12 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну / Територіальні органи виконавчої влади / Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області

Новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку

Законами України від 20.09.2019 № 128-IX Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та від 20.09.2019 № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» передбачені нововведення щодо застосування РРО платниками єдиного податку.  

Так, з 1 жовтня 2020 року застосування РРО стане обов’язковим, зокрема, для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які здійснюють:

- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу інтернет;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена у п.11 ст.9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;

- реалізацію текстилю (окрім реалізації за готівкові кошти на ринках);

- реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.

 

З 1 січня 2021 року застосування РРО стане обов’язковим для всіх фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку, крім І групи.

 

До місцевих бюджетів Долинщини та Болехівщини надійшло понад 74 млн гривень земельного податку

Як зазначили в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, протягом січня - листопада 2019 року від власників землі та землекористувачів Долинщини та Болехівщини до місцевих бюджетів надійшло 74,2 млн грн плати за землю.

Вагому частку надходжень у вигляді плати за землю ( 92,3 відс. ) сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 68,5 млн гривень. Фізичними особами – підприємцями та громадянами сплачено 5,7 млн гривень.

У загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів питома вага плати за землю складає 16,8 відсотка.

 

Цьогоріч бізнес Долинщини та Болехівщини збільшив сплату єдиного податку на понад 5 мільйонів гривень

Впродовж січня-листопада 2019 року платники Долинщини та Болехівщини, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, спрямували до місцевих бюджетів 47,5 млн грн єдиного податку. Це на 5,4 млн грн, або 12,8 відсотка більше надходжень аналогічного періоду 2018 року.

Позитивна динаміка надходжень єдиного податку у 2019 році в порівнянні з попереднім роком спостерігається як у юридичних осіб – спрощенців, так і у фізичних осіб-підприємців. У перших приріст єдиного податку склав 738,7 тис грн, або 10,9 відсотка, у других – 4,7 млн грн, або 13,3 відсотка.

 

На соціальні гарантії платники податків Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області спрямували майже 457 мільйонів гривень

 

З початку року платники податків Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області перерахували до бюджету 456,9 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 59,5 млн грн або на 14,9 відсотка перевищує показник 10 місяців минулого року.

Зокрема, за підсумками жовтня поточного року на соціальні гарантії направлено понад 47,2 млн грн ЄСВ. Порівнюючи з жовтнем минулого року надходження зросли на 7,4 млн грн, або на 18,6 відсотка.

 

В Центрах обслуговування платників Долинського управління за січень-жовтень 2019 року надано понад 11,6 тисяч послуг

За січень-жовтень 2019 року Центри обслуговування платників Долинського управління ГУ ДПС відвідало 11640 платників податків – підприємців та юридичних осіб, а також пересічних громадян, їм надано 11609 адмінпослуг, в т.ч. 765 в електронній формі.

Зокрема, видано 5821  картку платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видано 2390 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Протягом десяти місяців 607 фізичних осіб зареєстровано платниками єдиного податку та видано 686 витягів з реєстру платників єдиного податку, а також 553 платники зареєстрували книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку.

З початку року зареєстровано 771 книгу обліку розрахункових операцій, 85 розрахункових книжок та 121 реєстратор розрахункових операцій.

Також видано 264 довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

 

Фахівцями Долинського управління з початку року стягнено 2,8 млн грн податкового боргу з єдиного внеску

Питання погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) перебуває на особливому контролі в Долинському  управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

З метою зменшення заборгованості по єдиному внеску та недопущення її зростання в подальшому в 2019 році скеровано до органів державної виконавчої служби 916 вимог для примусового стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску на загальну суму 5499,9 тис грн.

За результатами вжитих заходів стягнення, органами Державної виконавчої служби протягом січня-жовтня 2019 року стягнуто в погашення заборгованості з ЄСВ понад 1,1 млн грн. Решта коштів, а це 1,7 млн грн сплачено боржниками після отримання вимог про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ.

Згідно із законодавством України за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції. Строк давності щодо стягнення сум недоїмки по ЄСВ, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

 

Переваги подання звітності в електронному вигляді

Час іде і прогрес не стоїть на місці. Якщо раніше доводилось стояти в чергах, щоб подати звітність, то сьогодні це робить програмне забезпечення всього за п’ять хвилин. У платника податків є вибір – подавати звітність в електронному вигляді в режимі он-лайн, або віднести її самостійно до територіальних органів ДПС.

 До основних переваг подання електронної звітності можна віднести такі, як:

- економія робочого часу платників податків і коштів на придбання бланків звітних документів;

- економія часу на уникненні черг під час подання звітності;

- скорочення строків проведення перевірки стосовно правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ і забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податків;

- підтвердження доставки звітності;

- гарантія перевірки звітності на наявність арифметичних помилок;

- оновлення версій документів звітності;

- конфіденційність інформації;

- оперативність обробки отриманої інформації.

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області нагадує, що для зручності платників податків Державною фіскальною службою України запроваджено сервіс «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП), скористатись ним можливо цілодобово як з персональних комп’ютерів так і з смартпристроїв, сервіс працює безкоштовно. За допомогою цього сервісу можливо сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності та інше.

 

 

Новації у сфері застосування РРО

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області звертає увагу платників податків на ключові новації законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (закони  № 128-IX та № 129-IX від 20.09.2019).

- РРО не потрібно використовувати спрощенцям 1 групи (річний дохід до 300 тис. грн), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

- Нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка.

- Використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року.

- З жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності – продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції, готелі.

- З 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для  фізичних осіб платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

 

Протягом січня - жовтня 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло понад 1269 млн гривень

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, впродовж десяти місяців 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 1269,2 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 869,4 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 707,5 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 76,1 млн грн, податку на додану вартість – 39,9 млн грн, податку на прибуток – 18,8 млн грн, військового збору – 20,2 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 399,8 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 223,1 млн грн. Надходження плати за землю становлять 67,7 млн грн, єдиного податку – 41,4 млн грн, рентної плати за користування надрами – 39,4 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 10,9 млн грн, акцизного податку – 4,7 млн грн.

 

Надходження акцизу з роздрібної торгівлі поповнили місцеві бюджети Долинщини та Болехівщини на 4,7 млн гривень

Протягом січня - жовтня 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до місцевих бюджетів 4,7 млн грн акцизного податку, що на 327,6 тис грн перевищує минулорічні надходження.

Зокрема, за жовтень 2019 року до місцевих бюджетів надійшло 495 тис грн цього податку.

Нагадаємо, що платники акцизу з роздрібної торгівлі алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом сплачують цей податок до місцевих бюджетів територіальних громад, де розміщені пункти продажу підакцизних товарів.

Термін сплати ¬ протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації.

Податковим кодексом визначено ставку цього податку у розмірі 5 відсотків.

Звітним податковим періодом для таких платників є календарний місяць.

 

В які строки надсилається податкова вимога і які відомості вона повинна містити?

В Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до пункту 59.3 статті 59 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПКУ).

У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога не надсилається, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає податкову вимогу такому платнику податків.

 

З 1 листопада запрацював новий механізм повернення платникам податків помилково сплачених сум грошових зобов'язань та пені

 

У Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що з 01.11.2019 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60 щодо нового механізму повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені.

Для максимальної зручності обробки заяв платників в процесі повернення коштів та унеможливлення виникнення помилок рекомендуємо платникам податків подавати заяви в електронній формі через Електронний кабінет платника податків).

Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

 

У разі припинення підприємницької діяльності фізичні особи – підприємці подають звіт та сплачують єдиний внесок

У Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що відповідно до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами і доповненнями, платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи – підприємці.

Згідно з пунктом 2 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями формують та подають до органів ДПС Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності страхувальників, такі особи зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску із зазначенням типу форми «ліквідаційна» протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. Останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення.

Єдиний внесок сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

 

 За порушення строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів передбачено відповідальність

У Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що за порушення резидентами термінів розрахунків за зовнішньоекономічним контрактом передбачено нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відс. суми неодержаних грошових коштів за договором чи вартості недопоставленого товару.

Загальний розмір нарахованої пені обмежується і не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару). Це передбачено Законом України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції».

 

Розширено перелік заборонених видів діяльності для платників єдиного податку

У Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що 20 жовтня 2019 року набрали чинності окремі норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 129-IX«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Зокрема, абзацами третім та четвертим пункту 15 Закону № 129 внесені зміни до підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України, відповідно до яких не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:

-діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності);

-діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

-діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

-діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку;

-діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

Якщо юридичні чи фізичні особи підприємці здійснюють ці види діяльності, то вони не можуть бути платниками єдиного податку.

 

ФОП новостворений – подання заяви на спрощену систему оподаткування

 

Якщо після здійснення реєстрації фізичною особою – підприємцем така особа подала заяву про застосування 1 або 2 групи спрощеної системи оподаткування до завершення місяця, в якому проведено державну реєстрацію,  то такий підприємець вважається платником єдиного податку з першого числа місяця наступного за місяцем держреєстрації.

Підприємці, які протягом 10 днів після держреєстрації подали заяву про застосування спрощеної системи оподаткування 3 групи, вважаються платниками єдиного податку з моменту держреєстрації як фізичної особи – підприємця.

 

ФОП сплачує ЄСВ і при відсутності доходу

 

В законодавство, що  регулює сплату ЄСВ, були внесені зміни, які набули чинності з 1 січня 2017 року. Відповідно до них фізичні особи – підприємці зобов’язані щоквартально сплачувати ЄСВ за себе на рівні мінімального страхового внеску незалежно від того здійснюють чи ні вони підприємницьку діяльність, отримано дохід від такої діяльності чи ні.

Отже, ФОП, державна реєстрація припинення яких не проведена, повинні сплачувати ЄСВ у розмірі не меншому ніж мінімальний страховий внесок – 22% від суми мінімальної заробітної плати.

Слід зазначити, що у цьому випадку фізичній особі – підприємцю  зараховується страховий стаж для пенсії.

 

Понад 6,7 млн гривень сплатили власники нерухомості Долинщини та Болехівщини до місцевих скарбниць

 

Протягом дев’яти місяців 2019 року власники об'єктів нерухомого майна Долинщини та Болехівщини перерахували до місцевих бюджетів 6,7 млн гривень, що на 2,3 млн гривень більше в порівнянні з відповідним періодом 2018 року. Про це повідомила в.о. начальника Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області Олена Байко.

Лідерами у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є юридичні особи, які сплатили 2,9 млн гривень. Від фізичних осіб та громадян надійшло 3,8 млн гривень.

Нагадаємо, сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою/квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинком/будинками площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м. Податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри. Наприклад, якщо квартира має площу 65 кв. м., то податок нараховується на 5 кв. м. Ці кошти будуть використані на потреби громади, на території якої знаходиться об’єкт нерухомості.

 

В Центрах обслуговування платників Долинського управління за січень-вересень 2019 року надано понад 10 тисяч адмінпослуг

 

За дев’ять місяців 2019 року в Центрах обслуговування платників Долинського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області надано 10047 адміністративних послуг.

Зокрема, видано 5352  картки платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видано 2340 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Протягом дев’яти місяців видано 599 витягів з реєстру платників єдиного податку, а також 485 платникам єдиного податку зареєстровано книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат.

З початку року зареєстровано 710 книг обліку розрахункових операцій,  зареєстровано 82 розрахункові книжки та 113 реєстраторів розрахункових операцій.

Також видано 248 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної податкової служби.

 

 

 

07.10.2019

Платникам туристичного збору за новою формою необхідно звітуватись з ІІІ кварталу 2019 року

 

В Долинському управлінні Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що ДПС України листом від 30.09.2019 року №2140/7/99-00-04-04-03-18 надала роз’яснення щодо запровадження нової форми податкової декларації з туристичного збору.  

Зокрема, у листі зазначено, що з 1 січня 2019 року змінено порядок справляння туристичного збору, зокрема: база справляння збору, порядок встановлення ставки збору, визначено поняття внутрішнього та в’їзного туризму, запроваджено норму, відповідно до якої збір може сплачуватися авансовими внесками.

Наказом Міністерства фінансів України від 08.05.2019 року за №186 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з туристичного збору» внесено зміни до форми Податкової декларації з туристичного збору. Зазначений наказ опубліковано в «Офіційному Віснику» 13.08.2019 року за №61 і цього ж дня набрав чинності.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України, у разі запровадження нової форми декларації її застосування передбачено з наступного кварталу за днем оприлюднення.   

Враховуючи зазначене, з метою належного забезпечення платниками туристичного збору норм Кодексу при визначенні податкових зобов’язань з туристичного збору Декларацію за новою формою необхідно подавати вже за ІІІ квартал 2019 року.

Нагадаємо, у новій формі декларації передбачено Додаток «Розрахунок № 2 податкових зобов'язань з туристичного збору», в якому зокрема зазначається кількість діб розміщення, розмір мінімальної заробітної плати та ставку податку в залежності від типу туризму (внутрішній або в’їзний).

Окрім цього, у Розділі ІІ Додатку здійснюється розрахунок авансових внесків з туристичного збору, а також вказуються реквізити рішення органу самоврядування про встановлення таких авансових внесків (що передбачено п. 268.7.1 ст. 268 Податкового кодексу України).

Також змінами  передбачено, якщо суб'єкт господарювання є податковим агентом на території адміністративно-територіальних одиниць, які відповідають різним кодам за КОАТУУ органів місцевого самоврядування, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним відповідним контролюючим органом, подається одна Податкова декларація з кількома додатками.

 

Протягом дев’яти місяців 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло 1158,4 млн гривень

 

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, впродовж січня-вересня 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 1158,4 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 795,4 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 648,7 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 68,8 млн грн, податку на додану вартість – 34,8 млн грн, податку на прибуток – 18,5 млн грн, військового збору – 18,2 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 363,0 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом дев’яти місяців 2019 року надійшло 201,9 млн грн. Надходження плати за землю становлять 70,0 млн грн, єдиного податку – 37,3 млн грн, рентної плати за користування надрами – 36,4 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 10,8 млн грн, акцизного податку – 4,2 млн грн.

 

Понад 18 мільйонів гривень військового збору перераховано

платниками Долинщини та Болехівщини на підтримку армії

 

Протягом січня-вересня 2019 року платники податків Долинщини та Болехівщини сплатили до Державного бюджету 18,2 млн. грн. військового збору. Це на 0,6 млн. грн., або 3,4 відсотків більше надходжень аналогічного періоду 2018 року.

 

Слід нагадати, що платники податків відповідально ставляться до нарахування та сплати військового збору задля захисту державного суверенітету, гарантій стабільності та зміцнення економічної безпеки України.

Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Ставка військового збору складає 1,5% від об’єкту оподаткування.

 

Коди бюджетної класифікації за якими платник податків сплачує податок на доходи фізичних осіб

 

Наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» із змінами та доповненнями, затверджено Класифікацію доходів бюджету по податку на доходи фізичних осіб. Про це нагадують в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Зокрема:

11010100 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати;

11010200 – податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами;

11010400 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата;

11010500 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування;

11010600 – фіксований податок на доходи фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, нарахований до 1 січня 2012 року;

11010700 – надходження сум реструктурованої заборгованості зі сплати податку на доходи фізичних осіб;

11010800 – податок на доходи фізичних осіб із доходу у вигляді процентів;

11010900 – податок на доходи фізичних осіб від оподаткування пенсійних виплат або щомісячного довічного грошового утримання, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Разом з тим, наказом Державної казначейської служби України від 26.12.2018 № 406 внесено зміни до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету, затвердженого наказом Державного казначейства України від 15.01.2007 № 5 із змінами та доповненнями, згідно з якими код бюджетної класифікації бюджету по податку на доходи фізичних осіб доповнено позицією:

11010501 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню.

 

 

Начальник Долинського управління                                       Роман ТИМКІВ

 

Лідія Гриневич, 2-52-84

 

Увага! За несвоєчасну сплату єдиного внеску встановлено фінансові санкції

Відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Про це нагадують в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

Податківці зауважують, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Зокрема:

- за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум;

- за донарахування ДПС або платником своєчасно не нарахованого внеску накладається штраф у розмірі 10 % зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 % суми донарахованого ЄСВ;

- за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується ЄСВ, накладається штраф у розмірі від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 136 грн до 255 грн);

- за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 % таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Крім того, суми єдиного внеску, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, є недоїмкою. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення.

Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

Платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. У разі не погашення узгодженого боргу з єдиного внеску, податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.

 

Платники податків зобов’язані повідомляти органи ДПС про об’єкти оподаткування за формою №20-ОПП

В Долинському управлінні Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що платники податків повинні подавати до контролюючих органів Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність стосовно нових об’єктів оподаткування за формою № 20-ОПП. 

Повідомлення подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування.

Нагадаємо, згідно з п. 117.1 ст. 117 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 грн.

У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.

 

Платники єдиного податку при виплаті доходів нерезиденту сплачують податок та подають звітність

У разі виплати на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-якого доходу (прибутку) з джерелом походження з України юридичні особи – платники єдиного податку повинні утримувати й перераховувати до відповідного бюджету податок з доходів нерезидента. Про це нагадують в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Крім того, за підсумками податкового (звітного) року платнику єдиного податку необхідно подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств та Розрахунок (звіт) податкових зобов’язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України як додаток до неї.

Сума податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам, нарахованих за звітний (податковий) період, відображається у рядку 23 ПН податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467) із змінами.

Розрахунок податкових зобов’язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України, здійснюється у додатку ПН до рядка 23 ПН Декларації.

 

Застосовування РРО підприємцями-єдинниками

 

Долинське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, застосовують реєстратори розрахункових операцій, у разі перевищення обсягу доходу понад 1 мільйон гривень.

З метою визначення обсягу доходу враховуються всі доходи, які відповідно до статті 292 Податкового кодексу України включаються до складу доходу платника за поточний звітний податковий рік.

Підприємці-єдинники, які реалізують технічно-складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарські засоби та вироби медичного призначення зобов’язані застосовувати РРО незалежно від обсягу доходу з роздрукуванням відповідних розрахункових документів. 

 

 

В Центрах обслуговування платників Долинського управління за січень-серпень 2019 року надано майже 9,9 тисяч послуг

За січень-серпень 2019 року Центри обслуговування платників Долинського управління ГУ ДПС відвідало 9927 платників податків – підприємців та юридичних осіб, а також пересічних громадян, їм надано 9899 адмінпослуг.

Зокрема, видано 4913  карток платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видано 2273 відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Протягом восьми місяців 494 фізичних осіб зареєстровано платниками єдиного податку та видано 531 витяг з реєстру платників єдиного податку, а також 443 платників зареєстрували книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку.

З початку року зареєстровано 640 книг обліку розрахункових операцій,  зареєстровано 61 розрахункову книжку та 105 реєстраторів розрахункових операцій.

Також видано 217 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби.

 

До місцевих бюджетів Долинщини та Болехівщини надійшло понад 54 мільйони гривень земельного податку

Як зазначили в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, протягом січня - серпня 2019 року від власників землі та землекористувачів Долинщини та Болехівщини до місцевих бюджетів надійшло 54,2 млн грн плати за землю.

Вагому частку надходжень у вигляді плати за землю (91,9 відс.) сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 49,8 млн гривень. Фізичними особами – підприємцями та громадянами сплачено 4,4 млн гривень.

У загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів питома вага плати за землю складає 16,8 відсотка.

 

Цьогоріч бізнес Долинщини та Болехівщини збільшив сплату єдиного податку на 5,2 мільйона гривень

 

Впродовж січня-серпня 2019 року платники Долинщини та Болехівщини, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, спрямували до місцевих бюджетів 35,1 млн. грн. єдиного податку. Це на 5,2 млн. грн., або 17,4 відсотка більше надходжень аналогічного періоду 2018 року.

Позитивна динаміка надходжень єдиного податку у 2019 році в порівнянні з попереднім роком спостерігається як у юридичних осіб – спрощенців, так і у фізичних осіб-підприємців. У перших приріст єдиного податку склав 686,2 тис. грн., або 15,1 відсотка, у других – 4,4 млн. грн., або 17,5 відсотка.

Нагадаємо, єдиний податок у повному обсязі перераховується суб’єктами господарської діяльності безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, сплачуючи його своєчасно та у повному обсязі, платники єдиного податку забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку своєї місцевої громади.

 

Система E-Receipt (електронний чек) - альтернатива традиційним РРО у сфері реєстрації розрахункових операцій

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що з метою спрощення умов ведення господарської діяльності ДПС України забезпечено функціонування в тестовому режимі до 31 грудня 2019 року інформаційної системи E-Receipt(електронний чек) щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

Система E-Receipt – це технологічне рішення, яке є альтернативою традиційним реєстраторам розрахункових операцій (РРО). Функціональні можливості системи E-Receipt дозволяють суб’єкту господарювання – продавцю, застосовуючи персональні комп’ютери, планшети, смартфони, здійснювати реєстрацію розрахункових операцій та передавати звітну інформацію (розрахункові чеки) до ДПС. Крім того, в цій системі покупець товарів (послуг)  зможе переглянути фіскальний  касовий чек, який розміщений у відкритій частині  Електронного кабінету.

На сьогодні до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій включено 8 новітніх моделей програмних/програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 26.03.2019 № 121 та беруть участь у експериментальному проекті.

До цього переліку увійшли система «E-Receipt (електронний чек)», розроблена Державною фіскальною службою України та новітні моделі 7 вітчизняних компаній – учасників експериментального проекту.

 

З питань участі в проєкті платники податків можуть звернутися за номером телефону  (0342) 77-18-86  або до Інформаційно-довідкового департаменту - 0-800-501-007.

 

 

16.09.2019

Протягом січня-серпня 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло майже 1041 млн гривень

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, впродовж січня-серпня 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 1040,9 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 717,6 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 586,6 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 60,9 млн грн, податку на додану вартість – 30,9 млн грн, податку на прибуток – 17 млн грн, військового збору – 16,1 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 323,2 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня - серпня 2019 року надійшло 178,7 млн грн. Надходження плати за землю становлять 52,4 млн грн, єдиного податку – 35,1 млн грн, рентної плати за користування надрами – 33,1 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 8,1 млн грн, акцизного податку – 3,7 млн грн.

 

На Долинщині та Болехівщині до бюджету надійшло майже 240 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

Як повідомили в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області за січень-серпень 2019 року долиняни та болехівчани сплатили до зведеного бюджету 239,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на 43,8 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

До державного бюджету надійшло - 60,9 млн. грн. ПДФО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 10,3 млн. грн.

Місцеві бюджети отримали 178,7 млн. грн. цього податку, що на 33,4 млн. грн. перевищує минулорічні поступлення.

Працівники податкової служби зазначають, що податок на доходи фізичних осіб є найвагомішим джерелом наповнення місцевих бюджетів та становить майже 55,3 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

 

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Використати право на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

До податкової знижки можна включати витрати,що фактично здійснені платником податку протягом звітного податкового року та підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинні бути відображені вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Нагадуємо, що правом на отримання податкової знижки можуть скористатися платники податків, які сплачували проценти за іпотечним кредитом, перераховували благодійні внески неприбутковим організаціям, оплачували за навчання своє або своїх дітей, страхували себе та свою родину, сплачували кошти за переобладнання транспортного засобу на альтернативні види палива.

 

 

 

В.о. начальника Долинського управління                                       Олена БАЙКО

 

Лідія Гриневич, 2-52-84

 

28.08.2019

Органи ДФС повідомляють про нові рахунки за стандартом ІBAN з 1 жовтня 2019 року

ДФС України повідомляє, що Державною казначейською  службою України ( далі-Казначейством) на виконання пункту 3 Постанови Правління Націольного банку України від 28.12.2018 р №162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунка (IBAN) В Україні» здійснено заміну  діючих рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів відповідно до вимог стандарту    IBAN (29 літерноцифрових символів) із збереженням довжини номера аналітичного обліку – не більше 14 цифрових символів.

      Перехід на міжнародні номери рахунків при обслуговуванні бюджетів за доходами буде здійснено  Казначейством з 01 жовтня 2019 року.

 

22.07.2019

Задекларовані суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору необхідно сплатити до 1 серпня 2019 року

Останнім днем сплати громадянами податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначених у Податковій декларації про майновий стан і доходи за результатами 2018 року, є 31 липня 2019 року. Про це повідомили в Долинському управлінні ГУ ДФС  в Івано-Франківській області.

Нагадуємо,  сплатити  задекларовані  зобов’язання  до 1 серпня  поточного року також мають  і особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену  суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; 

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, на суми такого зобов’язання нараховується пеня.

 

Обіг готівки відтепер без штрафних санкцій

Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області інформує, про відміну застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки. Скасування відповідних норм передбачено Указом Президента України від 20 червня 2019 року № 418/2019 (далі – Указ № 418). Ним визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Указ Президента України від 12 червня 1995 року № 436 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» із змінами (далі – Указ № 436).

Додамо, що Указ № 418 розміщено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Президента України за посиланням: https://www.president.gov.ua/documents/4182019-27613

 

Продаєте власний будинок або квартиру? За певних умов податок не сплачується

Дохід платника податку-резидента від продажу або обміну не частіше одного разу протягом звітного року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового чи дачного будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

У разі продажу більше одного з перелічених об'єктів нерухомості або іншого об’єкта нерухомості протягом звітного року, отриманий дохід підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором у розмірі 1,5 %.

Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:

 - особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;

- особою, у власності якої перебував об'єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно.

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів нерухомого майна визначено у ст.172 Податкового кодексу України.

 

 

Начальник Долинського управління                                                        Р. ТИМКІВ

Лідія Гриневич, 2-52-84

 

16.07.2019

Порядок заповнення поля «Призначення платежу» розрахункового документа при сплаті платежів до бюджету

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що при сплаті, податків, зборів до бюджету платник податків зобов’язаний заповнювати поле «Призначення платежу» розрахункового документа з урахуванням вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 із змінами та доповненнями.

Зокрема, пунктом 1 цього Порядку передбачено, що поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

поле № 1 – друкується розділовий знак «*» (ознака платежу);

поле № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати (формат ссс - тризначне число)  наведені у  Порядку зарахування коштів;

поле № 3 – друкується розділовий знак «;» та один з нижченаведених реквізитів:

1) код клієнта за ЄДРПОУ для  юридичних осіб ;

2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр)(код  за ЄДРПОУ) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта)(вказувати правильні  коди)  та  для  фізичних осіб вказувати прізвище, імʼя, по батькові;

поле № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі.

Наприклад для фізичної особи :

*;101;1234567890; земельний податок, Вишневський Остап Остапович.

 

Громадяни, які отримували в органах ДФС Довідку-підтвердження статусу податкового резидента України мають задекларувати іноземні доходи

Громадяни, які працювали за кордоном та отримували в органах ДФС України Довідку-підтвердження статусу податкового резидента України мають задекларувати доходи отримані за межами України та сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. Протягом 2018 року такі довідки отримали 484 громадяни - жителі Івано-Франківщини. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Якщо громадяни отримували зазначені доходи у 2018 році, то вони мали їх задекларувати до 1 травня 2019 року. Задекларовану суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору  платники мають сплатити до 1 серпня 2019 року. Громадяни, які ще не задекларували іноземні доходи мають їх задекларувати, тобто подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до органів ДФС за своїм місцем реєстрації. Якщо ж громадяни отримували доходи за межами України у поточному році, то отриманий дохід підлягає декларуванню у наступному, 2020 році. Зазначені доходи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та  військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Нагадаємо, що форма довідки-підтвердження статусу податкового резидента України визначена наказом ДПА України від 12.04.2002 № 173 «Про підтвердження статусу податкового резидента України» зі змінами та доповненнями. Згідно з п. 2 цього наказу довідку видає державна податкова інспекція за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) на своєму бланку протягом 10-ти робочих днів з моменту подання письмового звернення такої особи або надсилання листа через Електронний кабінет. Звернення щодо отримання Довідки може бути подано особисто заявником, уповноваженою на це особою або надіслано поштою. Довідка видається для підтвердження, що особа є платником податків в Україні і є резидентом України у розумінні договору про уникнення подвійного оподаткування між Україною і іншою країною та діє в межах календарного року та потребує щорічного її оновлення.

Кожний громадянин України має право взяти таку довідку, яка дозволяє звільняти (зменшувати) від оподаткування його доходи, отримані в іноземній державі, з якою Україна уклала двосторонні договори про уникнення подвійного оподаткування. На сьогоднішній день є чинними міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування між Україною та 75 країнами світу.

 

Майже 4 тисячі мешканців Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини отримали реєстраційні номери облікової картки платника податків

 

У Центрах обслуговування платників Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області надається повний спектр адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг. Тут здійснюється прийом звітності та вхідної кореспонденції.

Найпопулярнійшою є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

Так, упродовж першого півріччя 2019 року в Центрах обслуговування платників реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали 3974 громадян.

Перелік всіх адміністративних послуг, які надаються у Центрах обслуговування платників, можна переглянути на інформаційних стендах та на офіційному субсайті ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Нагадуємо, що:

Центр обслуговування платників Долинської ДПІ Долинського управління знаходиться за адресою: м. Долина, вул. Грушевського, 16. Для отримання довідкової інформації можна звертатись за телефоном  (03477) 2-52-98.

Центр обслуговування платників Рожнятівської ДПІ Долинського управління знаходиться за адресою: смт. Рожнятів, пл. Єдності,4. Для отримання довідкової інформації можна звертатись за телефоном (03474) 2-12-83.

 

Земельний податок активно поповнює місцеві бюджети Долинщини та Болехівщини

 

Протягом першого півріччя 2019 року фізичні особи-власники земельних ділянок Долинщини та Болехівщини сплатили до місцевих бюджетів 2,4 мільйона гривень земельного податку, що на 375,7 тис.грн., або на 18,9 відсотка більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області зазначають, що більшість громадян-землевласників та землекористувачів своєчасно перераховують податок до бюджету за місцем розташування земельної ділянки. Водночас, є випадки несвоєчасної сплати земельного податку.

«Рекомендуємо власникам земельних ділянок сплатити нараховані суми земельного податку, а тим, хто з певних причин не отримав повідомлення-рішення, необхідно звернутися до Центру обслуговування платників Долинської ДПІ і з’ясувати, чи нараховувався їм земельний податок», – наголосила головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Долинського управління Ольга Баланда.

Завітати до Центру обслуговування платників повинні й ті громадяни, які змінили адресу проживання, але не внесли відповідні зміни до своїх реєстраційних даних.

«Оскільки земельний податок зараховується до місцевих бюджетів, то власники і землекористувачі повинні бути відповідальними та дисциплінованими платниками та перерахувати передбачені законом податки», – Ольга Баланда.

 

 

08.07.2019

Протягом першого півріччя 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло майже 788 млн гривень

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області, впродовж січня-червня 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 787,5 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 547,7 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 452,1 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 46,1 млн грн, податку на додану вартість – 22,5 млн грн, податку на прибуток – 11,3 млн грн, військового збору – 11,9 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 239,8 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом першого півріччя 2019 року надійшло 135,2 млн грн. Надходження плати за землю становлять 40,1 млн грн, єдиного податку – 24,3 млн грн, рентної плати за користування надрами – 25,3 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 5,8 млн грн, акцизного податку – 2,7 млн грн.

 

Податок на нерухомість сплачується громадянами протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що громадяни – власники нерухомості повинні сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не лише за житлові приміщення, але й за об’єкти нежитлового фонду.

Органи ДФС за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості, обчислюють суми податку з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб та надсилають/вручають платникам податкові повідомлення – рішення про сплату податку.

Якщо платник  не отримав податкове повідомлення – рішення, чи отримав повідомлення що містить некоректну інформацію щодо об’єкта оподаткування, то йому варто звернутися до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації та провести звірку. 

У разі необхідності контролюючі органи зроблять перерахунок податку відповідно до оригіналів документів, які надасть платник податків.

Якщо повідомлення - рішення про сплату податку на нерухомість не отримано, необхідно звернутися до територіального фіскального органу за місцем своєї реєстрації. Податок на нерухомість сплачується протягом 60 днів  з дня отримання податкового повідомлення - рішення.

Слід зазначити, що відповідно до Податкового кодексу України за порушення термінів сплати податку контролюючі органи застосовують до порушника фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20 відс. своєчасно несплаченої суми податку.

 

Платники єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів Долинщини та Болехівщини понад 24 млн гривень

Протягом першого півріччя 2019 року платники податків, що перебувають на обліку у Долинській ДПІ Долинського управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області та які обрали спрощену систему оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 24,3 млн грн єдиного податку. Це, за словами начальника Долинського управління Романа Тимківа, на 3,9 млн грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

 

Зокрема у червні п.р. до місцевих бюджетів надійшло 1,7 млн грн цього податку. Щодо структури перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку, то внесок фізичних осіб-підприємців становить 1,4 млн гривень. Решту коштів сплатили юридичні особи-спрощенці.

Фахівці Долинського управління наголошують, що єдиний податок у повному обсязі спрямовується безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, суб’єкти господарювання – спрощенці забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку і благоустрою своєї місцевої громади.

 

Фізичні особи – підприємці, які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, звільняються від сплати єдиного внеску

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що фізичні особи – підприємці звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Відповідно до норм Протоколу про обмін інформацією Пенсійний фонд України надає Державній фіскальній службі інформацію щодо фізичних осіб (платників єдиного внеску) про те, що вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, із зазначенням дати встановлення пенсії або інвалідності, тому окремо повідомляти контролюючий орган про статус пенсіонера або особи з інвалідністю не потрібно.

Якщо фізична особа – підприємець є особою з інвалідністю та отримує соціальну допомогу від Фонду соціального страхування або Управління праці та соціального захисту населення, то підтвердженням встановлення інвалідності є довідка до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності, яка надається до контролюючого органу за місцем реєстрації.

 

Начальник Долинського управління                                                        Р. ТИМКІВ

Лідія Гриневич, 2-52-84

 

 

01.07.2019

Нові розміри прожиткового мінімуму уже з 01.07.2019 року

З 1 липня 2019 року діють нові розміри прожиткового мінімуму (Закон України від 23.11.2018 № 2629-VIII «Про державний бюджет України на 2019 рік»).

Так, з 01.07.2019 прожитковий мінімум на одну особу збільшився і становить 1 936 гривень.

Для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум став таким:

- дітям до 6 років - 1 699 грн;

- дітям віком від 6 до 18 років - 2 118 грн;

- працездатним особам - 2 007 грн;

- особам, які втратили працездатність - 1 564 грн.

Це вплине, зокрема, на розміри соціальних виплат, мінімальних пенсій, індексації грошових доходів.

Так, зарплата працівників підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Тобто з 1 липня 2019 року індексація заробітної плати проводиться в межах доходу 2 007 гривень.

Наступне підвищення прожиткового мінімуму заплановано з 1 грудня 2019 року.

 

Підприємці-платники єдиного податку зобов’язані реєструвати книгу обліку доходів в паперовому вигляді в контролюючому органі

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській  області нагадують, що наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 затверджені Порядок ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість, та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.

Відповідно до вищевказаних Порядків Книга обліку доходів (книга обліку доходів і витрат) ведеться за вибором платника податку, зокрема, в паперовому вигляді.

Так, у разі обрання платником податку ведення книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат) в паперовому вигляді:

1) платник податку зобов’язаний подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат), на титульному аркуші якої зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, податкова адреса;

2) книга обліку доходів (книга обліку доходів і витрат) прошнурована, пронумерована безоплатно реєструється в контролюючому органі, зокрема, засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою.

Книга подається до головного управління ДФС за основним місцем обліку через державні податкові інспекції, утворені у складі управлінь, утворених на правах відокремлених підрозділів головних управлінь ДФС в області.

Інформаційну картку адміністративної послуги розміщено у підрозділі «Адміністративні послуги» розділу «Діяльність» веб-сайту суб’єкта надання адміністративної послуги.

 

Скасовано штрафні санкції у сфері обігу готівки

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській  області повідомляють, що 23 червня 2019 року набрав чинності Указ Президента України від 20.06.2019 р. № 418/2019, яким скасовано Указ від 12.06.95 р. № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».

Відповідно до Указу № 436/95 застосовувалися фінансові санкції у вигляді штрафу у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, які встановлюються Національним банком України.

Указом Президента України від 20.06.2019 р. № 418/2019 відмінено штрафні санкції за:

-перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день;

-неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) у касах готівки- у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми;

-витрачання готівки з виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень (крім коштів, отриманих із кас установ банків) на виплати, що пов'язані з оплатою праці, за наявності податкової заборгованості - в розмірі здійснених виплат;

-перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів - у розмірі 25 % виданих під звіт сум;

-проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів,- у розмірі сплачених коштів;

-використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням - у розмірі витраченої готівки.

Внесено зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій

Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляє, що Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 № 423 Про внесення змін до постанови КМУ від 13 липня 2016 року № 440" внесено зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру.

Зокрема, змінами передбачено що реєстраційна заява та документи, які додаються до неї для включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій, розглядаються протягом трьох робочих днів з дня їх отримання (раніше було 14 календарних днів).

Крім того, неприбуткова організація може звернутися до контролюючого органу із запитом про отримання витягу з Реєстру. Запит про отримання витягу з Реєстру за формою згідно з додатком 3 до Порядку подається особисто представником неприбуткової організації чи уповноваженою на це особою або надсилається поштою контролюючому органу за основним місцем обліку неприбуткової організації. Витяг безоплатно надається протягом трьох робочих днів. 

Також, у новій редакції викладено реєстраційну заяву платника податку за формою № 1-РН, яка подається для реєстрації, змін або виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій.  

 

Сільськогосподарські товаровиробники зобов’язані подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу

Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області звертає увагу фермерів та сільськогосподарських товаровиробників, що найманий працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та подання повідомлення до територіальних органів Державної фіскальної служби.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу  подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.

 

В Центрах обслуговування платників Долинського управління за січень-травень 2019 року надано понад 7,5 тисяч послуг

За січень-травень 2019 року Центри обслуговування платників Долинського управління ГУ ДФС відвідало 7502 платники податків – підприємців та юридичних осіб, а також пересічних громадян, їм надано 7482 адмінпослуг.

Зокрема, видано 3485  карток платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, видано 2096 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Протягом п’яти місяців 356 фізичних осіб зареєстровано платниками єдиного податку та видано 350 витягів з реєстру платників єдиного податку, а також 328 платників зареєстрували книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку.

З початку року зареєстровано 435 книг обліку розрахункових операцій,  зареєстровано 38 розрахункових книжок та 69 реєстраторів розрахункових операцій.

 

За 5 місяців 2019 року платникам Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини відшкодовано майже 68 млн грн ПДВ

Протягом січня-травня 2019 року платникам, які перебувають на обліку в Долинській та Рожнятівській ДПІ здійснено відшкодування 67,8 млн грн податку на додану вартість.

Порівняно з відповідним періодом минулого року сума відшкодування зросла на 6,4%, або на 4,1 млн грн. У січні-травні 2018 року платникам було відшкодовано 63,7 млн грн.

Сума середньомісячного відшкодування ПДВ у 2019 році склала 13,6 млн грн. Протягом аналогічного періоду 2018 року сума середньомісячного відшкодування ПДВ становила 12,7 млн грн.

У травні 2019 року платникам було повернуто 18,3 млн грн ПДВ.

Нагадаємо, що на сьогодні відсутні будь-які можливості для маніпуляцій з відшкодуванням ПДВ, оскільки весь процес автоматичний та прозорий.

 

 

10.06.2019

 

Протягом січня-травня 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло майже 652 млн гривень

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області, впродовж п’яти місяців 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 651,7 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 453,1 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 373,6 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 37,1 млн грн, податку на додану вартість – 18,4 млн грн, податку на прибуток – 11,1 млн грн, військового збору – 9,3 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 198,6 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня - травня 2019 року надійшло 108,9 млн грн. Надходження плати за землю становлять 33,2 млн грн, єдиного податку – 22,6 млн грн, рентної плати за користування надрами – 21,1 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 4,9 млн грн, акцизного податку – 2,2 млн грн.

 

Понад 9 мільйонів гривень військового збору перераховано

платниками Долинщини та Болехівщини на підтримку армії

Протягом січня-травня 2019 року платники податків Долинського району та Болехівської міської ради сплатили до Державного бюджету 9,3 млн. грн. військового збору, що на 0,2 млн грн більше у порівнянні з минулорічними надходженнями, про це повідомив начальник Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Роман Тимків.

Посадовець наголосив, що платники податків відповідально ставляться до нарахування та сплати військового збору задля захисту державного суверенітету, гарантій стабільності та зміцнення економічної безпеки України.

Нагадуємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Ставка військового збору складає 1,5% від об’єкту оподаткування.

 

Прийнято закон про відтермінування штрафів за відсутність ліцензії на зберігання пального

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області інформують, що 06.06.2019 року Верховною радою України прийнято вцілому Закон України №10359 "Про внесення зміни до статті 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Даним законом відтерміновано до 31 грудня 2019 року застосування до суб'єктів господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 500 тисяч гривень у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії.

Зміни пов'язані з тим, що велика кількість суб'єктів господарювання (серед яких підприємства агропромислового комплексу, гірничодобувні та автотранспортні підприємства) ще не мають усіх потрібних документів (їх отримання потребує певного часу), що унеможливить вчасне, до 1 липня 2019 року, отримання ними ліцензії для зберігання пального, відсутність якої тягне застосування до таких суб'єктів господарювання фінансових санкцій.

Відповідно прийняття законопроекту дозволить суб'єктам господарювання у повному обсязі підготувати документи, які необхідні для отримання ліцензії на право зберігання пального, та уникнути застосування до них штрафів за відсутність відповідної ліцензії. Закон набере чинності з 1 липня 2019 року.

 

Податок на нерухомість сплачується за житлові та нежитлові приміщення

В Долинському управлінні інформують, що громадяни – власники нерухомості повинні сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не лише за житлові приміщення, але й за об’єкти нежитлового фонду.

До таких об’єктів відносяться готелі, туристичні бази, будівлі офісні, торгові центри, універмаги, магазини, гаражі (наземні й підземні), криті автомобільні стоянки, будівлі промислові та склади, господарські (присадибні) будівлі (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо).

У фіскальному відомстві нагадують, що фізичним особам податок на нерухомість нараховує контролюючий орган на підставі інформації, наявної в базах даних та до 1 липня п.р. направляють платникам податкові повідомлення – рішення про сплату податку на нерухомість.

Якщо платник отримав податкове повідомлення – рішення, що містить некоректну інформацію щодо об’єкта оподаткування, то йому варто звернутися до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації та провести звірку.  У разі необхідності контролюючі органи зроблять перерахунок податку відповідно до оригіналів документів, які надасть платник податків.

Якщо повідомлення - рішення про сплату податку на нерухомість не отримано, необхідно звернутися до територіального фіскального органу за місцем своєї реєстрації.

Податок на нерухомість сплачується протягом 60 днів  з дня отримання податкового повідомлення - рішення. Слід зазначити, що відповідно до Податкового кодексу України за порушення термінів сплати податку контролюючі органи застосовують до порушника фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20 відс. своєчасно несплаченої суми податку.

03.06.2019

Фізичні особи можуть скористатися сервісами «Електронного кабінету»

Звертаємо увагу, що на сьогодні ДФС запроваджено низку електронних сервісів, зокрема, щодо можливості сплати податку на майно з фізичних осіб (податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок та плата за землю) засобами «Електронного кабінету».

Для можливості користування «Електронним кабінетом» платникам податків необхідно отримати особисті ключі електронного цифрового підпису.

Також за допомогою «Електронного кабінету» платники податків – фізичні особи мають можливість перегляду даних, зокрема, щодо:

об’єктів оподаткування (земельні ділянки, житлові будинки, квартири, садові (дачні будинки), гаражі, легкові автомобілі);

сформованих податкових повідомлень-рішень та необхідних платіжних реквізитів органів місцевого самоврядування для сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;

розрахунків сум податкових зобов’язань по таких податках;

стану розрахунків з бюджетом.

Одночасно зазначаємо, що при використанні «Електронного кабінету» платники податків матимуть змогу заощадити свої кошти та час, сплатити зазначені податки в будь-який зручний, у т.ч. неробочий час. Це також позбавляє необхідності відвідувати центри обслуговування платників, банківські установи, тощо.

 

У разі припинення підприємницької діяльності фізичні особи-підприємці зобов’язані подати ліквідаційний звіт з єдиного внеску та сплатити суми ЄСВ

В Долинському управлінні Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що відповідно до п.п. 3 п. 1 розд. ІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами і доповненнями, платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі ФОП – платники єдиного податку.

Згідно з п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями, ФОП, в тому числі ФОП - платники ЄП, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

У разі припинення державної реєстрації підприємницької діяльності страхувальників, такі особи зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна» формують та подають до органу доходів і зборів протягом 30 календарних днів з дня проведення припинення державної реєстрації підприємницької діяльності.

Відповідно останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення.

Єдиний внесок сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

 

Спрощенці І та ІІ груп у період відпустки можуть не сплачувати єдиний податок

Долинське управління Головного управління ДФС в Івано-Франківській області повідомляє, що відповідно до пункту 295.5 статті 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку I та II груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік - на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Для цього, платникам єдиного податку I та II груп необхідно подати до контролюючого органу за місцем реєстрації заяву про період щорічної відпустки у довільній формі.

Платники єдиного податку III групи сплачують єдиний податок у відсотках до фактично отриманого доходу, тому звільнення від сплати єдиного податку у період відпустки та тимчасової втрати працездатності до них не застосовується.

Звертаємо увагу підприємців спрощеної системи оподаткування, що у Податковому кодексі України визначено календарний місяць відпустки:

з 1 по 31 (30, 29 або 28) число місяця. У заяві про період щорічної відпустки платникам єдиного податку I та II груп необхідно зазначати повний місяць.

 

Начальник Долинськогоуправління                                                        Р. ТИМКІВ

 

Лідія Гриневич, 2-52-84

 

 

27.05.2019

Задекларовані суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору необхідно сплатити до 1 серпня

Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

За несплату узгодженої суми грошового зобов’язання за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу (пп. 126.1 ПКУ).

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня (пп. 129.1.3 ПКУ).

 

Платники податків Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини отримали понад 6,5 тисяч адміністративних послуг

Суб’єктами господарювання та громадянами Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини протягом січня-квітня 2019 року в Центрах обслуговування платників Долинського управління отримано 6537 адміністративних послуг.

Одними з найбільш запитуваних є послуги з видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб, їх надано громадянам у кількості 2931 од. і видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми /джерела виплачених доходів та утриманих податків, таких довідок видано 2043 одиниць.

Також, протягом звітного періоду зареєстровано 300 платників єдиного податку, 355 книг обліку розрахункових операцій, 257 книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, надано 275 витягів з реєстру платників єдиного податку – платників податків; видано 130 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету.

 

Мешканці Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини задекларували до сплати майже 2,6 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та військового збору

Як повідомили  в Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області з початку року 903 мешканці Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини подали декларації про доходи, отримані у 2018 році. Згідно поданих декларацій, громадяни задекларували 104,8 млн грн доходів, з яких нараховано 2215,6 тис грн податку на доходи фізичних осіб та 379 тис грн військового збору.

У 2019 році правом на податкову знижку скористалися 577 платників податку. З бюджету цим декларантам буде повернуто  1,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб.  

Нагадуємо, що для громадян, які мають право на податкову знижку термін подання декларації – до 31 грудня 2019 року. Декларацію про майновий стан і доходи громадяни зобов’язані подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси.

 

Платникам податків, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, необхідно подати декларацію

В Долинському управлінні Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до пункту 179.3 статті 179 Податкового кодексу України платники податку-резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 60 днів до виїзду за кордон.

Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після отримання Декларації зобов'язаний перевірити визначене податкове зобов'язання, сплату належної суми податку і видати довідку про сплату та про відсутність податкових зобов'язань. Довідка подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Зазначаємо, що згідно із п.63.5 ст.63 ПКУ всі фізичні особи – платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків у порядку, визначеному ПКУ. Облік платників податків у контролюючих органах ведеться за податковими номерами.

Отже, громадянин України, який виписався з останнього місця постійного проживання в Україні і здав паспорт громадянина України, відповідно до норм чинного законодавства, зобов’язаний подати Декларацію до контролюючого органу за місцем перебування на обліку, яке було зазначено в обліковій картці платника податку.

 

Начальник Долинськогоуправління                                                        Р. ТИМКІВ

 

Лідія Гриневич, 2-52-84

 

06.05.2019

 

Протягом січня-квітня 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло майже 508 млн гривень

 

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області, впродовж січня-квітня 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до Зведеного бюджету 507,7 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 354,2 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 293,5 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 28,7 млн грн, податку на додану вартість – 14,7 млн грн, податку на прибуток – 8,7 млн грн, військового збору – 6,8 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 153,5 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня - квітня 2019 року надійшло 84,1 млн грн. Надходження плати за землю становлять 26,7 млн грн, єдиного податку – 16,7 млн грн, рентної плати за користування надрами – 16,2 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів – 3,6 млн грн, акцизного податку – 1,8 млн грн.

 

Серед податкових боржників є долиняни

Долинське управління Головного управління ДФС в Івано-Франківській області повідомляє, що податковий борг станом на 01.04.2019 року складає майже 1055 млн гривень (1037,1 млн гривень або 98,3 % загального боргу становить борг ПрАТ «Укрнафта»). Юридичні особи заборгували до бюджетів усіх рівнів 7,96 млн гривень, підприємцями та громадянами не сплачено 9,74 млн гривень податків і зборів.

 

Найбільшими боржниками з юридичних осіб є:

ПП «Ромен Долина»  - борг 1,3 млн.гривень

ТзОВ «ДІБІСІ груп» - борг – 2,77 млн.гривень

ПАТ «Живиця» - борг – 4,22 млн.гривень

ТзОВ «Мізунь» - борг 0,7 млн.гривень

 

Найбільшими боржниками з СПД  фізичних осіб та громадян є:

Оленин Валерій Іванович – борг 280,7 тис.гривень

Новіков Віталій Віталійович – борг 247,8 тис.грн.

Кепещук Руслан Дмитрович – борг – 230,9 тис.грн.

Полікарчик Ігор Маркіянович – борг – 178,8 тис.грн.

Мирон Леся Любомирівна – борг 89,6 тис.грн.

Перегінець Михайло Михайлович – борг 79,6 тис.грн.

Колодій Володимир Васильович – борг 60,2 тис.грн.

Батіг Іван Михайлович – борг 20,2 тис.грн.

Федак Іван Михайлович – борг – 27,7 тис.грн.

 

Заборгованість по єдиному соціальному внеску (далі - ЄСВ) складає 2,6 млн гривень. Значна сума заборгованості рахується за фізичними особами – підприємцями – 2,2 млн гривень.

 

Найбільшими боржниками ЄСВ є наступні фізичні особи:

Федак Іван Михайлович - борг 169,8 тис.грн.

Кобзар Ольга Олексіївна – борг 41,5 тис.грн.

Фуркевич Крістіне – борг 35,8 тис.грн.

Дубська Оксана Миколаївна – борг 32,7 тис.грн.

Гасуляк Олександра Василівна – борг 32,4 тис.грн.

Коцкович Руслан Михайлович – борг 30,9 тис.грн.

Молоткова Наталія Григорівна – борг 28,4 тис.грн.

Мельник Станіслав Іванович – борг 28,2 тис.грн.

 

Порядок заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжного доручення на сплату єдиного внеску

Вимоги щодо заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначені Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 із змінами і доповненнями.

Так, відповідно до п. 5 Порядку № 666 при сплаті єдиного внеску поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

у полі № 1 – зазначається службовий код («*»);

у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);

у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.

Відповідно до п. 15 додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22, при заповненні реквізита «Отримувач»:

зазначаються найменування отримувача, що відповідає найменуванню отримувача, яке заявлене в банку отримувача в картці із зразками підписів, або його скорочене найменування, яке відповідає зареєстрованому в установчих документах; зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке заявлене в банку отримувача в картці із зразками підписів;

під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Зазначений порядок розповсюджується і на платників єдиного внеску.

При цьому, відповідно до частини шостої ст. 9 Закону № 2464 для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів.

Таким чином, оскільки єдиний внесок не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код ЄДРПОУ.

 

Придбана ліцензія захистить від мільйонного штрафу

В Долинському управлінні Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни.

Зокрема, змінами до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», з 01.07.2019 запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

З урахуванням зазначених змін, відповідно до ст. 17 Закону № 481 за порушення норм Закону № 481 щодо виробництва і торгівлі, зокрема, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

виробництва пального без наявності ліцензії – 1000000 гривень;

оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії – 500000 гривень;

роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії – 250000 гривень.

 

Долинське управління ГУ ДФС

 

 

 

22.04.2019

 

26 квітня 2019 року - граничний термін сплати податкових зобов’язань за березень

Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області інформує, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 № 7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року. Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів сплати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.

 

Граничний строк подання декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік – 2 травня 2019 року

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що кампанія декларування доходів триває до 2 травня 2019 року. Тому громадянам, які отримували у 2018 році неоподатковані доходи, потрібно поквапитись з поданням декларацій.

 

До місцевих бюджетів Долинщини та Болехівщини надійшло понад 20 мільйонів гривень земельного податку

Як зазначили в Долинському управлінні Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, протягом  першого кварталу 2019 року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів надійшло 20,4 млн грн плати за землю. Це на 1 млн грн більше, ніж за відповідний період 2018 року.

Вагому частку надходжень у вигляді плати за землю (95,6 відс.) сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 19,4 млн гривень. Фізичними особами – підприємцями та громадянами сплачено майже 1 млн гривень.

У загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів питома вага плати за землю складає 17,8 відсотка.

 

Ключі електронного цифрового підпису можна отримати у відокремленому пункті реєстрації Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що електронний цифровий підпис (ЕЦП) дає можливість платникам податків оптимізувати процедуру подачі звітів, швидко та без перешкод звітувати  до податкових, митних органів не витрачаючи свій час,  замовляти довідки, тощо.

Платник податків може звернутись до відокремлених пунктів реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. При цьому ідентифікація фізичної особи, яка звернулася для отриманням ЕДП, здійснюється за умови її особистої присутності. Звертаємо увагу, що строк чинності кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, отриманих від АЦСК ІДД ДФС, становить два роки з моменту їх формування.

Перелік документів, необхідних для отримання електронних довірчих послуг, наведено у розділі «Отримання електронних довірчих послуг» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС (http://acskidd.gov.ua/r_kor), у підрозділі «Підготовка документів та реєстрація».

Отримати ключі електронного цифрового підпису можна безкоштовно у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС, які розміщено у приміщенні ДПІ в м. Івано-Франківську за адресою: м.Івано-Франківськ, вул. Незалежності 20, 1-ий поверх, кабінет 110, тел. для довідок  (0342) 77-19-05, та у приміщенні Калуської ДПІ за адресою: м. Калуш, вул. Василя Стуса 2, 1-ий поверх, кабінет 107, тел. для довідок ( 03472) 6-28-71.

 

До уваги платників акцизного податку!

Відповідно до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, які з 1 липня 2019 року відповідатимуть визначенню «платник акцизного податку», зобов’язані:

з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року;

до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року;

протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 липня 2019 року, подати до контролюючого органу акт проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового станом на початок дня 1 липня 2019 року із зазначенням адреси об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків спирту етилового, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишків спирту етилового, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об’єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів.

 

Начальник Долинського управління                                         Р. ТИМКІВ

 

Лідія Гриневич, 2-52-84

 

 

До уваги платників податків! З 2 травня функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ

 

Державна казначейська служба України звертає увагу платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), що з 02.05.2019 функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку - 899998).

Звертаємо увагу, що граничний термін використання існуючих рахунків по зарахуванню ЄСВ, які відкриті на балансі Головних управлінь Казначейства в областях та м.Києві спливає 01.05.2019.

Починаючи з 02.05.2019 кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки по зарахуванню ЄСВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Враховуючи зазначене, з метою своєчасної та належної сплати ЄСВ наголошуємо на необхідності починаючи з 02.05.2019 здійснювати сплату ЄСВ за новими реквізитами рахунків, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку - 899998).

При цьому повідомляємо, що для отримання нових реквізитів рахунків слід терміново звернутися до адміністратора коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України (в частині погашення заборгованості по сплаті ЄСВ станом на 01.10.2013)

 

За 3 місяці 2019 року платникам Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини відшкодовано 34 млн грн ПДВ

Протягом січня-березня 2019 року платникам, які перебувають на обліку в Долинській та Рожнятівській ДПІ здійснено відшкодування 34 млн грн податку на додану вартість.

Порівняно з відповідним періодом минулого року сума відшкодування зросла на 7,9%, або на 2,5 млн грн. У січні-березні 2018 року платникам було відшкодовано 31,5 млн грн.

Сума середньомісячного відшкодування ПДВ у 2019 році склала 11,3 млн грн. Протягом 2018 року сума середньомісячного відшкодування ПДВ становила 10,5 млн грн.

У березні 2019 року платникам було повернуто 6,4 млн грн ПДВ.

Нагадаємо, що на сьогодні відсутні будь-які можливості для маніпуляцій з відшкодуванням ПДВ, оскільки весь процес автоматичний та прозорий.

 

Мешканці Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини вже задекларували до сплати майже 59 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб та військового збору

Як повідомили  в Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області з початку року 102 мешканці Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини подали декларації про доходи, отримані у 2018 році. Згідно поданих декларацій, громадяни задекларували 58,8 млн грн доходів, з яких нараховано 503,1 тис грн податку на доходи фізичних осіб та 120,9 тис грн військового збору.

Правом на податкову знижку скористалися 349 платників податку. Їм буде повернуто 813,2 тис грн податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року триває кампанія декларування доходів громадян. Так, обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді: вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна; доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна; доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційного прибутку; іноземних доходів, тощо.

Кампанія декларування доходів, отриманих у 2018 році триває до 2 травня 2019 року. Для громадян, які мають право на податкову знижку термін подання декларації – до 31 грудня 2019 року. Декларацію про майновий стан і доходи громадяни зобов’язані подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси.

 

Майже 89 млн грн. ЄСВ сплатили з початку року платники Долинщини та Болехівщини

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляєть, що впродовж першого кварталу 2019 року до бюджету роботодавці та підприємництво Долинщини та Болехівщини сплатили 88,7 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 17,5 млн грн більше порівняно з січнем-березнем минулого року. Лише у  березні поточного року на соціальні гарантії направлено 31,7 млн грн ЄСВ.

Фіскали відзначають, що позитивній динаміці сплати єдиного соціального внеску сприяли як ріст мінімальної заробітної плати так і дієве проведення інформаційної кампанії, спрямованої на детінізацію ринку праці та підвищення рівня заробітної плати найманих працівників.

Також фіскали звертають увагу бізнесу, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується. 

Крім того, у разі несплати роботодавцем єдиного внеску, найманому працівникові такі періоди не зараховуються до страхового стажу.

 

 

До уваги платників податків!

Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області інформує, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 № 7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року. Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів сплати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.

 

У першому кварталі 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло майже 375,4 млн гривень

Протягом першого кварталу 2019 року платники податків Долинщини та Болехівщини сплатили до бюджету 375,4 млн грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 260,8 млн грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами - 216,6 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 20,8 млн грн, податку на додану вартість – 9,9 млн грн, податку на прибуток – 7,1 млн грн, військового збору – 4,7 млн грн.

До місцевої казни надходження склали 114,6 млн грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня - березня 2019 року надійшло 61 млн грн. Надходження плати за землю становлять 20,4 млн грн, єдиного податку –12,8 млн грн, рентної плати за користування надрами - 12,2 млн грн, рентної плати за використання лісових ресурсів - 3,6 млн грн, акцизного податку – 1,4 млн грн,

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 88,7 млн грн, що на 17,5 млн грн більше відповідного періоду 2018 року.

 

В Центрах обслуговування платників Долинського управління надано майже шість тисяч адмінпослуг

Фахівці Центрів обслуговування платників, які діють при Долинській та Рожнятівській державних податкових інспекціях Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області за перший квартал 2019 року надали 5715 адміністративних послуг.

Зокрема, видано 2429 карток платника податку, внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

З Державного реєстру фізичних осіб-платників податків видано  2011 відомостей про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Стати платником єдиного податку виявили бажання 255 суб’єктів підприємницької діяльності.

Отримали витяг з реєстру платників єдиного податку  218 платників, також було здійснено  реєстрацію 215 книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку,  35 книг обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Зареєстровано 44 реєстратори розрахункових операцій, 288 книг обліку розрахункових операцій та 33 розрахункові книжки. Видано 91 довідку про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби.

Нагадаємо, що в Центрах обслуговування платників надаються усні консультації та роз’яснення з питань податкового законодавства, щодо нарахованих та сплачених до бюджету податків і зборів, порядку заповнення податкових декларацій та платіжних документів на сплату податків і зборів до бюджетів.

 

Фізична особа - підприємець зобов’язана подати декларацію про доходи у разі припинення підприємницькоїдіяльності

Фізичні особи - підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за останній базовий податковий (звітний) період. В декларації відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556).

Нагадаємо, оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування здійснюються у порядку, встановленому ст. 177 Податкового кодексу України.

 

 Фізична особі підприємець, при отриманні доходів від підприємницької діяльності, не має права на податкову знижку

Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляє, що відповідно до з п.166.3 ст.166 розділу IV Податкового Кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки визначено у п. 166.3 ст.166 ПКУ.

При цьому, відповідно до п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу.

Згідно з п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ заробітна плата для цілей розділу ІV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Отже, фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних виключно від підприємницької діяльності.

 

Підприємець, який припиняє діяльність, повинен знятись з обліку в контролюючих органах як платник єдиного соціального внеску

Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадує, що  Законом України від 13 травня 2014 року № 1258-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом» внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями.

Зняття з обліку платників єдиного соціального внеску – фізичних осіб – підприємців, здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (абз. 7 частини 1 ст. 5 Закону № 2464).

 У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника ЄСВ, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою – підприємцем (частини 4 ст. 6 Закону № 2464).
При цьому останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи (частина 8 ст. 9 Закону № 2464).

Платник ЄСВ (фізична особа – підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного соціального внеску.
До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску.

Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.

 

До завершення кампанії декларування доходів громадян залишився рівно місяць

Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадує мешканцям Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини, які протягом 2018 року отримали доходи у вигляді спадщини не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, дарунки у вигляді коштів, майна, або  майнових чи немайнових прав, які підлягають оподаткуванню, або ж отримували доходи не від податкових агентів, зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

 Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків до 01 травня поточного року до територіальних органів державної фіскальної служби за місцем реєстрації. Громадяни, які мають право на податкову знижку, подають декларацію по 31 грудня  включно наступного за звітним податкового року.

Відповідно до  норм п.179.7 ст.179 Податкового Кодексу, фізичні особи зобов'язані самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій податковій декларації. Також до 01 серпня сплачується  податок на доходи фізичних осіб і військовий збір  приватними  нотаріусами,  адвокатами, арбітражними керуючими та іншими  особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

 

Оновлено вимоги ведення касових операцій

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області наголошують, 15 лютого 2019 року набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 12 лютого 2019 року № 37, якою внесено зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29 грудня 2017 року № 148. Зазначеними змінами, зокрема:

уточнено норми щодо визначення понять відокремлені підрозділи та оприбуткування готівки суб’єктами господарювання;

розширено перелік випадків, на які не поширюються обмеження готівкових розрахунків між суб’єктами господарювання та фізичними особами у розмірі 50000 гривень. Наразі такі обмеження не поширюються на виплати, пов’язані з оплатою праці, та на використання готівкових коштів з фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій;

внесено зміни до порядку встановлення ліміту каси небанківським фінансовим установам, які отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, та, крім операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, здійснюють видачу переказів готівкою. Такі установи установлюють ліміт каси з урахуванням особливостей їх діяльності та режиму роботи в сумі, необхідній для забезпечення своєчасного та в повному обсязі виконання зобов’язань з виплати сум переказів за першою вимогою отримувача.

 

 26.03.19

Щоб сплатити задекларовані доходи своєчасно

 

Добігає третій місяць декларування громадянами доходів, одержаних упродовж 2018 року. Для своєчасної сплати нарахованих податкових зобов’язань Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадує громадянам-платникам про строки подання та сплати податкових зобов’язань із податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), зазначених у податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) та військового збору.

Громадяни, що потрапляють до певної категорії фізичних осіб, для яких подання декларації є обов’язковим, повинні включити суму отриманих протягом 2018 року доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до  01 травня 2019 року річну податкову Декларацію за наслідками звітного 2018 року. Також вони мають нарахувати і сплатити до 01 серпня 2019 року ПДФО та військовий збір з таких доходів.

Громадяни, які мають намір скористатися правом на податкову знижку, можуть подавати декларацію до завершення поточного року, тобто до 31 січня 2019 року.

Вищезазначені норми передбачені ст. 179 Податкового кодексу України.

Отож, декларуйте доходи та сплачуйте податкові зобов’язання вчасно!

 

Фахівцями Центрів обслуговування платників Долинського управління за січень-лютий 2019 року надано 3354 адміністративних послуг

За січень-лютий  2019 року Центри  обслуговування платників, які діють при Долинській та Рожнятівській ДПІ Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області, відвідало 3360 платників податків – підприємців та юридичних осіб, а також пересічних громадян.

Кількість наданих адміністративних послуг за  січень-лютий 2019 року склала – 3354.

Зокрема, за звітній період працівники ЦОПів надали 1597 послуг з видачі  картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, 1054 послуг – з видачі відомостей з ДРФО про суми виплачених доходів та утриманих податків; 163 - з реєстрації книг обліку розрахункових операцій; 122 – з реєстрації книг обліку доходів і витрат; 109 - з реєстрації платника єдиного податку; 31 – з реєстрації реєстраторів розрахункових операцій; та 18 – з реєстрації розрахункових книжок.

Крім цього, податківцями надано 112 витягів з реєстру платника єдиного податку, 64 - довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію),  49 довідок про відсутність заборгованості, 3 підтвердження статусу податкового резидента України тощо.

Нагадаємо, що у ЦОПі надаються адміністративні, консультаційні та інформаційні  послуги, здійснюється прийом звітності та вхідної кореспонденції. Графік прийому:  з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00, у п’ятницю – 9:00 до 16:45. Обідня перерва – з 13:00 до 13:45. В  останній день граничного строку подання податкової звітності час роботи ЦОП продовжується до 20:00 год. 

 

На Долинщині та Болехівщині до бюджету надійшло понад 51 мільйон гривень податку на доходи фізичних осіб

 

Як повідомили в Долинському управлінні Головного управління ДФС в Івано-Франківській області за січень-лютий 2019 року долиняни та болехівчани сплатили до зведеного бюджету 51,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на 8,6 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

До державного бюджету надійшло - 13,1 млн. грн. ПДФО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 2,3 млн. грн.

Місцеві бюджети отримали 38,4 млн. грн. цього податку, що на 6,4 млн. грн. перевищує минулорічні поступлення.

Працівники фіскальної служби зазначають, що податок на доходи фізичних осіб є найвагомішим джерелом наповнення місцевих бюджетів та становить майже 50 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

 

Платник податку може включити до податкової знижки витрати з переобладнання автомобіля на газ

 

Платник податку має право включити до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених ним у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. Про це повідомили в Долинському управлінні Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Зокрема, відповідно до положень Податкового кодексу, для отримання податкової знижки необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті) до 31 грудня 2019 року.

 

 

11.03.2019

 

У січні-лютому 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло майже252 млн. гривень

Протягом січня-лютого 2019 року платники податків Долинщини та Болехівщини сплатили до бюджету251,8 млн. грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 174,4 млн. грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами - 148,7 млн. грн., податку на доходи фізичних осіб – 13,1 млн. грн., податку на додану вартість – 6,9 млн. грн., податку на прибуток – 1,5 млн. грн., військового збору – 2,7 млн. грн.

До місцевої казни надходження склали 77,4 млн. грн.. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня - лютого 2019 року надійшло 38,4 млн. грн.

Надходження плати за землю становлять 13,8 млн. грн., єдиного податку – 11 млн. грн., акцизного податку – 0,9 млн. грн., рентної плати за користування надрами - 7,7 млн. грн., рентної платі за використання лісових ресурсів - 2,5 млн. грн.

Слід зазначити, що у січні-лютому 2019 року платникам податків на рахунки відшкодовано 14,8 млн. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 57 млн. грн., що на 10,3 млн. грн. більше січня-лютого 2018 року.

 

Оподаткування іноземних доходів

Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області інформує, що громадяни, які у 2018 році отримували іноземні доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (пп.170.11.1 п.170.11.ст. 170 ПКУ).

Сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника та оподатковується  податком на доходи фізичних осіб (18 відсотків) і військовим збором (1,5 відсотка).

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Така довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п.13.5 ст. 13 ПКУ).

 

Підприємець на загальній системі оподаткування має право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що відповідно до статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи - підприємці.

Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями, фізичні особи – підприємці формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Фізичні особи – підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування встановлено ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Відповідно до ст. 177 Кодексу об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем, визначений п. 177.4 ст. 177 Кодексу. Зокрема, до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування, належать суми єдиного внеску у розмірах і порядку, встановлених законом.

Таким чином, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право включити до складу витрат суму сплаченого за квартал єдиного внеску по факту сплати, за умови її документального підтвердження.

 

Доходи, отримані фізичною особою згідно договору про довічне утримання, підлягають декларуванню

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області інформують, статтею 744 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV встановлено, що за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. Обсяги обов’язків набувача встановлюються за згодою сторін у договорі.

У договорі довічного утримання (догляду) можуть бути визначені всі види матеріального забезпечення, а також усі види догляду (опікування), якими набувач має забезпечувати відчужувача (п. 1 ст. 749 ЦКУ).

З наведених законодавчих норм випливає, що при укладанні договору довічного утримання (догляду) відчужувач одержує дохід у вигляді вартості матеріального забезпечення та послуг з догляду (опікування), визначених у договорі.

Відповідно до п.п. «є» п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, дохід з джерелом його походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно у вигляді, зокрема, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов цивільно-правового договору.

Фізична особа, як резидент так і нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження з України є платником податку на доходи фізичних осіб.

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів .

Таким чином, при отриманні від фізичної особи доходу у вигляді вартості матеріального забезпечення та послуг з догляду (опікування), визначених у договорі довічного утримання, відчужувач зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

 

Начальник Долинського управління

ГУ ДФС в Івано-Франківській області                                  Р. ТИМКІВ

 

Гриневич, 2-52-90

 

04.03.2019

Здаєте квартиру в оренду – задекларуйте свій дохід

 

Долинське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляє: якщо фізична особа-орендар нерухомого майна не є суб'єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є орендодавець.

При цьому  такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені для квартального звітного (податкового) періоду. А саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Крім того, у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості, нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку чи строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

Нагадуємо, що особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів визначені ст. 170 р. IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI.

 

З 1 березня 2019 року документи для отримання ідентифікаційного номера можна подати через Електронний кабінет

 

З 1 березня 2019 року ДФС запроваджує в тестовому режимі новий електронний сервіс. У рамках нового електронного сервісу фізична особа, не звертаючись до органів ДФС, через меню «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету може створити та направити до ДФС:

облікову картку фізичної особи - платника податків (F1314601), яка є заявою для реєстрації  у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (F1314701);

надати  копії документів, необхідні для реєстрації/ внесення змін до Державного реєстру (F1360102);

обрати контролюючий орган, до якого особа може звернутись для отримання документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Підтвердженням подання заяви до ДФС є отримання першої квитанції в електронному вигляді, в якій зафіксовані дата та час подання заяви.

Інформацію про результат розгляду заяви можна переглянути у вкладці «Вхідні/вихідні документи»: повідомлення  про результати обробки  Облікової картки фізичної особи – платника податків - форма №1ДР (F1414601), повідомлення про результати обробки  Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків - форма №5ДР (F1414701).

* До запиту обов’язково додаються Повідомлення  про склад та мету збору персональних даних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, права та обов’язки фізичної особи – платника податків (F1314501) та скановані копії необхідних документів;

Подання Облікової картки/ Заяви для внесення змін на своїх дітей - малолітніх осіб (до 14 років) в електронному вигляді можливе на підставі Свідоцтва про народження дитини для малолітніх осіб (до 14 років) та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).

 

Перегляд та вивантаження даних Реєстру платників податку на додану вартість в Електронному кабінеті

ДФС доопрацьовано менюРеєстри Електронного кабінету в частині вивантаження даних Реєстру платників податку на додану вартість в повному обсязі.

Скористатися он-лайн сервісом користувачі можуть в режимі Дані реєстру платників ПДВ меню Реєстривідкритої частини Електронного кабінету.

Користувачі відкритої частини Електронного кабінету, крім доступу до даних Реєстру платників ПДВ, мають можливість отримати повний перелік платників ПДВ з урахуванням інформації про анулювання реєстрації платників ПДВ шляхом їх вивантаження.

Також розроблено програмний інтерфейс (АРІ) для автоматизованого вивантаження  повного переліку платників ПДВ, доступний за посиланням:https://cabinet.sfs.gov.ua/ws/api/public/registers/export/pdv

Електронний файл повного переліку платників ПДВ з урахуванням інформації про анулювання реєстрації платників ПДВ містить назви полів відповідно до наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному держаному веб-порталі відкритих даних та містить: найменування або прізвище, ім’я та по батькові;  індивідуальний податковий номер платника ПДВ (ІПН); дату реєстрації платником ПДВ; дату реєстрації суб’єктом спеціального режиму оподаткування;  дату анулювання реєстрації; причину анулювання реєстрації; підставу анулювання реєстрації; перелік кодів видів діяльності сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування; дату виключення з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування; дату, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником ПДВ на загальних підставах.

Зазначений електронний сервіс працює в тестовому режимі.

 

Щодо порядку відліку доби для цілей справляння туристичного збору

Визначення поняття «доба» для туристичної сфери відсутнє у міжнародному та національному галузевому законодавстві. Правила користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг, затверджені наказом Державної туристичної адміністрації України від 16.03.2004 № 19, зареєстрованим в Мін’юсті від 02.04.2004 за № 413/9012 (далі - Правила), регламентують основні вимоги щодо користування готелями та аналогічними засобами розміщення усіх форм власності, що здійснюють діяльність на території України у сфері надання послуг розміщення споживачам, і регулюють відносини між споживачами (фізичними особами, які проживають у готелях або мають намір скористатися готельними послугами), та готелями, виконавцями цих послуг.

Так, пунктом 1.3. глави 1 Правил визначено, що розрахункова година - година, яка встановлена в готелі та при настанні якої споживач повинен звільнити номер у день виїзду й після якої здійснюється заселення в готель.

Відповідно до пункту 3.8. глави 3 Правил плата за надання готельних послуг стягується у відповідності до єдиної розрахункової години - 12-ї години поточної доби за місцевим часом. Готель з урахуванням місцевих особливостей вправі змінити єдину розрахункову годину. Як правило, розрахункова година зазначається у внутрішніх правилах готелю.

Пунктом 3.7. глави 3 Правил встановлено, що договір про надання готельних послуг може бути укладений на визначений або невизначений термін. При укладанні договору на невизначений термін погодженим вважається найбільш короткий термін, як правило одна доба; дія договору в такому разі завершується о 12.00 дня, наступного за днем прибуття споживача.

Враховуючи вищевикладене, відлік доби проживання розпочинається з 12 години дня, що передує дню виїзду, та триває 24 години до розрахункової години, встановленої готелем.

Роз’яснення стосовно трактування поняття «доба» наданолистом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 18.02.2019 №4501-06/7002-03 "Щодо порядку відліку доби для цілей справляння туристичного збору" .

Зазначаємо, що лист Мінекономрозвитку має лише інформаційний характер і не містять правових норм.

 

 

Начальник Долинського управління

ГУ ДФС в Івано-Франківській області                                  Р. ТИМКІВ

 

Гриневич, 2-52-90

 

25.02.2019

Розрахунковий рахунок, відкритий на фізичну особу, підприємець не може використовувати для розрахунків у підприємницькій діяльності

 

Відповідно до п. 1.3 глави 1 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 із змінами та доповненнями (далі – Інструкція), фізичні особи мають право відкривати рахунки для здійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власних потреб.

Особа, яка відкриває рахунок фізичній особі (власник рахунку/представник власника рахунку/особа, яка відкриває рахунок на користь третьої особи), зобов’язана письмово повідомити банк про наявність або відсутність у власника рахунку статусу підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність (абзац другий п.1.14 глави 1 Інструкції).

Забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності (п. 7.7 глави 7 Інструкції).

За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб – резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності (п. 7.8 глави 7 Інструкції).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 135.06).

 

При отриманні у 2018 році доходів від здавання в оренду земельної ділянки орендодавець подає податкову декларацію та сплачує податок за своєю податковою адресою

 

Долинське управління інформує, що з 01.01.2019 з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), податок на доходи фізичних осіб, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи не від податкового агента, сплачується таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об'єктів оренди (суборенди, емфітевзису) (абз. 5 п. 2 ст. 64 Бюджетного кодексу України).

Отже, у разі отримання фізичною особою - орендодавцем у 2019 році доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі - орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець повинен сплатити (перерахувати) податок до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).

При отриманні у 2018 році доходів від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі - орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець визначає свої податкові зобов'язання за результатами такого року у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та сплачує податок з таких доходів за своєю податковою адресою.

 

Довідка про доходи, що подається разом з декларацією у випадку декларування фізичною особою права на отримання податкової знижки

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, що відповідно до п.п. «в» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою.

На вимогу контролюючих органів платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку. При цьому особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку (п.п. «в» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (П. І. Б, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація:

 - сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
 - розмір та сума податкової соціальної пільги;
 - сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Інформація про нараховані (виплачені) доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (ДФС) та з Реєстру застрахованих осіб (ПФУ) в Електронному кабінеті

У рамках компанії декларування доходів громадян та е-декларування особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ДФС спільно з ПФУ здійснено налаштування електронного сервісу в частині отримання:

відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (далі – ДРФО);

відомостей з реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду України.

Сервіс функціонує для фізичних осіб в приватній частині Електронного кабінету меню «ЕК для громадян» та надає змогу після проходження електронної ідентифікації, не виходячи з дому, в будь-який час отримати інформацію про себе. 

Відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО надаються за результатами обробки Запиту (F1300203)*. Запит заповнюється автоматично відповідно до реєстраційних даних платника податків. Відповідь на запит можна переглянути у вкладці Вхідні документи меню Вхідні/вихідні документи. Середня тривалість обробки Запиту складає близько 30 хвилин.

Відомості про заробітню плату (дохід), з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду України** можна отримати скориставшись гіперпосиланням на портал електронних послуг ПФУ, яке знаходиться у меню ЕК для громадян.

 

 

Начальник Долинського управління

ГУ ДФС в Івано-Франківській області                                  Р. ТИМКІВ

 

Гриневич, 2-52-90

 

 

18.02.2019

Усічні 2019 року платники Долинського управління перерахували понад 40 млн. грн. єдиного внеску

 

Протягом січня 2019 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Долинській та Рожнятівській ДПІ Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області, сплатили 40,2 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 9,3 млн. грн. більше, ніж у січні 2018 року.

Нагадуємо, що на веб–порталі ДФС України працює он – лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримувати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.

Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

 

Фахівцями Долинського управління надано майже 1,2 тисяч адміністративних послуг

З початку 2019 року в Центрах обслуговування платників Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області громадянам та представникам бізнесу надано 1177 адміністративних послуг.

Найбільша їх частина, а саме 794 (67,5 відс.) – це видача карток платника податків та внесення до паспорта громадян України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Також фахівцями надано 63 відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків, 42 витяги з реєстру платників єдиного податку та 54 суб`єкти господарювання зареєструвались платниками єдиного податку.

Крім цього, працівниками інспекцій проведено реєстрацію 78 книг обліку розрахункових операцій, 56 книг обліку доходів та витрат платника єдиного податку та взято на облік 22 реєстратори розрахункових операцій.

Звертаємо увагу, що в рамках проведення кампанії декларування доходів в «Електронному кабінеті» реалізовано можливість сформувати фізичними особами запити для отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізосіб-платників податків та отримати відповіді на такі запити.

В «Електронному кабінеті платника» також є можливість підготувати, заповнити та надіслати в електронному вигляді до податкової інспекції декларацію про майновий стан і доходи. Граничний термін подання громадянами декларації про майновий стан і доходи до 1 травня 2019 року включно.

Дізнатись про особливості заповнення декларації можна Центрах обслуговування платників Долинської та Рожнятівської ДПІ.

 

Від платників Долинщини та Болехівщини в січні 2019 року до бюджету надійшло понад 4 мільйона гривень ПДВ

У січні 2019 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Долинській ДПІ Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області, сплатили до Державного бюджету України 4023,9 тис. грн. податку на додану вартість, це на 585,9 тис.грн. більше в порівнянні з січнем 2018 року. В той же час, протягом січня 2019 року 9753,5 тис. грн. ПДВ відшкодовано на розрахункові рахунки платників.

 

Майже 1 мільйон гривень сплатили власники нерухомості Долинщини та Болехівщини до місцевих скарбниць

Протягом січня 2019 року власники об'єктів нерухомого майна Долинщини та Болехівщини перерахували до місцевих бюджетів 928,7 тис. гривень, що на 521,4 тис. гривень більше в порівнянні з відповідним періодом 2018 року. Про це повідомив начальник Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Роман Тимків.

Лідерами у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є юридичні особи, які сплатили 890,5 тис. гривень. Від фізичних осіб та громадян надійшло 38,2 тисяч гривень.

Фахівці служби нагадують, що платники-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого подають до фіскальних органів за місцезнаходженням об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

 

Начальник Долинського управління

ГУ ДФС в Івано-Франківській області                                  Р. ТИМКІВ

 

Гриневич, 2-52-90

 

 

11.02.2019

Усічні 2019 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло 167 млн. гривень

Протягом січня 2019 року платники податків Долинщини та Болехівщини сплатили до бюджету 167 млн. грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 120,1 млн. грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами - 99 млн. грн., податку на доходи фізичних осіб – 8,8 млн. грн., податку на додану вартість – 9,6 млн. грн., податку на прибуток – 0,2 млн. грн., військового збору – 2,1 млн. грн.

До місцевої казни надходження склали 46,9 млн. грн.. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня 2019 року надійшло 25,7 млн. грн.

Надходження плати за землю становлять 8,3 млн. грн., єдиного податку – 5,3 млн. грн., акцизного податку – 0,7 млн. грн., рентної плати за користування надрами - 5,2 млн. грн., рентної платі за використання лісових ресурсів - 0,3 млн. грн.

Слід зазначити, що у січні 2019 року платникам податків на рахунки відшкодовано 13,6 млн. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 40,2 млн. грн., що на 20,3 млн. грн. більше січня 2018 року.

 

Податкові повідомлення - рішення для фізичних осіб в Електронному кабінеті

Для фізичних осіб – платників податків в Електронному кабінеті надано он-лайн доступ до сформованих податкових повідомлень-рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.

Крім того, в режимі «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету платники податків – фізичні особи мають можливість перегляду даних щодо об’єктів рухомого та нерухомого майна, які є об’єктами оподаткування (земельні ділянки, житлові будинки, квартири, садові (дачні будинки), гаражі, легкові автомобілі тощо), відомості про які отримані з реєстрів інших державних органів та стосовно яких сформовані податкові повідомлення-рішення.

Також за необхідністю в Електронному кабінеті за допомогою сервісу «Стан розрахунків з бюджетом» фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі та перевірити розрахунки сум податкових зобов’язань по таким податкам.

 

Деклараційна кампанія 2019: оподаткування спадщини та подарунків

У Долинському управлінні Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, громадянам, які у 2018 році отримували доходи від успадкування коштів та майна чи подарунки, про необхідність подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

Зокрема, відповідно до положень Податкового кодексу України громадяни, які отримали спадщину чи подарунок від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (дарунку).

Якщо спадщину або подарунок отримано від нерезидентів чи нерезидентами України, то сума податку складе 18 відсотків.

Особами відповідальними за сплату податку до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.

 У разі отриманні доходів у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб, виникає обов’язок щодо подання податкової декларації до 1 травня 2019 року.

Разом з тим, звертаємо увагу, що отриманий дохід у вигляді спадщини підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків чи 18 відсотків та військовим збором у розмірі 1,5 відсотка.

Зауважимо, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку або з яких сплачено податок.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються громадянами, які є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

 

Неприбуткові організації до 1 березня 2019 року разом зі звітом зобов’язані подати фінансову звітність

У Долинському управлінні Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що неприбуткові організації, які внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2018 рік до контролюючого органу за місцем реєстрації протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного податкового року. Граничним терміном подання звіту за 2018 рік є 1 березня 2019 року.

Форма звіту затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 №553.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 46.2 ст. 46  Податкового кодексу України, неприбуткові підприємства, установи та організації разом зі звітом обов’язково подають до контролюючих органів річну фінансову звітність, яка є додатком до звіту та невід’ємною частиною.

 

Начальник Долинського управління

ГУ ДФС в Івано-Франківській області                                  Р. ТИМКІВ

 

Гриневич, 2-52-90

28.01.19

Повідомлення про прийняття на роботу необхідно подати до початку роботи працівника

 

У Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника одним із таких способів:

 - засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу  подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.

Зауважимо, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

 

У 2019 році фізичні особи-орендодавці земельних ділянок сплачують ПДФО до бюджету за місцезнаходженням об’єктів оренди

 

З1 січня 2019 року податок на доходи фізичних осіб, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об'єктів оренди (суборенди, емфітевзису). Відповідні зміни передбачено Бюджетним кодексом України.

При отриманні у 2018 році доходів від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом, орендодавець визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та сплачує податок з таких доходів за своєю податковою адресою.

Нагадаємо, що п.п. 168.4.1 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України передбачено, що податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України.

 

Від платників Долинського управління ГУ ДФС надійшло майже 437 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

 

Як повідомили в Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області, за 2018 рік від платників податків, які знаходяться на обліку в Долинському управлінні до бюджетів надійшло 436,9 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 55,1 мільйона гривень перевищує надходження 2017 року.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. Так, за січень-грудень 2018 року місцеві скарбниці отримали 325,3 мільйона гривеньцього податку. До державного бюджету надходження склали  111,6 мільйона гривень.

 

Понад 43 мільйона гривень єдиного податку надійшло до місцевих бюджетів Долинщини та Болехівщини

 

Протягом 2018 року платниками Долинщини та Болехівщини сплачено 43,5 млн. гривень єдиного податку, що на 9,9 тис. грн. більше ніж у 2017 році. Фізичними особами - підприємцями сплачено - 36,9 млн. грн., що на 9,3 млн. грн. більше показника 2017 року. Від юридичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, направлено до бюджету 6,6 млн. грн., що на 669,2 тис грн. більше в порівнянні з 2017 роком.

Звертаємо увагу платників спрощеної системи оподаткування, що ставки єдиного податку становлять: для першої групи - до 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого Законом на 1 січня податкового року; для другої групи – до 20% розміру мінімальної заробітної плати.

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2629-VІІІ Про Державний бюджет України на 2019 рік з 1 січня 2019 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4173 гривень; прожитковий мінімум для працездатних осіб  в розрахунку на місяць  – 1921 гривні. 

 

 

21.01.2019

Деклараційна кампанія - 2019: коли не подається декларація про майновий стан і доходи

Із 1 січня 2019 року розпочалась щорічна кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорій фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи.

Відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбачених розділом IV Кодексу.

Податкова декларація (відповідно до п.179.2 ст. 179 ПКУ) не подається, якщо платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з IV розділом Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом Кодексу;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб (далі – податок) відповідно до IV розділу Кодексу;

- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.

 

З2019 року за нерухомість, передану в оренду, сільгоспвиробники сплачуватимуть податок на нерухомість

В Долинському управлінні Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, що Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» змінено норму щодо застосування сільськогосподарськими виробниками пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідно до п.п. 266.2.2 «ж» п. 266.2. статті 266 Податкового кодексу України з 1 січня 2019 року не оподатковуються податком будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, за умови, що такі об’єкти не здаються  власниками в оренду, лізинг, позичку.

Отже, з 1 січня 2019 року сільгоспвиробники, які надають в оренду, лізинг або позичку будівлі або споруди сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства, є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 

Протягом 2018 року в Центрах обслуговування платників Долинського управління надано понад 18 тисяч адміністративних послуг

Як зазначили в Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області, протягом 2018 року фахівцями Центрів обслуговування платників Долинської та Рожнятівської ДПІ надано 18396 адміністративних послуг.

Найбільшим попитом серед платників користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За цей період надано 11047 таких карток. Значну частку (11,7 відс.) з наданих адміністративних послуг займають запити громадян про отримані доходи, яких за звітний період надійшло 2161.

Серед фізичних осіб-підприємців найбільш запитуваними є  послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 1056, видачі витягу з реєстру платників єдиного податку – 905, реєстрації платника єдиного податку – 779, реєстрації книги обліку доходів і витрат – 670.

Нагадаємо, що в Центрах обслуговування платників Долинської та Рожнятівської ДПІ Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області надаються адміністративні, консультативні та інформаційні послуги. Платники у зручний для них час мають змогу подати податкову звітність, отримати кваліфіковану консультацію та адміністративні послуги.

 

Для українських військових платники податків Долинщини та Болехівщини  перерахували понад 26 мільйонів гривень

 

Протягом 2018 року на підтримку українських військових платниками податків Долинщини та Болехівщини сплачено до бюджету 26,2 млн. гривень. Це, за словами начальника Долинського управління Романа Тимківа, на 5,5 млн. гривень більше ніж у 2017 році.

Платники податків відповідально ставляться до нарахування та сплати військового збору задля захисту державного суверенітету, гарантій стабільності та зміцнення економічної безпеки України.

Нагадуємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Ставка військового збору складає 1,5% від об’єкту оподаткування.

 

15.01.2019

ДФС введено у дію нові коди бюджетної класифікації ПДФО та військового збору

 

Для належного ведення оперативного обліку податку (збору) ДФС введено у дію нові коди бюджетної класифікації:

11010501 – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;

11011001 – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Отже, відтепер:

І. Платник податку – фізична особа, яка відповідно до розділу IV Податкового кодексу зобов’язана сплатити податок, але звільнена від подання декларації (при нотаріальному посвідченні договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину тощо), сплачує:

- податок за кодом бюджетної класифікації «11010501» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;

- військовий збір за кодом бюджетної класифікації «11011000» – «військовий збір».

ІІ. Платник податку – фізична особа, яка зобов’язана подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує:

- податок за кодом бюджетної класифікації «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

- військовий збір за кодом бюджетної класифікації «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

 

Понад 1585 млн. грн. сплатили до бюджетів всіх рівнів платники Долинського району та Болехівської міської ради

 

За 2018 рік платники податків Долинського району та Болехівської міської ради забезпечили надходження до зведеного бюджету в сумі 1585,2 млн. грн., що на 299,2 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Зокрема, до державного бюджету надійшло 1151,7 млн. грн., а до місцевих бюджетів – 433,5 млн. грн. Про це повідомив начальник Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Роман Тимків.

За його словами, протягом 2018 року бізнес Долинщини та Болехівщини спрямував до Державного бюджету 42,5 млн. грн. податку на додану вартість, що на 3,0 млн. грн. більше ніж торік та 22,7 млн. грн. - податку на прибуток, що більше минулорічного показника на 11,7 млн. гривень.

 

Місцеві бюджети Долинщини та Болехівщини у 2018 році отримали понад 433 млн. грн. надходжень

 

Протягом 2018 року до місцевих бюджетів платники Долинщини та Болехівщини сплатили 433,5 млн. грн. податків і зборів, За словами начальника Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Романа Тимківа, це на 44,7 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року. В той же час, протягом грудня 2018 року до місцевих бюджетів платники Долинщини та Болехівщини сплатили 36,9 млн. грн. податків і зборів, що на 6,4 млн. грн. більше, ніж у грудні 2017 року.

 

Найвагомішими платежами є податок на доходи з фізичних осіб, якого протягом 2018 року надійшло 226,8 млн. гривень, та плата за землю, якої протягом цього періоду бюджет отримав понад 86,7 млн. грн. Суб’єкти малого підприємництва сплатили 43,5 млн. гривень єдиного податку.

 

Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів у 2018 року склали 5,3 млн. гривень.

 

Заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи можна через новий електронний сервіс

З 1 січня 2019 року розпочалася щорічна кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов'язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі - декларація) та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки.

З метою підвищення рівня добровільності декларування доходів громадян, та якості обслуговування платників податків ДФС запроваджено новий електронний сервіс в «Електронному кабінеті» в частині часткового заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр), та відомостей щодо об'єктів нерухомого (рухомого) майна.

Зазначений сервіс часткового попереднього заповнення декларації надасть можливість платникам податків:

- скоротити час і витрати на подання звітності;

- мінімізувати помилки при заповненні декларації;

-  надати копії первинних документів як додаток до декларації в онлайн режимі.

Скористатись зазначеним сервісом зможуть особи, які мають особистий ключ електронного цифрового підпису, зокрема: АЦСК ІДД ДФС; АЦСК AT КБ «ПРИВАТБАНК»; АЦСК ПАТ «УкрСиббанк»; АЦСК AT «Ощадбанк»; АЦСК «MASTERKEY» TOB «АРТ-МАСТЕР» ; АЦСК TOB «КС»; АЦСК ДП «УСС»; АЦСК «TOB «Алтерсайн»; АЦСК ДП «Український інститут інтелектуальної власності» тощо.

Для початку використання нового сервісу необхідно спочатку здійснити запит на отримання відомостей з Державного реєстру, який знаходиться у розділі «Заяви. Запити для отримання інформації» форма отримання запиту F 1301802.

Після отримання відповіді від ДФС, про що можливо дізнатися скориставшись розділом «вхідні/вихідні документи», слід використати режим «Декларація про майновий стан і доходи». Звертаємо увагу, що отримання відомостей з Державного реєстру потребує деякий час (від 10 до 20 хвилин) і автоматичне часткове заповнення декларації здійснюється лише після отримання відповіді з Державного реєстру.

Для завантаження даних з Державного реєстру та наявних відомостей щодо об'єктів нерухомого (рухомого) майна до декларації слід застосувати режим «Заповнити на основі даних ДФС».

При цьому платникам податків слід враховувати те, що наявна інформація може бути не повною, оскільки формується на підставі даних Державного реєстру та не враховує дані щодо отриманих платником податків доходів від інших фізичних осіб та іноземних доходів. Також, дані щодо отриманих доходів за 2018 рік в повному обсязі буде сформовано у Державному реєстрі протягом 50 днів після закінчення року, тобто останній день обробки звітності - 11.02.2019.

Разом з тим, відповідно до ст. 47 Податкового кодексу України відповідальність за порушення порядку заповнення документів податкової звітності та недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть, зокрема, фізичні особи - платники податків.

Сервіс надає можливість змінити будь-яке значення визначене у декларації. Для визначення податкових зобов'язань слід застосувати режим «перерахунок». Після перевірки алгоритму заповнення декларації шляхом застосування режиму «перевірити», платник податків повинен зберегти декларацію (режим «зберегти»), підписати (режим «підписати») та надіслати до контролюючого органу.

Також зазначений сервіс надає можливість направити податкову декларацію до контролюючого органу з копіями первинних документів, зокрема для використання права на податкову знижку. Для цього платнику податків слід використати режим «Документ довільної форми».

 

 

Начальник Долинського управління

ГУ ДФС в Івано-Франківській області                                  Р. ТИМКІВ

 

Гриневич, 2-52-90

15.01.2019

ДФС введено у дію нові коди бюджетної класифікації ПДФО та військового збору

 

Для належного ведення оперативного обліку податку (збору) ДФС введено у дію нові коди бюджетної класифікації:

11010501 – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;

11011001 – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Отже, відтепер:

І. Платник податку – фізична особа, яка відповідно до розділу IV Податкового кодексу зобов’язана сплатити податок, але звільнена від подання декларації (при нотаріальному посвідченні договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину тощо), сплачує:

- податок за кодом бюджетної класифікації «11010501» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;

- військовий збір за кодом бюджетної класифікації «11011000» – «військовий збір».

ІІ. Платник податку – фізична особа, яка зобов’язана подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує:

- податок за кодом бюджетної класифікації «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

- військовий збір за кодом бюджетної класифікації «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

 

Понад 1585 млн. грн. сплатили до бюджетів всіх рівнів платники Долинського району та Болехівської міської ради

 

За 2018 рік платники податків Долинського району та Болехівської міської ради забезпечили надходження до зведеного бюджету в сумі 1585,2 млн. грн., що на 299,2 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Зокрема, до державного бюджету надійшло 1151,7 млн. грн., а до місцевих бюджетів – 433,5 млн. грн. Про це повідомив начальник Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Роман Тимків.

За його словами, протягом 2018 року бізнес Долинщини та Болехівщини спрямував до Державного бюджету 42,5 млн. грн. податку на додану вартість, що на 3,0 млн. грн. більше ніж торік та 22,7 млн. грн. - податку на прибуток, що більше минулорічного показника на 11,7 млн. гривень.

 

Місцеві бюджети Долинщини та Болехівщини у 2018 році отримали понад 433 млн. грн. надходжень

 

Протягом 2018 року до місцевих бюджетів платники Долинщини та Болехівщини сплатили 433,5 млн. грн. податків і зборів, За словами начальника Долинського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Романа Тимківа, це на 44,7 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року. В той же час, протягом грудня 2018 року до місцевих бюджетів платники Долинщини та Болехівщини сплатили 36,9 млн. грн. податків і зборів, що на 6,4 млн. грн. більше, ніж у грудні 2017 року.

 

Найвагомішими платежами є податок на доходи з фізичних осіб, якого протягом 2018 року надійшло 226,8 млн. гривень, та плата за землю, якої протягом цього періоду бюджет отримав понад 86,7 млн. грн. Суб’єкти малого підприємництва сплатили 43,5 млн. гривень єдиного податку.

 

Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів у 2018 року склали 5,3 млн. гривень.

 

Заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи можна через новий електронний сервіс

З 01 січня 2019 року розпочалася щорічна кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов'язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі - декларація) та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки.

З метою підвищення рівня добровільності декларування доходів громадян, та якості обслуговування платників податків ДФС запроваджено новий електронний сервіс в «Електронному кабінеті» в частині часткового заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр), та відомостей щодо об'єктів нерухомого (рухомого) майна.

Зазначений сервіс часткового попереднього заповнення декларації надасть можливість платникам податків:

- скоротити час і витрати на подання звітності;

- мінімізувати помилки при заповненні декларації;

-  надати копії первинних документів як додаток до декларації в онлайн режимі.

Скористатись зазначеним сервісом зможуть особи, які мають особистий ключ електронного цифрового підпису, зокрема: АЦСК ІДД ДФС; АЦСК AT КБ «ПРИВАТБАНК»; АЦСК ПАТ «УкрСиббанк»; АЦСК AT «Ощадбанк»; АЦСК «MASTERKEY» TOB «АРТ-МАСТЕР» ; АЦСК TOB «КС»; АЦСК ДП «УСС»; АЦСК «TOB «Алтерсайн»; АЦСК ДП «Український інститут інтелектуальної власності» тощо.

Для початку використання нового сервісу необхідно спочатку здійснити запит на отримання відомостей з Державного реєстру, який знаходиться у розділі «Заяви. Запити для отримання інформації» форма отримання запиту F 1301802.

Після отримання відповіді від ДФС, про що можливо дізнатися скориставшись розділом «вхідні/вихідні документи», слід використати режим «Декларація про майновий стан і доходи». Звертаємо увагу, що отримання відомостей з Державного реєстру потребує деякий час (від 10 до 20 хвилин) і автоматичне часткове заповнення декларації здійснюється лише після отримання відповіді з Державного реєстру.

Для завантаження даних з Державного реєстру та наявних відомостей щодо об'єктів нерухомого (рухомого) майна до декларації слід застосувати режим «Заповнити на основі даних ДФС».

При цьому платникам податків слід враховувати те, що наявна інформація може бути не повною, оскільки формується на підставі даних Державного реєстру та не враховує дані щодо отриманих платником податків доходів від інших фізичних осіб та іноземних доходів. Також, дані щодо отриманих доходів за 2018 рік в повному обсязі буде сформовано у Державному реєстрі протягом 50 днів після закінчення року, тобто останній день обробки звітності - 11.02.2019.

Разом з тим, відповідно до ст. 47 Податкового кодексу України відповідальність за порушення порядку заповнення документів податкової звітності та недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть, зокрема, фізичні особи - платники податків.

Сервіс надає можливість змінити будь-яке значення визначене у декларації. Для визначення податкових зобов'язань слід застосувати режим «перерахунок». Після перевірки алгоритму заповнення декларації шляхом застосування режиму «перевірити», платник податків повинен зберегти декларацію (режим «зберегти»), підписати (режим «підписати») та надіслати до контролюючого органу.

Також зазначений сервіс надає можливість направити податкову декларацію до контролюючого органу з копіями первинних документів, зокрема для використання права на податкову знижку. Для цього платнику податків слід використати режим «Документ довільної форми».

 

 

11.01.2019

УВАГА КОНКУРС

За ініціативи Університету державної фіскальної служби України в січні – лютому 2019 року в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області проводитиметься перший відбірковий етап ІІ Всеукраїнського Мистецького конкурсу «Податкова абетка» - для учнів 1-4 класів та «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» - для учнів 5-9 класів.

Метою конкурсу є популяризація податкової та митної грамотності, сприяння творчому підходу до виховання та формування свідомого ставлення до сплати податків у дітей та молоді шкільного віку.

На Конкурс приймаються роботи у форматі А2, А3, А4, а також сюжетні композиції виконані за допомогою: аплікації, колажу, вишивки, в’язання, батику, бісероплетіння, випалювання, художньої різьби, чеканки, ліплення, вітражу тощо.

Конкурс проводитиметься в два етапи. Перший етап – у січні та лютому 2019 року на регіональному рівні, другий – у березні 2019 року на базі Національного університету ДФС України.

Творчі роботи необхідно надсилати до 22.02.2019 року на адресу Головного управління ДФС в Івано-Франківській області: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 20, кб.313.

 Детальнішу інформацію про проведення Конкурсу можна отримати за телефоном (0342) 77-19-34 або на сайті Університету за посиланням: www.nusta.edu.ua

08.01.2019

Ставка єдиного внеску на зарплату осіб з інвалідністю, які працюють у фізичних осіб-підприємців 8,41%

1 січня 2019 року набрав чинності  Закон України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Цим  Законом внесені зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) щодо розміру та порядку обчислення єдиного внеску, зокрема - єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців, у тому числі і для тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Нагадаємо, що до 2019 року ставка єдиного внеску 8,41%, яка нараховується роботодавцем на заробітну плату працівників - осіб з інвалідністю, поширювалася тільки на юридичних осіб. Фізичні особи - підприємці сплачували ЄСВ за загальною ставкою 22%.

 

З 2019 року розширено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки

В Долинському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, що 19 грудня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.11.2018 №866, яким затверджено зміни до Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (далі – Наказ №859). Зокрема, в абзаці другому п. п. 1 п. 5 розділу III Інструкції враховані зміни, внесені Законом України від 3 липня 2018 року №2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України, відповідно до яких розширено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти, крім витрат, понесених на здобуття середньої професійної або вищої освіти, доповнено витратами на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної освіти.

Таким чином, з 2019 року платник податку на доходи фізичних осіб може скористатись правом на податкову знижку шляхом зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного 2018 податкового року на суму фактично здійснених ним витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними документами. При цьому декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.

 

Ставки єдиного податку з 01 січня 2019 року для підприємців

Долинське управління повідомляє, що Верховною Радою України прийнято Закон України ,,Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 23.11.2018 № 2629 - VIII, яким встановлено, що з 1 січня 2019 року:

- мінімальна заробітна плата – 4 173 гривень;

- прожитковий мінімум для працездатних осіб (ПМПО) – 1 921 гривня.

Ставки єдиного податку з 01.01.2019 року для суб’єктів господарювання   фізичних осіб – підприємців застосовуватимуться:

Для платників  I групи у відсотках (до 10%) до  розміру  прожиткового мінімуму  для працездатних осіб, встановленого Законом на 1 січня звітного року - 192,10 грн. на місяць. (1 921грн. х 10%).

Для платників  II групи у відсотках (до 20%) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного року  - 834,60 грн. на місяць (4 173 грн х 20%). 

Для ФОП  ІІІ групи ставка податку до обсягу задекларованого доходу становить :

1) 3 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість;

2)   5 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

 

З 2019 року змінюється механізм оподаткування туристичним збором

З 1 січня 2019 року змінено механізм оподаткування туристичним збором, та з'явиться поняття податкового агента для справляння туристичного збору.

Відповідно до нової норми в Податковому кодексі ними можуть бути:

- юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, ФОП, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі);

-  квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

- юридичні особи, які уповноважуються відповідним органом місцевого самоврядування справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідним органом.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громад.

Оновлений підхід передбачає, що починаючи з 2019 року розмір туристичного збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення визначатиметься як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (для внутрішнього туризму ставка визначається до 0,5 відсотка (в 2019 році - не більше 20,86 грн.), а для в’їзного туризму – до 5 відсотків (в 2019 році - не більше 208,65 грн.)).

Розмір ставки збору встановлюється рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

Також з 2019 року відповідно до п. 268.1 Податкового Кодексу України буде введена авансова сплата туристичного збору перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам.

 

Розміри єдиного внеску з 01 січня 2019 року

З 01 січня 2019 року набрав чинності Закон України від 23.11.2018 року № 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік», яким  встановлено у 2019 році мінімальну заробітну плату  у розмірі 4173 грн. на  місяць,  у погодинному розмірі - 25,13 грн.

Максимальна база нарахування єдиного соціального внеску дорівнює 15 мінімальним заробітним платам, тобто, у 2019 році вона становитиме 62595,0грн. (4173,0 х 15), а  максимальний страховий внесок  складе 13770,90 грн.

Мінімальний страховий  внесок у 2019 році дорівнює 918,06 грн.(4173,0 х 22%).

 

 

Начальник Долинського управління

ГУ ДФС в Івано-Франківській області                                  Р. ТИМКІВ

 

Гриневич, 2-52-90
Важлива інформація!

Служба Судової охорони в Івано-Франківській області

Sluzhba-Sudovoyi-Ohorony.jpg 

Детальна інформація за посиланням

http://www.if.gov.ua/news/47820

Пам'ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

pamjatka.pdf

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Актуально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області