E-mail:  00731407@mail.gov.ua  ;  gal_rda@i.ua
9 Липень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

http://www.rada.gov.ua/


 

 


Карта Галицького району 


АКЦІЇ


В рамках проведення Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

Відеоролик "Розірви коло"


Соціальна реклама

 

 

 


Інформація щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»
 На головну / Відомості про адміністрацію / Структура РДА / Управління соціального захисту районної державної адміністрації / Соціальний захист населення

Інформація щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

Відповідно до Закону України „Про державні нагороди” почесне звання  України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною, за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей.

Згідно з Положенням про почесні звання України, затвердженим Указом Президента України від 29.06.2001 р. №476/2001 почесне звання України "Мати-героїня" присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених в установленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей в сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Статтею 150 Сімейного кодексу України визначено обов'язки батьків, а саме:

1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.

2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

3. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Насамперед особлива увага звертається на духовні, моральні якості осіб, які представляються до присвоєння почесного звання, також конкретні заслуги матері у справі виховання дітей, її авторитет. Важливу роль відіграє позитивний імідж сім'ї в громаді тощо. Враховується при цьому чи притягувалися до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності діти зазначеної особи, їх поведінка у громаді, а також їх ставлення до праці, наявність освіти, участь у громадському житті.

Таким чином, багатодітні матері, діти яких були засуджені умовно або знаходилися в місцях позбавлення волі, виховувалися в інтернатних закладах чи знаходилися під опікою, не мають підстав для порушення клопотання щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Згідно з порядком представлення до почесних звань висунення кандидатур до присвоєння здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств.  Тут проводяться загальні збори, на яких обговорюється кандидатура, затверджується нагородний лист з характеристикою на багатодітну матір та складається протокол засідання.

Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити міська (сільська,селищна) рада.

До розгляду питання про нагородження почесним званням України „Мати-героїня”, багатодітним матерям необхідно звернутися за місцем роботи (для працюючих) чи до міської (сільської, селищної) рада із заявою. Багатодітній матері необхідно також подати такі документи (у трьох екземплярах):

-    копія паспорта матері (1, 2, 10 та 11 сторінки);

-    копії свідоцтв про народження дітей;

-  якщо дитина померла, копія свідоцтва про смерть(із вказаною причиною смерті);

-  довідка про склад сім’ї (підписана керівником та скріплена печаткою);

- характеристики дітей із останнього місця навчання, якщо діти дорослі, то з місця роботи;

-  копія свідоцтва про медаль материнства (якщо є);

-  копія трудової книжки матері.

На основі всіх цих зібраних документів органами місцевого самоврядування або трудовими колективами складається нагородний лист. У ньому обов’язково повинна міститися інформація про заслуги матері у вихованні дітей, а також відомості про кожну дитину. Опісля розгляду кандидатури, збори колективу чи міська (сільська, селищна) рада приймають рішення про підтримку кандидатури на висунення за здобуття почесного звання „Мати-героїня” чи відмову. У останньому випадку негативна відповідь повинна бути вмотивована. Після цього документи в 3-х примірниках (клопотання про присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” на ім’я голови районної державної адміністрації; нагородний лист встановленого зразка; рішення сесії міської (сільської, селищної) рада чи зборів трудового колективу про порушення клопотання  перед райдержадміністрацією про присвоєння звання „Мати-героїня” (витяг з протоколу) та копії документів, наданих багатодітною матір’ю, подаються до центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації, який, у свою чергу, передає їх для розгляду та вивчення управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації. Підтримані в райдержадміністрації документи направляються до Департаменту соціальної  політики облдержадміністрації. Після розгляду нагородні матеріали надсилаються до Міністерства  соціальної політики України. Схвалені Міністерством нагородні документи надсилаються до Адміністрації Президента України.

У період з 2008 року по цей час почесне звання України «Мати-героїня» було присвоєно 438  жінкам району, яким виплачено допомоги на загальну суму 4,1 млн. грн.
 

 

 

 

 

banner

banner

Івано-Франківська обласна державна адміністрація

Галицька районна рада

 

Галицька міська рада

Національний заповідник "Давній Галич"

Галицький національний природний парк

ГАЗЕТА "ГАЛИЦЬКЕ СЛОВО"

Прогноз погоди

Погода в Галичі 

Оголошення

Шановні краяни!
Увага! Говорить управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації. Проводиться перевірка системи оповіщення. Прослухайте наступне повідомлення: довге уривчасте звучання сирен, гудків підприємств, а також передача їх мережею радіомовлення означає попереджувальний сигнал „Увага всім”. Почувши цей сигнал необхідно ввімкнути радіо, радіотрансляційні, телевізійні приймачі для прослуховування термінового повідомлення управління з питань цивільного захисту. Шановні краяни! Якщо Ви опинились у надзвичайній ситуації або Вам про неї стало відомо, дзвоніть за телефоном 101 або за телефонами: у м.Івано-Франківську 53-90-01, в м.Калуш 6-00-26, та черговим районних і міських підрозділів поліції.
.

Повідомлення до населення області щодо заходів з запобігання поширенню коронавірусу COVID-19

.
Відбудеться конкурсний відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році
.
Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості до проекту ДТП та звіту по СЕО детального плану території земельної ділянки для зміни цільового призначення , будівництва та обслуговування об’єктів фермерської діяльності нежитлових будівель-свинарника за межами населеного пункту с.Насташине Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області
.
Івано-Франківський обласний військовий комісаріат проводить набір громадян України на військову службу за контрактом
.

Військово-морський ліцей імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного запрошує на навчання

.
Держгеокадастр повідомляє про значення коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель за 2019 рік
.

«Рекомендації про включення до тендерної документації вимог при проведенні відкритих торгів щодо харчування дітей у закладах освіти в Івано- Франківській області»

.
Щодо опитування експортерів
.
Оголошення про намір передати в оренду об’єкти, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад сіл, міста Галицького району …(детальніше)>>>

Усі права застережені. При використання будь-яких матеріалів посилання на сайт обов'язкове.


Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області