31 Травень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну

 

УКРАЇНА

ДОЛИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

від 10.03.2017                    м. Долина            № 62

 

 

Про затвердження Інструкції

для користувачів комп’ютерної техніки

 

 

Відповідно до статті 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про інформацію», Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про Національну програму інформатизації», Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 року №373, Положення про технічний захист інформації в Україні, затвердженого Указом Президента України від 27 вересня 1999 року №1229/99, Положення про державну експертизу в сфері технічного захисту інформацій, затвердженого наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 16 травня 2007 року за №93, з метою ефективного використання в роботі працівниками апарату і структурних підрозділів районної державної адміністрації персональних комп’ютерів, та забезпечення захисту інформації, що обробляється, передається і зберігається в районній державній адміністрації:

1. Затвердити Інструкцію для користувача комп’ютерної техніки (далі інструкція), що додається.

2. Визначити адміністратором безпеки апарату районної державної адміністрації Коцковича Віктора Васильовича - головного спеціаліста сектора мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату районної державної адміністрації.

3. Керівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації із статусом юридичної особи до 17.03.2017:

3.1. Визначити адміністратора безпеки в структурних підрозділах.

3.2. Ознайомити працівників з Інструкцією та забезпечити виконання її вимог.

4. Визнати таким, що втратило чинність розпорядження районної державної адміністрації 05.04.2012 №140 «Про затвердження інструкції для користувачів комп’ютерної техніки».

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на керівника апарату районної державної адміністрації Ірину Мацалак.

 

 

 

 

 

 

Голова районної

державної адміністрації                                                    Юрій Мазур

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО розпорядження районної державної адміністрації

10.03.2017 № 62

 

 

Інструкція для користувачів комп’ютерної техніки

 

І.ОБОВ’ЯЗКИ ТА ПРАВА КОРИСТУВАЧІВ

         1. Користувач зобов’язаний:

1.1. Дотримуватись правил роботи на комп’ютері, описаних у цій Інструкції;

        1.2. Підчас роботи з ресурсами Інтернету, дотримуватись правил, встановлених цією Інструкцією.

1.3. Здійснювати:

1.3.1. Резервування даних (на іншому комп’ютері, компакт-дисках, флеш- накопичувачах).

1.3.2. Заходи з антивірусного захисту (перевірка флеш-накопичувачів, компакт-дисків, електронної пошти встановленим на комп’ютері антивірусним програмним забезпеченням).

1.3.3. Контроль за дотриманням прав доступу до інформації (не залишати у відкритому доступі інформацію для службового користування, зокрема відкриті для редагування та перегляду службові бази даних).

        1.4. Не розголошувати конфіденційну інформацію, необхідну для безпечної роботи на комп’ютері.

1.5. Негайно відключати від мережі комп’ютер у разі підозри на інфікування шкідливим об’єктом. Комп’ютер не можна підключати до мережі, доки користувач не переконається у знешкодженні шкідливого об’єкта.

1.6. Забезпечувати безперешкодний доступ адміністратора безпеки до перегляду системних подій.

1.7. Дотримуватися рекомендації адміністратора безпеки щодо забезпечення безпеки комп’ютерів та мережі.

1.8. У випадку виявлення несправності програмного забезпечення звернутись за методичними рекомендаціями до адміністратора безпеки.

        1.9. У випадку наявності у користувача комп’ютера відомостей щодо фактів порушення чинних правил, особливо несанкціонованого віддаленого доступу до інформації, розміщеної на закріпленому за ним комп’ютері або будь-яких інших відомостей про порушення, користувач повинен негайно сповістити про це керівника структурного підрозділу.

1.10. Використовувати Інтернет - ресурси з доменами gov.ua та офіційні веб - сайтів.

1.11. Використовувати тільки зареєстровані накопичувальні носії.

1.12. Використовувати дані доступу, які передбачено посадовою інструкцією.

        1.13. Дотримуватись вимог чинного законодавства.

2. Користувач має право:

2.1. Використовувати в роботі надані йому комп’ютери та ресурси в межах обумовлених цією Інструкцією.

2.2. Звертатись за методичними рекомендаціями до адміністратора безпеки для розв’язання задач, пов’язаних із використанням ресурсів персонального комп’ютера та мережі.

3. Користувачу забороняється:

3.1. Самостійно встановлювати, видаляти, використовувати програмне забезпечення без погодження адміністратора безпеки. В іншому випадку користувач несе повну відповідальність за порушення безпеки персонального комп’ютера.

3.2. Надавати дозвіл тимчасової роботи на закріпленому за ним комп’ютері стороннім особам.

3.3. Використовувати неліцензійне програмне забезпечення та ресурси, не призначені для виконання службових обов’язків.

3.4. Пошкоджувати, знищувати або передавати без дозволу будь-яким стороннім особам інформацію, що зберігається або обробляється на комп’ютерах районної державної адміністрації.

3.5. Розкривати комп’ютери та їх компоненти, мережеве та периферійне обладнання, підключати до комп’ютера додаткове обладнання без відома адміністратора безпеки, змінювати налаштування BIOS, hosts, та інші.

3.6. Нехтувати системами безпеки, пошкоджувати їх або дезінформувати (за допомогою спеціального програмного забезпечення, отримувати несанкціонований доступ до інших комп’ютерів).

3.7. Використовувати інші форми доступу до мережі Інтернет (змінювати налаштування встановлених Інтернет - браузерів та параметрів мережі).

3.8. Здійснювати спроби несанкціонованого доступу до ресурсів Інтернету, проводити або брати участь у мережевих атаках і мережевому зламі.

3.9. Закривати доступ до системної інформації комп’ютера паролем без узгодження з адміністратора безпеки (пароль на обліковий запис користувача має бути узгоджений з адміністратором безпеки).

4. Робота зі службовою електронною поштою:

4.1. Службова електронна пошта може бути використана користувачем лише з метою виконання своїх службових обов’язків. Використання її для задоволення особистих потреб заборонено.

4.2. Всі електронні листи, що створюються та зберігаються на поштових серверах електронної пошти, є власністю районної державної адміністрації та не вважаються персональними.

4.3. Районна державна адміністрація залишає за собою право доступу до службової електронної пошти користувачів з метою забезпечення безпеки або за вимогою правоохоронних органів.

4.4.Вхідні листи повинні перевірятись на наявність шкідливих об’єктів антивірусними програмними засобами.

4.5. Користувач не повинен дозволяти будь-кому надсилати листи від чужого імені.

4.6. Користувачу не дозволяється без відома адміністратора безпеки відкривати або запускати прикладні програми, отримані за допомогою електронної пошти з невідомого джерела та (або) не замовлені користувачем. Здійснювати масову розсилку попередньо неузгоджених електронних листів (як розсилка багатьом адресатам, так і множинна розсилка одному адресату.

4.7.Користувач зобов’язаний періодично видаляти вихідну пошту зі скриньки.

5. Робота з мережею Інтернет:

5.1. Користувач використовує програми для пошуку інформації в мережі Інтернет лише для виконання своїх посадових обов’язків.

5.2. Дії будь-якого користувача, який порушує правила користування Інтернетом, можуть бути запротокольовані адміністратором безпеки та використані для прийняття рішення про застосування до нього санкцій з боку районної державної адміністрації (зокрема, відключення від Інтернету).

5.3. Заборонено користуватись ресурсами, які значною мірою навантажують канал (real video, real audio, chat, YouTube, torrent та ін.). У разі значного перевантаження каналу, поточний сеанс користувача, що був причиною перевантаження, буде припинено.

5.4. Користувачам, які використовують , заборонено передавати або завантажувати на комп’ютер інформацію, яка носить непристойний, порнографічний, фашистський або расистський характер, суперечить законодавству та нормам суспільної моралі, не має відношення до виконання своїх посадових обов’язків.

5.5. Заборонено використовувати Інтернет з метою укладання особистих комерційних угод, перегляду та розповсюдження реклами.

5.6. Все програмне забезпечення, що використовується для доступу до мережі Інтернет, встановлюється за методичними рекомендаціями адміністратора безпеки і на ньому мають бути налаштовані необхідні рівні безпеки.

5.7. Заборонено розміщувати у гостьових книгах, форумах, конференціях повідомлення, що містять брутальні та образливі вислови.

5.8. Заборонено одержувати доступ до інформаційних ресурсів мережі або Інтернету, які не є загальнодоступними, без дозволу їх власника.

5.9. Список сайтів, доступ до яких з комп’ютерів районної державної адміністрації заборонений:

5.9.1. Сайти, не пов'язані з прямим виконанням працівниками службових обов'язків.

5.9.2. Комерційні та рекламні сайти, електронні магазини.

5.9.3. Ігрові сайти.

5.9.4. Розважальні сайти.

5.9.5. Соціальні та сайти, призначені для спілкування (facebook.com,

ok.ru, vk.com та інші соціальні мережі).

5.9.6. Сайти, на яких зберігаються фотографії, аудіо, відео та інші матеріали, що прямо не пов'язані з виконанням службових обов'язків (YouTube та інші).

6. Відповідальність користувача:

6.1. Користувач несе повну відповідальність:

6.1.1. За технічну експлуатацію персонального комп’ютера та довіреної йому периферійної техніки (принтер, сканер,флеш-накопичувач тощо), а також за своєчасне повідомлення керівника структурного підрозділу про всі несправності.

6.1.2. За Інформацію, що знаходиться на його комп’ютері. Обов’язок періодичного резервування службових даних покладений на користувача.

6.1.3. За використання неліцензійного програмного забезпечення (див. пп.3.3, п.3).

6.1.4. За весь інформаційний обмін між робочим комп’ютером, у внутрішній мережі та Інтернет мережах.

6.2. За порушення цієї інструкції користувач може бути відсторонений від роботи за комп’ютером.

6.3. Порушення інструкції, що спричинило знищення, блокування, модифікацію або копіювання захищеної згідно законодавства інформації, порушення роботи комп’ютерів, систем або мереж комп’ютерів.

 

ІІ. ОБОВ’ЯЗКИ ТА ПРАВА АДМІНІСТРАТОРА БЕЗПЕКИ

 

1.Адміністратор безпеки зобов’язаний:

1.1. Надавати методичні рекомендації щодо виконання користувачами заходів, що забезпечують необхідну безпеку інформації та обладнання.

1.2. У випадку виявлених порушень положень політики безпеки здійснювати перевірки засобів аудиту журналів системних подій доповідати про виявлення порушення начальнику структурного підрозділу.

2. Адміністратор безпеки має право:

2.1. Вимагати від користувачів виконання заходів захисту інформації та дотримуватися вимог чинних нормативних документів у сфері захисту інформації.

2.2 У разі виявлених порушень режиму безпеки, припиняти роботу персонального комп’ютера.

2.3. Відключити персональний комп’ютер від мережі, у випадках порушення вимог даної Інструкції.

2.4. Обмежувати доступ до соціальних мереж (facebook.com, ok.ru, vk.com), Інтернет - ресурсів включно з їх повним блокуванням.

3. Адміністратору безпеки забороняється:

3.1. Розголошувати будь - яким особам інформацію про засоби захисту інформації, атрибути доступу, а також інформацію, що стала йому відома в результаті його службової діяльності.

3.2. Пошкоджувати, знищувати або передавати без дозволу керівництва будь-яким стороннім особам інформацію, що зберігається на комп’ютерах районної державної адміністрації.

 
Важлива інформація!

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Акутально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!
"Гаряча лінія"

w256h2561387214964phone2_1_orig.png(03477)2-70-68 - "Гаряча лінія" голови районної державної адміністрації

 

(03477)-2-53-07, та 2-53-06 - телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення районної державної адміністрації діє з питань надання житлових субсидій.

 

2-53-05 - Робоча група з питання реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

 

Повідомлення про корупцію

Информация-по-остойчивости.jpgВідомості про прояви та вчинення корупційних дії уповноваженими особами на виконання функцій держави у Долинській районній державній адміністрації надсилати на електронну адресу: ZPKRDA@i.ua або повідомляти за номером телефону (03477)27064

Уповноважена особа: Біда Ірина Олегівна.

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області