4 Квітень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну / Територіальні органи виконавчої влади / Долинський міськрайонний відділ ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України"

Щодо якості та безпечності питної води

Долинською міськрайонною філією ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України»  проводяться моніторингові дослідження якості та безпечності питної води, що подається населенню.

За 3 місяці 2020 року проведено відбір  19 проб питної води з розподільчої мережі централізованого водопроводу для дослідження по мікробіологічних та санітарно-хімічних показниках.

Згідно проведеного аналізу відмічається збільшення питомої ваги невідповідних проб водопровідної води за мікробіологічними показниками безпечності та якості води.

Питома вага невідповідних проб, які досліджувались становить 50% .

За результатами санітарно-хімічних досліджень питної водопровідної води відхилень від гігієнічних нормативів не встановлено.

Рекомендації населенню щодо проведення дезінфекції криниць та знезараження води питної  в криницях

    Сьогодні  багато громадян нашого району звертаються до нас за порадою як покращити  якість води в  своїх джерелах водопостачання ( шахтних криницях, свердловинах). Насправді  дійсно за останні 10-15 років якість води в наземних і підземних джерелах питного водопостачання  погіршилась,  зріс її рівень забруднення.  

     Вода - важлива потреба людини. Без їжі людина може прожити близько двох тижнів, без води-лише кілька днів. Та вода може бути одним із факторів передачі інфекційних захворювань, у першу чергу-кишкових інфекцій. Крім кишкових інфекцій, через питну воду можуть передаватися також захворювання  на туляремію, лептоспіроз, сибірську виразку та інші.           Знезараження питної води має важливе значення в загальному циклі очищення води та застосовується майже скрізь. Знезараження води - це останній бар»єр на шляху передачі інфекцій. Знезаражена вода є водою доброякісною та безпечною.

       Важливою умовою, що забезпечує якість води-є правильна експлуатація криниці. Після закінчення будівництва чи ремонту, при загрозі передачі інфекційних захворювань через воду, а також в випадках, коли водою з криниці довго не користувались, необхідно провести дезінфекцію криниці ( не плутати із знезараженням води в криниці).

    Для проведення дезінфекції криниці необхідно:

1. Відкачати воду з криниці.

2. Провести чистку дна від мулу, бруду, сміття та випадкових предметів

3. Стінки очистити механічним способом від забруднень, обростання та у разі необхідності провести ремонт.

4. Поверхню стінок зруба криниці зрошують, використовуючи при цьому розпилювачі, наприклад гідропульт. Обов»язковою  умовою дезінфекції є повне зволоження поверхні, що обробляється та час знезараження ( експозиція).

5. Чекають доки криниця наповниться водою до звичайного рівня, після чого дезінфікують підводну його частину об»ємним способом.

6. після внесення деззасобу в криницю закривають її на 2 години, не допускаючи забір води з неї.

7. По закінченні вказаного періоду відкачують воду із криниці до зникнення різкого запаху.

      Для проведення знезараження питної води в криниці необхідно розчинити відповідну кількість таблетованого  засобу у воді відповідно до інструкції по застосуванню дезінфікуючого засобу, враховуючи об»єм води в криниці.  Дезинфекційних засіб вносять безпосередньо в об»єм води, що знезаражується.  Воду в криниці добре перемішують протягом 15-20 хв жердинами, опусканням і підніманням відра на тросі. Потім криницю закривають кришкою і залишають на 1,5-2 години. Надалі слід контролювати концентрацію активного  залишкового хлору та перевірити мікробіологічні показники безпечності та якості питної води.

   Адже мікробне забруднення чи значна кількість певних хімічних речовин, не змінюють суттєво органолептичних властивостей води (смак, запах, колір), а відповідно не викликає підозри щодо її безпечності, особливо, коли цю воду вживають протягом тривалого часу і не скаржаться на здоров'я. Та можливо, все-таки ризик є? 

    Бережіть себе і своє здоров'я! Будьте впевненими у якості питної води, яку ви споживаєте.

 

 

Про епідемічну ситуацію з грипу та ГРВІ.

 

     Повідомляємо, що в  Україні 30 вересня 2019 року  до 26  січня 2020 року перехворіло 6,6% населення країни, госпіталізовано 74454 особи, із них 78,1 % - діти віком до 17 років, усього з 40 тижня 2019 року до 4 тижня 2020 року зареєстровано 13 летальних випадків. З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 233448 осіб.

     Протягом 04 тижня 2020 року  в області на грип та ГРВІ захворіло 4458 осіб, в тому числі 3006 дітей до 17 років. Що становить 67,2%. Інтенсивний показник склав 324,3 на 100 тис. населення, проти 271,3 за 03 тиждень, ріст на 19,5% (нижче середнього багаторічного  показника на  49,6%, епідпорогу на 21,5) та зниження захворюваності 42,2% у порівнянні за аналогічний період минулого епідсезону. На звітному тижні темп приросту захворювання серед дітей ріст на 23,3%, серед дорослих – ріст на 12,4%.

     По Долинському районі за минулий тиждень захворіло 212 осіб з них 147 дітей до 17 років, що становить 69,3%. Всього госпіталізовано 39 осіб, з них 26 дітей.

     Показник захворюваності становить 306,4 на 100 тис., що є нижчим за обласний.

     Всього прищеплено від грипу 159 осіб з початку епідсезону (з 01.10.2019 року). За останні два дні збільшилася захворюваність серед школярів Долинського ОТГ, що зумовило призупинення навчання в школах №4 та №5

    Ще раз нагадуємо, що при перших проявах хвороби слід негайно звернутися до сімейного лікаря. Не займайтеся самолікуванням . Дотримуйтесь правил особистої гігієни.

 

Інформація про якість питної води

 

Якість питної води служить основою епідемічної безпеки і здоров’я населення. Доброякісна вода є показником високого санітарного благополуччя і життєвого рівня населення, забезпеченого централізованим водопостачанням.

ФахівцямиДолинської  міськрайонної  філії ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» впродовж 2019 року організовувались та проводилисьмоніторингові дослідження якості та безпечності питної води централізованого водопроводу , що подається населенню. Згідно проведеного аналізу за 12 місяців 2019 року відмічається зменшення питомої ваги невідповідних проб водопровідної води за показниками безпечності та якості у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Питома вага невідповідних проб за мікробіологічними показниками становить 8.3%. Всього досліджено 108 проб води, із них 9 не відповідали вимогам.

За результатами санітарно-хімічних досліджень питної водопровідної води відхилень від гігієнічних нормативів не встановлено. Всього досліджено 60 проб питної води, у т.ч. на вміст пестицидів 59 проб.

 

Вміст нітратів у питній воді та їх вплив на організм людини

        Вода - найціннiший природний ресурс. Вона вiдiграє виняткову роль у процесах обмiну речовин, що становлять основу життя. 
Водою населення забезпечується від централізованих та децентралізованих джерел (криниці, каптажі).     

      Якість води у криниці визначається згідно Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) та залежить від його місця розташування, стану прилеглої території, наявності поряд джерел забруднення, санітарно-технічного стану самого колодязя та здійснення заходів щодо належного його утримання. Невідповідність проб води вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 за вмістом нітратів може свідчити про забруднення води органічними речовинами.

      Вплив нітратів на організм людини полягає у тому, що надходячи до травного каналу з водою, вони під впливом кишкової мікрофлори відновлюються в нітрити. Останні потрапляють у кров і блокують гемоглобін шляхом утворення метгемоглобіну, що не здатний вступати в зворотну реакцію з киснем і переносити його. Отже, що більше гемоглобіну перетворилося на метгемоглобін, то менша киснева ємкість крові.

     Якщо нітрати надходять в організм дорослих у надмірних, але не дуже високих дозах, концентрація метгемоглобіну збільшується незначно. Це майже не позначається на стані здоров'я, проте у хворих на анемію або серцево-судинні захворювання можуть посилитися прояви гіпоксії.

     Однак у немовлят та дітей, особливо першого року життя, спостерігається дефіцит ферментів, які перетворюють метгемоглобін, що призводить до його накопичення. Саме тому, що менша дитина, то тяжче перебігає хвороба. У разі накопичення метгемоглобіну знижується насичення артеріальної крові киснем, виникає кисневе голодування. Якщо кількість метгемоглобіну перевищує 50% від загальної кількості гемоглобіну, організм може загинути від гіпоксії центральної нервової системи.

     Підвищений вміст нітратів у воді сприяє підвищенню ризику щодо онкологічної захворюваності населення.

     Фахівцями Долинської міськрайонної  філії Державної установа «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проводиться моніторинг якості води на вміст нітратів у воді криниць, вода  яких використовується для споживання дітьми віком до 3-х років.

    Так, за 12 місяців 2019 року  за санітарно-хімічними показниками досліджено  181 пробу  води з індивідуальних та 5 проб з громадських криниць населених пунктів району.

         За результатами лабораторних досліджень води відібраної з індивідуальних криниць концентрація нітратів перевищувала нормативний показник в  19 пробах (10%) з індивідуальних криниць  на територіях сіл  Гузіїв, Мала Тур»я,  Тисів Болехівської міської ради,  Старий Мізунь,  Оболоня, Кропивник,  Шевченкове,  Новошин, Пшеничник та м. Болехів.Власникам індивідуальних криниць були підготовлені та роздані відповідні рекомендації, інформовані сільські голови та завідувачі ФАПів.

       Для покращення якості води необхідно звернути увагу на можливі джерела забруднення розташовані саме на Вашій, прилеглій до колодязя території та усунути їх, при необхідності провести ремонт та очищення колодязя. Необхідно двічі на рік, у весняно-осінній період, проводити профілактичну дезінфекцію води у колодязі.

 

Шкідливий вплив поліетилену на людину

 

Всі знають, що пластик шкодить довкіллю. Але важливо розуміти, яку непоправну шкоду він завдає самій людині щодня! Поліетилен – скрізь. Різноманітні будівельні матеріали, труби, електрокабелі, іграшки, пакети та пляшки для продукції тощо. У поліетиленові упаковки загорнуті 90% харчової продукції із супермаркету! Але ж для кожного харчового продукту є свій рівень безпеки, який потрібно враховувати при виборі поліетилену. Є поліетилен, який призначений для зберігання харчової продукції, а є токсичний поліетилен, основне призначення якого - технічні цілі, скажімо в хімічній промисловості. Існує поліетилен, призначений для сміття. В ідеалі виробник повинен вказувати, для яких цілей його можна використовувати, і мати відповідний сертифікат. Перед тим, як видати сертифікат, продукція проходить перевірку, беруться аналізи, проби... Чи є гарантія, що всі норми в нашій країні дотримуються?
І навіть якщо так, то зверніть увагу на декілька швидких фактів про жахливий вплив будь-якого поліетилену на організм людини:
-  У виробництві поліетилену використовується свинець. Цей метал надзвичайно токсичний. Його скупчення в організмі викликає розвиток багатьох захворювань.

- Давно доведено, що зберігання їжі в поліетилені не приносить користі. Цю інформацію намагаються замовчувати, адже в цьому зацікавлені великі трансатлантичні компанії, які виробляють пакети та хочуть зберегти цей прибутковий бізнес.

- Продукти, що лежать в пакеті, швидше починають псуватися, розвивається пліснява. А при заморожуванні поліетилену, з нього виділяються токсини. Особливо небезпечно розігрівати напівфабрикати в упаковці: вчені довели, що під дією високої температури з пластику виділяється формальдегід, токсичний газ.
- З метою реклами на поліетилен наносяться логотипи фірм, їх роблять яскравими, помітними. В складі фарби часто є токсини, згубні для людини.

- Для з’єднання швів упаковки нерідко застосовують хімічний клей. Він також може згубно впливати на продукти, які потім вживає людина.
Здавалося б, вихід знайдено – це розпіарений біорозкладний пакет, але на жаль, все не так просто, як здається. Так, при виготовленні та виробництві біопакету витрачається менше нафти й нафтопродуктів, але витрачаються інші, не менш цінні, природні ресурси, корисні копалини, зерно тощо. Також біорозкладний пакет є одноразовим і має короткий життєвий цикл. При цьому він розкладається не в повному обсязі, і його залишкові компоненти мають властивість накопичуватися в природі та всередині живих організмів. При утилізації таких пакетів тільки мала частина дійсно перегниває до кінця, решта ж перетворюється на полімерний пил, ще більш шкідливий і згубний для навколишнього світу. Тобто в результаті біопластик після часткового розпаду поширюється навколо, потрапляє в ґрунт, воду, повітря і рослини, а звідти в організми тварин і людей.

Вихід один – просто заборонити виготовлення цієї шкідливої продукції, і багато країн вже встали на шлях боротьби з "вічним" сміттям, упаковкою і пакетами. Однак тут виникає інша проблема, адже багато людей залишаться в такому разі без роботи. Всі знають, що пластик шкодить довкіллю. Але важливо розуміти, яку непоправну шкоду він завдає самій людині щодня
Важлива інформація!

Потрібна допомога!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!
Важливо!
Акутально!
 
Інформація про навчання у військовому інституті!
Інтерв`ю голови РДА
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

 

Долинщина запрошує!
"Гаряча лінія"

w256h2561387214964phone2_1_orig.png(03477)2-70-68 - "Гаряча лінія" голови районної державної адміністрації

 

(03477)-2-53-07, та 2-53-06 - телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення районної державної адміністрації діє з питань надання житлових субсидій.

 

2-53-05 - Робоча група з питання реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

 

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області