на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, в добувній промисловості та розробленні кар’єрів, на підприємствах транспорту, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 46,1% – у 1,7 раза. Найнижчий розмір заробітної плати зафіксовано у сфері поштової та кур’єрської діяльності (49,6%  середнього показника по області) та виробництві комп`ютерів, електронної та оптичної продукції (59,5%).

Заробітна плата у січні 2017р. порівняно з груднем 2016р. збільшилась на 4,5%, а відносно січня 2016р. – на 46,3%.

Індекс реальної заробітної плати у січні 2017р. по відношенню до грудня 2016р. становив 102,4%, до січня 2016р. – 129,5%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, організацій області на 1 лютого 2017р. становила 5 млн.грн, що складає 0,5% фонду оплати праці, нарахованого за січень 2017р., та 0,3% суми заборгованості по державі. Упродовж січня 2017р. заборгованість зменшилась на 478 тис.грн, або на 8,7%.

У структурі загальної суми заборгованості 94,9% припадає на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, решта – на економічно неактивні.

Основна частина суми боргу із виплати заробітної плати припадає    на підприємства промисловості (85,1% від загальної суми заборгованості) та будівельні організації (9,8%).

 Начальник       О.Бліннікова

 

02.03.2017

Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в організаціях м.Івано-Франківська станом на 1 лютого 2017 року

        Головне управління статистики інформує. Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, організацій        м.Івано-Франківська на 1 лютого 2017р. становила 4,9 млн.грн, що складає 97,5% від загальної суми боргу по області.

Порівняно з 1 січня 2017р. сума боргу збільшилась на 106,9 тис.грн, або на 2,2%.

Найбільше заборгували своїм працівникам підприємства промисловості (84,7% від загальної суми) та будівництва (10,1%).

У структурі загальної суми заборгованості 94,8% припадає на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, решта – на економічно неактивні підприємства.

Начальник О.Бліннікова

 

01.03.2017

Інвестиційне забезпечення економіки міст та районів області за січень–грудень 2016 року

Головне управління статистики інформує. За січень–грудень 2016р. у розвиток економіки Івано-Франківської області вкладено 6563,5 млн.грн капітальних інвестицій.

Суттєві обсяги коштів використано підприємствами обласного центру – 40% загальнообласного обсягу, Тисменицького – 12,8%, Калуського – 4,1%, Снятинського – 3,8% районів, Яремчанської міської ради – 6,6% та міста Калуша  – 3,9%. Частка Долинського, Рожнятівського, Коломийського, Надвірнянського і Богородчанського районів становить 3–3,4%, Галицького, Городенківського, Косівського районів та міста Коломиї – 1,4–2,7%, Верховинського, Рогатинського, Тлумацького районів та міст Болехова і Бурштина –  0,3–1,1%.

У розрахунку на одну особу населення області освоєно 4757,1 грн капітальних інвестицій. У територіальному розрізі співвідношення між максимальним та мінімальним обсягом інвестицій у розрахунку на одну особу становило 15,4 раза. Найбільше коштів на одного мешканця освоєно у містах Яремче (19,2 тис.грн), Івано-Франківську (10,6 тис.грн) та Тисменицькому районі (10,1 тис. грн), найменше – у місті Бурштині (1245,6 грн), Верховинському (1261,9 грн) та Тлумацькому (1476,1 грн) районах.

За рахунок власних коштів підприємств та організацій в області освоєно 53,9% загального обсягу інвестицій, коштів населення на будівництво житла – 27,6%. У структурі фінансування капітальних інвестицій серед міст та районів області найбільша питома вага власних коштів підприємств та організацій спостерігалася у Рогатинському (82,6%), Тисменицькому (67,4%), Калуському (63,5%), Городенківському (59%), Снятинському (57,2%), Долинському (44,7%) районах та містах Калуші (66,3%),  Івано-Фран­ківську (62,4%) та Яремче (60,1%), коштів населення на будівництво житла у Верховинському (74,5%), Косівському (73,6%), Надвірнянському (69,8%), Коломийському (67,8%), Рожнятівському (52,2%), Богородчанському (45,6%), Тлумацькому (41,4%), Галицькому (41,1%) районах,  містах Бурштині (79,5%), Коломиї (42,6%) та Болехові (34,3%).

Капітальні інвестиції у житлове будівництво по області становили 2059,4 млн.грн. За обсягом інвестицій у житлові будівлі першість посіли м.Івано-Франківськ (29,8% загальнообласного обсягу), Тисменицький (10,7%), Надвірнянський (7,3%), Коломийський (6,8%), Косівський (6,3%) райони та м.Яремче (6,4%).

Начальник   О. Бліннікова

 

 

28.02.17

 

Найбільші партнери області у зовнішній торгівлі товарами у 2016 році

Головне управління статистики інформує. У 2016р. географія  зовнішньої  торгівлі  області товарами охоплювала 104 країни світу.  Найбільшими  партнерами серед них були Румунія, Німеччина, Польща, Італія, Чехія та  Китай, на які припадала половина зовнішньоторговельного обороту області.

  Обсяги експорту та імпорту товарів із найбільшим торговельним партнером області – Румунією (12,9% зовнішньоторговельного обороту області),  склали у 2016р.    86,1 млн.дол. США   та  35 млн.дол. США відповідно. Майже 80% експорту та понад 75% імпорту з цієї країни припадало на електричне устаткування. Крім цього, до Румунії відвантажували  деревину та вироби з деревини (8,5%), частини взуття (4,8%), отримували – полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (11%). Водночас, майже 90% імпорту та 85% експорту до Румунії складала давальницька сировина та готова продукція, виготовлена з давальницької сировини.

Понад 88 млн.дол. США або 9,4% зовнішньоторговельного обороту області припадало на Німеччину, обсяги  експорту та  імпорту з якою склали відповідно 17,9 млн.дол. США та 70,3 млн.дол. США. Провідну позицію в експорті до цієї країни займали деревина та вироби з деревини (24,9%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (24,2%), хутро (18,9%), одяг та додаткові речі до одягу, текстильні (11,9%). Серед імпортованої продукції вагомою була частка механічних та електричних машин (29,5%), полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них (21,1%), продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (11,5%) і недорогоцінних металів та виробів з них (9,1%). Німеччина була найбільшим джерелом  імпорту області, її частка складала 17,9%.

Експорт товарів до Польщі (третьої за обсягами торгівлі країни)  становив   30,8 млн.дол. США, імпорт – 54 млн.дол. США. До зазначеної країни відвантажували, в основному, машини, обладнання та механізми (40,2%), продукти рослинного походження (10,1%) та шкури необроблених, шкіру вичинену (9,8%). Звідти отримували полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (33%), масу з деревини або інших волокнистих матеріалів (14,2%), недорогоцінні метали та вироби з них (12,6%), машини, обладнання та механізми (10,5%).

Обсяги експорту та імпорту товарів з Італією у 2016р. склали відповідно 42,7 та 30 млн.дол. США. Серед експортних поставок до Італії найбільшими були обсяги продуктів рослинного походження (41,6%), шкур необроблених, шкіри вичищеної (25,7%) та деревини та виробів з деревини (13,9%). У товарній структурі імпорту вагомою була частка машин, обладнання та механізмів (46,7% імпорту з Італії), полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них (13,9%), текстильних матеріалів та текстильних виробів (13,3%).    

Майже 57 млн.дол. США склав загальний обсяг зовнішньої торгівлі з Чехією. Близько 90% експорту та понад три чверті імпорту із зазначеної країни займали механічні та електричні машини. Крім цього, до Чехії  відвантажували деревину та вироби з деревини (9,6%),  отримували з країни – продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (10,1%).

Обсяги експорту та імпорту товарів із Китаєм  склали у 2016р., відповідно,  18,1 млн.дол. США та 31 млн.дол. США. Основним товаром експорту до цієї країни були продукти рослинного походження (зернові культури) (96,3% експорту до Китаю). Серед отриманих з Китаю товарів найбільша частка припадала на машини, обладнання та механізми (58,5%) і продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (26,4%).

 

 

 24.02.17

Прийняття в експлуатацію  житла та об’єктів соціальної сфери в Івано-Франківській області у  2016 році

 

Головне управління статистики інформує. У 2016р. в області прийнято в експлуатацію 480,8 тис.м2 загальної площі житла, що на43,8% менше, ніж за 2015р. У міських поселеннях збудовано 43,7% загальнообласного обсягу, у сільській місцевості – 56,3%.

Серед регіонів України за обсягом прийнятого в експлуатацію житла Івано-Франківщина посіла 5 місце, в розрахунку на 10 тис. населення – 4 місце.

Переважну частину (77,6%) загального обсягу житла прийнято в експлуатацію в одноквартирних будинках, решту у будинках із двома й більше квартирами.

Середній розмір помешкання становив 125,5 м2 загальної площі проти 104 м2 у 2015р, у т.ч. у міських поселеннях – 105,2 м2 (90 м2), у сільській місцевості 147,5 м2 (120 м2).

У загальному обсязі збудованого в області житла найбільшою є частка Івано-Франківської міської ради (25,9%), Тисменицького (12,1%), Коломийського (7,4%), Надвірнянського (6,6%) районів та міста Коломиї (6,4%).

Із об’єктів соціальної сфери у 2016р. прийнято в експлуатацію музей-садибу, загальноосвітній навчальний заклад на 40 місць, дошкільні заклади на 242 місця, лікарню на 15 ліжок, амбулаторно-поліклінічні заклади на 56 відвідувань за зміну, база відпочинку на 16 місць, зал спортивний на 846 м2 тренувальної площі, фізкультурно-оздоровчий комплекс на 105 місць, басейн критий для плавання  на 434 м2 дзеркала води та спортивний майданчик на 924 м2.

 

 

 24.02.17

 

Роздрібна торгівля області у січні 2017 року 

          

Головне управління статистики інформує. Через роздрібну торгову мережу підприємств (юридичних осіб) та фізичних осіб–підприємців  області, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у січні 2017р. населенню реалізовано товарів на 1,2 млрд.грн. Індекс обсягу обороту роздрібної торгівлі (у порівняних цінах) до січня попереднього року (враховуючи індекс споживчих цін) становив 106%. За цим показником Івано-Франківщина посіла сьоме місце серед регіонів України. У розрахунку на одну особу населення у січні поточного року реалізовано товарів у роздріб на 897,7 грн (по Україні – на 1236,5 грн).

У структурі обороту роздрібної торгівлі області майже 60% обсягу забезпечили підприємства (юридичні особи), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля. Через торгову мережу у січні 2017р. продано товарів на 738,6 млн.грн. Індекс обсягу роздрібного товарообороту підприємств (у порівняних цінах) до січня попереднього року (враховуючи індекс споживчих цін) становив 105,6%, що відповідає восьмому місцю серед регіонів України.

 

17.02.2017

Діяльність підприємств автотранспортного комплексу області у 2016 році

Головне управління статистики інформує. Автотранспортом області виконується понад 55% вантажних та майже три чверті пасажирських перевезень.  

У 2016 році автоперевізниками області (юридичними та фізичними особами-підприємцями)  на  комерційній  основі  замовникам доставлено  6,2 млн.т  вантажів  та  виконано  транспортну роботу в обсязі 1345,4 млн.ткм, при цьому 85% обсягів перевезень припало на підприємства-юридичні особи.  У порівнянні з 2015 роком обсяг вантажних автоперевезень зменшився на 12,1%, проте  вантажооборот  збільшено  на  6,9%.

За обсягами вантажних перевезень автотранспортом у 2016 році область посіла 7 місце серед регіонів України. Найбільша частка вантажних автоперевезень здійснювалась перевізниками міст Івано-Франківська (32,8%),  Калуша (16,4%) та Калуського району (25,5%). Серед видів перевезених вантажів провідну позицію займали камінь, пісок, гравій, глина, торф та інша продукція добувної промисловості та розроблення кар’єрів (34,6%), зернові вантажі (19,1%), деревина та вироби з деревини та корка (крім меблів) (18%).

Послугами  автомобільного  транспорту (з урахуванням перевезень транспортом фізичних осіб-підприємців) у 2016 році скористались 56,8 млн. пасажирів, що на 29% менше, ніж за попередній рік, обсяг пасажирської роботи  склав 930,2 млн.пас.км або на 11,8% менше. Найбільша частка пасажирських перевезень, припала на автоперевізників міст Івано-Франківська (44,6%), Коломиї (8,9%), Калуша (7,9%), Коломийського (6,2%), Богородчанського та Долинського (по 6%) районів. Майже дві третини пасажирських автоперевезень виконали фізичні особи-підприємці, транспортом яких перевезено 37,6 млн. пасажирів.

Начальник    О. Бліннікова

 

 

06.02.2017

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами області у 2016 році

Головне управління статистики інформує. Підприємствами області у 2016р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 35 млрд.грн, у т.ч. за межі країни – на 6,1 млрд.грн (у 2015 р. – 32,7 млрд.грн та5,8 млрд.грн відповідно).

У загальному обсязі реалізації 45,9% становила продукція підприємств переробної промисловості, 45,8% – з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, 7,5% – добувної промисловості і розроблення кар’єрів, 0,8% – водопостачання, каналізації, поводження з відходами.

Майже 83% обсягу продукції переробної промисловості реалізовано підприємствами з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів та підприємствами машинобудування.

Питома вага області у загальнодержавному обсязі реалізованої промислової продукції склала 2%, що відповідає 14 місцю серед регіонів України. Внесок підприємств області з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності у загальнодержавний обсяг реалізованої промислової продукції даного виду діяльності склав 7,8%, з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 4,4%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 4,2%, добування сирої нафти та природного газу – 3,1%, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 2,4%, виробництва хімічних речовин і хімічної продукції – 2,2%.

У розрахунку на одну особу населення області промислової продукції реалізовано на 25,3 тис.грн. Більший, ніж у середньому по області, цей показник у містах Бурштині (591 тис.грн), Калуші (44,1 тис.грн), Івано-Франківську (41,4 тис.грн), Тисменицькому (45,3 тис.грн), Долинському (34,3 тис.грн) та Рожнятівському (32,9 тис.грн) районах.

В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 54% займала енергія, 30,7% – товари проміжного споживання, 12,6% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 2,7% – інвестиційні товари.

Начальник О.Бліннікова

 

06.02.2017

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами міст та районів області у 2016 році

Головне управління статистики інформує. За 2016р. підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 35 млрд.грн, що склало 2% її загального обсягу по Україні.

Суттєві обсяги реалізації забезпечили підприємства міст Івано-Франківська (29,5% загальнообласного обсягу), Бурштина (26,5%), Калуша (8,5%), Тисменицького (10,7%), Рожнятівського (6,9%) та Долинського (6,8%) районів. Частка реалізованої продукції підприємств Надвірнянського району склала 4%, Рогатинського – 1,6%, Снятинського – 1,1%, м.Коломиї – 1%, м.Болехова та Богородчанського району – по 0,7%, Галицького та Коломийського району – по 0,6%, Городенківського – 0,4%, Верховинського, Калуського, Косівського та Тлумацького районів – по 0,1%, м.Яремче – до 0,1%.

У розрахунку на одну особу населення області промислової продукції реалізовано на 25,3 тис.грн. Вищий, ніж у середньому по області, цей показник у містах Бурштині (591 тис.грн), Калуші (44,1 тис.грн), Івано-Франківську (41,4 тис.грн), Тисменицькому (45,3 тис.грн), Долинському (34,3 тис.грн) та Рожнятівському (32,9 тис.грн) районах.

В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 54% займала енергія, 30,7% – товари проміжного споживання, 12,6% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 2,7% – інвестиційні товари. Вищою, ніж в середньому по області, частка енергії в обсягах реалізації була у містах Яремче (100%), Бурштині (99,9%), Івано-Франківську (58,9%) та Долинському районі (78,1%); частка споживчих товарів короткострокового та тривалого використання – у містах Болехові (64,5%), Коломиї (31,6%), Івано-Франківську (26,3%), Городенківському (64,9%), Рогатинському (62,6%), Галицькому (42,8%), Косівському (40,1%), Верховинському (37,9%), Снятинському (31,7%), Тлумацькому (27,8%) та Коломийському (13,2%) районах; частка інвестиційних товарів – у містах Івано-Франківську (6,8%), Коломиї (5,7%), Калуші (4,6%), Калуському (59,3%) та Городенківському (21,3%) районах. Товари проміжного споживання переважали у містах Калуші, Коломиї, Болехові, Богородчанському, Верховинському, Галицькому, Коломийському, Надвірнянському, Рогатинському, Рожнятівському, Снятинському, Тисменицькому та Тлумацькому районах, де їх частка у загальному обсязі склала 36–99%.

Начальник О.Бліннікова

 

03/02/2017

 СОЦІАЛЬНО–ЕКОНОМІЧНЕ  СТАНОВИЩЕ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ЗА  2016  РІК

 

(за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області)

 

Короткий  огляд

 

Населення  та  соціальний  захист

 

Чисельність наявного населення в області, за оцінкою, на 1 грудня 2016р. становила 1379,9 тис. осіб, з них 603,4 тис. проживали у міських поселеннях,           776,5 тис. – у сільській місцевості.

Кількість живонароджених у січні–листопаді 2016р. становила 13,5 тис., померлих – 15,6 тис.осіб.

За субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг упродовж 2016р. звернулося 240,9 тис. домогосподарств, призначені субсидії з урахуванням звернень у 2015р.,   269,6тис. домогосподарств, з них у міських поселеннях – 124,6тис. домогосподарств, у сільській місцевості – 145тис. Загальна сума призначених субсидій у 2016р. склала 293,4 млн.грн, з неї у міських поселеннях – 99,6 млн.грн, у сільській місцевості – 193,8 млн.грн.

Cередній розмір призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розрахунку на одне домогосподарство у грудні 2016р. склав 1695,7 грн  листопаді  1608,7 грн).

Крім того, 21,6 тис. домогосподарств (85,4% із числа тих, які звернулися) було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, з них 21,1 тис. домогосподарств  сільської місцевості.

Середній розмір призначеної. субсидії цього виду угрудні 2016р у розрахунку на одне  домогосподарство  становив  2005 грн (улистопаді – 2200,7 грн).

Загальнасума субсидій готівкою, отриманих домогосподарствами для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового  палива, у  2016р.  становила  44,9 млн.грн.

 

Ринок праці

 

Рівень безробіття населення працездатного віку (за методологією МОП)в середньому за 9 місяців 2016р. становив 9% економічно активного населення відповідного віку.

За даними обласного центру зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних на кінець грудня 2016р. становила 11,3 тис. осіб, що на 5,3% більше, ніж на кінець листопада 2016р. Із загальної кількості безробітних 54,3% складали жінки.

Рівень зареєстрованого безробіття в цілому по області впродовж місяця збільшився на 0,1 в.п. і на кінець грудня 2016р. становив  1,3% населення працездатного віку.

 

Доходи  населення

 

За попередніми даними, у 2016р. розмір середньомісячної номінальної заробітної  плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю працівників    10 і більше осіб) становив 4202 грн, що на 23,4% більше, ніж 2015р.; у грудні 2016р. –  4993 грн, що на 15,4% більше, ніж у листопаді 2016р. та на 19,1% більше, ніж у грудні 2015р. Індекс реальної заробітної плати у грудні 2016р. порівняно злистопадом 2016р. становив 114%, відносно грудня 2015р. – 108,3%.

Загальнасума заборгованості з виплати заробітної плати в цілому по економіці області (включаючи підприємства-банкрути та економічно неактивні підприємства) на       1 січня 2017р. склала 5,5 млн.грн, або 0,5% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2016р. Упродовж грудня 2016р. сума заборгованості зменшилась на 0,4%.

На економічно активні підприємства припадає 4,7% загальної суми боргу, на підприємства-банкрути – 86,3%, решта – на економічно неактивні підприємства.

 

Роздрібна  торгівля

 

Оборот  роздрібної  торгівлі  (до якого включено роздрібний товарооборот підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках  і фізичними особами-підприємцями)  у 2016р.  становив  37787,5 млн.грн  і  у порівнянних цінах збільшився  проти  обсягу  2015р. на 3,4%. У  структурі  обороту  роздрібної  торгівлі  на  організовані  та  неформальні  ринки  припадало  29,2%.

 

Сільське  господарство

 

За попередніми розрахунками, у 2016р. індекс  сільськогоспо­дар­ської продукції порівняно з 2015р. становив 101,5%,  у  т.ч. у сіль­сько­господарських підприємствах – 102,2%, у господарствах   населення – 101,2%.

У 2016р. індекс продукції рослинництва порівняно з 2015р. склав 109,1%, у т.ч. у сільсько­господарських підприємствах – 121,3%, у господар­ствах  населення – 103,8%. Зернових та зернобобових культур (включаючи кукурудзу; у вазі після доробки) у 2016р. вироблено 772 тис.т, що порівняно з 2015р. на 12,1% більше, цукрових буряків фабричних – 52,9 тис.т (у 1,6 р.б.),  соняшнику на зерно – 53 тис.т (у 1,9 р.б.), сої –      49 тис.т (на 14,8% більше), ріпаку озимого та кользи – 56,2 тис.т (на 4,2% менше), картоплі – 975 тис.т (на 3,4% більше), овочевих культур – 172 тис.т (на 1,3% більше).

Індекс  продукції  тварин­ництва у 2016р. порівняно  з попереднім  роком становив 94,6%,у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 85,3%, у господарствах  насе­лення – 98,8%.Господарствами усіх категорій у 2016р. реалізовано на забій  худоби та птиці у живій масі 123,8 тис.т,  що на 5,6% менше, ніж у 2015р., вироблено 466,7 тис.т молока (на 1,5% менше), 414,7 млн.шт яєць (на 30,1% менше).

 

Промисловість

 

Індекс промислової продукції у 2016р. порівняно з попереднім роком становив 95,3%. Впродовж року спостерігалася позитивна тенденція до зростання обсягів виробництва промислової продукції: якщо у ІІ кварталі порівняно з І кварталом індекс промислової продукції становив 96,6%, у ІІІ кварталі порівняно з ІІ – 99,1%, то у                   ІV порівняно з ІІІ – 113,1%.

Збільшення випуску продукції проти 2015р. одержано у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності на 3,3%, виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 8,7%, у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання – на 26,3%, машинобудуванні – на 53,9%. Разом з тим, зменшено випуск продукції у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (на 33,2%), текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 30,9%), хімічних речовин і хімічної продукції (на 15,5%), у добувній промисловості і розробленні кар’єрів (на 9,7%), постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (на 6,6%).

За січень–листопад 2016р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 31,1 млрд.грн, у т.ч. за межі країни – на 5,7 млрд.грн.

 

Будівництво

 

У  2016р.  підприємствами  області  виконано  будівельних  робіт  на  суму 1510,7  млн.грн.  Індекс  будівельної  продукції  у  2016р.  порівняно  з  2015р. становив  104,4%.

Зведення будівель збільшилося на 9,7%, у т.ч. нежитлових – на 29,2%. Водночас будівництво житлових будівель скоротилося на 12,3%,  інженерних  споруд  –  на  2,2%.

 

Транспорт

 

У 2016р. підприємствами залізничного та автомобільного транспорту області (включаючи автоперевезення фізичними особами-підприємцями) перевезено 11,3 млн.т вантажів, що на 0,8% менше, ніж у 2015р. Вантажооборот автомобільного транспорту становив 1352,4 млн.ткм або на 7,5% більше від обсягу 2015р.

Послугами автомобільного, залізничного та тролейбусного транспорту скористались 76,4 млн. пасажирів, що на 23,5% менше від обсягів 2015р.; підприємствами автомобільного та тролейбусного транспорту виконано пасажирооборот в обсязі 1002,7 млн.пас.км  або  на  11,4%  менше.

 

Зовнішня  торгівля  товарами

 

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–листопаді 2016р. становили 479,7 млн.дол. США, імпорту – 360,9 млн.дол. США. Проти січня–листопада 2015р. обсяги експорту збільшилися на 41,8%, імпорту – на 32,8%.  Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 118,8 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,33.

 

Споживчі  ціни

 

За  даними  Державної  служби  статистики,  індекс  споживчих  цін  в  Україні  у  грудні 2016р. порівняно  з  попереднім  місяцем  становив  100,9%,  за  рік  у  цілому  –  112,4%  (без  урахування  тимчасово  окупованої  території  Автономної  Республіки  Крим,  м.Севастополя  та  частини  зони  проведення  антитерористичної  операції),  в  області  –  101%  і  110,9%  відповідно.

 

 

При використанні інформації, посилання на Головне  управління  статистики  в  Івано-Франківській  області  ОБОВ’ЯЗКОВЕ

 

 

01.02.2017

Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в організаціях міст і районів області на 1 січня 2017 року

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 січня 2017р. заборгованість із виплати заробітної плати становила 5,5 млн.грн, що складає 0,5% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2016р.

Порівняно з 1 грудня 2016р. борг із виплати заробітної плати зменшився на 23,5 тис.грн, або на 0,4%. Зменшення заборгованості спостерігалось у Тлумацькому районі (у 2,8 раза); погашено борг у Косівському районі. У містах Калуші та Івано-Франківську сума боргу збільшилась на 1,3% та 3,6% відповідно. У м.Коломиї та Коломийському районі заборгованість із виплати заробітної плати залишилась на рівні  1 грудня 2016р.

Основна сума боргу утворена на підприємствах обласного центру (4,8 млн.грн, або 87,1%) та м.Калуша (568,5 тис.грн, або 10,3%).

Відсутня заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах Болехівської, Бурштинської та Яремчанської міських рад, Богородчанського, Верховинського, Галицького, Городенківського, Долинського, Калуського, Косівського, Надвірнянського, Рогатинського, Рожнятівського, Снятинського та Тисменицького районів.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 4,7% суми боргу. Весь борг економічно активних підприємств утворений у м.Івано-Франківську і складає 5,4% у структурі боргу по місту.

На підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, утворено 86,3% від загальної суми заборгованості в області, при цьому у м.Коломиї,  Коломийському та Тлумацькому районах – 100%, в обласному центрі – 94,6%.

Вся сума боргу економічно неактивних підприємств (495,9 тис.грн) утворена у м.Калуші (87,2% у структурі боргу по місту).

Начальник      О.В.Бліннікова

 

30.01.2017

Кількість та структура суб'єктів економіки області за містами та районами на 1 січня 2017 року

Головне управління статистики інформує. 

Станом на 1 січня 2017р. в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Івано-Франківської області налічувалось 25679 юридичних осіб та 1376 суб’єктів економіки без статусу юридичної особи.

За територіальною ознакою найбільша кількість юридичних осіб розташовувалась в обласному центрі – 10964 (42,7% від загальної кількості юридичних осіб), містах Коломиї – 1683 (6,6%) та Калуші – 1322 (5,1%). Серед районів значна частина суб’єктів знаходилась у Тисменицькому – 1203 (4,7% від загальної кількості юридичних осіб), Надвірнянському – 976 та Рогатинському – 972 (по 3,8%). Найменша кількість підприємств та організацій зареєстрована у Верховинському районі – 408 (1,6%), містах Бурштині – 252 (1%) та Болехові – 241 (0,9%).

Протягом 2016 року в ЄДРПОУ області було взято на облік 1595 юридичних осіб (6,2% від загальної кількості юридичних осіб на 1 січня 2017р.). За цей же період знято з обліку 374 юридичні особи (1,5%). Найбільша кількість включених до ЄДРПОУ юридичних осіб припадає  на міста Івано-Франківськ (44,8%) та Коломию (7,1%), Тисменицький (6,3%) та Косівський (5,9%) райони. Вилучених з ЄДРПОУ області юридичних осіб найбільше в обласному центрі (40,1%), Тисменицькому районі (8,3%) та м.Калуші (6,7%).

У структурі юридичних осіб області найбільша частка припадає натовариства з обмеженою відповідальністю – 7364 (28,7% від загальної кількості юридичних осіб), приватні підприємства – 4719 (18,4%), органи влади, організації (установи, заклади) – 3410 (13,3%), громадські організації – 2447 (9,5%), профспілки, об’єднання профспілок – 1307 (5,1%), релігійні організації – 1235 (4,8%), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – 660 (2,6%), фермерські господарства – 646 (2,5%).

Найбільша кількість товариств з обмеженою відповідальністю зафіксована у містах Івано-Франківську (57,3% від їх загальної кількості), Калуші (6,6%) та Коломиї (5,7%), Тисменицькому (4,1%) та Рогатинському (3,7%) районах; приватних підприємств – в обласному центрі (56,3%), містах Коломиї (7,1%) та Калуші (6,2%), Тисменицькому (3,8%) та Косівському (3,1%) районах; органів влади та організацій (установ, закладів) – в обласному центрі (13,1%), Косівському (7,1%), Коломийському (6,4%) та Рогатинському (6%) районах. Громадських організацій найбільше зосереджено у містах Івано-Франківську (44,2%), Калуші (6,1%) та Коломиї (6%), Надвірнянському (4,9%) та Тисменицькому (4,5%) районах; профспілок, об’єднань профспілок – в обласному центрі (32,8%), Косівському районі (7,3%), м.Коломиї (6,7%), Долинському і Коломийському районах (по 6,6%); релігійних        організацій – у Коломийському районі та м.Івано-Франківську (9% та 8,9% відповідно), а також у Снятинському (6,8%) та Рогатинському (6,7%) районах. Об’єднань співвласників багатоквартирного будинку найбільше зареєстровано в містах Івано-Франківську (41,5%) та Коломиї (25,5%); фермерських господарств –  у Рогатинському (16,7%), Тлумацькому (10,7%), Тисменицькому (9,9%), Снятинському (9,1%) та Галицькому (8,5%) районах.      

Начальник  Головного  управління  статистики О.В. Бліннікова

 

30.01.2017

Кількість та структура суб’єктів економіки області

 на 1 січня 2017 року

Головне управління статистики інформує. 

Станом на 1 січня 2017р. в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Івано-Франківської області налічувалось 25679 юридичних осіб та 1376 суб’єктів економіки без статусу юридичної особи.

Протягом2016 року в ЄДРПОУ області було взято на облік 1595 юридичних осіб (6,2% від загальної кількості юридичних осіб на 1 січня 2017р.), що у 1,6 раза більше, ніж протягом попереднього року, знято з обліку 374 юридичні особи (1,5%), що на 2,9% менше.В структурі включених в ЄДРПОУ області юридичних осіб найбільша частка припадає на товариства з обмеженою відповідальністю (39,3% від загальної кількості взятих на облік), профспілки, об’єднання профспілок (20,8%), громадськіорганізації (12,6%), об’єднанняспіввласників багатоквартирного будинку (11,4%).

Станом на 1 січня 2017 року найпоширенішими організаційними формами суб’єктів економіки області  серед юридичних осіб були товариства з обмеженою відповідальністю – 7364 (28,7% від загальної кількості юридичних осіб), приватні підприємства – 4719 (18,4%), органи влади, організації (установи, заклади) – 3410 (13,3%), громадські організації – 2447 (9,5%), профспілки, об’єднання профспілок – 1307 (5,1%), релігійні організації – 1235 (4,8%), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – 660 (2,6%), фермерські господарства – 646 (2,5%).

Начальник  Головного управління  статистики  О.В. Бліннікова

30.01.2017

Загальноосвітні навчальні заклади області на початок 2016/17 навчального року

Головне управління статистики інформує.Першого вересня 2016р. до навчання приступили 148,6 тис. учнів у 718 денних загальноосвітніх навчальних закладах Івано-Франківщини, серед яких 534 –середні школи I–III cтупенів. Більшість шкіл (78,7%) знаходиться в сільській місцевості, тоді як частка учнів, які навчаються в них, становить 51,6%.

Також в області функціонують 11 гімназій та 7 ліцеїв, навчальну програму у них освоюють 3,3% усіх школярів. У 153 навчально-виховних комплексах навчаються 4,1 тис. учнів, що складає 15,2% від загальної кількості учнів денних загальноосвітніх навчальних закладів.

У 27 навчальних закладах заняття ведуться у дві зміни. У другу зміну навчаються 3,7 тис. учнів, що на 0,3 тис. більше, ніж 2015/16 навчального року.

У 2016р. атестат про повну загальну середню освіту отримали 7,1 тис. випускників денних середніх закладів освіти, з них 115 осіб склали іспити екстерном. Із золотою медаллю закінчили школу 265 дітей, зі срібною – 207.

Базову загальну середню освіту одержали 13,2 тис. учнів, з яких 21 особа – екстерном. З числа випускників 9-го класу минулого року продовжили навчання в загальноосвітніх навчальних закладах 49,9% учнів.

Крім того, 1,5 тис. осіб здобувають освіту у 9 вечірніх школах, а також організовані класи (групи) з вечірньою та заочною формами навчання при трьох денних загальноосвітніх навчальних закладах.

Забезпечують навчальний процес 21,7 тис. учителів (у 2015/16 навчальному році – 22 тис.).

Начальник Головного управління О.В.Бліннікова

 

30.01.2017

Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у грудні 2016 року

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у грудні 2016р. становив 4993 грн, що у 3,1 раза більше від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати (з 1 грудня 2016р. – 1600 грн).

Найвищий рівень заробітної плати у грудні 2016р. спостерігався в сфері фінансової та страхової діяльності, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, в добувній промисловості та розробленні кар’єрів, сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари  та кондиційованого повітря, де заробітки працівників перевищили середній показник по області  у 1,6–1,7 раза. Найнижчими нарахування заробітної плати залишались у сфері поштової та кур’єрської діяльності (не перевищували 45,9% середнього показника по області).

Заробітна плата у грудні 2016р. порівняно з листопадом 2016р. збільшилась на 15,4%, а відносно грудня 2015р. – на 19,1%.

Індекс реальної заробітної плати у грудні 2016р. по відношенню до листопада 2016р. становив 114%, до грудня 2015р. – 108,3%.

Заборгованість із виплати заробітної платинайманим працівникам підприємств, організацій області на 1 січня 2017р. становила 5,5 млн.грн, що складає 0,5% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2016р., та 0,3% суми заборгованості по державі. Упродовж грудня 2016р. заборгованість зменшилась на 23,5 тис.грн, абона 0,4%.

У структурі загальної суми заборгованості 86,3% припадає на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, 4,7% – на економічно активні підприємства,  9% – на економічно неактивні.

Основна частина суми боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (86,3% від загальної суми заборгованості) та будівельні організації (9%). Підприємствами обласного центру утворено 87,1% загальної суми заборгованості.

Начальник    О.В.Бліннікова

 

27.01.2017

Використання енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти підприємствами та організаціями області за  грудень 2016 року

Головне управління статистики інформує. У грудні 2016р. підприємствами і організаціями області використано 146,9 млн.м3 газу природного, 528,3 тис.т кам’яного вугілля, 5,6 тис.т палива дизельного,           1 тис.т бензину моторного та 0,1 тис.т нафти сирої,  включаючи газовий конденсат.  

 У порівнянні з груднем 2015р. споживання газу природного збільшилося на 40,6%,  вугілля кам’яного – на  12,5%,  бензину  моторного – на 0,9%. Разом з тим, споживання  нафти сирої, включаючи газовий конденсат, зменшилося  на  25,3%, палива дизельного – на 9,2%.

 Через  мережу  АЗС за  грудень 2016р.  населенню  реалізовано          4,1 тис.т палива дизельного та 3,8 тис.т  бензину моторного. Обсяги  реалізації  населенню  палива  дизельного  та  бензину моторного порівняно  з  груднем  2015р.  зменшилися  на  14,3%  і  23,9% відповідно.

Станом  на  1 січня  2017р. у споживачів та постачальників області залишки кам’яного вугілля склали 189,9 тис.т, нафти сирої, включаючи газовий конденсат, – 14,5 тис.т, мазутів топкових важких – 7,5 тис.т, палива дизельного – 5,8 тис.т, бензину моторного – 0,8 тис.т. У порівнянні з 1 січня 2016 року на 2,3%  збільшилися залишки палива дизельного  та  нафти сирої,  включаючи  газовий  конденсат. Водночас,  залишки  вугілля  кам’яного зменшилися на 54%, мазутів топкових важких – на 35,1%, бензину  моторного  – на 7%.

Начальник   О.В. Бліннікова

25.01.2017

Про промислове виробництво в Івано-Франківській області у 2016 році

Головне управління статистики інформує.У грудні 2016р. порівняно з попереднім місяцем та груднем 2015р. промислове виробництво в області зросло на 5,7% та 6,5% відповідно. За підсумками 2016р. скоротилось відставання від рівня попереднього року: індекс промислової продукції у 2016р. склав 95,3% проти 89,1% у 2015р. В Україні у 2016р. цей показник склав 102,4%.

У добувній промисловості і розробленні кар’єрів у 2016р. випуск продукції скоротився на 9,7%, на що вплинуло зменшення обсягів у добуванні сирої нафти та природного газу на 10,8%. У добуванні інших корисних копалин та розробленні кар’єрів приріст продукції склав 25,5%.

У переробній промисловості індекс промислової продукціїстановив 101,9%. Збільшення випуску продукції проти 2015р. одержано у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності на 3,3%, виробництві гумових пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 8,7%, у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання – на 26,3%, машинобудуванні – на 53,9%. Поряд із цим, у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів обсяги виробництва продукції за 2016р.зменшилисяна 33,2%, у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – на 30,9%, хімічних речовин і хімічної продукції – на 15,5%.

На підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря індекс промислової продукції у 2016р. склав 93,4%. Електроенергії вироблено 8,9 млрд.кВт·год, що на 11,3% менше, ніж у 2015 році.

Начальник            О.В.Бліннікова

 

25.01.2017

Про виконання будівельних робіт підприємствами Івано-Франківської  області у  2016 році

            Головне управління статистики інформує. У  2016р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 1510,7  млн.грн. Індекс будівельної продукції порівняно з  2015р. становив 104,4%.

            Питома вага Івано-Франківщини у загальнодержавному обсязі будівництва склала 2,1%. За цим показником область посіла 13 місце серед регіонів держави.

Зведення будівель зросло на 9,7%, у т.ч. нежитлових – на 29,2%. Водночас будівництво житлових будівель скоротилося на 12,3%, інженерних споруд – на 2,2%.

            Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення склали 79,7% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 14,5% та 5,8 відповідно.

 

Начальник       О.В.Бліннікова

 

25.01.2017

Роздрібна торгівля області у 2016 році

Головне управління статистики інформує. Через роздрібну торгову мережу підприємств, фізичних осіб–підприємців та мережу ринків в області   у 2016р. населенню реалізовано товарів на 37,8 млрд.грн, що у фактичних цінах на 10,8% більше, ніж за 2015р., у порівнянних цінах (враховуючи індекс споживчих цін) – на 3,4%. У розрахунку на одну особу населення в середньому за місяць 2016р. реалізовано товарів у роздріб на 2,3 тис.грн, або на рівні середнього показника по державі. За цим показником Івано-Франківщина посіла дев’яте місце серед регіонів України.

У структурі обороту роздрібної торгівлі області 31% обсягу забезпечили підприємства (юридичні особи), через торгову мережу яких у 2016р. продано товарів на 11,7 млрд.грн. Проти попереднього року обсяг роздрібного товарообороту підприємств у фактичних цінах зріс на 10%, у порівнянних цінах – на  0,8%.

На організовані ринки з продажу сільськогосподарських продуктів та неформальні ринки припадало 29,2% загальнообласного обсягу обороту роздрібної торгівлі.

Начальник      О. Бліннікова

 

24.01.2017

Про надання населенню субсидій у 2016 році

Головне управління статистики інформує. У 2016р. за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та електроенергії звернулись 240,9 тис. домогосподарств області (на 17,8% більше, ніж у 2015р.), з них 30,8% – вперше. П’ята частина усіх звернень (19,7%) припадає на домогосподарства м.Івано-Франківська. Серед районів області найбільше звернень надійшло від домогосподарств Коломийського та Тисменицького районів (відповідно 11,9% та 9,5% від загальної їх кількості), найменше – від домогосподарств міст Болехова та Яремче (0,5% та 1,3% відповідно), Верховинського, Калуського, Долинського, Рогатинського районів (1,1% – 2,2%).

Упродовж 2016р. призначено субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та електроенергії 269,6 тис. домогосподарств, враховуючи звернення, які надійшли наприкінці 2015р., але призначено  субсидії  їм  було  у  2016р.,  з  них  у  міських  поселеннях – 124,6 тис. домогосподарств (46,2%), у сільській місцевості – 145 тис. (53,8%).

Частка домогосподарств, які одержували субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, у грудні 2016р. становила 46,6% від загальної загальної кількості домогосподарств області. Із усієї кількості домогосподарств, які отримали субсидії у грудні минулого року, 17,9% – це домогосподарства м. Івано-Франківська, 6% – м.Калуша, 10,3% – Тисменицького, 6,9% – Надвірнянського районів, найменша їх частка – у містах Яремче, Болехові та Бурштині (1% – 1,3%), Верховинському та Долинському районах (0,8% та 2,9% відповідно).

Загальна сума субсидій, призначених домогосподарствам для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у 2016р., становила 293,4 млн.грн (у 2015р. – 119,6 млн.грн), з неї у міських   поселеннях – 99,6 млн.грн, у сільській місцевості – 193,8 млн.грн. Із загальної суми відшкодувань, призначених домогосподарствам області у минулому році, майже дві третини (63%) припадає на м. Івано-Франківськ, Тисменицький, Рожнятівський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський, Снятинський та Галицький  райони.

Середній розмір призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розрахунку на одне домогосподарство у грудні 2016р. в середньому по області становив 1695,7 грн проти 1627,4 грн у грудні 2015р. Найвищим цей показник був у Тисменицькому, Богородчанському та Снятинському районах (2481 – 2245 грн), у Тлумацькому, Коломийському та Косівському районах він дещо перевищував 2000 грн.Нижчим від середньообласного показника був розмір призначеної субсидії у розрахунку на одне домогосподарство у містах Болехові,  Бурштині, Яремче, Калуші, Івано-Франківську, Коломиї (499 – 1606 грн), Верховинському, Галицькому, Городенківському, Долинському, Рожнятівському районах (451 грн – 1654 грн).

Крім того, упродовж 2016р. 21,6 тис. домогосподарств (85,4% із числа тих, які звернулися) призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу та пічного побутового палива. Більше половини таких господарств знаходиться у Надвірнянському (22,1%), Косівському (19,6%) та Рожнятівському (11,1%) районах; значна частка їх у Верховинському (9,2%), Калуському (5,6%) та Богородчанському (5,1%) районах.

Загальна сума субсидій готівкою, призначених домогосподарствам протягом минулого року на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу та пічного побутового палива, становить 39,6 млн.грн, з неї у сільській місцевості – 38,8 млн.грн (98%). Майже дві третини (61,2%) загальної суми призначених коштів готівкою припадає на домогосподарства Калуського, Богородчанського, Рожнятівського, Тисменицького районів.

Середній розмір призначеної субсидії готівкою у розрахунку на одне домогосподарство у грудні 2016 р. в середньому по області становив 2005 грн проти 1317 грн у грудні 2015р. Найвищим цей показник був у Городенківському та Тисменицькому районах (понад 3 тис. грн). В межах від 2 до 3 тис. грн був середній розмір таких субсидій у містах Калуші, Коломиї, Івано-Франківську, Яремче та Рогатинському, Коломийському, Калуському, Галицькому, Косівському, Снятинському, Верховнському, Рожнятівському та Богородчанському районах. Нижче середньообласного (менше 2 тис.грн) – у Надвірнянському, Долинському та Тлумацькому районах.

Начальник Головного управління    О.В.Бліннікова

 

 

19.01.2017

Зовнішня торгівля області товарами у січні–листопаді 2016 року

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–листопаді 2016р. становили 479,7 млн.дол. США, імпорту – 360,9 млн.дол. США. Проти січня–листопада 2015р. обсяги експорту збільшилися на 41,8%, імпорту – на 32,8%.  Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 118,8 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,33.

За темпом зростання обсягів експорту серед регіонів України область посіла друге місце.

Партнерами  області  у  зовнішній  торгівлі  товарами  були  нерезиденти зі 103 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Італії, Польщі, Чехії, Республіки Корея, Індії, Єгипту, Бангладеш, Німеччини, Білорусі та Данії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив              228,2 млн.дол. США або 58,8% від загальнообласного обсягу та збільшився  у порівнянні з відповідним періодом 2015р. на 40,4%.

У товарній структурі експорту області провідну позицію займали продукти рослинного походження (у т.ч. зернові культури), механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, живі тварини, продукти тваринного походження. Вагомими були і обсяги відвантажень полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, шкур необроблених, шкіри вичищеної, текстильних матеріалів та текстильних виробів, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Німеччини, Польщі, Румунії, Чехії, Китаю,  Італії, Російської Федерації та Угорщини.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 269,1 млн.дол. США  або  74,6%  від загальнообласного  обсягу  імпорту  та  збільшився  проти  січня–листопада 2015р. на 44%.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них. Значними були і обсяги імпорту продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, недорогоцінних металів та виробів з них,  текстильних матеріалів та текстильних виробів.

Начальник   О.В.Бліннікова

 

18.01.2017

Вищі навчальні заклади на початок 2016/17 навчального року

Головне управління статистики інформує. В області підготовку фахівців з вищою освітою у 2016/2017 навчальному році, як і у попередньому, здійснювали 16 самостійних вищих навчальних закладів (включаючи їхні структурні підрозділи за межами області), з них 11 закладів – І–ІІ та 5 закладів – ІІІ–IV рівнів акредитації. Крім того, в області діє декілька філій вищих навчальних закладів інших регіонів.

Кількість студентів в усіх самостійних вищих навчальних закладах області на початок 2016/2017 навчального року склала 38,1 тис., що на 228 осіб менше, ніж роком раніше. У вищих навчальних закладах І–ІІ рівнів акредитації навчалося 7 тис. студентів (18,3% від їх загальної кількості), ІІІ–IV рівнів – 31,1 тис. студентів (81,7%). Традиційно частка студенток (58,5%) перевищує частку студентів–чоловіків (41,5%).

Денній формі навчання віддали перевагу 29,2 тис. студентів, при цьому у закладах I–II рівнів акредитації цей показник становить 97,7%,  III–IV рівнів – 71,7%. Поєднують роботу із навчанням 23,5% студентів.

Основна частка студентів (83,6%) навчається у державних вищих навчальних закладах; за рахунок коштів державного бюджету здобувають вищу освіту 33,8% усієї кількості студентів.

У 2016 році в конкурсі для вступу до вищих закладів освіти області приймали участь 44,1 тис. абітурієнтів, з яких 19,6% були зараховані на початковий цикл навчання. Конкурс для вступу до училищ, коледжів, технікумів (вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації) становив 2,4 заяви (рік тому – 2,7), до інститутів та університетів (ІІІ–ІV рівнів акредитації) – 5,8 заяв (рік тому – 5,6).

У минулому році вищими навчальними закладами області випущено 8,4 тис. фахівців з вищою освітою, з них 57,6% становили жінки. Одержали направлення на роботу 1,1 тис. осіб випускників (13,2%), з яких 76,9% навчалися за рахунок коштів державного бюджету. Одночасно з освітньо-кваліфікаційним рівнем отримав робітничу професію 291 випускник.

На початок 2016/2017 навчального року у самостійних вищих навчальних закладах усіх рівнів акредитації Івано-Франківщини працювали 4349 педагогічних та науково-педагогічних працівників, з них 320 докторів та 1707 кандидатів наук, 276 професорів та 1235 доцентів.

Начальник Головного управління О.В.Бліннікова

 

Індекс  споживчих  цін  у  грудні  2016 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За  даними  Державної  служби  статистики,  ціни  на  споживчому  ринку  в  грудні 2016р.  порівняно  з  попереднім  місяцем  в  Україні  зросли  на  0,9%,  за рік у цілому – на 12,4% (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини зони проведення АТО), в області – на 1% і 10,9%, відповідно.

Приріст споживчих цін у грудні 2016р. зафіксовано в усіх регіонах країни: від 0,3–0,9% у Дніпропетровській, Харківській, Київській, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Хмельницькій, Чернівецькій, м.Києві, Рівненській, Чернігівській, до 1–1,5% у Волинській, Івано-Франківській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Житомирській, Черкаській, Вінницькій, Донецькій, Херсонській, Луганській, Миколаївській, Закарпатській та Сумській областях.

Начальник       О.В.Бліннікова

 

06.01.2017

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами міст та районів області у січні–листопаді 2016 року

Головне управління статистики інформує. За січень–листопад 2016р. підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 31,1 млрд.грн, що склало 2% її загального обсягу по Україні.

Суттєві обсяги реалізації забезпечили підприємства міст Івано-Франківська (28,8% загальнообласного обсягу), Бурштина (25,6%), Калуша (8,7%), Тисменицького (11,3%), Рожнятівського (7,2%) та Долинського (7%) районів. Частка реалізованої продукції підприємств Надвірнянського району склала 4,1%, Рогатинського – 1,6%, м.Коломиї та Снятинського району – по 1,1%, Богородчанського – 0,8%, м.Болехова – 0,7%, Галицького та Коломийського району – по 0,6%, Городенківського – 0,4%, Верховинського, Калуського, Косівського та Тлумацького районів – по 0,1%, м.Яремче – до 0,1%.

У розрахунку на одну особу населення області промислової продукції реалізовано на 22,5 тис.грн. Вищий, ніж у середньому по області, цей показник у містах Бурштині (507,2 тис.грн), Калуші (40 тис.грн), Івано-Франківську (35,9 тис.грн),Тисменицькому (42,4 тис.грн), Долинському (31,3 тис.грн) та Рожнятівському (30,5 тис.грн) районах.

В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 47,8% займала енергія, 34,8% – товари проміжного споживання, 14,6% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 2,8% – інвестиційні товари. Вищою, ніж в середньому по області, частка енергії в обсягах реалізації була у містах Яремче (100%), Бурштині (99,8%), Івано-Франківську (56,7%), Долинському (78,6%) та Богородчанському (50,9%) районах; частка споживчих товарів короткострокового та тривалого використання – у містах Болехові (66,2%), Коломиї (32,3%), Івано-Франківську (28,8%), Рогатинському (62,7%), Городенківському (53,7%), Галицькому (48,2%), Снятинському (40%), Косівському (39,3%), Верховинському (32,9%) та Тлумацькому (27,7%) районах; частка інвестиційних товарів – у містах Івано-Франківську (6,4%), Калуші (4,5%), Коломиї (3,9%), Калуському (58,7%) та Городенківському (32,7%) районах. Товари проміжного споживання переважали у містах Калуші, Коломиї, Богородчанському, Верховинському, Галицькому, Коломийському, Надвірнянському, Рогатинському, Рожнятівському, Снятинському, Тисменицькому та Тлумацькому районах, де їх частка у загальному обсязі склала 37–99%.

Начальник       О.Бліннікова

 

10.01.2017

Індекс  споживчих  цін  у  грудні  2016 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За  даними  Державної  служби  статистики,  ціни  на  споживчому  ринку  в  грудні 2016р.  порівняно  з  попереднім  місяцем  в  Україні  зросли  на  0,9%,  за рік у цілому – на 12,4% (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини зони проведення АТО), в області – на 1% і 10,9%, відповідно.

Приріст споживчих цін у грудні 2016р. зафіксовано в усіх регіонах країни: від 0,3–0,9% у Дніпропетровській, Харківській, Київській, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Хмельницькій, Чернівецькій, м.Києві, Рівненській, Чернігівській, до 1–1,5% у Волинській, Івано-Франківській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Житомирській, Черкаській, Вінницькій, Донецькій, Херсонській, Луганській, Миколаївській, Закарпатській та Сумській областях.

Начальник    О.В.Бліннікова
Важлива інформація!

Служба Судової охорони в Івано-Франківській області

Sluzhba-Sudovoyi-Ohorony.jpg 

Детальна інформація за посиланням

http://www.if.gov.ua/news/47820

Пам'ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

pamjatka.pdf

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Актуально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області