2 березень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну / Територіальні органи виконавчої влади / Долинський міськрайонний відділ ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України"

Про роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату

 

Долинський міськрайонний відділ ДУ «Івано-Франківський  обласний лабораторний центр МОЗ України» за плату здійснює лабораторні та інструментальні дослідження і випробування на замовлення юридичних, фізичних осіб та громадян. Відділом проводяться мікробіологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, фізичні  та інші дослідження щодо безпеки факторів, які можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини на територіях, у будівлях, спорудах, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі та інших об'єктах довкілля, а зокрема:

 

Діагностичні дослідження

Специфічна лабораторна діагностика інфекційних захворювань людей – один з провідних етапів виявлення та лікування хворих. Відділ здійснює лабораторні дослідження (діагностичні, профілактичні) з використанням бактеріологічних, паразитологічних, біологічних з метою виявлення збудників, згідно наказів МОЗ України:

-  бактерійних (дифтерія, правець, кашлюк, кишковий ієрсініоз, псевдотуберкульоз, дисбактеріоз, черевний тиф, стафілококових, стрептококових, менінгококових, кишкових, в т.ч. сальмонельоз, дизентерія,  грибкових, …);

 

-  паразитарних (малярія, аскаридоз, гострики, ехінококоз, лямбліоз,  інші гельмінтози);

 

- особливо-небезпечних ( холера, лістеріоз).

 

 

Окрім того, мікробіологічною лабораторією  Долинського міськрайонного відділу  надаються послуги:

 

бактеріологічнийконтроль стерильності виробів медичного призначення, інструментарію після стерилізації;

 

контроль роботи парових , повітряних та газових стерилізаторів;

 

дослідження  води

 

Питнавода - це вода, яка придатна для вживання людиною і відповідає встановленим нормам якості.  Дізнатися про якість води у водопровідній мережі, в криницях, джерелах або свердловинах можна тільки провівши лабораторні дослідження.

В Україні показники якості і безпечності питної води встановлені Державними санітарними нормами і правилами «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною» ДСанПіН 2.2.4.171-10.

Питнавода має відповідати гігієнічним нормативам за мікробіологічними – 10 показників, в т.ч. кишкова паличка, патогенна флора, коліфаги, паразитологічними показниками – патогенні найпростіші, кишкові гельмінти, санітарно-хімічними показниками, з яких 4 показники органолептичні (запах, смак, присмак, каламутність), 50 фізико-хімічних показників, з яких 13 введені з 1 січня 2015 року, в т.ч. показники хімічного складу (кальцій, магній, хлориди, сульфати, твердий залишок, твердість, інші), важкі метали (мідь, цинк, свинець, хром, молібден, кобальт кадмій, інші), показники органічного забруднення (аміак, нітрати, нітрити, перманганат на окислюваність), органічні компоненти (поверхневі активні аніонні речовини, нафтопродукти, пестициди, тригалометани тощо), вірусологічними показниками, радіологічними показниками .

· лабораторні  дослідження мінеральних вод проводяться за хімічними та мікробіологічними показниками, відповідно до Гігієнічного нормативу  ”Параметри безпечності природної мінеральної води” затвердженого постановою Головного державного санітарного лікаря України №4 від 30 січня 2010 року.

· лабораторні дослідження води дистильованої проводяться відповідно до ДСТУ ІСО 3696:2003 «Вода для застосування в лабораторіях» на 11 визначених показників.

· лабораторні дослідження якісного стану поверхневих водойм проводяться відповідно до Державних санітарних правил та норм №172-96 ”Державні санітарні правила розміщення,  улаштування та експлуатації оздоровчих закладів”,  якими визначені 10 обов’язкових показників та ряд інших хімічних речовин, що притаманні певному регіону, де знаходяться рекреаційні водойми і за якими приймаються рішення щодо можливості використання водойм для купання людей.

 

дослідженнягрунту

Відповідно до Закону України  ”Про відходи”, діючих державних санітарних правил та норм ДСанПіН 2.2.7.029-99 ”Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення” проводяться лабораторні дослідження, в т.ч на майданчиках, де планується будівництво житла, рекреаційних об’єктів тощо, на вміст 16 солей важких металів та 17 інших забруднюючих речовин, відповідно до переліку обов’язкового додатку №3 до зазначених санітарних правил.

 

дослідження харчових продуктів та продовольчої сировини

  Відповідно до вимог ст.20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», діючих державних санітарних норм і правил, з метою забезпечення контролю за виробництвом безпечних та якісних харчових продуктів на  харчових об’єктах усіх типів та  форм власності . Виробник зобов’язаний забезпечити постійний контроль виробництва за мікробіологічними показниками: готова продукція, напівфабрикати, вода, об’єкти довкілля та інші.

   Лабораторні дослідження харчових продуктів та продовольчої  сировини, що випускаються, реалізуються здійснюються за  гігієнічними показниками на відповідність вимогам діючої нормативно-технічної документації.

· визначення санітарно-хімічних показників

· визначення залишкових кількостей пестицидів (хлорорганічні, фосфорорганічні та інших);

· визначення мікробного забруднення, вмісту антибіотиків, патогенного стафілококу, лістерій,  патогенних мікроорганізмів в тому числі роду Salmonella, дріжджів та плісневих грибів в готовій продукції, напівфабрикатах, воді, об’єктах довкілля та інших;

·  визначення збудників паразитарних захворювань в харчових продуктах та продовольчій сировині.

 

дослідженняатмосферного повітря

Відповідно до ч.5 ст.10 Закону України „Про охорону атмосферного повітря” підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря зобов’язані здійснювати контроль за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря.

Санітарно-гігієнічна лабораторія  Долинського відділу ДУ „Івано-Франківський ОЛЦ  України” атестована на проведення досліджень проб атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин, в тому числі:

·  для прийняття рішення щодо можливості видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

·  для прийняття рішення щодо можливості зменшення санітарно-захисної зони (СЗЗ) промислових підприємств;

·  для потреб періодичного лабораторного контролю обсягів викидів промисловими підприємствами, які є забруднювачами атмосферного повітря.

Галузь технічної компетенції лабораторії дозволяє проводити визначення концентрації більш як  12 хімічних речовин в атмосферному повітрі.

 

Радіологічні дослідження

Згідно вимог ДГН 6.6.1.-6.5.001-98  «Норми радіаційної безпеки України» (НРБУ-97), ДСП 6.177-2005-09-02 «Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України» можуть здійснюватися радіологічні дослідження та вимірювання:

- вимірювання потужності поглиненої дози зовнішнього гамма та бетта- випромінювання у приміщеннях та на відкритих площадках;

  За результатами досліджень та вимірювань оформляються відповідні документи (протоколи, акти ) з висновками.

 

Дезінфекція

Відповідно до вимог санітарних норм та правил дезінфекційні, дезінсекційні та дератизаційні заходи повинні проводитись на об’єктах харчової промисловості, громадського харчування, торгівлі, лікувально-профілактичних, оздоровчих, дитячих, підліткових закладів та ряді інших епідемічно-значимих об’єктах.

Фахівці-дезінфектори товариства «Долинська профдезинфекція» проводять дезінфекційні роботи із знищення бактерій, вірусів, грибків на всіх категоріях об'єктів: житлові приміщення, гуртожитки, лазні, перукарні, басейни, об’єкти громадського харчування, транспортні засоби тощо.

Основні види робіт, що виконує госпрозрахунковий центр ·  дезінфекція (поточна, заключна, профілактична) із застосуванням сучасних високоефективних безпечних для оточуючого середовища дезінфекційних засобів:

·  автотранспорту,

·  води в ємностях та колодязях,

·  підвальних приміщень,

·  каналізованих та не каналізованих туалетів,

·  різноманітних порожніх ємностей,

·  житлових приміщень, предметів домашнього вжитку та інших поверхонь.

·  санітарна обробка ураженої педикульозом особи,

·   дезінсекція в приміщеннях;

·  дератизація в будинках та спорудах ;

·  дератизація на відкритій місцевості.

 

 Консультативні  та учбові послуги

   Долинський міськрайонний відділ проводить  гігієнічне навчання по програмі санітарного мінімуму для працівників, громадян, професійна діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.

   Тарифи та роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату, затверджені Постановою КМУ від 27.08.2003 р. № 1351 (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМУ від 11.05.2006 №662 та від 17.10.2007 №1235).   Право на проведення вищезазначених видів лабораторних досліджень та інших видів робіт і послуг гарантується відповідними ліцензіями та свідоцтвами.

   Для оформлення договорів на проведення вищезазначених робіт слід звертатись до   Долинського міськрайонного відділу ДУ “Івано-Франківський обласний лабораторний центр України” за адресою: м. Долина, вул.. Обліски,133.
Важлива інформація!

Служба Судової охорони в Івано-Франківській області

Sluzhba-Sudovoyi-Ohorony.jpg 

Детальна інформація за посиланням

http://www.if.gov.ua/news/47820

Пам'ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

pamjatka.pdf

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Актуально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області