28 березень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну / Діяльність органу

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

Публічний звіт

голови Долинської районної державної адміністрації Юрія Мазура

за підсумками роботи у 2016 році

 

 

 

Відповідно до статті 45 Закону України «Про державну службу» та з метою належного інформування громадськості, забезпечення прозорості та підзвітності районної державної адміністрації щорічно голова районної державної адміністрації звітує перед громадськістю району про підсумки діяльності за рік.

Зазначений звіт – це привід для об’єктивного і конструктивного аналізу стану справ у районі, виробленню спільних конкретних шляхів удосконалення діяльності виконавчих структур у взаємодії з представницькими органами влади щодо підвищення рівня життєзабезпечення жителів району.

Долинська районна державна адміністрація працює над реалізацією власних і делегованих повноважень на принципах прозорості, відповідальності, верховенства права, законності, поєднання держаних і місцевих інтересів, підвищення ефективності прийнятих управлінських рішень і її діяльність спрямована на всебічне задоволення прав і свобод громадян, їх матеріальних і духовних запитів.

 

Промисловість

Обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств району становив 2397,1 млн. грн. і склав 7,1% до всієї реалізованої продукції по області

 Обсяг реалізованої промислової продукції в розрахунку на одну особу населення району склав 34,4 тис. грн.

        Найбільшу питому вагу в структурі реалізованої промислової продукції за 2016 рік займає добувна промисловість – 76,6%.

З приростом обсягів виробництва продукції спрацювали підприємства легкої промисловості, які надають послуги з пошиття виробів згідно укладених контрактів з іноземними споживачами. Обсяги реалізованої продукції підприємствами галузі у порівнянні з відповідним періодом 2015 року зросли  на 3,7 %

Стабільно працювали і нарощували обсяги реалізованої продукції підприємства деревообробної галузі. За звітний період ними досягнуто приросту на 14,6 %.

У 2016 році на підприємствах нафтогазовидобувної галузі відмічалося скорочення обсягів видобутку вуглеводнів в порівняні з попереднім роком. Ця проблема озвучена під час зустрічі з головою правління ПАТ «Укрнафта» Марком Роллінсом та керівництвом області, яка відбулась в грудні 2016 року в Івано-Франківській ОДА.

 

Споживчий ринок товарів

У 2016 році значна увага приділялась якості торговельного обслуговування населення на території району. Районною державною адміністрацією щодекадно проводився моніторинг цін на окремі продукти харчування в роздрібних торгових підприємствах та на ринках району. Обсяг обороту роздрібної торгівлі за 2016 рік склав 1532,0 млн. грн., що на 2,6 % більше обсягу аналогічного періоду минулого року.

 

Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність

 У розвиток економіки вподовж 2016 року суб’єкти господарювання вклали 190,0 млн. грн. капітальних інвестицій, що на 30,0 млн. грн. більше ніж у 2015 році. У розрахунку на одну особу освоєно 2726 грн. інвестицій.

В економіку Долинського району іноземними інвесторами вкладено 10,0 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу).

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності Долинського району за звітний рік  склали 21,0 млн. дол. США, імпорту – 7,2 млн. дол. США. У порівнянні з 2015 роком обсяги експорту збільшилися на   4,2 %, імпорту – на 23,7 %.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 13,8 млн.грн, коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 2,9.

Найбільші обсяги експорту товарів постачали до: Румунії (16,5%), Словаччини (13,7%), Німеччини (13,1%), Угорщини (13,0 %), Польщі (10,1 %), Чехії (8,4%), Італії (7,5%), Туреччини (4,9%).

Основу експортних відвантажень складали – деревина, вироби з деревини (82,6%) та текстильні вироби (17,1%).

В листопаді 2016 року на території Шевченківської сільської ради розпочато реалізацію проекту по спорудженню першої в Івано-Франківській області вітрової електростанції. Вартість проекту перевищує 6,0 млн.дол.США. Термін окупності становить 7 років. Відповідно до проекту передбачено будівництво 6 вітряків та підстанції на загальній площі 1,75 га. Це дасть змогу наповнювати бюджет села коштами від оренди землі. Роботи виконує луцьке підприємство “Вінд Енерджі”, а фінансує інвестор з Німеччини. Електроенергія, вироблена на станції, йтиме у загальну мережу.

 

Надходження до бюджетів всіх рівнів

До бюджету Долинського району за 2016 рік надійшло 669428,1 тис. грн, в тому числі власні надходження 220938,1 тис. грн.

У порівнянні з 2015 роком надходження власних доходів збільшилося на на 52,6 відс. або на 76205,2 тис. грн., зокрема за рахунок податку на доходи з фізичних осіб – на 31106,1 тис.грн., земельного податку та орендної плати за землю – 23856,7 тис.грн. – це результат проведеної роботи щодо коректури технічної документації з нормативно - грошової оцінки земель окремих населених пунктів Долинського району та збільшення ставок орендної плати за земельні ділянки з юридичних осіб.

До бюджету району залучено субвенцій з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально – економічного розвитку окремих територій – 7412,5 тис.грн., з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 2291,4 тис.грн., на виконання заходів регіональної програми будівництва, реконструкції та модернізації об'єктів дорожньо-транспортної інфраструктури Івано-Франківської області до 2020 року – 900,0 тис.грн.

Протягом звітного періоду з районного бюджету здійснено своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери та оплату за спожиті бюджетними установами енергоносії.

Бюджет розвитку за 2016 рік склав 68806,0 тис.грн., забезпечено ріст на 29437,8 тис.грн у порівнянні з попереднім періодом.

 

Будівництво

У районі впродовж 2016 року виконано будівельних робіт на суму 36499,0 тис.грн, що становить 2,4 % до загального обсягу виконаних робіт в області. Введено в експлуатацію 16,7 тис.м2 житла, з них 13,3 тис.м2 - індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості.

6 грудня 2016 року завдяки спільним зусиллям районної державної адміністрації, районної ради, громади села, депутатського корпусу з метою вирішення питання пожежної безпеки найвіддаленіших сіл Долинського району на території Вишківської сільської ради відкрито пожежне депо, на будівництво якого з районного бюджету виділено кошти в сумі 470,0 тис. грн. Новостворена місцева команда обслуговує села Вишків та Сенечів, де проживає понад шість тисяч людей.

 

Енергозбереження

        У 2016 році здійснено заходи з енергозбереження на суму 5,7 млн.грн. зокрема у: 16 навчальних закладах району, ДЮСШ, Долинській дитячій поліклініці, Вигодській міській лікарні, будинку культури с.Велика Тур»я, клубах с.Белеїв та с.Слобода-Болехівська, Долинській районній дитячій бібліотеці.

Проведено капітальні ремонти котелень із встановленням твердопаливних котлів в Надіївській ЗОШ І-ІІІ ст., Сенечівській ЗОШ І-ІІ ст. та Тростянецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Переведено на електроопалення пришкільний інтернат Вишківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Ряд проведених заходів з енергозбереження, у порівнянні з минулими роками, дали змогу суттєво скоротити використання енергоносіїв.

 

 

Житлово-комунальне господарство

 Завдяки спільним зусиллям  районної державної адміністрації та районної ради здійснено будівництво водопроводів в с.Гериня, с.Тяпче. В рамках програми DESPRO з районного бюджету проведено співфінансування в сумі 150,0 тис. грн. для будівництва водопроводу в с.Тростянець. Будівництво водопроводів вирішило багаторічну проблему із забезпечення якісною питною водою жителів вказаних населених пунктів.

В районі проведено вуличне освітлення в 27 селах і селищі Вигода, в тому числі за звітний період у 9 населених пунктах району. У рамках виконання Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області  для проведення вищезгаданих робіт з обласного бюджету направлено 360,0 тис.грн, співфінасування з районного бюджету - 252,5 тис.грн, залучено кошти бюджету розвитку обласного та районного бюджетів в сумі 540,1 тис.грн.

Ремонт комунальних доріг в 2016 році виконаний в селищі та селах району на суму 8961,4 тис. грн. (на 60 % більше в порівнянні з минулим роком);

Проведено ремонт доріг місцевого значення за рахунок районного бюджету на суму 1714,0 тис.грн, обласного бюджету - 900,0 тис.грн. та сільських бюджетів – 852,3 тис.грн: Гошів-Лужки, Долина-В.Струтин-Лецівка (в межах с.Оболоня), Долина-В.Тур»я (в межах с.В.Тур»я), Вигода-Н.Мізунь, Максимівка-Лолин, Витвиця-Розточки, Новошин-Пшеничник, Ст.Мізунь-Кропивник, Стрий-Мамалига-Надіїв, Стрий-Мамалига-Раків.

З Державного фонду регіонального розвитку у 2016 році на ремонт дороги Н-10 Стрий-Чернівці-Мамалига в межах Долинського району виділено 6143,7 тис.грн.

 

Міжнародне співробітництво (слайди № 10 та № 11)

Долинщина не стоїть осторонь євроінтеграційних процесів, які відбуваються в державі та здійснює відповідні заходи.

Згідно з укладеними партнерськими угодами про співпрацю, в районі відбувається обмін делегаціями у сфері освіти, охорони здоров’я, місцевого самоврядування.

За результатами конкурсу Івано-Франківську область відібрано для співпраці з DESPRO у ІІІ фазі впровадження швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», який триватиме до 2017 року. Від Долинського району в проекті беруть участь громади сіл Оболоня та Тростянець. Вартість проектів складає близько 3,0 млн. грн.

У рамках проекту транскордонного співробітництва «Карпатські історичні вузькоколійні залізничні дороги» у селищі Вигода відкрито унікальний візит-центр «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки», який покликаний зберегти історичну та природну спадщину навколо вузькоколійних залізничних доріг. На реконструкцію приміщення у 2016 році з державного бюджету виділено 399,1 тис.грн.

 Районною державною адміністрацією спільно з Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства «Польща-Білорусь-Україна 2016-2020» подано на фінансування проект «Мережа станцій «Природа»: створення туристичної інфраструктури довкола болота «Ширковець». Загальна вартість проекту – 627,6 тис.євро.

 

Туристична сфера

 Протягом 2016 року Долинський район відвідало близько 100 тисяч туристів та екскурсантів. Відповідно до місцевих бюджетів району надійшло 28,4 тис. грн. туристичного збору.

На території району діє 18 об'єктів туристично-рекреаційної сфери, які одночасно можуть прийняти 1000 осіб та 15 садиб сільського зеленого туризму на 200 місць.

Продовжується робота над проектом «Відпочинково-туристичний та громадсько-суспільний центр «Торунський Перевал».

Асоціацією інвестиційного бізнесу «Золоте кільце Прикарпаття» розроблено інвестиційний проект у туристичній сфері «Розбудова спортивно-оздоровчого комплексу «Горгани».

Триває реалізація проекту в сфері паломницького туризму – будівництво Комплексу Дім паломників Гошівського Святопреображенського монастиря отців Василіан.

В рамках виконання Програми розвитку туристичної, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва у 2016 році, з метою популяризації Долинщини районною державною адміністрацією створено відеофільм, розроблено та виготовлено буклети про туристичну привабливість району.

 

Агропромисловий комплекс

В галузі сільського господарства району впродовж 2016 року діяло 8 підприємств. В обробці у землекористувачів всіх форм власності знаходилось близько 26,5 тис. га сільськогосподарських угідь, з яких рілля складає 12,6 тис. га.

Всіма категоріями господарств зібрано зернових і зернобобових культур 4,5 тис. тонн при середній урожайності 33,6 цнт/га. Валовий збір овочів закритого грунту склав 2,3 тис. тонн, що становить 100,2 % до минулого року.

По напрямку розвитку ягідництва успішно реалізовуються інвестиційні проекти:

- розширення асортименту видів ягідних культур, декоративних рослин та підщеп плодових дерев, що вирощуються  методом культури тканин (in vitro) в лабораторних умовах, кількість яких перевищила 300,0 тис. штук,;

- для дорощування даних саджанців змонтовано 5 плівкових парників-тунелів площею по 300 м2  вартістю 150,0 тис.грн.

З метою ефективного використання земельних часток (паїв) та збільшення валового виробництва сільськогосподарських культур в районі працюють інвестиційні компанії ПСП «Роднічок» та ПСП «Оскар», якими в 2016 році залучено у виробництво 1873,0 га  земель.

В галузі тваринництва розвивалося вівчарство та козівництво, чисельність яких в порівнянні з минулим роком зросла на 7,9 %.

Під урожай 2017 року сільськогосподарськими підприємствами посіяно озимих технічних культур на 1873,0 га.

 

Земельні відносини

У 2016 році за кошти сільських бюджетів проведено роботи з інвентаризації земель на території Тростянецької, Вишківської, Яворівської, Старомізунської та Великотур»янської сільських рад.

За кошти виділені з обласного бюджету (в сумі 25 тис.грн.) та місцевих рад (в сумі 62,5 тис.грн.) проведено повторну коректуру грошових оцінок земель населених пунктів Новоселицької, Оболонської, Раківської, Малотур’янської, Княжолуцької сільських рад, Вигодської селищної ради.

Розпорядженнями районної державної адміністрації погоджено проекти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів с.Церківна, с.Станківці Станковецької та с.Якубів Солуківської сільських рад з метою збільшення їх площі на 267 га, 115 га та 85,8 га відповідно.

 

Ринок праці та пенсійне забезпечення

Упродовж 2016 року послугами Долинського районного центру зайнятості скористалися  3512 осіб з числа незайнятих громадян , у тому числі з початку року звернулися за допомогою у працевлаштуванні та отримали  статус безробітного 1985 осіб, працевлаштовано 2254 особи.

        Щораз більшої зацікавленості набуває отримання одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування підприємницької діяльності. У 2016 році 9 безробітних  започаткувало власну справу за рахунок отриманої одноразової виплати допомоги по безробіттю.

Середній розмір допомоги по безробіттю  у грудні 2016 року становив 2239 грн, рівень зареєстрованого безробіття - 1,12% (по області - 1,31%). Впродовж року створено 450 нових робочих місць.

Від платників району надійшло коштів до бюджету Пенсійного фонду України на суму 23,9 млн. грн, що становить 106,6 % планових призначень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 1,5 млн. грн.

На обліку перебуває: 18800 пенсіонерів, 22700 застрахованих осіб, 5700 установ, підприємств та організацій.

В 2016 році єдиного соціального внеску поступило в сумі 234,3 млн. грн при завданні 205,8 млн. грн, що складає 113,8 % та легалізовано 108 робочих місць.

 

Надання адміністративних послуг

Центр надання адміністративних послуг є однією з найкращих організаційних форм надання послуг та взаємодії влади і громади. ЦНАПом надається 129 видів адміністративних послуг. Впродовж звітного періоду Центром надано 990 адміністративних послуг. Надходження коштів до районного бюджету склало 132,6 тис.грн.

За результатами діяльності у 2016 році Долинський Центр надання адміністративних послуг зайняв І місце серед районів області згідно методики оцінки діяльності ЦНАПів Івано-Франківської області.

 

Соціальна сфера

У 2016 році виплачено соціальних допомог з державного бюджету на суму  176,0 млн грн., зокрема:

- 3948 допомог сім’ям з дітьми на загальну суму 68320,6 тис.грн.

- 2503 допомоги малозабезпеченим сім’ям на суму 87605,6 тис.грн.

- 885 допомог інвалідам з дитинства та дітям- інвалідам на суму 16597,88 тис.грн.;

- допомога дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, в будинках сімейного типу та прийомних сім’ях на суму 222,3 тис.грн.;

- 2483 допомог ветеранам Великої Вітчизняної Війни на суму 7737,12 тис.грн.

На обліку перебувало 277 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. В 2016 році профінансовано видатки за державною бюджетною програмою “Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” на загальну суму 1017,1 тис.грн.

Здійснено додаткові виплати 28 ветеранам ОУН-УПА на суму 352,1тис. грн..

Протягом звітного періоду призначено житлові субсидії 12 тис. сім”ям на суму 72815,45 тис. грн.

Здійснено купівлю житла двом особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на суму 371880 грн, з них 250,0 тис.грн. виділено з районного бюджету, 121,9 тис.грн. з обласного бюджету.

Районна державна адміністрація у своїй діяльності підтримує одну з найвразливіших категорій населення Долинщини – дітей та молодь з обмеженими функціональними можливостями: районним центром соціальних служб здійснено 350 виплат сім'ям, в яких виховуються діти з проблемами інвалідності в розмірі 400 грн. на 1 дитину.

 

Допомога учасникам АТО

У 2016 році виплачено одноразову матеріальну допомогу для підтримки учасників АТО на суму 76,0 тис. грн. (38 одержувачів). Відшкодовано повну вартість встановлення пам'ятних знаків  на могилах загиблих, які брали участь в АТО в розмірі 90,0 тис. грн.

Здійснювалася соціальна робота з сім’ями учасників АТО та сім’ями вразливих категорій. Так, у квітні 2016 року до Великодня 32 сім'ям поранених і загиблих учасників антитерористичної операції та потерпілим під час масових акцій роздано 32 продуктові набори. До дня Святого Миколая 247 дітям учасників антитерористичної операції надано святкові солодкі подарунки.

За рішенням координаційної ради з питань допомоги учасникам АТО,яка діє при районній державній адміністрації, на відправлення вантажів в зону проведення антитерористичної операції для бійців ЗСУ в 2016 році з районного бюджету виділено 86992 грн. В цілому на підтримку учасників АТО та сімей загиблих родичів у 2016 році витрачено 640,00 тис. грн..

Надано 77 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо виділення земельних ділянок для учасників АТО.

Виготовлено містобудівну та землевпорядну документацію на масиви земельних ділянок для учасників АТО на території Сенечівської та Оболонської сільських рад площею 3,1 га та 3,6 га відповідно.

        Затверджено детальний план території масиву забудови площею 3,5 га в с.Старий Мізунь, яким передбачено 22 земельні ділянки для індивідуального дачного будівництва учасникам АТО.

Відповідно до районної Програми підтримки сімей загиблих (постраждалих) під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, військовослужбовців і працівників правоохоронних органів, які брали участь в антитерористичній операції в східних областях України, учасникам АТО надаються кошти в сумі 1850 грн. на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Впродовж року 47 учасникам АТО надано одноразову грошову допомогу в сумі 86950 грн.

 

Освіта

Впродовж 2016 року районною державною адміністрацією забезпечено стабільну роботу 46 загальноосвітніх, 10 дошкільних, 3 позашкільних закладів освіти і міжшкільного навчально-виробничого комбінату. У загальноосвітніх навчальних закладах району в 2016-2017 навчальному році навчається 8121 учнів, у дошкільних закладах освіти виховується 1509 дітей, у позашкільних закладах – 2507 дітей.

 

        За результатами предметних олімпіад і конкурсів Долинський район займає ІІІ місце в області серед районів і міст обласного підпорядкування (слайд № 19). Найкращі результати участі в олімпіадах і конкурсах у 2016 році показали Долинські природничо-математичний ліцей, спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6, гімназія №1.

Завершено будівництво І черги Княжолуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів. 324 дитини з аварійних приміщень переведені у сучасну трьохповерхову будівлю, наповнену необхідним навчальним обладнанням. Кошторисна вартість об’єкту становить 20,728 млн.грн. Впродовж 2015 – 2016 років для будівництва вказаного навчального закладу з державного Фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів використано 10,9 млн.грн.

З 01 вересня 2016 року Мислівську ЗОШ І ступеня реорганізовано у Мислівський НВК «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад» і відкрито групу для дітей дошкільного віку.

Проводився капітальний ремонт приміщення Рахинянського НВК для відкриття дошкільних груп, на що у 2016 році з державного бюджету використано 300,0 тис.грн.

За кошти державного та обласного бюджетів придбано 69 комп’ютерів для Княжолуцької, Вигодської, Витвицької, Великотур’янської, Церківнянської та Долинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, станції юних техніків, ДЮСШ та Вигодського дошкільного навчального закладу «Дзвіночок».

В 2016 році 2 нові шкільні автобуси передані Старомізунській та Солуківській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Впродовж звітного періоду за кошти районного бюджету в сумі 769,1 тис. грн облаштовано внутрішні санвузли у Раківській, Кальнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Слобододолинській ЗОШ І-ІІ ступенів, Підлісківській ЗОШ І,ІІ ступенів, Кропивницькому НВК та Долинській спеціалізованій школі-інтернат.

В районі працює три позашкільні навчальні заклади: дитячо-юнацька спортивна школа районна станція юних техніків, районний будинок дитячої та юнацької творчості.

У Долинській ДЮСШ відкрито 59 груп, в яких займається 710 дітей шкільного віку. У 2016 році за сприяння районної державної адміністрації вдалося завершити капітальний ремонт та  відкрити малий басейн Долинської дитячо-юнацької спортивної школи, який не функціонував з 1993 року. Організовано навчання з плавання дітей молодшого шкільного віку та реабілітацію дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Джерала фінансування об’єкту: 400,0 тис.грн – обласний бюджет, 590,860 тис.грн – районний бюджет.

 

З метою реалізації науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської роботи, популяризації науково-технічної творчості серед учнівської молоді у Долинській районній станції юних техніків працює 68 груп, в яких займається 972 гуртківці.

Долинський районний будинок дитячої та юнацької творчості став дипломантом VII Міжнародної виставки «Сучасні освітні заклади - 2016» і є одним з кращих центрів позашкільної освіти не тільки в Івано-Франківській області, але і в Україні. У закладі працює 22 гуртки (55 груп), в яких займається 825 дітей.

На базі Долинського будинку дитячої та юнацької творчості ефективно працює районна школа лідерів учнівського самоврядування За результатами обласного конкурсу на кращу модель учнівського самоврядування Долинський район зайняв ІІ місце.

 

Фізична культура та спорт

Для залучення всіх верств населення до занять фізкультурою та спортом, на території району обладнано 179 спортивних споруд.

Протягом 2016 року оздоровленням та організованим відпочинком охоплено 3938 дітей, з них відпочинком – 3531 дитина, оздоровленням – 407 дітей.

        В серпні 2016 року, з метою популяризації розвитку фізичної культури та спорту серед сільського населення в с.Велика Тур’я серед 19 команд сільських та селищних рад проведено фінальні районні сільські спортивні ігри з семи видів спорту: футбол, волейбол, амреслінг, перетягування канату, шахи, шашки, гирьовий спорт. За підсумками І загальнокомандне місце зайняла команда с.Витвиця, ІІ місце – команда смт. Вигода; ІІІ місце – команда с.Новошин.

        Школи Долинського району беруть участь у всеукраїнському проекті благодійна ініціатива «Спортивна перерва».

        За результатами спортивних досягнень у  2016 році Долинський район посів ІІІ місце серед районів, міст обласного підпорядкування і об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області.

        На фінансування фізичної культури та спорту з районного бюджету у 2016 році виділено 5938,7 тис.грн.

 

Культура

В районі працює 90 закладів культури, з них 44 – клубні заклади, 43 - централізована бібліотечна система, 3 – початкові мистецькі навчальні заклади. Загальна чисельність працівників становить 385 осіб. В клубних закладах нараховується 212 аматорських клубних формувань, 24 з них носять почесне звання «народний» та «зразковий» аматорський колектив.    

На обласному конкурсі художнього читання, присвяченому 202-ій річниці від дня народження Т. Шевченка, колектив Будинку культури смт. Вигода відзначений дипломом ІІ ступеня. Народний аматорський театр Будинку культури смт. Вигода отримав Гран-Прі у XXI Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» в м. Очаків.

У грудні 2016 року Народний аматорський фольклорний колектив центру культури і дозвілля «Відгомін Бескидів» представляв фольклорне мистецтво краю в м. Рига (Латвія).

Будинок культури с. Старий Мізунь зайняв ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості, а громада с. Велика Тур’я отримала І місце в обласному конкурсі «Краща етнокультурна громада».

В Гошівському монастрі проходив Міжнародний благодійний соціально-мистецький проект «Коло добра», в рамках якого діти Новодружеської дитячої школи мистецтв (Луганська обл.) за підтримки українських, польських та словацьких художників писали картини на тему «Країна див». Проект спрямований на розкриття творчих здібностей та соціальну адаптацію дітей, які зазнали посттравматичного стресового розладу, а також допомогу дітям, що знаходяться в дитячих паліативних центрах.

У вересні відбувся V фестиваль-конкурс української духовної сучасної пісні імені Кардинала Мирослава Любачівського «З піснею до Бога», метою якого є  популяризація і розвиток духовної пісні та духовного слова. У конкурсі взяло участь  165 виконавців.

Вперше в Україні, у Долинській дитячій школі естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича з 1 вересня 2016 року відкритий клас для навчання дітей карильйонному мистецтву. Це дає можливість учням школи оволодіти надзвичайно цікавим, популярним у світі музичним інструментом та долучитись до сакрального мистецтва. У звітному періоді в Гошівському монастирі відбувся ІІ Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх».

Щорічно в урочищі Розтока біля села Липа проходить обласний фестиваль патріотичної пісні «Яворина».

Впродовж 2016 року для виконання робіт та оновлення матеріально-технічної бази закладів культури району використано 1771,5 тис.грн. Зокрема, здійснено ремонт районного Народного дому, Будинку культури с. Старий Мізунь, клубу с. Сенечів, клубу с. Підліски, замінено теплотрасу в Долинській центральній районній бібліотеці.

 

Охорона здоров’я

 Медична допомога населенню району надається 45 лікувально-профілактичними установами. В охороні здоров’я району працює 1237 медичних працівників, з них - 232 лікарі.

В березні 2016 року відбулося відкриття реконструйованого терапевтичного відділення центральної районної лікарні з облаштуванням кардіологічних палат, на реконструкцію якого виділено 2719,3 тис.грн. (слайд № 24). З відкриттям кардіології значно покращились умови перебування хворих з серцево-судинною патологією, а забезпечення відділення сучасним обладнанням - реєстратором добової електрокардіограми за Холтером 9, двома електрокардіографами, діагностичним автоматизованим комплексом «Кардіо+», реанімаційним монітором, дефібрилятором - дає змогу проводити діагностику і надавати медичну допомогу хворим згідно  клінічних протоколів та контролювати важливі функції організму хворого.

За рахунок коштів районного бюджету проведено капітальний ремонт реанімаційного відділення Долинської ЦРЛ.

В 2016 році зміцнена матеріально-технічна база закладів охорони здоров’я, придбано медичне обладнання та апаратуру на суму 6669,714 тис. грн., в тому числі: рентгенографічну систему, аналізатори біохімічні, гематологічні, апарат ШВЛ, інкубатор для новонароджених.

Впродовж року проведено капітальні ремонти у фельдшерсько-акушерських пунктах с.Яворів, с.Рахиня, с.Раків та с.Розточки, відремонтовано водопровід поліклінічного відділення Долинської ЦРЛ.

В лікувально-профілактичних установах району за рахунок коштів районного бюджету проведено капітальні ремонти на суму 1325,131 тис.грн.

 

Природоохоронні заходи

В районі значна увага приділяється ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій минулих років. Так, районною державною адміністрацією подано запити на фінансування природоохоронних заходів у 2016 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на загальну суму11,1 млн.  грн.

З ініціативи районної державної адміністрації впродовж року з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено кошти в сумі 2,972 млн. грн. За дані кошти проводились роботи з будівництва берегозакріплювальних споруд на р. Мізунка в с. Новий Мізунь (урочище Ровенька), будівництва господарсько-фекальної каналізації в м. Долина в районі вулиць Івасюка-Шептицького (ділянка колектору від буд. № 38 по вул. Шептицького до буд. № 52), роботи по відновленню та підтриманню сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану потічків в с. Раків та с. Надіїв (слайд № 26). Для проведення робіт щодо захисту торфового родовища від пожеж виготовлено проектно-кошторисну документацію "Реконструкція меліоративної мережі на осушених торф’яних землях в с. Надіїв Долинського району з метою створення запасу води для пожежогасіння".

 

Суспільно-політична ситуація

У районі зареєстровано 107 місцевих організацій політичних партій та 81 громадська організація, налічується 97 релігійних громад, які користуються 88 культовими будівлями, 30 з яких є пам’ятками архітектури.

У 2016 році проведено 49 заходів загальнорайонного значення на відзначення державних та професійних свят, знаменних і пам’ятних дат, фестивалів, конкурсів тощо.

 

Висновки

        За результатами моніторингу, який здійснює обласна державна адміністрація, Долинський район займає друге місце серед районів області по соціально-економічному розвитку за 2016 рік.

Основні показники соціально-економічного розвитку району, а також справи, які нам вдалося зробити, зокрема – відкриття малого басейну Долинської ДЮСШ, І черги Княжолуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів, терапевтичного відділення з облаштуванням кардіологічних палат та реанімаційного відділення Долинської ЦРЛ, Вишківського пожежного депо, Мислівського НВК, водопроводу в с.Тяпче, в Долинській дитячій школі естетичного виховання ім.М.Антоновича першого в Україні класу, де навчають карильйонному мистецтву, створення 450 нових робочих місць говорять про те, що 2016 рік вдалося завершити позитивно.

Належна взаємодія між виконавчою і представницькою гілками влади сприяла досягненню стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.

Віримо, що з усілякими викликами ми справимось разом і це дасть нам можливість динамічніше розвиватися і сповна використати внутрішні резерви в інтересах жителів району. Ці резерви у нас є, і вони враховані при розробці проекту Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік.

Серед основних напрямків, на яких будуть зосереджені зусилля районної  державної адміністрації у 2017 році є:

пріоритетність у питаннях надання усіх передбачених допомог учасникам АТО та їх сім’ям;

продовження робіт з ремонту доріг району;

концентрація коштів усіх рівнів бюджетів для об’єктів незавершеного будівництва соціально-культурної сфери;

оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту;

проведення ефективної політики енергозбереження;

формування позитивного інвестиційного іміджу регіону, створення сприятливих умов для залучення в економіку району вітчизняних та іноземних інвестицій.

 

 
Важлива інформація!

Потрібна допомога!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!
Важливо!
Акутально!
 
Інформація про навчання у військовому інституті!
Інтерв`ю голови РДА
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

 

Долинщина запрошує!
"Гаряча лінія"

w256h2561387214964phone2_1_orig.png(03477)2-70-68 - "Гаряча лінія" голови районної державної адміністрації

 

(03477)-2-53-07, та 2-53-06 - телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення районної державної адміністрації діє з питань надання житлових субсидій.

 

2-53-05 - Робоча група з питання реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

 

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області