13 Серпень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація

КОРИСНІ ЛІНКИ

Долинська районна рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/v_maks.jpg 

Долинська міська рада

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/dolyna.jpg 

Долинська центральна районна бібліотека  

LibLOGO 

Долинська центральна районна лікарня

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/101.jpg

 

Долинський будинок дитячої та юнацької творчості

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/dolynska/ua/active_poll/f2.jpg

 

 

 

 

Державна підтримка енергозбереження

  

 

 

 

 

 

 

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності! (відеоролик)

 

 

 

 

 

 

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинились у складних життєвих обставинах


. На головну

ДЛЯ РОЗВИТКУ РЕГІОНУ НАСАМПЕРЕД  ПОТРІБНО ВДОСКОНАЛИТИ ДОРОЖНЮ  ІНФРАСТРУКТУРУ, - ВІКТОР ЛАВРИК

 

Напередодні Нового року президент України Володимир Зеленський відповідним указом призначив головою Долинської районної державної адміністрації Віктора Лаврика. Раніше новопризначений очільник обіймав посаду начальника відділу правового забезпечення та кадрової роботи Комунального некомерційного підприємства  «Центр первинної медичної допомоги» у Долинському районі. Займався діяльністю у сфері права, має адвокатську практику.

Ми поспілкувалися з Віктором Васильовичем та розпитали про його наближчі плани та яких змін очікувати у районі цьогоріч.

 

-  Вікторе Васильовичу, Ви очолили район у час, коли активно впроваджується реформа децентралізації…Якою Ви бачите Долинщину у найближчій перспективі?

- На  території району уже створено три об’єднані територіальні громади – Витвицька, Вигодська та Долинська.  Такий поділ передбачався у перспективному плані формування територій, що був затверджений урядом,  однак процедуру приєднання громад пройшли ще не всі населені пункти району. Сьогодні одне з перших і основних завдань органів виконавчої влади – завершити реформу децентралізації. Всі ми розуміємо, що ця реформа є багатогранною, а від того – і складною. Тому маємо грамотно та відповідально здійснити передачу повноважень виконавчим комітетам ОТГ та сприяти  у вирішенні проблемних питань, забезпечити дотримання законності та правопорядку, соціальний захист наших краян.

Ми працюємо у  цьому напрямку.  Нещодавно я зустрічався із головами об’єднаних територіальних громад Володимиром Гараздом, Ярославом Наумом та Миколою Шикором. Ми розмовляли про  функціонування закладів культури, освіти та медицини в умовах децентралізації, про здійснення  соціального захисту жителів краю. Виклики, які ставить перед нами адміністративна реформа – непрості, але розуміючи її сутність та значення для розвитку своїх територій, маємо зробити все необхідне для її успішного завершення.

-      А що буде з тими селами, які поза межами ОТГ?

На цей час 16 із 44 сільських рад ще не входять до жодної ОТГ, чим затримують перспективи свого розвитку. Власне тому  районна державна адміністрація ще здійснює повноваження, оскільки на території цих населених пунктів функціонують освітні, культурні, медичні заклади, котрі фінансуються з районного бюджету...  Але маю надію, що у найближчій перспективі реформа децентралізації у Долинському районі буде  повністю завершена з охопленням усіх сіл, відповідно до плану уряду.

-      Верховна Рада напрацювала вже багато нових законопроектів, деякі закони вже вступили в дію. Вважаєте, що народні обранці йдуть правильним шляхом?

Як говориться у народній приказці: «Поживемо-побачимо»…Будь-які зміни можна оцінити, коли вони вже завершені і являють собою певний результат. Як от реформа децентралізації… Спочатку важко, а через деякий час спостерігаємо, як спроможна громада уже демонструє перші успіхи у тій чи іншій сфері життєдіяльності.  Теж саме і з законопроектами. Оцінити, чи народні обранці ідуть правильним шляхом, можна тільки тоді, коли цей шлях уже пройдений. Але вважаю, що будь які зміни «зверху» не мають повноцінного результату, якщо їх не підтримувати та не  реалізовувати  на місцях. Кожен житель, староста села чи  голова ОТГ повинні усвідомлювати та нести відповідальність за розвиток своєї громади, допомагати народним обранцям  концентрувати увагу на проблемних  питаннях свого населеного пункту та разом шукати шляхи їх вирішення.  Адже тільки спільно ми можемо напрацювати позитивний результат та виправдати очікування наших громадян. 

-      Які стратегічні завдання плануєте  на 2020 – ий рік?

Важко виокремити щось основне. Скажу одразу – роботи буде багато.  До прикладу, нещодавно Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук оголосив головним завданням на 2020 рік будівництво доріг в Україні. Ми будемо реалізовувати цю ініціативу на місцях. Маємо багато проблемних ділянок, дорога «Долина-Хуст» зокрема. Та і загалом дорожня інфраструктура потребує комплексного підходу для розбудови. Це – і вуличне освітлення, і будівництво берегоукріплювальних споруд, де є мости…та ще багато іншого.

Окрім цього є  декілька незавершених об’єктів соціальної інфраструктури.

-      Яка галузь, на Вашу думку, у нас найперспективніша?

Є ряд галузей, які можна інтенсивно розвивати. До прикладу, район має всі  передумови для  розвитку внутрішнього та іноземного туризму завдяки особливостям географічного розміщення, багатству історико-культурної спадщини, гармонійно пов’язаними  із традиціями  та побутом бойківського  краю

 Долинщина володіє потенційними можливостями для формування на її території  конкурентоспроможної  туристично-рекреаційної галузі, яка може забезпечити значний внесок у соціально-економічний стан регіону  за рахунок збільшення дохідної частини бюджету, надходження інвестицій, збільшення кількості робочих місць, збереження та раціонального використання культурної  природної спадщини.

Однак, я переконаний, що  для розвитку регіону найперше потрібно вдосконалити  дорожню інфраструктуру. Сильним поштовхом у цьому напрямку стане реалізація проекту «Мале карпатське коло», яке у грудні 2019-го підписав голова  Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль з очільниками  Львівщини та Закарпаття. Проект передбачає налагодження співпраці та спільних дій, спрямованих на покращення інфраструктурної доступності в центральній частині Українських Карпат. В межах  Долинського району планується ремонт автошляху «Долина-Хуст» та прокладання нової дороги у селі Сенечів, яка з’єднуватиме Івано-Франківську та Львівську області.

 

-      Ви розповіли ряд глобальних завдань на цей рік. Розкажіть,  як триває робота  у самій структурі адміністрації? З якими проблемами вже доводилось стикатись?

 

Проблем як таких існувати не повинно, коли кожен працівник сумлінно, а, головне, чесно виконує свою роботу. Одним із актуальних на сьогодні питань, з яким зараз стикнулись районні державні адміністрації по всій Україні – це загальнодержавна оптимізація органів виконавчої влади, яка передбачає скорочення штатів. Багато спеціалістів будуть вивільнені. Це – прикро, але ми робимо все можливе, щоб працівники працевлаштувались у об’єднаних територіальних громадах.  Думаю, що фахівцям з органів державної влади буде легко освоїти роботу виконавчих комітетів ОТГ та  надавати необхідні консультації своїм колегам, тим більше в умовах, коли  ОТГ фактично перебирають на себе всі управлінські функції районної державної адміністрації.

Зараз під час зустрічей з керівниками ОТГ ми найперше піднімаємо питання про працевлаштування наших працівників, і вже є ряд пропозицій у цьому напрямку.

- Розкажіть, чи звертаються до Вас  громадяни? І як записатись на візит?

- Майже щодень приходять жителі різних сіл різного віку. Найбільше громадяни  звертаються з приводу соціального захисту.  У понеділок,  20 січня, я проведу перший офіційний прийом громадян.

Записатись можна у загальному відділі районної державної адміністрації. Це 11 кабінет на першому поверсі, або ж за номером телефону 2-70-68. Відповідно до розкладу прийом здійснюється в 1- й  та 3-й понеділок  кожного місяця.

- А чи проводите вже масштабну  роботу з  населенням? Як плануєте співпрацювати з громадами?

Цього місяця проводив нараду з головами сільських рад, на якій було озвучено основні проблеми та перспективи того чи іншого села.  Тепер складаємо графік виїздів у населені пункти району - плануємо зустрічі із мешканцями, огляд об’єктів соціальної інфраструктури та детальніше вивчення проблемних питань. Для нас важливо почути думку кожного жителя  краю, тому  сподіваюся на активність громад під час спілкування.

 

 

Підготовлено для газети «Добра справа»
Важлива інформація!

НАСЕЛЕННЮ РАЙОНУ

 

Сумський водоканал роз'яснює найпоширеніші запитання споживачів ...В зв’язку з підключенням нового водопроводу до центральної водопровідної мережі по вул. Обліски в м. Долина 12 серпня 2020року з 08.30год. до 13 серпня 2020року 17 год. буде припинено подачу води до споживачів питної води м. Долини, м. Болехова, сіл Долинського р-ну та Болехівської міської ради, смт. Вигода

Пам'ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь

pamjatka.pdf

На підтримку українських лікарів!
Держпродспоживслужба інформує!
До уваги громадян! Контакти сімейних лікарів!

Важливо!
Актуально!
 
Захистимо Україну разом!

 

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

 

До відома громадськості!

 Інформаційно-навчальні ролики «Знай своє право на землю»

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2814/pravo-na-zemlyu.jpg

 

 

Долинщина запрошує!

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області