E-mail:  00731407@mail.gov.ua  ;  gal_rda@i.ua
11 листопад 2019
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

http://www.rada.gov.ua/


 


Карта Галицького району


АКЦІЇ

 

 


Соціальна реклама


Твій добробут залежить від тебе


Відстоюй свої права на якісні житлово-комунальні послуги


Будь відповідальним власником - створи ОСББМузей визвольних змагань
 На головну / Відомості про адміністрацію / Структура РДА / Відділ культури районної державної адміністрації

Музей визвольних змагань

Десятиліттями радянська влада фальсифікувала історію про український національно-визвольний рух, про довготривале становлення української держави, старалася стерти з пам’яті людей імена її героїв, тих, хто дивлячись смерті у вічі, поклав своє життя на жертовник нації. Робилися підлі підміни різних фактів і подій.

Український народ завжди мав за приклад своїх провідників: Б.Хмельницького, І.Мазепу, Т.Шевченка, М.Міхновського, С.Петлюру, Є.Коновальця, Р.Шухевича, С.Бандеру.

Для пізнання історії українського народу уже з початку 90-х років в Україні, зокрема на заході, створюються музеї визвольної боротьби. Метою та завданням яких є донесення до людей правдивої, неспотвореної історії.

Черга дійшла й до Галицького району. З ініціативи районної станиці Братства вояків ОУН-УПА 5 березня 1998 року сесією Галицької районної ради прийнято рішення про створення Музею Визвольних змагань Галицького району, в основу діяльності якого було покладено збір, вивчення та збереження документальних і речових матеріалів періоду визвольних змагань на теренах району, які засвідчують боротьбу галичан за незалежність України. Цьому прияла активна просвітницька робота серед громадськості, і в першу чергу молоді, через організацію конференцій, виставок, екскурсій, пошукових експедицій, зустрічей з вояками УПА та політв’язнями радянських концтаборів, демонстрацію фільмів.

Крупинка за крупинкою збиралися факти, сторінка за сторінкою відроджувалася історія. 14 травня 2000 року Музей прийняв перших відвідувачів. Сьогодні експозиція музею налічує вже близько 1500 експонатів – документи, фотоматеріали, імена, долі, людська пам’ять. 1630 прізвищ учасників національно-визвольної боротьби мешканців Галицького району, які поклали голови на вівтар незалежності України, 822 учасники повстанського руху засуджені з політичних мотивів, 715 сімей (2062 осіб) виселених за співпрацю з УПА – цифри, як чорні мітки на тілі нашого району. Саме про них розповідає розділ «Пам’ять».

«Етапи боротьби УПА в Галицькому районі» таку назву має розділ експозиції в якому розміщено особисті речі повстанців, одяг, зброя, листівки, відозви, література і документи, що розповідають про повстанські будні.

Окремий розділ присвячено жінці-галичанці і її ролі в національно-визвольній боротьбі: Софія Шиманська, Марія Петришин, Текля Заклінська, Ніна Вівчаренко, Ольга Короташ,Софія Салига, Маря Чернеча, Володимира Мацькевич, Люнька Леонович, Ліда, Марія та Софія Німі – цей список далеко неповний. Та імена і фото жінок-героїнь знайшли своє належне місце в експозиції музею.

Гулагівські табори, тюрми НКВС, сталінські застінки і політичні репресії випали на долю українського народу. Серед них сотні, тисячі галичан – з ганебною біркою «враг народа» або ж «політічєскій» невинно засуджених, виселених з рідних домівок. Цю тему також не оминули організатори експозиції.

22 липня 2007 року у лісовому масиві Касової гори біля села Бовшів, на місці загибелі у 1946 році вояків УПА Івана Волошина - «Шульц», Степана Слободяна-«Чупринка», Степана Пунька-«Махно» працівниками музею спільно з членами районної станиці Братства вояків УПА реконструйовано повстанську криївку і встановлено пам’ятний хрест. Цей об’єкт став ще одним атракційним розділом музею.

У тому ж році Музеєві підпорядковано меморіальний комплекс на цвинтарі міста Бурштина.

Музейні експонати можуть чимало розповісти відвідувачам. Саме тому тут цікаво і дорослим, і дітям. І хто хоч раз відвідав музей, то ще і ще повертається сюди, щоб знову проникнутись повстанським духом.

Над створенням експозиції працювали: Філарет Скасків, Микола Яцків, Роман Німий, Петро Кульчицький, Михайло Пархуць, Володимир Федорняк, Володимир Івасів, Микола Ткачівський.

У 1998 році Музеєм видано Книгу Пам’яті Галицького району «Воля і доля», у 2002 році побачила світ книга «Відроджена пам’ять - невмируща», а у 2007 році другий том Книги Пам’яті Галицького району «Воля і доля. Мартиролог».

Запрошуємо Вас відвідати музей і познайомитись з правдивими сторінками історії нашого краю.

 

Музей визвольних змагань району.

Туристичні групи та відвідувачі можуть завітати у музей щоденно з 9.00 до18.00 год.

Групові екскурсії можна замовити за телефоном 45-419.

 

Палац культури «Прометей»

вул. Міцкевича, 47

м.Бурштин,

Галицький район

Івано-Франківської області
 

 

banner

banner

Івано-Франківська обласна державна адміністрація

Галицька районна рада

 

Галицька міська рада

Національний заповідник "Давній Галич"

Галицький національний природний парк

ГАЗЕТА "ГАЛИЦЬКЕ СЛОВО"

Прогноз погоди

Погода в Галичі 

Оголошення

Регіональний представник Уповноваженого в Івано-Франківській області проведе особистий прийом громадян

25 листопада 2019 року, з 10.00 до 13.00 години, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Івано-Франківській області Людмила Непийвода проведе особистий прийом громадян у Галицькому районі. Прийом громадян буде проводитись за адресою: Івано-Франківська область, м.Галич, пл.Волі.1, 2 поверх.

.

Інформація щодо організації та проведення призову громадян України на строкову військову службу восени 2019 року

.

Інформація щодо призову громадян України на строкову військову службу у жовтні-грудні 2019 року

.

Оголошення про проведення міжнародного фотоконкурсу "Вікі любить пам’ятки". Інформація за посиланнями : if.wlm.org.ua або wlm.org.ua/lists

.

До відома водіїв та перевізників Галицького району!

.

Оголошення про намір передати в оренду об’єкти, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад сіл, міста Галицького району …(детальніше)>>>

.

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця» інформує: 

- з 23 квітня до 01 травня 2020р. заплановано міжнародну культурно-просвітницьку поїздку «Європейська співдружність» до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Люксембургу;

- з 2 по 17 травня 2020р. відбудеться культурно-освітня поїздка «Південноєвропейський досвід у реалізації політики сфери культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики» до Угорщини, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Франції, Іспанії, Португалії, Монако, Італії та Словенії 

.

Відзнака імені Сергія Кемського

Конкурси, фестивалі, виставки
 

Усі права застережені. При використання будь-яких матеріалів посилання на сайт обов'язкове.


Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області