13 Квітень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну / Діяльність органу

 

 

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ

 

ГОЛОВИ ДОЛИНСЬКОЇ

РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

 

 ВІКТОРА ЛАВРИКА

 

 

ЗА ПІДСУМКАМИ РОБОТИ

У 2019 РОЦІ

 

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» Долинська районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території району та у своїй роботі керується принципами відповідальності, верховенства права, законності, пріоритетності прав людини, поєднання державних і місцевих інтересів, а також гласності та публічності.

 

Адміністративно-територіальний устрій. Населення.

Станом на 1 січня 2020 року адміністративно-територіальний устрій району складають: 20 сіл та 3 об’єднані територіальні громади, до яких увійшло 27 населених пунктів, 3 з яких Рожнятівського району. В районі функціонують 20 місцевих рад: 1 районна та 16 сільських рад, Долинська міська, Вигодська селищна та Витвицька сільська ради об’єднаних територіальних громад.

Чисельність наявного населення становить 68336 осіб: міське - 22625, сільське – 45711.

Відкритість та доступність влади

Висвітлення основних подій та заходів, які проводяться в районі здійснюється на офіційному веб-сайті Івано-Франківської обласної державної адміністрації, офіційному веб-сайті Долинської районної державної адміністрації, на сторінках газети «Свіча», «Добра справа» та на радіо «Хвиля гір».

Впродовж 2019 року опубліковано 250 інформаційних матеріалів про діяльність районної державної адміністрації у газеті «Свіча» та 70 - у громадсько-політичному тижневику «Добра справа».

На офіційному вебсайті районної державної адміністрації розміщено близько 1500 повідомлень про діяльність голови, заступників, керівника апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів виконавчої влади в районі. 

Впродовж року проведено більше 10 інформаційних кампаній та розміщено 28 постерів на носіях зовнішньої реклами (білбордах та сітілайтах).

Станом на 01.01.2020 року у районі зареєстровано 104 місцевих (районних, міських) організацій політичних партій, 89 громадських організацій та 99 релігійних громад.

 

Організаційно-кадрові питання

Станом на 01.01.2020 року чисельність працівників районної державної адміністрації становила 140 штатних одиниць, з них 125-державні службовці, 15-інші посади недержавної служби.

Впродовж звітного періоду в районній державній адміністрації проведено 10 конкурсів на заміщення вакантних посад державної служби.

Для підвищення кваліфікації в ІФОЦПП у 2019 році спрямовано 85 державних службовців, на навчання до магістратури за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» – 5 державних службовців.

Щорічне оцінювання результатів службової діяльності пройшло 108 державних службовців.

 

 

Звернення громадян

Результати роботи із зверненнями громадян перебувають на постійному контролі керівництварайонної державної адміністрації. В 2019 році до районної державної адміністрації надійшло 157 звернень громадян (з них 18 усних), що на 117 звернень менше в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Із загальної кількості звернень за відповідний період - 137 заяв та 20 скарг.

Громадянами у своїх зверненнях було порушено 162 питання. З них основне місце займають питання аграрної політики і земельних відносин, соціального захисту населення, транспорту і зв'язку.

До районної державної адміністрації надійшло 22 колективні звернення громадян, що на 4 звернення менше ніж за відповідний період 2018 року. Найчастіше колективні звернення громадян надходять з питань транспорту, освіти та комунального господарства.

Повторних звернень надійшло 4, що на 6 звернень менше ніж за аналогічний період 2018 року.

Зареєстровано 655 звернень, що надійшли на телефонну "гарячу" лінію Урядового контактного центру, відповідно за 2018 рік – 485 звернень.

За звітний період керівництвом районної державної адміністрації проведено 9 особистих прийомів, на яких прийнято 20 жителів району та 1 виїзний прийом, на якому прийнято 2 особи.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються до органів державної влади, при районній державній адміністрації діє постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян. У 2019 році проведено 12 засідань цієї комісії.

Взаємодія з органами місцевого самоврядування

Районна державна адміністрація спрямовує свою роботу на забезпечення тісної взаємодії з органами місцевого самоврядування. Так, у 2019 році було проведено 4 семінари-навчання для голів та секретарів місцевих рад, на яких обговорено 14 питань соціального, економічного, юридичного напрямку та питання агропромислового розвитку.

Працівниками структурних підрозділів апарату районної державної адміністрації здійснено виїзди у Княжолуцьку, Надіївську, Оболонську, Раківську, Рахинянську, Тростянецьку, Шевченківську та Яворівську сільські ради для надання методичної та практичної допомоги виконавчим комітетам з питань організаційно-масової роботи, ведення діловодства, дотримання чинного законодавства при прийнятті рішень. В основному робочою групою зверталася увага на планування роботи рад, виконання власних та органів влади вищого рівня рішень, розпоряджень, дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», тощо.

За звітний період проведено 1 засідання колегії районної державної адміністрації, на якому розглянуто 5 питань та прийнято відповідні рішення.

У 2019році переможцями десятого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування визначено Долинську міську, Витвицьку сільську ради ОТГ та Геринську сільську раду.

 

Стан розвитку об’єднаних територіальних громад

Станом на 1 січня 2020 року в районі утворено 3 об’єднані територіальні громади. До Витвицької об’єднаної територіальної громади увійшло 5 сільських рад та 9 населених пунктів (площа - 154.95 кв.км., кількість населення – 5998 осіб). До Вигодської об’єднаної територіальної громади увійшло 7 сільських рад та 10 населених пунктів (площа - 385.56 кв.км., кількість населення – 12618 осіб).

30 червня 2019 року утворено Долинську міську об’єднану територіальну громаду, до якої увійшло 8 населених пунктів, 3 з яких – Рожнятівського району (площа - 94 кв.км., кількість населення – 29430 осіб).

 

 

Бюджетна сфера

До бюджету Долинського району за 2019 рік надійшло коштів в сумі 868,7 млн. грн, в тому числі власні надходження – 334,3 млн. грн та міжбюджетні трансферти з бюджетів усіх рівнів – 534,4 млн. грн.

Основними платежами бюджету району є податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло в сумі 153,0 млн. грн, плата за землю – 61,0 млн. грн, рентна плата за користування надрами – 21,8 млн. грн; внутрішні податки та збори (акцизний податок) – 16,0 млн. грн, єдиний податок – 31,9 млн. грн.

Враховуючи надходження до бюджету району за 2019 рік, проведено видатки по загальному і спеціальному фонду на суму 867,7 млн. грн, з них: спрямовано на оплату праці з нарахуванням кошти в сумі 418,4 млн. грн, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 28,7 млн. грн та на капітальні видатки – 79,3 млн. грн (міський бюджет – 36,6 млн. грн, сільські бюджети – 23,0 млн. грн, районний бюджет –19,7 млн. грн).

 

Економіка.Промисловість

За 2019 рік обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах підприємств району очікується в сумі 4700 млн. грн.

Впродовж звітного періоду на підприємствах нафтогазовидобувної галузі відмічається збільшення виробництва обсягів вуглеводнів в порівняні з попереднім роком.

По НГВУ «Долинанафтогаз» видобуток нафти (включаючи газовий конденсат) збільшився до попереднього року на 2,7%, а видобуток газу - на 10,6%.

Газопереробним заводом з газу, що надходить від нафтопромислових підприємств, вироблено газу товарного на 10,9 % більше ніж за відповідний період 2018 року. З власної сировини вироблено зрідженого газу на 11,4% більше проти минулого року.

Стабільно працювали підприємства деревообробної галузі. За звітний період ними вироблено продукції на суму більше 400,0 млн.грн.

На ТзОВ «Уніплит» за 2019 рік валовий випуск плити ДВП в порівнянні з 2018 роком збільшився на 2,0%.

Упродовж 2019 року підприємства легкої промисловості надавали послуги по пошиттю швейних виробів згідно укладених контрактів з іноземними споживачами. Обсяги реалізованої продукції підприємствами галузі за січень-грудень 2019 року склали майже 40,0 млн.грн.

 

Аграрний комплекс

В агропромисловому комплексі району працює 25 сільськогосподарських підприємств, які займаються вирощуванням зернових та технічних культур, овочів закритого ґрунту та плодово-ягідних культур, а також виробництвом тваринницької продукції.

Впродовж 2019 року на території району зареєстровано п’ять фермерських господарств.

Обсяг валової продукції в сільськогосподарських підприємствах у 2019 році становив 21,0 млн.грн., (у відсотках до попереднього року – 100,5 відс.).

З державного бюджету 7 сільськогосподарських підприємств району на підтримку галузі садівництва по програмі «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» отримали дотацію в сумі 3675,10 тис.грн., зокрема, надано кошти на компенсацію придбання саджанців горіха грецького на площу 60,76 га та саджанців ягідників лохини високорослої на площу – 12,32га.

З державного бюджету фізичним особам надано фінансову підтримку в сумі 3,5 млн.грн за утримання молодняка великої рогатої худоби. Для розвитку галузі тваринництва сільськогосподарські підприємства отримали 317,0 тис.грн. з обласного бюджету на придбання племінного поголів’я.

 

Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність

У розвиток економіки району за 2019 рік згідно очікуваних даних суб’єктами господарювання буде вкладено 170,7 млн. грн. капітальних інвестицій, що становить у розрахунку на особу 2492,0 грн.

Станом на 1 січня 2020 року іноземними інвесторами вкладено 9,92 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу). У розрахунку на одну особу – 144,8 дол. США.

Згідно очікуваних даних обсяги експорту за звітний рік складуть 27,9 млн. дол. США, що на 4,9 % більше до відповідного періоду минулого року та імпорту - 10,5 млн. дол. США.

Постійно оновлюється база даних вільних виробничих площ, земельних ділянок та інвестиційних проектів.Зібрана інформація розміщується на сайтах районної та обласної державних адміністрацій.

З метою налагодження нових зв’язків з інвесторами відділом торгівлі, інвестицій і туризму розповсюджується інформація серед зацікавлених суб’єктів господарської діяльності про проведення виставково-ярмаркових заходів.

Пріоритетне місце в інвестуванні економіки району належить країнам Європейського Союзу, з них основними залишаються нерезиденти сусідньої Польщі. Найбільш привабливими для іноземних інвесторів є підприємства переробної промисловості.

 

 

 

Надання адміністративних послуг та підтримка підприємництва

Впродовж звітного періоду Центром надання адміністративних послуг районної державної адміністрації надано 21952 послуги  населенню району на загальну суму 306428 гривень, що на 17695 гривень більше ніж у 2018 році.

Загальна кількість адміністративних послуг збільшилася на 6 та становила 164.

Державна політика розвитку малого підприємництва на районному рівні здійснюється відповідно до затвердженої рішенням районної ради 29.11.2018 р. №669-33/2018 «Про Програму розвитку малого і середнього підприємництва в Долинському районі на 2019, 2020 роки». Заходи програми спрямовані на підвищення конкурентоспроможності малого бізнесу відповідно до пріоритетних завдань за напрямками підтримки малого підприємництва.

Впродовж 2019 року для розвитку підприємництва на території району здійснено заходи, зокрема:

- Долинською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості надано допомогу по безробіттю (одноразово) для зайняття підприємницької діяльності 7 особам;

- приватним підприємцям та малим підприємствам кредитною спілкою «Злет» надано 29 кредитів на суму 19667,3 тис. грн.;

- реєстратором Долинського ЦНАПу в районі зареєстровано 290 фізичних осіб підприємців, 35 юридичних осіб та припинили господарську діяльність 297 суб’єкти господарської діяльності.

 

Споживчий ринок

Значна увага приділяється якості торговельного обслуговування населення на території району, здійснюється координація цієї роботи.

Районною державною адміністрацією щодекадно проводиться моніторинг цін на окремі продукти харчування в роздрібних торгових підприємствах та на ринках району. Інформація про ціни розміщується на сайті райдержадміністрації та направляється бюджетним установам району.

Торговельну діяльність на території району здійснюють 558 роздрібних торговельних підприємств, 139 закладів ресторанного господарства та 7 ринків.

Впродовж 2019року відкрито 4 об’єкти торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення району.

Роздрібний товарооборот підприємств (юридичних осіб) за звітний період очікується в сумі 475,0 млн.грн. (індекс фізичного обсягу – 103,9%).

 

Дорожнє господарство

Впродовж звітного періоду в районі виконано ремонт комунальних доріг в місті та селах за рахунок районного, міського та сільських бюджетів на суму 22760,958 тис. грн.

Ремонт доріг місцевого значення виконаний за рахунок районного бюджету на суму 1995,95 тис. грн. та сільських бюджетів – 4598,168 тис. грн.

 

 

 

Транспорт

Транспортна система району - автомобільний та залізничний транспорт. В районі 43 сільські населені пункти, які охоплені регулярним транспортним сполученням. В межах району функціонують 24 приміські регулярні автобусні маршрути, якими щоденно здійснюється 113 оборотних рейсів. Добре налагоджене сполучення з обласним центром, в напрямку якого щодня здійснюються оборотні рейси з м. Долина. А також функціонують 16 приміських міжрайонних автобусних маршрутів. Залізничним транспортом охоплено 6 населених пунктів.

Впродовж 2019 року автомобільним транспортом підприємств та фізичних осіб–підприємців району перевезено 565,2 тис. тонн вантажів, вантажооборот становив 115,2 млн.ткм. Послугами автомобільного транспорту скористалося 2,7 млн. пасажирів, пасажирооборот склав 43,2 млн. пас. км.

 

       Розбудова інфраструктури та будівництво

 

       Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 13006,2 тис. грн:

– придбання музичної апаратури с. Гошів Долинського району Івано-Франківської області – 62,0 тис.грн, капітальний ремонт водопроводу по вул. Обліски в м. Долина Івано-Франківської обл. – 1000,0 тис.грн, капітальний ремонт покрівля НВК № 2 по вул. Івасюка, 14 в м. Долина Івано-Франківської області – 1000,0 тис.грн, ремонт повстанської криївки Народного дому “Просвіта” у м. Долина, проспект Незалежності, 4 – 30,0 тис.грн, придбання медичного обладнання для Вигодської міської лікарні по вул. Січових Стрільців, 2 в с. Старий Мізунь Долинського району Івано-Франківської області – 500,0 тис.грн, реконструкція з добудовою гаражного приміщення для місцевої пожежної охорони по вул.Шевченка 15а в с.Шевченкове Долинського району Івано-Франківської області – 700,0 тис.грн, Придбання дитячих ігрових майданчиків – 60,0 тис.грн, районний бюджет Долинського району (для м. Долина) – 9698,238тис.грн.

Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності – 9609,590 тис.грн:

– реконструкція існуючих очисних споруд з встановленням необхідних споруд потужністю 150 м3/ добу для очищення стічних вод по вул. Шептицького ,69 в м. Долина ( коригування) – 8762,557 тис.грн;

– нове будівництво господарсько- побутової каналізкаційної мережі по вул.Шевченка в м. Долина Долинського району Івано-Франківської області – 847,033 тис.грн.

Субвенції з обласного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання бюджетних установ району – 2034,3 тис.грн:

 – на виконання програм розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області – 990,0 тис.грн;

– на розвиток загальноосвітніх навчальних закладів району – 726,3 тис.грн;

–     на розвиток закладів культури району – 168,0 тис.грн;

–     на розвиток охорони здоров’я – 150,0 тис.грн.

 

На виконання природоохоронних заходів, що фінансуються за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 1318,0  тис.грн:

– на нове будівництво господарсько-фекальної каналізації в м.Долина (в районі вулиць Івасюка, Смерикова, Садова, Західна, Дерлиці) – 614,0 тис.грн;

– на придбання обладнання (контейнерів) для збору побутових відходів у с.Белеїв Долинського району – 120,0 тис.грн;

– на придбання обладнання (контейнерів) для збору побутових відходів у с.Новичка Долинського району– 110,0 тис.грн;

–  на придбання обладнання (контейнерів) для збору побутових відходів у с.Раків Долинського району– 100,0 тис.грн;

на придбання обладнання (контейнерів) для збору побутових відходів у с.Рахиня Долинського району – 100,0 тис.грн.

на придбання обладнання (контейнерів) для збору побутових відходів у с.Оболоня Долинського району – 94,0 тис.грн;

на придбання обладнання (контейнерів) для збору побутових відходів на території Тростянецької сільської ради Долинського району – 90,0 тис.грн;

на придбання обладнання (контейнерів) для збору побутових відходів у с.Тяпче Долинського району – 90,0 тис.грн.

Залучені кошти з міського, селищного та сільських бюджетів – 2699,0 тис.грн.

 

Житлово-комунальне господарство, енергоефективність

Підприємствами житлово-комунального господарства району в 2019 році було здійснено ряд організаційно-технічних заходів щодо покращення стану об’єктів ЖКГ.

Долинськимвиробничимуправлінням водопровідно-каналізаційного господарства виконано роботи по капітальному та поточному ремонтах підвідних, розвідних та вуличних водопроводів довжиною 7890 м на суму 4813,714 тис.грн., побудовано водопровід довжиною 560 м. За кошти обласного екологічного фонду в м.Долина збудовано 560 м каналізаційної мережі на суму 1614,0 тис.грн.

За кошти державного екологічного фонду збудовано 162 м каналізаційної мережі в м.Долина на суму 837,3 тис.грн. та очисну каналізаційну споруду (150м3/добу) на суму 8762,6тис.грн. Придбано обладнання та влаштовано систему додаткового хлорування на РЧВ в с.Мала Тур»я на суму 4,8 тис.грн. Змонтовано насосний агрегат на підвищуючій насосній станції в м.Долина.

В 2019 році впроваджено заходи з енергозбереження на суму 5596,04 тис. грн. Економія енергоресурсів від впроваджених заходів склала 14%.

Введеною в експлуатацію першу чергу проекту «Будівництво вітрової електростанції в урочищі Обідній с.Шевченкове Долинський район» потужністю 0,6 МВт (3,6 млн. грн.), вироблено 396,874 тис. кВт.год.

Земельні відносини

У 2019 році вжито заходів щодо подальшого реформування земельних відносин, проведення інвентаризації земель та зміни меж населених пунктів.

Здійснено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності та сформовано 198 земельних ділянок загальною площею 761,1 га, які передані у комунальну власність Вигодській селищній раді об’єднаної територіальної громади.

Здійснено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності на території 18 сільських рад Долинського району на загальну площу 673.3687 га. Зареєстровано право державної власності на 152 земельні ділянки площею 539,5738 га.

Проведено інвентаризацію земель Долинського спецагролісгоспу ОКП «Івано-Франківськоблагроліс» загальною площею 5477,7 га, які розташовані на території Великотур’янської, Белеївської, Тростянецької, Рахинянської, Надіївської, Раківської, Оболонської сільських рад Долинського району та на території Долинської міської ради ОТГ (колишня Солуківська с/р), Витвицької ОТГ та Вигодської селищної ради ОТГ (колишня Сенечівська с/р). Дозвіл на проведення інвентаризації даних земель було надано рішенням сесії Івано-Франківської обласної ради від 15.02.2019 №1074-27/2019. Документацію із землеустрою розроблено ТОВ «Прикарпатський інформаційно-кадастровий центр» (смт.Рожнятів). Всі земельні ділянки внесено до Державного земельного кадастру.

В 2019 році розроблено проект землеустрою щодо зміни меж населеного пункту с.Княжолука Княжолуцької сільської ради, який погоджено рішенням сесії Княжолуцької сільської ради від 25.10.2019 №795-19/2019, земельні ділянки площею 1 184,2 га передбачено включити в межі населеного пункту.

До Державного земельного кадастру внесено відомості про межі 8-ми населених пунктів, що в подальшому дасть можливість спростити розроблення містобудівної документації та проектів землеустрою, а саме: с.Мислівка, с.Новоселиця, с.Тяпче, с.Станківці, с.Церківна, с.Якубів, с.Слобода-Долинська, с.Тростянець.

Вжито заходи щодо продажу права оренди земельних ділянок с/г призначення державної власності. Продано на земельних аукціонах (торгах) право оренди 10 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами с.Велика Тур’я загальною площею 72,7 га, вартістю 86,3 тис. грн. та 1 земельну ділянку за межами с.Тростянець площею 31,4340 га, вартістю 47,3 тис. грн., що дало поступлення коштів в сільські бюджети від оренди землі.

В 2019 році продовжено роботу щодо надання земельних ділянок учасникам АТО. Виготовлено документацію на масиви земельних ділянок для учасників АТО по Княжолуцькій та Шевченківській сільських радах, за результатами яких учасникам АТО надано в с.Шевченкове 5 земельних ділянок загальною площею 0,75 га та в с.Княжолука 20 земельних ділянок загальною площею 2,4 га для індивідуального житлового будівництва. Згідно районної Програми у 2019 році 18-ти учасникам АТО надано грошові допомоги на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Туризм

Впродовж 2019 року Долинщину відвідало понад 100,0 тис. туристів та екскурсантів. За звітний період до місцевих бюджетів надійшло 48,62 тис. грн. туристичного збору.

Для популяризації туристичної привабливості Долинського району видано буклети «Долинщина запрошує» та «Долинщина. Історико-патріотичний та туристичний путівник», історико-патріотичні книги «Лотоки» та «Животоки нашої скрині», створено сайт «Долинщина туристично-інвестиційна».

Розпочато реалізацію проекту «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для охорони природи та екологічної освіти». Реалізація проекту відбуватиметься в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Загальна вартість проекту - 672,3 тис. Євро. З районного бюджету передбачено співфінансування в сумі 350,0 тис. грн.

В районі діє кластер сільського туризму «Бойківський колорит», який об’єднує понад 20 підприємців зі сфери гостинності.

З метою просування регіонального туристичного продукту представники туристичної індустрії Долинського району брали участь у міжнародних виставкових заходах: в Міжнародній туристичній виставці UIIT-2019; в гастрономічному форумі «HoReCa Show Lviv» та в 26 Міжнародному туристичному салоні «Україна» – UITM-2019.

 

Стан ринку праці

 В 2019 році послугами служби зайнятості скористалося 4780 незайнятих громадян, кількість зареєстрованих вакансій становила 3048 одиниць, працевлаштовано – 2948 осіб. До участі в оплачуваних громадських роботах та інших робіт тимчасового характеру залучено 718 безробітних осіб. Чисельність безробітних, які проходили професійне навчання складає 501особа.

Профорієнтаційними послугами служби зайнятості району охоплено 8826 осіб, з них безробітних - 1650 осіб, інші категорії громадян - 7176 осіб, 89 – особи з інвалідністю.

За звітний період на обліку в центрі зайнятості перебувало 53 осіб з числа учасників АТО, 15 з яких працевлаштовано. Також, послугами служби зайнятості скористалося 7 внутрішньо переміщених осіб, 3 особи працевлаштовано.

 

Соціальний захист населення

 

       У 2019 році на 18,4% зменшилася кількість домогосподарств – одержувачів житлової субсидії та станом на 01.01.2020 року становить 8177 сімей. Нарахування по житловій субсидії складало 32655,50 тис. грн. та на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – 2091,2 тис.грн.

Забезпечено своєчасний перерахунок призначених субсидій на опалювальний період 2019-2020 років. Перепризначено субсидії 2607 сім’ям, відмовлено у призначенні - 427.

Впродовж 2019 року управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації здійснено виплату:

- соціальних допомог на суму – 188054,6 тис.грн. (7709 осіб);

 - на виконання Постанови КМУ 29.04.2004 № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги»  – 1435,4 тис.грн. (831 особа);

- пільг окремим категоріям громадян на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива на суму – 396028,13 грн. ( заборгованість складає 2203,47 грн.)

- субсидій населенню на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива на суму – 22331,8 тис.грн.;

- пільг населенню на оплату житлово-комунальних послуг (з місцевого бюджету) – 259,3 тис.грн.;

- для пільгового медичного обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 58,7 тис.грн.

Профінансовано виконання інших заходів у сфері соціального захисту та соціального забезпечення  на суму 1412,08 тис. грн.:

- виплата бійцям-добровольцям (обласний бюджет) – 12,0 тис.грн.;

- додаткові виплати ветеранам ОУН-УПА – 84,709 тис.грн.(районний бюджет), 84,0 тис. (обласний бюджет);

- відшкодування витрат на пільгове перевезення окремих категорій громадян – 726,98 тис.грн.;

- виплата родинам загиблих – 48,0 тис.грн.;

- вартість путівок на оздоровлення учасникам АТО та членів сімей загиблих – 14,6 тис.грн. (2 особи);

- на погашення заборгованості управління перед ПАТ «Укртелеком» (згідно судових рішень) – 441,8 тис.грн.

Станом на 01.01.2020 року на обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації перебуває: 159 внутрішньо переміщених осіб, 636 учасників бойових дій, 242 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, 13 ветеранів ОУН-УПА.

За звітний період забезпечено санаторно - курортним лікуванням 22 особи з інвалідністю, 31 ветерана війни, 16 учасників антитерористичної операції, 1 учасник Революції Гідності, 19 осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії Чорнобильської катастрофи 1 категорії, 8 ветеранів ОУН-УПА та реабілітованих.

На обліку знаходиться 2087 "багатодітних сімей". У 2019 році вперше отримали вказаний статус 199 сімей.

Впродовж 2019 року до Єдиного Державного Автоматизованого реєстру пільгових категорій населення внесено 485 громадян та станом на 01.01.2020 року на обліку перебуває 12255 пільговиків.

 

 

Заробітна плата та пенсійне забезпечення

Станом на 01.01.2020 року в Долинському районі перебуває на обліку 18044 одержувачів пенсій, яким у звітному періоді забезпечено своєчасне проведення пенсійних виплат в повному обсязі.

Середній розмір призначених пенсій станом на 01.01.2019 року складав 2758,05 грн., а станом на 01.01.2020 – 3173, 17 грн.

Середньомісячна заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій району у ІV кварталі 2019 року становила 11528 грн., що на 21,7% більше відповідного періоду попереднього року.

 

Освіта

Станом на 01.09.2019 меража закладів освіти району становила 30 закладів освіти, з яких 18 – І-ІІІ ступенів, в т.ч. 3 НВК «загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад», 8 – І-ІІ ступенів, в т.ч. 2 НВК «загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад», 4 школи І ступеня в т.ч. НВК «загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад», міжшкільний навчально-виробничий комбінат, будинок дитячої та юнацької творчості, станція юних техніків, дитячо-юнацька спортивна школа. Для забезпечення освітнього процесу організовано підвезення та харчування учнів.

У районі функціонувало 17 закладів дошкільної освіти, в яких виховується 1518 дітей.

З метою забезпечення права дітей на здобуття дошкільної освіти та задоволення запиту батьків ведеться реконструкція старого приміщення школи в селі Княжолука в якій планується відкриття закладу дошкільної освіти (4 дошкільні групи на 60 дітей) за кошти сільської ради. В 2019 році у Малотур’янському НВК відкрито третю дошкільну групу на 18 дітей.

Проведено щорічне свято обдарованих дітей, на якому нагороджено переможців олімпіад, конкурсів, змагань, міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів. Станом на 02 грудня 2019 року оздоровлено 217 дітей соціально-незахищених категорій.

У 2018/2019 навчальному році 106 учнів Долинського району брали участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з 17 навчальних предметів. 6 учнів закладів освіти району стали переможцями загальнонаціонального етапу.

В Долинському районі функціонує Інклюзивно-ресурсний центр. Впродовж звітного періоду профільні спеціалістицентру обстежили 175 дітей.

 На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» для шкіл району закуплено 245 комплектів меблів на суму 277,83 тис. грн та придбано дидактичне обладнання на суму 299,96 тис. грн.  Також, за кошти освітньої субвенції придбано фліпчарти та килимки на суму 118,0 тис. грн. та передано в 40 класів закладів освіти району.

У 2019 році на капітальний ремонт та реконструкцію закладів освіти району виділено 9588,5 тис. грн: 2414,7 тис.грн. – з державного бюджету, 462,7 тис.грн. – з обласного бюджету, 5272,8 тис.грн. – з районного бюджету та 1438,3 тис.грн. – з місцевих бюджетів.

 

Охорона здоров’я

Первинна медична допомога населенню району надається 8 амбулаторіями загальної практики-сімейної медицини та 27 фельдшерсько-акушерськими пунктами. На даний час в центрі є 258 посад персоналу.

Первинною медичною допомогою забезпечуються 63,2 тисячі мешканців району. В амбулаторіях розгорнуто 75 ліжок денного стаціонару, що складає 11,9 на 10 тис. населення.

За звітній період підписано 47490 декларацій пацієнтів з сімейними лікарями, що становить 75,1% від загальної кількості населення. Реалізовувалася урядова програма «Доступні ліки», на виконання якої виписано 6481 рецептів.

Для проведення ремонтних робіт в підпорядкованих установах КНП «Центр первинної медичної допомоги» Долинської районної ради та для придбання медичного обладнання, твердого та м'якого інвентарю, комп'ютерів та оргтехніки із районного бюджету виділено 1137578,85 грн.

Згідно рішення районної ради від 31.10.2019 року № 802-39/2019 створено комунальне некомерційне підприємство «Долинська багатопрофільна лікарня» Долинської районної ради Івано-Франківської області. У зв’язку з цим: проведено оптимізацію та скорочено 55 стаціонарних ліжок, створено нове відділення паліативної допомоги на 10 ліжок, відкрито 25 ліжок денного стаціонару в консультативно-діагностичних відділеннях.

У 2019 році фактичні видатки на охорону здоров’я склали 72576,6 тис. грн., залучено 1545,9 тис. грн. позабюджетних коштів.

Витрати на медикаменти в розрахунку на один ліжко-день склали 21,11 грн. проти 15,14 грн. в 2018 році. Витрати на харчування в розрахунку 1 ліжко-день склали 4,32 грн. проти 4,16 грн. в 2018 році.

За звітній період придбано медичне та комп’ютерне обладнання на суму 311,873 тис. грн., проведено капітальні ремонтив закладах охорони здоров’я за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 2273533,28 тис. грн. Медичні програми профінансовані з місцевого бюджету на суму 1018,958 тис. грн., що складає 49,3 % від плану.

Впродовж 2019 року у районі проводилась робота з профілактики і раннього виявлення найбільш поширених захворювань.

Вперше виявлено 166 випадків онкологічних захворювань, показник на 100 тисяч населення складає 241,4. В четвертій стадії виявлено 32 випадки, що складає 19,3 % від вперше виявлених випадків. Померло від злоякісних новоутворень 83 хворих, з них 22 хворих в працездатному віці.

В звітному періоді виявлено 25 випадків туберкульозу, показник на 100 тисяч населення складає 36,4. При профілактичних оглядах виявлено 12 випадків туберкульозу, що складає 48,0%. Показник смертності дітей першого року життя складає 3,4 на 1000 новонароджених, проти 1,6 в 2018 році.

Збільшилась первинна інвалідність осіб працездатного віку, в 2019 році визнано інвалідами 236 осіб працездатного віку, показник складає 61,9 на 10 тисяч працездатного населення проти 59,7 в 2018 році. Вперше в 2019 році визнано інвалідами 42 дитини.

З метою поліпшення лікувальної допомоги населенню району при серцево-судинних і судинно-мозкових захворюваннях в КНП Долинська багатопрофільна лікарня» ДРР проводилася тромболізисна терапія при гострих інфарктах міокарда . В 2019 роціпроведено 6 тромболізисів, 21 хворого відправлено в область на ургентну коронарографію.

В районі впроваджено сучасні методи хірургічних втручань. Проводяться оперативні втручання у хірургічному відділенні лапароскопом, внаслідок чого спостерігається підвищення хірургічної активності в стаціонарі. В 2019 році проведено 61 лапароскопічну операцію проти 51 в 2018 році. Крім того, в хірургічному відділенні КНП Долинська багатопрофільна лікарня» ДРР проводились операції по заміні штучного кришталика при катаракті. В 2019 році проведено 88 операцій на катаракту в стаціонарі та 16 операцій на катаракту в денному стаціонарі консультативно-діагностичного відділення проти 160 в 2018 році.

В стаціонарі КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» ДРР проліковано за 2019 рік 9191 хворий.

 

Культура

В районі працює 52 заклади культури, з них 25 – клубні заклади, 25 установ - централізована бібліотечна система, 2 – початкові мистецькі навчальні заклади. Загальна чисельність працівників становить 255 осіб, з них 202 – спеціалісти.

       В клубних закладах нараховується 144 аматорські клубні формування, 21 з них носять почесне звання «народний» та «зразковий» аматорський колектив.

В початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах навчалося 435 учнів.

Для збереження та відтворення народних традицій проводилися районні огляди-конкурси фольклорних колективів «Різдвяна Розколяда», свято народної творчості «Великодня світлиця», огляд вокальних та драматичних колективів.

Важливого значення набуло проведення: обласних заходів - фестивалю патріотичної пісні «Яворина» та свята Франкової ліричної поезії в селі Лолин, фестивалю хореографічного мистецтва «Веселковий розмай», Всеукраїнських кваліфікаційних змагань зі спортивного бального танцю «Натхнення».

У 2019 році відбувся V фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва на Ясній горі в с.Гошів. Важливо, що учасниками фестивалю є також учні Долинської дитячої школи естетичного виховання імені  М.Антоновича, які вже третій рік тут навчаються карильйонного мистецтва.

Крім того, в Гошівському Святоприображенському монастирі проведено скульптурний симпозіум, в якому брали участь майстри скульптури з різних областей країни.

Проведено VIIІ фестиваль-конкурс української духовної сучасної пісні імені Кардинала Мирослава Любачівського «З піснею до Бога», метою якого є популяризація і розвиток духовної пісні та духовного слова.

Мережа бібліотек централізованої бібліотечної системи станом на 01.01.2020 року становить 25 бібліотек, в т. ч. 21 сільська бібліотека-філія. В централізованій бібліотечній системі є 52 спеціалісти, з них 28,8%, мають повну вищу освіту, 69,2% - базову вищу освіту.

З року в рік бібліотеки ЦБС забезпечені періодичними виданнями, на 2020 рік передплачено видань більш як на 66,7 тис. грн. Всього за 2019 р. бібліотеками отримано 3468 примірників документів.

В ЦБС 20 бібліотек комп'ютеризовано, з них 15 бібліотек мають Wi-Fi, 6 інтернет - сторінок. Збільшується представництво бібліотек у мережі Фейсбук, де власні сторінки мають 15 бібліотек. Також цього року для покращення комунікації та доступності у цій мережі було створено групу «Долинщина бібліотечна».

У бібліотеках району діють 24 клуби та об’єднання за інтересами. У 2019 році бібліотеки Долинської ЦБС реалізовували ряд проектів і акцій. Традиційно брали участь у обласному конкурсі «Краща бібліотека року», в якому бібліотека-філія с. Якубів виборола 3-є місце. Районна бібліотека для дітей та бібліотеки-філії стали активними учасниками Всеукраїнського конкурсу «Лідер дитячого читання», переможцем якого на обласному рівні стала користувач Якубіської сільської бібліотеки-філії.

У центральній районній бібліотеці реалізовувались власні проекти «Літня читальня» та «Творча світлиця». В рамках «Творчої світлиці» гостями бібліотеки були письменники: Марія Микицей, Оксана Думанська, Дара Корній, Надія Дичка, Марія Вайно, Макс Кідрук, Борис Крамер, Галина Лицур-Щадей та отець Дам’ян Кастран.

 

Спорт

Розвиток фізичної культури та спорту в Долинському районі, а також організацію і проведення районних спортивних заходів забезпечують Долинська дитячо-юнацька спортивна школа, Долинський районний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», дошкільні навчальні заклади, загальноосвітні навчальні заклади, ФСТ "Колос".

Впродовж 2019 року відділом молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації спільно з районним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» організовано та проведено 70 спортивно-масових заходів (5565 учасників), на проведення яких з районного бюджету було виділено 165472 грн.

 Вихованці Долинської дитячо-юнацької спортивної школи неодноразово здобували перемоги у Чемпіонатах України, змаганнях всеукраїнського, обласного та районного рівнів. Для забезпечення їх участі у змаганнях з районного бюджету було виділено 177783 грн.

У 2019 році введено в дію два спортивні майданчики зі штучним покриттям у с. Підліски та м. Долина.

 

Захист прав та інтересів дітей

У звітному періоді на обліку в служби у справах дітей районної державної адміністрації перебувало 58 дітей, з них: 15 - сироти, 73 - позбавлені батьківського піклування.

Під опікою – піклуванням громадян знаходиться 41 дитина, в прийомній сім’ї-1 дитина, на повному державному забезпеченні в інтернатних закладах-11 дітей, в дитячих будинках сімейного типу-5.

Впродовж 2019 року 5 дітей набуло статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, 4 яких влаштовано під опіку громадян, 1-усиновлена.

Відбулося 16 засідань комісії з питань захисту прав дітей, на яких розглянуто 70 питань щодо захисту прав дитини та прийнято відповідні рішення.

З метою захисту прав та інтересів дітей працівниками служби взято участь у 75 судових засіданнях. Проведено 66 профілактичних рейдів, у ході яких виявлено 72 дитини, батьків яких попереджено про відповідальність за невиконання батьками своїх обов’язків.

Організовано та проведено ряд заходів для дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування до Великодніх свят, Дня захисту дітей, Дня Святого Миколая.

 

Безпека держави та цивільний захист населення

У 2019 році сектором мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату районної державної адміністрації здійснено заходи щодо проведення призову громадян на строкову військову службу та на проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України.

Спільно з Долинським ОМВК забезпечено: агітаційно-роз'яснювальну роботу щодо переваг та проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України, відправку резервістів до навчальних центрів та на полігони для участі у навчальних стрільбах, перевірку органів місцевого самоврядування щодо ведення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних.

У 2019 році районною державною адміністрацією подано запити на фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на суму близько 9 млн. грн.

Впродовж звітного періоду проведено роботи з будівництва господарсько-фекальної каналізації в м. Долина, а також придбано контейнери для збору побутових відходів у с.Белеїв, с.Новичка, с.Раків, с.Оболоня, с.Тяпче, с.Тростянець. Вказані заходи здійснено на суму 1,318 млн. грн з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

       Для забезпечення оперативного реагування на ліквідацію надзвичайних ситуацій в районі функціонує 3 державних пожежно-рятувальних частини та 1 підрозділ місцевої пожежної охорони в с. Вишків. Впродовж 2019 року працівниками ДПРЧ-10 УДСНС України в області здійснено 356 виїздів на пожежі.

       В органах місцевого самоврядування Долинського району функціонує 29 підрозділів добровільної пожежної дружини в кількості 178 осіб, які 9 разів залучалися до ліквідації пожеж.

Впродовж звітного періоду в районі знайдено і знешкоджено 15 одиниць вибухонебезпечних предметів. За вказаний період надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру на території району не зафіксовано.

 

Висновки

Підсумки соціально-економічного розвитку Долинщини за 2019 рік свідчать про необхідність продовження активної роботи для відновлення позитивної динаміки розвитку провідних галузей виробничої та соціальної сфери, що сприятиме підвищенню добробуту жителів району.

Належна взаємодія між виконавчою і представницькою гілками влади забезпечила стабільну суспільно-політичну ситуацію, бо лише у співпраці та злагодженості запорука розвитку району.

Серед основних напрямків, на яких будуть зосереджені зусилля районної  державної адміністрації у 2020 році є:

-          продовження робіт з ремонту доріг району;

-          концентрація коштів усіх рівнів бюджетів для об’єктів незавершеного будівництва соціально-культурної сфери;

-          оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту;

-          проведення ефективної політики енергозбереження;

-          формування позитивного інвестиційного іміджу регіону, створення сприятливих умов для залучення в економіку району вітчизняних та іноземних інвестицій;

-          створення нових робочих місць.

 

Дякую за увагу!

 

З повагою,

голова районної

державної адміністрації

 

Віктор Лаврик

 

 

Оголошення

 

25 лютого 2020 року відбудеться публічний звіт голови Долинської районної державної адміністрації Віктора Лаврика за підсумками роботи у 2019 році.

 

Регламент заходу:

11:00 – 11:15 – презентація публічного звіту головою райдержадміністрації Віктором Лавриком;

11:15 – 11:45– запитання та відповіді.

Запрошуються представники громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, засобів масової інформації, профільні експерти.

Місце проведення: зал засідань Долинської районної ради (м. Долина, пр..Незалежності, 5).

Відповідальний структурний підрозділ: Сектор організаційної роботи апарату районної державної адміністрації.

Контактна особа:завідувач сектору – Марина Лазорко, тел.: (03477) 2-70-22; e-mail: orgdolyna@ukr.net

 
Важлива інформація!

Служба Судової охорони в Івано-Франківській області

Sluzhba-Sudovoyi-Ohorony.jpg 

Детальна інформація за посиланням

http://www.if.gov.ua/news/47820

Пам'ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

pamjatka.pdf

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Актуально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області