.  .
           Городенківська районна державна адміністрація
21 жовтень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
ОПИТУВАННЯ

ОПИТУВАННЯ

Корисні посилання


Де ви, кати мого народу? „Ми звинувачуємо! Голодомор 1932-1933 років – геноцид Українського народу”
 На головну

 

Виставку архівних документів інституту пам’яті НАН України цими днями відкрито у залі райбібліотеки.

            Понад 60 плакатів-слайдів розвінчують діяльність колишнього більшовицького режиму під безпосереднім керівництвом комуністичної партії СРСР.

            Сьогодні в культурному та політичному житті нашого району – значна культурна і політична подія – відкривається пересувна виставка, присвячена 75-річчю Голодомору 1932-33 років в Україні.

            Це  - один із захходів, спрямованих на виконання Указу Президента України „Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-33 років”, і проводиться в рамках 2008 року, оголошеному Роком пам’яті жертв Голодомору.

            Чимало знайдеться у непростій історії не лилше України, а й світу таких жахливих трагедій, як Голоджомор 1932-33 років. Що таке голодомор того часу?

            Коли дослідники говорять про нього, мається на увазі період з квітня 1932 по листопад 1933 років. Саме ці 17 місяців, тобто, приблизно за 500 днів, в Україні загинули мільйони людей. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня...

            У зв’язку з тим, що Івано-Франківська область в 1932-33 роках не входила до складу УРСР, на її території у цей час голодоморів не було. Однак, у фондах Станіславського воєводського управління (теперішнього обласного державного архіву) виявлено майже 30 документів, які підтверджують проведення маніфестацій, мітингів, зборів, організованих українськими партіями та культосвітніми установами в 30-і роки минулого століття на знак протесту проти штучного голоду на Радянській Україні та з метою надання допомоги голодуючим.

            Найбільлш постраждали від голоду колишні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська). На них припадає 52,8 % загиблих. Смертність населення тут перевищувала середній рівень у 8-9 і більше разів. В таких же масштабах голод спостерігався у тих районах Кубані, Північного Кавказу та Поволжя, де жили українці.

            Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодомору: 5,7,9 та 10 мільйонів. Але, в будь-якому випадку, мова йде про МІЛЬЙОНИ безневинних жертв.

            На виставці, яку ми сьогодні відкриваємо, представлено 63 плакати, які розкривають причини, висвітлюють події та наслідки трагедії Українського народу. Ми впевнені, що представлені матеріали залишать в пам’яті кожного відвідувача страшні сторінки трагедії нашого народу, які не можна забути.

 

 

 

 

 
"Ми звинувачуємо"

ПОГОДА


      .Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області