2 Квітень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


.


Новини
 На головну
11 лютий 2020 | Поетапне збільшення пенсійного віку для окремих категорій осіб - визнано незаконним

 

До Долинського бюро правової допомоги часто звертаються громадяни із запитаннями, що стосуються пенсійного забезпечення. Зокрема, щодо віку виходу на пенсію, мінімально-необхідного страхового стажу, про вихід на пенсію на пільгових умовах чи за вислугою років.

       Враховуючи нещодавнє рішення Великої палати Конституційного суду України від 23.01.2020 року у справі № 1-5/2018(746/15), вважаємо за необхідне повідомити, що положення, якими передбачено поетапне збільшення пенсійного віку для окремих категорій осіб, визнано неконституційними.

Зокрема йдеться про поетапне збільшення (на 5 років) віку для виходу на пенсію на пільгових умовах з урахуванням відповідного стажу роботи, та на пенсію за вислугою років для працівників, визначених в оспорюваних нормах Закону № 213 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення», а саме це стосується змін до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII.

Конституційний Суд України (далі КСУ) зазначив, що працівники, які працювали в шкідливих умовах, і погоджувалися на таку працю через можливість отримання окремих пільг, мали об'єктивні очікування, що вони матимуть право виходу на пенсію на умовах, визначених Законом «Про пенсійне забезпечення».

В рішенні КСУ вказано, що відповідні зміни, передбачені Законом № 213, погіршили юридичне становище окремих категорій осіб щодо права призначення пенсії.

Отже, норма статті 13 чинного Закону України «Про пенсійне забезпечення» визнана неконституційною, тобто такою, що не підлягає застосуванню.

Зауважуємо, що КСУ визначив в якій редакції слід застосовувати статтю 13 Закону України № 1788-XII. Для зручності читачів частково цитуємо пункт 3 резолютивної частини вище згаданого рішення КСУ, а саме що стосується осіб які працювали за професіями вказаних у «списку №1 та №2»:

«На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:

чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;

жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи із особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам;

б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:

чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;

жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам;»

Нагадаємо, що норми, які визнаються КСУ неконституційними втрачають чинність з дня ухвалення відповідного рішення.

 

Довідка:

Долинське бюро правової допомоги працює за адресою:

м. Долина, вул. Б.Хмельницького, 2а, тел.: 2-51-99.

 

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).


Архів новин

Важлива інформація!

Потрібна допомога!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!
Важливо!
Акутально!
 
Інформація про навчання у військовому інституті!
Інтерв`ю голови РДА
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

 

Долинщина запрошує!
"Гаряча лінія"

w256h2561387214964phone2_1_orig.png(03477)2-70-68 - "Гаряча лінія" голови районної державної адміністрації

 

(03477)-2-53-07, та 2-53-06 - телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення районної державної адміністрації діє з питань надання житлових субсидій.

 

2-53-05 - Робоча група з питання реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

 

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області