20 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну / Документи / Проекти рішень колегій РДА / 2017 / 18.07.2017

 Проект

ДОЛИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

 

Колегія районної державної адміністрації

 

РІШЕННЯ

 

від _________2017 р. №_________

 

 

Про стан використання земель

несільськогосподарського призначення

та оформлення суб’єктами господарювання

правовстановлюючих документів

 

        Територія Долинського району становить 124,81 тиса, з яких загальна площа земель в межах населених пунктів 20,12 тис.га. В районі проінвентаризовано 14,2 тис.га земель населених пунктів, що становить 70 відсотків їх загальної площі. За межами населених пунктів проінвентаризовано 0,91 тис.га земель несільськогосподарського призначення та 3,9 тис.га земель сільськогосподарського призначення. Більша частина земель за межами населених пунктів перебуває в користуванні лісових господарств (91,1 тис.га).

       Землі промисловості в районі становлять 1,2 тис.га, в тому числі в межах населених пунктів 0,58 тис.га, які в основному використовуються НГВУ «Долинанафтогаз», Долинським ЛВУМГ, ВАТ «Прикарпаттяобленерго».

       В районі проведено нормативну грошову оцінку земель 43 населених пунктів та нормативну грошову оцінку земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів 11 сільських рад. Дана грошова оцінка використовується для справляння плати за землю та відповідно закону підлягає коректурі. Підприємства та установи, які використовують земельні ділянки у її проведенні не зацікавлені. Потрібно виконувати дані роботи за рахунок місцевих бюджетів, оскільки це дає додаткове поступлення плати за землю.

       Так, за інформацією Долинської ОДПІ по платі за землю за січень-квітень 2017 року по Долинському районі надійшло 19 859,2 тис.грн, що на 3 962,8 тис.грн (24,9 відсотка) більше, ніж за відповідний період минулого року. При цьому коефіцієнт індексації грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення за минулий рік становив 1,06, а грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення не індексувалась.

       Найбільшими боржниками зі сплати плати за землю є ПАТ «Живиця», ТзОВ «Санаторій Мізунь», ТзОВ «Новітні технології Долинщини». 

       Відповідно до даних Державного земельного кадастру станом на 01.01.2013 року в районі було зареєстровано 2 530 договорів оренди земельних ділянок на площу 1249 га та видано 179 державних актів на право постійного користування земельними ділянками суб’єктам господарювання площею 289 га.

       Площа земель під об’єктами комунальної власності в районі становить 164,1 га, з яких зареєстровано право комунальної власності на земельні ділянки площею 120,1 га.

                На землі  промисловості, транспорту, енергетики не оформленні правовстановлюючі документи для обслуговування опор ЛЕП, обслуговування автомобільних доріг державного значення, залізниці. Не виготовлено документи на право постійного користування земельними ділянки лісовими господарствами.    

                Ряд суб’єктів господарювання, в тому числі НГВУ «Долинанафтогаз»    не переоформили державні акти на право постійного користування землею, або не своєчасно укладають чи реєструють договори оренди землі.

Оскільки плата за землю є джерелом наповнення місцевого бюджету, органам місцевого самоврядування необхідно встановлювати обґрунтовані ставки плати за землю, своєчасно укладати договори оренди земельних ділянок.  З метою залучення додаткових коштів в місцевий бюджет слід організовувати та проводити продаж земельних ділянок на земельних торгах (аукціонах).

Враховуючи вищезазначене, колегія районної державної адміністрації

 

вирішила рекомендувати:

 

1. Інформацію заступника голови ліквідаційної комісії відділу Держгеокадастру у Долинському районі В.Тишківського про стан використання земель несільськогосподарського призначення та оформлення суб’єктами господарювання правовстановлюючих документів на земельні ділянки взяти до відома.

2. Рекомендувати Вигодському селищному голові та сільським головам району:

2.1. Активізувати роботу по продажу вільних земельних ділянок комунальної власності на земельних торгах (аукціонах);

2.2. Вжити заходів щодо встановлення плати за землю за земельні ділянки, які знаходяться в постійному користування суб’єктів господарювання недержавної форми власності у розмірі до 12 % від нормативної грошової оцінки землі та щодо встановлення підвищених ставок земельного податку за земельні ділянки, які використовуються без правовстановлюючих документів;

2.3. Забезпечити стовідсоткове укладення додаткових угод до договорів оренди земельних ділянок відповідно до проведеної коректури нормативної грошової оцінки земель населених пунктів;

2.4. Посилити самоврядний контроль за використанням земель та укладенням договорів оренди земельних ділянок, виявити земельні ділянки, які використовуються без правовстановлюючих документів (в тому числі після переходу права власності на об’єкти нерухомого майна) та подати матеріали з даного питання в державну інспекцію з контролю за використанням та охороною земель та в Долинську ОДПІ;

3. Рекомендувати головам Яворівської, Шевченківської, Тяпчанської, Старомізунської, Солуківської, Новоселицької, Княжолуцької, Оболонської, Надіївської, Раківської, Рахинянської сільських рад передбачити кошти на проведення коректури нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

4. Відділу у Долинському районі Міськрайонного управління у Долинському районі та м.Болехові Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області (В.Тишківський) в межах компетенції забезпечити виконання відповідних робіт.

5. Координацію роботи та узагальнення інформації з виконання рішення покласти на головного відповідального виконавця – Відділ у Долинському районі Міськрайонного управління у Долинському районі та м.Болехові Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області.   

6. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації Віктора Громиша.

 

 

 

 

 

Голова районної державної

адміністрації, голова  колегії                                                                      Юрій Мазур

 
Важлива інформація!

Служба Судової охорони в Івано-Франківській області

Sluzhba-Sudovoyi-Ohorony.jpg 

Детальна інформація за посиланням

http://www.if.gov.ua/news/47820

Пам'ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

pamjatka.pdf

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Актуально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області