E-mail:  00731407@mail.gov.ua  ;  gal_rda@i.ua
12 Липень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

http://www.rada.gov.ua/


 

 


Карта Галицького району 


АКЦІЇ


В рамках проведення Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

Відеоролик "Розірви коло"


Соціальна реклама

 

 

 


Відділ культури, національностей та релігій районної державної адміністрації
 На головну / Відомості про адміністрацію / Структура РДА

Юридична адреса: 77100, площа Волі, 1

м.Галич Івано-Франківської області

E-mail: kyltyra_gal@ukr.net

Контактний телефон: (03431) 2-20-46, (03431) 2-19-31

 

 

Начальник відділу – Масляк Галина Іванівна.


 

Положення про відділ культури, національностей та релігій районної державної адміністрації …(детальніше)>>>


У районі є 102 заклади культури:

- 1 ДМШ (із контингентом 135 учнів);

- 49 бібліотек;

- 51 клубний заклад (18- Будинків культури)

- 1 музей.

 

 

ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

 C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\Новая папка\DSC02631.JPG

Директор – Грицик Марія Орестівна.

Адреса: 77100, м. Галич, вул. Ярослава Осьмомисла, 1

Телефон: (03431) 2-14-75

 

 На базі районного Будинку культури працює методичний центр, різножанрові гуртки та клуби за інтересами.

Галицький край – історико- культурний центр Галичини, щедрий на таланти, які творять своє, неповторне народне мистецтво. Сьогодні в районі працює 11 - народних аматорських та 4 дитячих зразкових колективи.

 Гордістю району є хорові колективи: народна аматорська хорова капела «Княжа криниця» районного Народного дому (кер. І.Слободян), народна аматорська хорова капела духовної пісні «Воскресіння» сільського Будинку культури с. Крилос (кер. І.Гріца), народний аматорський хоровий колектив «Дністровські зорі»сільського Будинку культури села Насташине (кер. І.Самборський).

Великою популярністю у мешканців району користуються вокальні колективи: народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Відродження» Галицького районного Народного дому (кер. С.Іваськів) та народний аматорський чоловічий гурт патріотичної пісні « Майдан» Народного дому с.Мединя (кер.П.Іванчук)

Оберегом автентичних фольклорних традицій в районі є народні аматорські фольклорні колективи: «Дубівчанка» сільського Будинку культури села Дубівці (кер.О.Литвин), фольклорний гурт « Забава» районного Народного дому (кер.М.Іваськів) та троїсті музики сільського Будинку культури села Насташине (кер. М. Варуник).

C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\Новая папка\DSC00027.JPG

Галицький народ справді безсмертний своїми духовними творіннями. І відрадно те, що до творення цієї духовності долучаються діти. В районі працює два зразкових дитячих драматичних колективи: «Юність» районного Народного дому (кер. М.Грицик) та сільського Будинку культури села Залуква (кер. І.Сорочинська).

Серед художньо-просвітницьких колективів району почесне звання народний аматорський присвоєно колективу районного Народного дому міста Галича (керівник Т.Гудзь)

Почесне звання зразковий танцювальний колектив носять 2 хореографічні ансамблі: « Модерн» районного Народного дому (кер.Г.Леочко) та «Дивоцвіт» Будинку культури с.Задністрянське ( кер.О.Заставний).

C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\Новая папка\DSC00034.JPG

Вже традиційними в районі стали: Галицька хорова академія, конкурс духовної пісні імені М.Сокола, Різдвяні фестини, Великодні фестини в селі Крилосі, фестиваль патріотичної пісні, фольклорне свято «Гей, на Івана, гей на Купала», Молодіжний фестиваль естрадної пісні «Золотий тік», фестиваль танцю «Галицька веселка», мандрівний фестиваль « Галицька родина», фестиваль духовної Марійської пісні у с.Маріямпіль,свято театру « Галицька Мельпомена», свято Медового Спаса.

 

 Галицька централізована бібліотечна система

 C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\Новая папка\DSC06857.JPG

В.о.директора – Перекліта Тамара Омелянівна.

Адреса: вул.Ярослава Осьмомисла 1

Телефон: (03431) 2-31-60

 

 В Галицьку ЦБС входить 49 бібліотеки Міністерства культури України. Серед них: Галицька центральна, Галицька районна дитяча бібліотека та 47 сільських бібліотек–філіалів.

У с. Маріямпіль відкрито інформаційно- бібліотечний центр.

 Книжковий фонд становить 668 тисячі екземплярів книг. Послугами бібліотек системи користується в середньому щороку 25 тисяч читачів.

 Для кращого задоволення запитів користувачів на книги і періодичні видання створено довідкову – бібліографічний апарат в кожному структурному підрозділі.

 При Центральній бібліотеці працює Публічний інформаційний центр з питань самоврядування.

 Потрібно відмітити, що за останні роки наші бібліотеки стали не тільки центрами інформаційного забезпечення користувачів бібліотек, але і центрами духовного спілкування наших земляків.

 

  C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\Новая папка\DSC06103.JPG

 

Галицька дитяча музична школа

C:\Users\Iryna\Desktop\фото на сайт\DSC00039.JPG

 

Адреса школи:

вул.Т.Шевченка, 10

м.Галич

Івано-Франківської область

77100

тел. (03431)2-21-90

 

Директор – Миськів Ольга Петрівна.

У школі працює 25 викладачів, навчається 165 учнів.

Заснована школа 1 вересня 1964 року. За більш, як півстоліття випускниками Галицької ДМШ стали понад тисячу учнів, більше сотні продовжили своє навчання у спеціалізованих  музичних навчальних закладах, 12 з  них працюють у рідній школі.

Музично-естетичне виховання учнів школи базується на чотирьох відділах: фортепіанному, теоретичному, струнно-смичкових інструментів та відділі народних та духових інструментів.

У школі працюють різноманітні творчі колективи: хор, вокальний ансамбль «Першокласник», ансамбль скрипалів, ансамбль баяністів та акордеоністів, ансамбль гітаристів, оркестр народних інструментів, квартет духових інструментів, фортепіанні дуети, вокальні та  інструментальні ансамблі викладачів.

 

Музична школа живе насиченим, багатим на мистецькі події життям, впевнено втілюючи свої проекти й задуми. Колективи школи – постійні учасники  концертів та різноманітних  заходів у місті та районі. Пройшовши піввіковий  шлях, школа стала центром виховання талановитої  молоді, яка утверджує музичне мистецтво у нашому краї, збагачує серця своїх вихованців любов’ю до найвищих людських цінностей, а успіх і виховання  майбутніх музикантів залежить  від викладачів, назавжди закоханих у чарівний світ музики.

 

 Музей Визвольних змагань Галицького району.

 C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\Новая папка\DSC_0045.JPG

 Директор – Струк Богдан Андрійович

 Адреса: м.Бурштин, вул. Міцкевича 47

 Телефон: (03438) 4-54-19.

 

Десятиліттями радянська влада фальсифікувала історію про український національно-визвольний рух, про довготривале становлення української держави, старалася стерти з пам’яті людей імена її героїв, тих, хто дивлячись смерті у вічі, поклав своє життя на жертовник нації. Робилися підлі підміни різних фактів і подій.

Український народ завжди мав за приклад своїх провідників: Б.Хмельницького, І.Мазепу, Т.Шевченка, М.Міхновського, С.Петлюру, Є.Коновальця, Р.Шухевича, С.Бандеру.

Для пізнання історії українського народу уже з початку 90-х років в Україні, зокрема на заході, створюються музеї визвольної боротьби. Метою та завданням яких є донесення до людей правдивої, неспотвореної історії.

Черга дійшла й до Галицького району. З ініціативи районної станиці Братства вояків ОУН-УПА 5 березня 1998 року сесією Галицької районної ради прийнято рішення про створення Музею Визвольних змагань Галицького району, в основу діяльності якого було покладено збір, вивчення та збереження документальних і речових матеріалів періоду визвольних змагань на теренах району, які засвідчують боротьбу галичан за незалежність України. Цьому прияла активна просвітницька робота серед громадськості, і в першу чергу молоді, через організацію конференцій, виставок, екскурсій, пошукових експедицій, зустрічей з вояками УПА та політв’язнями радянських концтаборів, демонстрацію фільмів.

Крупинка за крупинкою збиралися факти, сторінка за сторінкою відроджувалася історія. 14 травня 2000 року Музей прийняв перших відвідувачів. Сьогодні експозиція музею налічує вже близько 1500 експонатів – документи, фотоматеріали, імена, долі, людська пам’ять. 1630 прізвищ учасників національно-визвольної боротьби мешканців Галицького району, які поклали голови на вівтар незалежності України, 822 учасники повстанського руху засуджені з політичних мотивів, 715 сімей (2062осіб) виселених за співпрацю з УПА – цифри, як чорні мітки на тілі нашого району. Саме про них розповідає розділ «Пам’ять».

«Етапи боротьби УПА в Галицькому районі» таку назву має розділ експозиції в якому розміщено особисті речі повстанців, одяг, зброя, листівки, відозви, література і документи, що розповідають про повстанські будні.

На подвір’ї Бурштинської ЗОШ № 2 відкрито пам’ятник Ользі Басараб, а в школі кімнату- музей, який

присвячено жінкам-галичанкам і їх ролі в національно-визвольній боротьбі: Софія Шиманська, Марія Петришин, Текля Заклінська, Ніна Вівчаренко, Ольга Короташ,Софія Салига, Маря Чернеча, Володимира Мацькевич, Люнька Леонович, Ліда, Марія та Софія Німі – цей список далеко неповний. Та імена і фото жінок-героїнь знайшли своє належне місце в експозиції музею.

Гулагівські табори, тюрми НКВС, сталінські застінки і політичні репресії випали на долю українського народу. Серед них сотні, тисячі галичан – з ганебною біркою «враг народа» або ж «політічєскій» невинно засуджених, виселених з рідних домівок. Цю тему також не оминули організатори експозиції.

22 липня 2007 року у лісовому масиві Касової гори біля села Бовшів, на місці загибелі у 1946 році вояків УПА Івана Волошина - «Шульц», Степана Слободяна-«Чупринка», Степана Пунька-«Махно» працівниками музею спільно з членами районної станиці Братства вояків УПА реконструйовано повстанську криївку і встановлено пам’ятний хрест. Цей об’єкт став ще одним атракційним розділом музею.

У тому ж році Музеєві підпорядковано меморіальний комплекс на цвинтарі міста Бурштина.

Музейні експонати можуть чимало розповісти відвідувачам. Саме тому тут цікаво і дорослим, і дітям. І хто хоч раз відвідав музей, то ще і ще повертається сюди, щоб знову проникнутись повстанським духом.

Над створенням експозиції працювали: Філарет Скасків, Микола Яцків, Роман Німий, Петро Кульчицький, Михайло Пархуць, Володимир Федорняк, Володимир Івасів, Микола Ткачівський.

У 1998 році Музеєм видано Книгу Пам’яті Галицького району «Воля і доля», у 2002 році побачила світ книга «Відроджена пам’ять - невмируща», а у 2007 році другий том Книги Пам’яті Галицького району «Воля і доля. Мартиролог», у 2012 році видано книгу « А я вижив» - спомин політв’язня Миколи Яцківа.

 

Запрошуємо Вас відвідати музей і познайомитись з правдивими сторінками історії нашого краю.

Музей визвольних змагань району.

Туристичні групи та відвідувачі можуть завітати у музей щоденно

з 9.00 до18.00 год.

Групові екскурсії можна замовити за телефоном 45-419.

 

C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\Новая папка\DSC02621.JPG

 

 Древній Галич, що входить у перелік « 7 чудес України», широко відкриває браму і запрошує на гостину всіх бажаючих пізнати історію та культуру Опільського краю.


 


За довідками звертатися на нашу адресу : м.Галич, площа Волі, 1. Тел.: (03431) 21-9-31. Відділ культури, національностей та релігій районної державної адміністрації
 

 

 

 

 

banner

banner

Івано-Франківська обласна державна адміністрація

Галицька районна рада

 

Галицька міська рада

Національний заповідник "Давній Галич"

Галицький національний природний парк

ГАЗЕТА "ГАЛИЦЬКЕ СЛОВО"

Прогноз погоди

Погода в Галичі 

Оголошення

Шановні краяни!
Увага! Говорить управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації. Проводиться перевірка системи оповіщення. Прослухайте наступне повідомлення: довге уривчасте звучання сирен, гудків підприємств, а також передача їх мережею радіомовлення означає попереджувальний сигнал „Увага всім”. Почувши цей сигнал необхідно ввімкнути радіо, радіотрансляційні, телевізійні приймачі для прослуховування термінового повідомлення управління з питань цивільного захисту. Шановні краяни! Якщо Ви опинились у надзвичайній ситуації або Вам про неї стало відомо, дзвоніть за телефоном 101 або за телефонами: у м.Івано-Франківську 53-90-01, в м.Калуш 6-00-26, та черговим районних і міських підрозділів поліції.
.

Повідомлення до населення області щодо заходів з запобігання поширенню коронавірусу COVID-19

.
Відбудеться конкурсний відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році
.
Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості до проекту ДТП та звіту по СЕО детального плану території земельної ділянки для зміни цільового призначення , будівництва та обслуговування об’єктів фермерської діяльності нежитлових будівель-свинарника за межами населеного пункту с.Насташине Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області
.
Івано-Франківський обласний військовий комісаріат проводить набір громадян України на військову службу за контрактом
.

Військово-морський ліцей імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного запрошує на навчання

.
Держгеокадастр повідомляє про значення коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель за 2019 рік
.

«Рекомендації про включення до тендерної документації вимог при проведенні відкритих торгів щодо харчування дітей у закладах освіти в Івано- Франківській області»

.
Щодо опитування експортерів
.
Оголошення про намір передати в оренду об’єкти, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад сіл, міста Галицького району …(детальніше)>>>

Усі права застережені. При використання будь-яких матеріалів посилання на сайт обов'язкове.


Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області