E-mail:  00731407@mail.gov.ua  ;  gal_rda@i.ua
4 Червень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

http://www.rada.gov.ua/


 

 


Карта Галицького району 


АКЦІЇ


В рамках проведення Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

Відеоролик "Розірви коло"


Соціальна реклама

 

 

 


Стан і аналіз розвитку малого підприємництва в Галицькому районі
 На головну / Соціально-економічний розвиток району

Актуальним питанням сьогодення є становлення та розвиток малого і середнього підприємництва, тому що саме цей сектор економіки стимулює конкуренцію, сприяє послабленню монополізму, впливає на якісну характеристику валового внутрішнього продукту, розширює сферу свободи ринкового вибору, характеризується раціональними формами управління, забезпечує більш швидку реалізацію інновацій.

Саме розвиток малого і середнього підприємництва гарантує стабільність економіки та підвищення рівня життя громадян. У результаті відкриття власної справи та само зайнятості знижується рівень безробіття та водночас підвищується рівень доходів населення, що сприяє зростанню сукупного попиту та збільшенню обсягу виробництва.

Розвиток малого і середнього підприємництва вкрай необхідний, тому потребує підтримки, як на державному, так і на місцевому рівні.

Галицький район розташований на межі двох фізико-географічних регіонів: Українських Карпат та південно-західної частини Східноєвропейської рівнини. Близько 8% території району займають річки (серед них одна з найбільших у Європі — Дністер), озера, ставки. Районний центр — стародавнє місто Галич.

Він розміщений між такими промисловими центрами: Івано-Франківськ, Львів, Тернопіль, Стрий, Калуш, з якими з'єднаний густою сіткою сполучень.

Район багатий на природні копалини: марганцеву руду, вапняки, мергелі, суглинки, глину, пісок, гравій, торф, марганцева руда. Завдяки цьому тут розвивається місцева промисловість. Провідна галузь промисловості — харчова, деревообробна та виробництво вапна.

У районі здійснюють промислову діяльність 7 підприємств основного кола, якими за січень-липень 2018 року реалізовано промислової продукції на суму 223300,6 тис.грн, що становить 0,4 відс. у загальнообласному обсязі реалізації.

Найбільшу частку у обсязі складає реалізація шпону (58,5 тис.грн) та м’яса (119,1 тис.грн).

Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення склав 5372,6 грн.

За прогнозними даними у 2019 році очікується зростання обсягів реалізації продукції на 3,4% і складе 389,6 млн.грн. за рахунок збільшення виробничих потужностей на ТзОВ «Дріада ІФ» та ТзОВ «Галфанера», та включення додатково в основне коло ТзОВ "Енергія Галича" та ТзОВ Енерго Старк (виробництво сонячної електроенергії).

Найбільше зосереджено трудових ресурсів у виробництві деревообробної продукції та вапна.

До підприємств основного кола статистичної звітності належать:

Приватне заготівельне виробничо-комерційне підприємство «Еліта» (Виробництво харчових продуктів);

ТзОВ «Галфанера» (Виготовлення виробів з деревини);

ТзОВ «Дріада ІФ» » (Виготовлення виробів з деревини);

ТзОВ «АЛЕСТА ЮА» » (Виготовлення виробів з деревини);

ТзОВ «Галтехнопарк» (Виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції);

РКП «Галичтеплосервіс» (Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря);

КП «Галичводоканал» (Водопостачання; каналізація, поводження з відходами).

Значна питома вага в зборі платежів до бюджетів припадає на вищевказані підприємства та росту надходжень до бюджету, такий результат є наслідком сумлінного ставлення платників до своїх обов’язків перед державою та до своєчасної сплати податків, які надають додаткові можливості розвитку інфраструктури та покращення добробуту мешканців Галицького району.

 

Основні показники роботи підприємств Галицького району за 2015 – 2018 (ІІІ кв.) роки.

 

 

Обсяг реалізованої продукції, тис.грн.

 

 

станом 31.12.2015

Кількість працівників, осіб станом

на 31.12.2015

Обсяг реалізованої продукції, тис.грн.

 

 

станом 31.12.2016

Кількість працівників, осіб станом

на 31.12.2016

Обсяг реалізованої продукції, тис.грн.

 

 

станом 31.12.2017

Кількість працівників, осіб станом

на 31.12.2017

Обсяг реалізованої продукції, тис.грн.

 

 

станом 01.08.2018

Кількість працівників, осіб станом

на 01.08.2018

Середньо - облікова кількість штатних працівників

 

Середньо - облікова кількість штатних працівників

 

Середньо - облікова кількість штатних працівників

 

Середньо - облікова кількість штатних працівників

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Всього

142719,3

288

188807,8

340

260181,3

371

170568,6

320

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Протягом 2019 -2021 року планується включення додатково в основне коло промислових підприємств:

- c.Шевченковем – 12,3Га, ЕНЕРГІЯ ГАЛИЧА, (виробництво сонячної електроенергії, 6,1 МВт).

- c.Залуква – 18,3 Га, Соляр Залуква, (виробництво сонячної електроенергії, 9,2 МВт).

- c.Задністрянське – 18 Га, ТзОВ Енерго Старк, (виробництво сонячної електроенергії, 9 МВт).

- c.Насташене – 61,6 Га, «Сонце Галичини», (виробництво сонячної електроенергії, 31,4 МВт).

Будівництво м’ясопереробного заводу с.Вікторів (створення додаткових 700 робочих місць та залучення понад 50 млн. доларів іноземних інвестицій).

 

 

Для забезпечення відкритості регуляторного процесу районною державною адміністрацією відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щорічно  затверджувались плани підготовки проектів регуляторних актів. Однак, у 2018 році прийняття регуляторних актів районною державною адміністрацією не заплановано.

На даний час в районі діє 1 регуляторний акт – розпорядження районної державної адміністрації від 23.01.2009 року №10 «Про затвердження цін на платні роботи (послуги), що виконуються архівним відділом районної державної адміністрації».

В райдержадміністрації дотримується план-графік проведення відстежень результативності регуляторних актів. Не порушуються вимоги ст.10 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" щодо встановлення термінів здійснення відстежень результативності регуляторних актів.

Інформація про здійснення в районі регуляторної діяльності оприлюднюється на веб-сторінці районної державної адміністрації (http://ww2.if.gov.ua/galytska) та в районній газеті "Галицьке слово".  

На поліпшення підприємницького середовища в районі, впровадження шляхів та механізмів вдосконалення та спрощення процедур отримання дозвільних документів спрямована робота центру надання адміністративних послуг.

За 11 місяців 2018 року центром надання адміністративних послуг районної державної адміністрації надано 9 004 адміністративних послуг, з них:

міграційна служба – 822;

Держземагенства – 3 886;

відділ архітектури та містобудування – 128;

управління соціального захисту населення – 3 859;

реєстраційна служба – 296;

послуги дозвільного характеру – 6;

ГТУЮ в Івано-Франківській області - 7.

З метою покращення сервісного обслуговування платників податків при Галицькому відділенні Калуської ОДПІ діє центр обслуговування платників податків.

Для якнайшвидшого працевлаштування громадян районним центром зайнятості проводяться навчання та консультації щодо ефективного пошуку роботи, 172 людини пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за найбільш затребуваними професіями. Всього за три квартали 2018 року проведено 352 профінформаційних та профконсультаційних семінарів з незайнятим населенням і учнівською молоддю, в яких взяли участь
3 501 особа.

З метою часткового вирішення питань зайнятості громадян та повернення їх до продуктивної зайнятості службою зайнятості району проводиться робота щодо ширшого розгортання та нарощування обсягів тимчасових та інших оплачуваних громадських робіт. Протягом січня-червня у громадських та роботах тимчасового характеру взяли участь 353 особи.

Загалом у січні-вересні 2018 року працевлаштовано 1 415 людей.

Управлінням економічного розвитку, туризму та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації постійно уточняється інформація про наявні вільні земельні ділянки та вільні виробничі площі промислового призначення, які можуть бути запропоновані органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання для реалізації інвестиційних проектів. Дана інформація розміщується на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації.

Інформація, яка надходить в райдержадміністрацію від облдержадміністрації, іноземних суб’єктів господарювання, зокрема, про проведення бізнес-зустрічей, форумів, виставок, пропозиції щодо співпраці,  розміщується на веб-сторінці райдержадміністрації, висвітлюється в засобах масової інформації та надсилається районній спілці підприємців і районній організації роботодавців.

Розпорядженням районної державної адміністрації від 18.12.2018 № 990 схвалено районну цільову програму розвитку малого та середнього підприємництва а Галицькому районі наь2019-2020 роки та подано на затвердження черговою сесією районної ради.

 
 

 

 

 

 

banner

banner

Івано-Франківська обласна державна адміністрація

Галицька районна рада

 

Галицька міська рада

Національний заповідник "Давній Галич"

Галицький національний природний парк

ГАЗЕТА "ГАЛИЦЬКЕ СЛОВО"

Прогноз погоди

Погода в Галичі 

Оголошення

.

Повідомлення до населення області щодо заходів з запобігання поширенню коронавірусу COVID-19

.
Відбудеться конкурсний відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році
.
Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості до проекту ДТП та звіту по СЕО детального плану території земельної ділянки для зміни цільового призначення , будівництва та обслуговування об’єктів фермерської діяльності нежитлових будівель-свинарника за межами населеного пункту с.Насташине Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області
.
Івано-Франківський обласний військовий комісаріат проводить набір громадян України на військову службу за контрактом
.

Військово-морський ліцей імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного запрошує на навчання

.
Держгеокадастр повідомляє про значення коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель за 2019 рік
.

«Рекомендації про включення до тендерної документації вимог при проведенні відкритих торгів щодо харчування дітей у закладах освіти в Івано- Франківській області»

.
Щодо опитування експортерів
.
Оголошення про намір передати в оренду об’єкти, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад сіл, міста Галицького району …(детальніше)>>>
.

XIV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ШКІЛЬНИХ МАЛЮНКІВ «МОЇ ПРАВА» …(детальніше)>>>


Усі права застережені. При використання будь-яких матеріалів посилання на сайт обов'язкове.


Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області