20 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну

Долинщина туристична

Долинський район розташований у північно – західній частині Івано-Франківської області та займає територію 1,25 тис. км2. Район межує з Львівською, Закарпатською областями, Рожнятівським та Калуським районами Івано-Франківської області. 

Долинщина багата на родовища корисних копалин, зокрема нафти і газу, підземних прісних і мінеральних вод, розсолів, а також сировину для будівельних матеріалів.

Основною галуззю промисловості виступає нафтогазовидобувна галузь. Про поклади газу та нафти відомо вже понад сто років. На початку 1950-х років на території Долинщини були знайдені потужні нафтові родовища, і з цього часу розпочалась масштабна побудова інфраструктури для нафто-газовидобутку.

Районним центром є місто Долина – одне з старовинних міст Галичини, яке своєму виникненню в X ст. завдячує покладам солі. Видобуток та варіння солі на цих землях існує вже понад тисячу років, а перша письмова згадка про солеваріння датується 1474 роком.

На даний час солеварня закрита, проте в рамках інвестиційного проекту «Створення передумов для розвитку бальнеологічного туризму в місті Долина» відбувається освоєння території колишньої солеварні, але вже не з метою промислового виробництва солі, а для створення оздоровчого SPA комплексу на основі соляної ропи. Метою даного проекту є створення демонстраційної комунальної кластерної моделі по використанню соляної ропи підземних родовищ, які знаходяться на території міста Долини, та створення умов для розвитку бальнеології на вільних земельних ділянках міста через залучення інвестиційного капіталу.

 Приваблює район не тільки своїм високим промисловим потенціалом, а й традиціями бойків, архітектурою, історичними та культурними памятками. В районі нараховується 176 пам’яток історії та культури, з них історії – 90, архітектури – 63, археології – 8, мистецтва – 15, Гошівський монастир та 30 церков на Долинщині, належать до пам’яток сакрального мистецтва.

Долинщина володіє потенційними можливостями для формування на території району конкурентоспроможної туристично-рекреаційної галузі. З метою створення сприятливих умов, відповідної інфраструктури та нових туристичних маршрутів для розвитку перспективних тематичних напрямів туризму, зокрема екстремального, культурно-пізнавального, спортивно–оздоровчого, та з ціллю збільшення потоку туристів, у районі організовуються щорічні фестивалі та спортивні змагання:

-  змагання на кубок України з водного туризму «Карпатське ралі». Щорічний, всеукраїнський фестиваль зі спортивного водного туризму, який проходить на річках Свіча та Мізунка Долинського району в березні-квітні;

- міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної Гори єднають усіх». Монастир Чину св. Василія Великого у селі Гошів вважається однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. Його щорічно відвідує кілька мільйонів прочан з різних країн європи. На дзвінниці Гошівського монастиря встановлено дзвони-карильони. Гошівський карильйон – це другий карильйон на теренах України та перший на заході, який складається з 52 дзвонів, на яких можна виконати церковні мелодії чи твори класичної музики;

- західноукраїнський фестиваль духових та естрадно-духових оркестрів «Сурми гір». Захід проводиться вже традиційно з метою збереження, розвитку, популяризації духової музики та духових оркестрів, представлення нашого мальовничого міста, як європейського з розвиненим культурним потенціалом, яскравим відображенням усього багатогранного і неповторного національного колориту ;

        - патріотична акція «Яворина». Щорічна патріотична акція, проводиться з метою вшанування борців за українську державу;

        -  фестиваль «Ліричної Франкової поезії» у с. Лолин.

Найбільш відвідуваними місцями району є Гошівський монастир Святих отців Василіян, туристичний маршрут вузькоколійною залізничною дорогою «Карпатський трамвай», Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, музей-криївка та туристичний маршрут на гору Яворина - до бункера крайового провідника ОУН - УПА Роберта.

   В рамках проекту транскордонного співробітництва «Угорщина - Словаччина - Румунія – Україна» «Карпатські історичні вузькоколійні залізничні дороги» на початку 2016 року в смт. Вигода розпочав роботу Центр спадщини Вигодської вузькоколійки.

На сьогодні в українських Карпатах немає місця, схожого на Центр спадщини Вигодської вузькоколійки. Навряд чи знайдеться музей чи візит-центр з таким різноманіттям інтерпретаційних засобів місцевої природи та етнографії. До прикладу, реалістичний паротяг, на якому можна майже по-справжньому проїхатися давнім маршрутом Вигодської вузькоколійки, чи багатомовні фільми, присвячені темам дерева від деревообробки до традиційних ремесел або ж історії вузькоколійки від витоків до сьогодення. 

        На території Долинського району функціонує єдиний в Україні екскурсійний маршрут по вузькоколійній залізниці «Карпатський трамвай. Ширина вузької колії – 760 мм, це майже вдвічі менше за традиційну європейську. До складу потягу входить локомотив, що має 12 місць для туристів, де можна спостерігати за роботою машиніста, та 2 вагони на різний туристичний смак: закритий вагон з комфортними сидіннями, вагон-кабріолет, а також відкрита платформа. Туристичний маршрут «Карпатський трамвай» проходить по лінії Вигода-Буковець-Яловий-Студений (вздовж долини р. Мізунки), недалеко від смт. Вигода Долинського району. Протяжність вузькоколійки становить 75 км.

Унікальність вузькоколійки полягає в тому, що вона збудована ще в 1898 році і до цього часу вважається одним з екологічно чистих видів транспорту. Вузькоколійна залізнична гілка поєднала Бойківщину з лісопереробною метрополією Австро-Угорщини. Мережа вузькоколійок стала незамінною у заготівлі, переробці і збуті деревини. Досягши найбільшої протяжності і розквіту в радянські часи, до кінця минулого століття вона почала поступово занепадати. На єдиній відновленій повністю Мізунській гілці, колись лише промислової вузькоколійної залізниці, наразі створено туристичний маршрут «Карпатскьий трамвай», який вважається своєрідним брендом Долинщини.

Розташування та наявність природних ресурсів характеризують район як такий, що має значний інвестиційний потенціал. Мальовничі краєвиди гірських сіл, бистрінь шумних річок з кришталево чистою водою, вічнозелені смерекові ліси і квітучі полонини з давніх-давен вабили людей до нашого краю, де живуть горді і працьовиті бойки.

Працелюбність і традиційно висока ділова активність місцевого населення, створена поколіннями промислова і сільськогосподарська база зумовили формування іміджу району, сприятливого для розвитку бізнесу.

 

 
Важлива інформація!

Служба Судової охорони в Івано-Франківській області

Sluzhba-Sudovoyi-Ohorony.jpg 

Детальна інформація за посиланням

http://www.if.gov.ua/news/47820

Пам'ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

pamjatka.pdf

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Актуально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області