17 жовтень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
ПОСИЛАННЯ

  

Верховна рада України
Кабінет міністрів України

 


Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області


Новини
 На головну
5 січень 2017 | Коломийський центр зайнятості інформує

 

               На виконання  Програми зайнятості населення міста Коломиї  на період до 2017року   протягом  звітного періоду центром зайнятості проводилась відповідна  робота щодо сприяння  зайнятості  населення, яка спрямована  на працевлаштування незайнятих громадян, зокрема, соціально незахищених громадян, що не можуть на рівні конкурувати на ринку праці. На особливому контролі це  особи, які переселились з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, учасники АТО  та члени сімей учасників.

              Чисельність незайнятих громадян,  що звернулася за послугами до центру зайнятості з початку 2016 року складає  12 894 особи. Станом на 31.12.2016року перебувають на обліку в центрі зайнятості  1 037  безробітних громадян -  565  мешканців міста.

               Рівень зареєстрованого безробіття на 31.12.2016року по  місту Коломиї становить  1,43%.

               З числа осіб, що звернулися до центру зайнятості,  працевлаштовано  від початку року   4 853  особи.

  На   протязі  січня-грудня 2016 року здійснювалися заходи  спрямовані на врегулювання ситуації у сфері зайнятості, зокрема, використання економічних стимулів  для створення на підприємствах нових робочих місць праці, зниження рівня молодіжного безробіття, посилення соціального захисту найбільш уразливих верств населення, а саме:  компенсація єдиного внеску роботодавцям за прийнятого працівника за направленням центру зайнятості  на нове робоче місце. В  результаті проведеної роботи протягом даного  періоду   91 роботодавець створили  132 нових робочих  місць  для безробітних  осіб та  скористалися компенсацією витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, де відповідно до ст.14 та ст.26 Закону України «Про зайнятість населення»  працевлаштували  64 осіб, які відносяться до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та відповідно до ст.27 Закону України «Про зайнятість населення» 68 осіб  працевлаштували на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. 2 особи працевлаштовані з числа внутрішньо- переміщених до фізичних осіб - підприємців Солощак Н.В. , Тарновецької  Г.І. відповідно до статті 24-1 Закону України «Про зайнятість населення»  та  Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб, за яку роботодавцю здійснюється відшкодування нарахованої заробітної плати та ЄСВ.

               Центром зайнятості активізована системна інформаційно- роз’яснювальна робота з роботодавцями, що спрямована на формування соціальної відповідальності роботодавців, реалізацію соціальної політики  в нових економічних умовах та в контексті норм  Закону України «Про зайнятість населення». Для забезпечення зайнятості населення від початку 2016 року спеціалістами служби  зайнятості проведено ряд заходів, зокрема, 45 семінарів, 1 конференція, 5 круглих столів, 48 міні-ярмарок вакансій , 3 ярмарки  вакансій ,одна з яких проведена в рамках проекту Державної служби зайнятості «Квиток до успіху» на території  залізничного вокзалу  та в ході яких висвітлювались норми діючого законодавства в частині права громадян на працю та обов’язковості оформлення трудових відносин. В даних заходах взяли участь 1914 роботодавців.

     В лютому 2016 року Коломийським міськрайонним центром зайнятості спільно з Коломийською ОДПІ проведено конференцію на тему: «Дієва співпраця служби зайнятості з органами місцевого самоврядування, соціальними партнерами та роботодавцями - нові можливості соціально-економічного розвитку регіону». Метою заходу було інформування присутніх про співпрацю служби зайнятості з роботодавцями з метою досягнення збільшення кількості наявних вакансій та надання всебічної інформації стосовно діючого законодавства, нові можливості служби зайнятості в питаннях працевлаштування, професійного навчання за кошти та за направленням служби зайнятості, започаткування власної справи шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю.

    На протязі даного періоду спільно з соціальними партнерами було проведено 5 круглих столів з роботодавцями, де основну увагу присутніх було зосереджено на осіб,  які прибувають з тимчасово окупованої території та районів АТО щодо можливостей їхнього працевлаштування, надання соціальних послуг демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь  в антитерористичній операції та осіб з інвалідністю щодо додаткових гарантій у сприянні їхнього працевлаштування.  Також були проведені ярмарки вакансій для цієї категорії осіб, в результаті яких було працевлаштовано 38 осіб.

     В січні, березні,  травні, вересні та жовтні 2016 року фахівцями центру зайнятості було проведено 5 презентацій роботодавців, де взяли участь 191 незайнятих громадян, в тому числі демобілізовані учасники антитерористичної операції, вимушено переселені особи та особи з інвалідністю.  Презентація заводу ТЗОВ"ЛЕОНІ ВАЕРІНГ СИСТЕМС УА ГМБХ" була проведена за участю фахівців обласного центру зайнятості та місцевого телебачення, де планується створити понад 1000 робочих місць.

    Також протягом даного періоду було проведено 6 виїзних семінарів в установах, які подали інформацію про заплановане масове вивільнення-3 із них Коломийська  ОДПІ ГУ Державної  фіксальної служби, Житлоінформцентр, Коломийська центральна районна лікарня,  3  у сільських радах у зв’язку із створенням об’єднаних територіальних громад з метою можливості застосування механізмів фінансової підтримки, зокрема отримання допомоги по частковому  безробіттю та застосування профілактичних заходів, спрямованих на запобігання настанню страхових випадків, надано комплекс спеціальних послуг працівникам, спрямованих на підбір роботи за вакансіями, що надходять  до служби зайнятості, професійного навчання , залучення  до самозайнятості, консультування  щодо змісту  їх прав і державних гарантій, психологічну адаптацію працівників до початку їх вивільнення. Проведено на 3 підприємствах «день відкритих дверей»  (ТОВ Ескара,  МЗА Україна, Коломийська швейна фабрика), де шукачам роботи надано  інформацію про діяльність підприємств, наявність вільних робочих місць та вакантних посад, ознайомлено   зосновними напрямами роботи,  перспективами економічного розвитку,   головними вимогами, які висуваються до працівників, графіком роботи та рівнем заробітної плати.

     В результаті проведеної роботи з роботодавцями із забезпечення повноти й оперативності  поновлення  даних про наявність вільних  робочих місць і вакантних посад станом на  31.12.2016 року зареєстровано  всього 4892 вакансії. Рівень укомплектування вакансій становить 99,10% (загальний).

     Відвідано 1724  ПОУ спеціалістами центру зайнятості, в ході яких виявлено 325 вакансій, в результаті яких роботодавці подали додатково до центру зайнятості  325 вакансій.

     Крім того, з метою належної організації роботи щодо підвищення якості послуг, що надаються службою зайнятості особам з інвалідністю, та активізацію роботи щодо сприяння їм у працевлаштуванніцентром зайнятості протягом    2016 року проводилася відповідна робота. Щоб вирішити питанняпрацевлаштуванняспеціалісти Коломийського міськрайонного центру зайнятості проводять цикли інформаційних семінарів профорієнтаційного змісту, спрямовані на особистісну активізаціюінвалідівщодо пошуку роботи, інформування про стан ринку праці та особливості працевлаштування в сучасних умовах, про види послуг, які надаються державною службою зайнятості, можливостей їх одержання в центрі зайнятості. Протягом звітного періоду 2016 року проведено 12 семінарів для окремих категорій громадян, в т.ч. за участю інвалідів (взяло участь 111 осіб). За бажанням осіб з обмеженою працездатністю постійно проводиться психодіагностичне тестування для виявлення  здібностей та нахилів до тієї чи іншої професії або виду діяльності, сприяння навчанню в ЦПТО ДСЗУ та центрах професійної реабілітації інвалідів.

                Протягом звітного періоду послугами центру зайнятості скористались 201 особа з інвалідністю, з них працевлаштовано 65 осіб. Проходили професійне навчання  26 осіб,  працевлаштовано шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово – 2 особи ( з них  місто – 0 осіб, район - 2 особи).

   На семінарах з роботодавцями проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота згідно Постанови КМУ№175 від 20.03.2013 року

«Про порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру ». Відповідно до ст.31 Закону України «Про зайнятість населення» центром зайнятості організовувались громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру. Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру займає одне з провідних місць у заходах активної політики зайнятості центру зайнятості, що спрямовані на пом’якшення соціальної напруженості на ринку праці та сприяють отриманню незайнятими громадянами додаткового доходу до сімейного бюджету, а також сприяють збереженню у них мотивації до праці і працевлаштуванню на постійне місце роботи. На протязі січня-грудня   2016 року  залучено     до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру  745 осіб із числа  незайнятих громадян та створено 37 договорів  на паритетних умовах. Виходячи з потреб територіальних громад регіону, переважали такі види громадських робіт, як роботи по благоустрою та озеленню територій населених пунктів, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, впорядкуванню місць поховання захисників Вітчизни, утриманню в належному стані цвинтарів. Роботи організовувалися КП «Полігон-екологія»  на території міста Коломиї.

              Роботодавці, які б зверталися до Коломийського міськрайонного центру зайнятості за  допомогою по частковому безробіттю  протягом  2016 року не було.

    На виконання Комплексної програми заходів з легалізації заробітної плати  в Івано-Франківській області та відповідно до Територіальної  угоди між Івано-Франківською ОДА, об’єднанням організацій роботодавців та Радою профспілок  області на 2016 рік  з метою підвищення рівня  життя та заробітної плати, зниження рівня  бідності центром зайнятості проводиться широко-роз’яснювальна робота   серед платників податків  щодо норм чинного законодавства, зокрема,  в частині  права  громадян на працю, обов’язковості оформлення трудових відносин, виплата заробітної плати в конвертах, недотримання  рівня мінімальної заробітної плати та доплата за кваліфіковані роботи. Даний напрям роботи служби зайнятості  висвітлюється в засобах масової інформації , та на стендах  центру зайнятості, які розміщені  в приміщеннях міської, селищних, сільських радах; управліннях праці та соціального захисту населення, податкові інспекції, управліннях пенсійного фонду, соціальних фондах, райдержадміністрації. Коломийським центром зайнятості протягом звітного періоду проводилася робота щодо  відвідування роботодавців, у яких заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого мінімуму.  В результаті проведеної роботи 12 роботодавців підняли середній рівень оплати праці.

     В комплексі послуг, які надає  служба зайнятості, значна увага приділяється професійні підготовці, перепідготовці або підвищення кваліфікації безробітних, зокрема, навчанню безробітних безпосередньо за конкретним замовленням роботодавців, що надає змогу після закінчення навчання бути працевлаштованим на підприємстві замовнику. З метою соціального захисту, підвищення конкурентоспроможності незайнятого населення, враховуючи потребу в кадрах протягом 2016 року за направленнями служби зайнятості 834 особи проходили професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та стажування за такими професіями та спеціальностями: менеджер з організації консультативних послуг, адміністратор (господар) залу, бармен, бухгалтер, подавець-консультант, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, водій автотранспортних засобів, кухар, пекар, офіціант, організатор із збуту, слюсар-ремонтник, тваринник, тракторист, муляр, фармацевт, машиніст екскаватора, машиніст бульдозера, механік, дояр, формувальник залізобетонних виробів, електрогазозварник, укладальник виробів, складальник виробів з деревини, плодоовочівник, овочівник, приймальник молочної продукції, робітник фермерського господарства, сушильник фарфорових виробів та ін.

Тісна співпраця з Івано-Франківським центром професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості також допомагає безробітним знайти себе на ринку праці, так протягом 2016 року 15 осіб пройшли навчання за програмою «Основи малого підприємництва», з них 12 успішно розпочали власну справу.

За січень-грудень 2016 року працевлаштовано 788 особи, які проходили професійне навчання. Це складає 99,0% від числа безробітних, які пройшли професійне навчання.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 207 «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці» службою зайнятості видається особам ваучер для здійснення перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності (затвердженими Кабінетом Міністрів України), здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня. Коломийським центром зайнятості протягом звітного періоду 2016 року проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота серед зайнятого та незайнятого населення міста щодо можливостей отримання ваучерів особам старше 45 років та окремими категоріями громадян, налагоджувалася співпраця з професійно-технічними та вищими навчальними закладами Коломийщини щодо видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці. Для даної категорії проведено 15 семінарів з залученням 114 осіб. Висвітлювалася дана інформація в ЗМІ та на інформаційних стендах центру зайнятості.

З метою активізації незайнятих громадян до зайнятості власною справою  протягом 2016 року центром зайнятості організовано 30 семінарів з питань  малого бізнесу, підприємництва та самозайнятості, в яких взяли участь 224 особи  („Від бізнес-ідеї до власної справи”, «Як розпочати свій бізнес ?», з питань організації зеленого туризму). Протягом звітного періоду за сприянням Коломийського центру зайнятості зареєстрували підприємницьку діяльність 23 особи ( 6 осіб мешканці міста, 17 осіб - з Коломийського району). Серед видів діяльності які обирають безробітні, в пріоритеті такі види як – «Торгівля продовольчими товарами», «Магазин з продажу автозапчастин», «Торгівля жіночим одягом», «Торгівля вишивкою чоловічих та жіночих сорочок», «Організація зеленого туризму», «Організація комп’ютерного центру», «Надання бухгалтерських послуг», «Надання послуг в сфері обслуговування автомобілів», «Вирощування рослин у закритому грунті», «Вирощування малини», «Інкубація яєць та продаж каченят», «Розведення і вирощування перепілок».

Державна служба зайнятості перебуває на етапі модернізації і змін. Серед інноваційних проектів – створення на базі Коломийського центру зайнятості консалтингового центру, діяльність якого спрямована на надання комплексної допомоги підприємцям-початківцям із числа колишніх безробітних щодо ведення бізнесу. 04 лютого 2016 року відбулося друге засідання членів комісії новоствореного консалтингового центру, в якому прийняли участь 14 безробітних, що в цей час проходили навчання в Центрі професійно-технічної освіти ДСЗУ за напрямком «Основи малого підприємництва». 13 червня 2016 року на черговому засіданні комісії консалтингової групи були присутні 3 учасника АТО, які започаткували власну справу за сприянням державної служби зайнятості шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю. 16 грудня 2016 року на ще одному черговому засіданні були присутні 3 новостворені підприємці-початківці, та учасники АТО, які вже відкрили підприємницьку діяльність раніше в цьому році. Діяльність новоствореного консалтингового центру – це суттєва допомога тим, хто лише планує започаткувати власну справу, а для підприємців-початківців – шанс підвищити рентабельність, а також створити нові робочі місця, збільшуючи тим самим рівень зайнятості населення. Зокрема, це кваліфікована інформаційна та консультаційна підтримка, надання спілкування з фахівцями-практиками щодо організації та ведення бізнесу.

З метою реалізації  Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», досягнення паритетного становища жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства, в тому числі їх правого захисту, ліквідації дискримінації за ознакою статі при вирішенні питання працевлаштування Коломийським центром зайнятості постійно проводяться семінари з роботодавцями на тему: «Забезпечення рівних можливостей працівників при прийомі на роботу – позитивний імідж організацій та сучасного керівника», а також інші заходи, на яких висвітлюються   актуальні питання гендерної рівності.

      Семінари з гендерних питань проводяться з особами, які перебувають на обліку в центрі зайнятості в пошуках роботи. Протягом 2016 року проведено з безробітними 12 семінарів, в яких взяли участь 157 осіб.

               У рамках Меморандуму про співпрацю, в Коломийському центрі зайнятості створено робоче місце для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Метою Меморандуму є забезпечення реалізації ефективної державної політики у сфері зайнятості населення та розширення можливостей доступу до безоплатної правової допомоги для громадян, які звертаються до центрів зайнятості. Вже з 9 грудня 2016року  відвідувачі Коломийського центру зайнятості змогли отримати консультації з правових питань. Представник Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги мала нагоду роз’яснити безробітним не тільки правові питання стосовно пошуку роботи, а й питання родинної спадщини, правових гарантій молоді, інваліді, учасників АТО та інше.

      Коломийським МРЦЗ  проводитиметься робота з неповнолітніми особами, які перебувають на профілактичному обліку та не зайняті суспільно-корисною діяльністю, з метою надання консультацій  щодо послуг служби зайнятості, з’ясування ситуації, намірів та побажань, визначення форм та методів сприяння зайнятості кожної неповнолітньої особи (також відносяться до квотної категорії). Укладено договори про співробітництво щодо організації зайнятості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб, звільнених після відбуття покарання, які не досягли 35 років  з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей та Кримінально виконавчою інспекцією міста. 01 квітня 2016року центром зайнятості проведено День відкритих дверей для неповнолітніх. З метою інформування про розмаїття професій та спеціальностей, правильного та усвідомленого вибору молоддю життєвої дороги, уникнення можливих помилок у професійному самовизначенні, а також соціальної підтримки з дітьми працювали спеціалісти центру зайнятості та представники соціальних служб. 17 червня 2016 року відбувся семінар з особами молодіжного віку, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі на тему «Ти автор і творець власної «Книги життя». Метою заходу було  спілкування про  людські  цінності, в т.ч. у виборі професії та працевлаштуванні. У спілкуванні з учасниками семінару взяли участь  представники  районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, медіапартнери. 26 жовтня 2016 року спільно з Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Коломийською КВІ, в МПК «Народний дім» проведено профінформаційний груповий захід для молоді та неповнолітніх, які перебувають на профілактичному обліку в органах внутрішніх справ, на тему: «Твій вибір - майбутнє».

               Спеціалістами  центру зайнятості  при зверненні неповнолітніх віком до 18 років, дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування   надаються індивідуальні послуги кожній молодій людині з перших днів звернення до центру зайнятості з визначенням чіткого плану дій щодо їх працевлаштування. Служба зайнятості намагається доносити до учнівської молоді інформацію про актуальні професії на ринку праці на даний час і на перспективу, щоб навчання певній професії увінчалося працевлаштуванням  на підходящу роботу. До служби зайнятості звернулася  1 неповнолітня особа, яка працевлаштована. У разі працевлаштування на ПОУ неповнолітніх, дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі про участь в оплачуваних громадських роботах таких осіб, здійснюється проінформування територіальних органів Державної інспекції з питань праці, службу у справах дітей  та управління праці при  Коломийській міській раді.

     В рамках відзначення Всеукраїнського тижня права Коломийським міськрайонним центром зайнятості спільно з Коломийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги для учнівської молоді та безробітних громадян з 6 по 13 грудня проведено ряд заходів. Так, 07 грудня 2016 року на базі Раківчицької загальноосвітньої школи проведено бесіду з учнями 9-11 класів. Учнів проінформовано про діяльність правової допомоги, про надання безоплатної допомоги, роз’яснено поняття первинної та вторинної правової допомоги, про категорії осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. 12 грудня 2016року учні 9 класу Коломийської гімназії імені М.Грушевського зустрілися з представниками центру зайнятості. У процесі активного спілкування юні учасники семінару довідалися про види, форми, причини використання дитячої праці, норми законодавства України, що регламентують трудові відносини неповнолітніх. Цього ж дня  в приміщенні центру зайнятості проведено семінар з безробітними громадянами на тему «Офіційне працевлаштування – мій захист». Учасників заходу поінформували про правові відносини у сфері зайнятості, а саме про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту, ознайомили з найбільш поширеними (типовими) можливими різновидами шахрайства зі сторони працедавця та ін. Працівниками служби зайнятості разом з фахівцями безоплатної вторинної правової допомоги і надалі будуть проводитися інформаційні заходи задля підвищення рівня правової обізнаності населення та молоді.

     Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з особами, які звільняються з місць позбавлення волі. 31.03.2016 року в Коломийській виправній колонії №41 с.Товмачик  проведено інформаційний семінар, в якому взяло участь 15 осіб.

     Всебічний розвиток старшокласників, формування їх здібностей та творчого потенціалу є запорукою становлення висококваліфікованого, конкурентноспроможного, мобільного професіонала. Навчання в старших класах – це період формування особистості, її цінностей та переконань. В сучасних умовах професійна орієнтація населення, зокрема, шкільної молоді, є одним з головних напрямів державної політики зайнятості. У зв’язку з цим державна служба зайнятості розгортає профорієнтаційну роботу принципово нового формату, в якій акценти зміщено від регулювання поточної ситуації на ринку праці до профілактики безробіття, особливо молодіжного.

     Постійно спеціалістами центру зайнятості проводиться профорієнтаційна робота з старшокласниками та випускниками загальноосвітніх шкіл  Коломийщини з питань  професійної орієнтації на вибір майбутньої професії. Протягом 2016 року проведено 29 профорієнтаційних уроків в загальноосвітніх школах в яких взяли участь 754 учнів. Проведено 9 днів відкритих дверей центру зайнятості, в яких взяло участь 195 старшокласників.

    Не залишається поза увагою профорієнтаційна робота зі студентською молоддю, так протягом 2016 року фахівцями центру зайнятості проведено 4 дні відкритих дверей центру зайнятості, в яких взяло участь 64 особи.

   Проводиться роз’яснювальна робота щодо свідомого вибору майбутньої професії і з батьками старшокласників. Протягом 2016 року проведено 4 заходи, в яких взяло участь 71 осіб.

   З метою сприяння дітям-сиротам у професійному визначенні та  працевлаштуванні 09.03.2016 року відбувся профорієнтаційний урок для учнівської молоді у Печеніжинській спеціалізованій школі-інтернат, 30.03.2016 року відбувся профорієнтаційний урок для учнівської молоді у Гвіздецькій спеціалізованій школі-інтернат, в яких взяло участь 50 осіб.

     В 2016 році Івано-Франківською службою зайнятості запроваджується нові форми профорієнтації учнівської молоді. Коломийським міськрайонним центром зайнятості 20 травня 2016року на площі перед музеєм «Писанка» проведено Інтерактивний профорієнтаційний дитячий захід «Містечко професіоналів», де було представлено роботодавцями на вибір учням 25 професій/спеціальностей. 14 червня 2016року  в приміщенні МПК «Народний дім» проведено Інтерактивний профорієнтаційний дитячий захід «Писанкове містечко професіоналів», де роботодавці ознайомили учнів з понад 37 професіями/спеціальностями. На кожному проведеному заході учні отримували власний паспорт учасника та майстер-клас від роботодавця, мали змогу відчути себе в тій чи іншій професії/спеціальності. Серед представлених професій/спеціальностей були: агроном, виробник художніх виробів, вишивальник, військовий, гончар, кондитер, лаборант, лікар, ветеринар, лісник, майстер з виготовлення виробів, манікюрник, музикант, муляр, оператор комп'ютерного набору, офіціант, пекар, перукар / візажист, покрівельник, поліцейський, психолог, різьбяр, секретар керівника, фотокореспондент, швачка, учитель вокалу, бармен, писанкар, пожежник, ткач. За виконану роботу учні отримували зарплату в незвичайній валюті і по завершені заходу купували подарунки в крамниці солодощів. 01 червня 2016року фахівці центру зайнятості прийняли участь в Інтерактивному дитячому заході на площі перед музеєм «Писанка» присвячений Дню захисту дітей. Загалом  Інтерактивними заходами для молоді охоплено 520 учнів.

  Під час літніх канікул фахівці центру зайнятості відвідують учнівську молодь, яка відпочиває в ЛОК «Прикарпатські зорі». Школярів орієнтують на свідомий вибір майбутнього фаху, роз’яснюють формулу вибору професії, ознайомлюють з барометром професій та інформують про актуальні на ринку праці спеціальності та професії. Протягом червня – серпня фахівцями центру зайнятості проведено 6 виїзних профорієнтаційних уроків в ЛОК «Прикарпатські зорі», якими охоплено 185 школярів. Заходи для учнівської молоді також проводяться спільно з соціальними партнерами: центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Коломийської РДА, кримінально виконавчою інспекцією, сектором кримінальної поліції у справах неповнолітніх.

Від початку 2016 року безробітним міста і району надано 9 664 профінформаційних і 5 533 профконсультаційних послуг; проведено 1 076 семінарів, в яких взяли участь 13 276 особи; проведено 300 семінарів з техніки пошуку роботи, в яких взяли участь  4 207 безробітних.

               На особливому контролі сьогодні відслідковується надання допомоги особам, які переселились з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, надання  консультаційно- інформаційної підтримки  та надання повного спектру послуг  для підтримки переміщених осіб. Коломийський міськрайонний центр зайнятості співпрацює  з Коломийською міською радою, (а саме з Координаційним центром) щодо оперативного сприяння у працевлаштуванні внутрішньо переміщеним громадянам та надання їм соціальних послуг. В даний час на обліку в центрі зайнятості перебуває в пошуках роботи 3 особи з Луганської  та Донецької областей. Спеціалістами центру зайнятості в ЗМІ активно висвітлюється інформація про проведені заходи і інформування внутрішньо переміщених осіб про послуги служби зайнятості. На  сайті  Коломийської міської ради  розміщено інформацію щодо надання  соціальних послуг державної служби зайнятості для осіб, які переміщуються з окупованої  території  та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України. Протягом 2016року працевлаштовано з числа внутрішньо-переміщених  6 осіб, проведено 2 семінари для даної категорії, в якому взяло участь 25 осіб. Дві особи працевлаштовано  відповідно до статті 24-1 Закону України «Про зайнятість населення»  та  Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб , за яку роботодавцю здійснюється відшкодування нарахованої заробітної плати та ЄСВ.

  Центр зайнятості співпрацює з Відокремленим підрозділом ГО «Всеукраїнське об’єднання українців Донбасу і Криму в місті Коломия» (голова О.П.Золотарьова) на предмет надання соціальної допомоги що входить до компетенції служби зайнятості. 27 вересня 2016 року в приміщенні центру зайнятості проведено круглий стіл на тему: «Правові та соціальні аспекти інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади Коломиї». З метою надання інформативно-консультативної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на території міста Коломиї, запрошено представника Україсько-Гельсінської спілки з прав людини у Івано-Франківській області –Юрія Вацика, першого заступника міського голови – Сергія Коцюра, Голову комісії з соціальних питань, депутата міської ради – Геннадія Романюка, заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації – Якубенко Галину, начальника відділу Коломийського міського центру з надання Безоплатної вторинної правової допомоги – Вікторію Смерек.

               За сприяння державної служби зайнятості учасники АТО та члени сімей учасників АТО отримують гарантований шанс працевлаштуватися і самореалізуватися. Працевлаштування учасників АТО  та  членів сімей учасників АТО в цих умовах залишається надзвичайно актуальним.

               На особливому контролі – питання надання соціальних послуг  демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО. З перших днів звернення  до центру зайнятості  учасників антитерористичної операції  вживаються  необхідні заходи щодо надання послуг із працевлаштування, професійної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації забезпечення  в найкоротші строки  оформлення допомоги по безробіттю. Послуги служби зайнятості полягають  не тільки в наданні соціальних послуг  щодо сприяння  працевлаштуванню,  а  й  наданні психологічної, моральної  підтримки, адаптації  в мирному  житті.  В центрі зайнятості створено інформаційний  куточок  для учасника АТО,  в якому  розміщена інформація про надання послуг службою зайнятості, діюче законодавство, та інша буклетна продукція.

               Постійно ведеться співпраця з органами місцевого самоврядування, соціальними партнерами та військоматом щодо надання послуг з працевлаштування та постановки осіб на облік у разі відсутності підходящої роботи та призначенням виплати допомоги по безробіттю демобілізованим особам. Центром зайнятості проводиться  інформаційно – роз’яснювальна робота  серед роботодавців, а саме надання  роз’яснень щодо збереження за працівниками, призваних на  військову службу за призовом  під час мобілізації, на особливий період , місця роботи , посади  і виплати заробітку.  Фахівцями служби зайнятості  проводиться роз’яснювальна робота серед працедавців про створення Єдиного інформаційного центру  для учасників АТО та членів їх сімей та про Порядок  виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям  в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу  за призовом підчас мобілізації, на особливий період. В роботі Єдиного інформаційного центру для учасників АТО та членів їх сімей, приймає участь фахівець центру зайнятості – провідний юрисконсульт В.Вікарь. Дана інформація висвітлюється в засобах масової інформації міста  та району.

     Коломийським центром зайнятості постійно проводяться  інформаційні семінари та заходи  для демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО. Так 16.02.2016 року проведений розширений захід за участю обласного центру зайнятості, військового комісаріату, соціальних партнерів та осіб, які брали участь у проведенні антитериростичної операції на базі  ЗОШ №1, щодо надання послуг службою зайнятості. З початку року проведено 9 інформаційних семінарів для військовослужбовців та учасників АТО, в яких взяло участь 201 учасників АТО. На заходи постійно запрошуються представники Управлінь соціального захисту населення міста та району, Управління Держгеокадастру, Коломийського міського центру з надання БВПД.

   Актуальним повстає питання залучення безробітних до служби в ЗСУ за контактом. Систематично в Коломийському центрі зайнятості проводяться семінари з орієнтації на службу в ЗСУ, протягом звітного періоду проведено 24 семінари, в яких взяло участь 275 осіб.

              З метою підвищення результативності щодо  надання соціальних послуг демобілізованим військовослужбовцям, учасникам антитерористичної  операції, оперативного вирішення  питання працевлаштування даної категорії громадян наказом Коломийського міськрайонного центру зайнятості   закріплено заступника начальника відділу організації працевлаштування надання соціальних послуг демобілізованим військовослужбовцям, учасникам антитерористичної  операції щодо  сприяння у працевлаштуванні, в тому числі шляхом професійного навчання під конкретне замовлення роботодавців, громадських та інших робіт тимчасового характеру, започаткування підприємницької діяльності. Станом на 31.12.2016року на обліку в центрі зайнятості  перебувають  113 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО (з них 71%  з району),  57 осіб  працевлаштовані ( 25 осіб проходили професійне навчання), з них 12 осіб шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово.

               З метою підвищення ефективності працевлаштування клієнтів служби зайнятості  та можливості сучасного  інформаційного просування самопрезентацій  Коломийський міськрайонний  центр зайнятості  розпочав роботу щодо просування новітніх форм роботи, а саме відео вакансії, відео резюме та відеорев’ю за допомогою онлайн-ресурсів (Веб – портал Івано-Франківського  обласного центру зайнятості, офіційну сторінку мережі в Facebook, додатково створений канал відеохостінгу Youtube). Протягом 4 кварталу 2016року  подано на канали  та розміщено за згодою роботодавців

2 –відеовакансії, 3 -  відеорев’ю,6 – відео резюме.

  Про зміни в законодавстві України згідно Законів України „Про зайнятість населення”, „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та „Про зміни до деяких Законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення”,  виконання Програми зайнятості населення,  профінформаційні та профконсультаційні послуги, організацію професійного навчання і стажування центр зайнятості регулярно інформує громадян  через місцеві засоби масової інформації: газети: „Вільний голос”, „Життя і праця”, „Коломийська правда", „Реклама”, „Коломийські вісти”; телебачення: ПП „Телерадіокомпанія НТК”, радіомовну компанію ПП „Радіостудія „Сяйво”.

 Від початку 2016 року було висвітлено 58 публікацій, з них: 47 статей (інформацій) опубліковано в пресі, 1 трансляція – по місцевому телебаченню, 10 – по місцевому радіо.

Коломийський міськрайонний центр зайнятості  тісно співпрацює з органами влади – відділами та управліннями Коломийської міської ради, виконавчим комітетом міської ради. Директор  міськрайонного центру зайнятості  бере участь в засіданнях сесій міської ради,виконкому міської ради,  нарадах усіх рівнів, виступає з питань, які  стосуються служби зайнятості

             Заступник директора  бере участь в тимчасових комісіях при  міськвиконкомі з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків, надання житлових субсидій і допомог, а також засіданнях координаційної ради служби у справах дітей міськвиконкому.

             Організаційні заходи, які проводились в  центрі зайнятості протягом звітного періоду,   спрямовані на  посилення активної державної політики сприяння зайнятості населення та упередження стрімкого зростання безробіття на локальному ринку праці, на забезпечення  реалізації Стратегії подолання бідності та ефективного соціального захисту окремих категорій населення з обмеженою конкурентноздатністю на ринку праці.

 

Директор  Коломийського 

міськрайонного центру зайнятості                                                М.Д.Мацьків  

Яремин, Кіф’як,

Петрованчук,26856


Архів новин

Різне

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ТАРИФІВ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ У МІСЬКОМУ СПОЛУЧЕННІ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЯРМАРКІВ, ДЕРЖАВНИХ ТА МІСЦЕВИХ ЗАХОДІВ У МІСТІ КОЛОМИЇ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВРАХУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ ПІД ЧАС РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

Детальніше

Проекти рішень 18 сесії Коломийської міської ради сьомого демократичного скликання

Детальніше

Порядок денний та проекти рішень виконавчого комітету Коломийської міської ради 28.02.2017р.

Детальніше

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

Коломия

Подати та переглянути петиції

 

Розгляд петицій надісланих Коломийській міській раді

ОФІЦІЙНИЙ ПОРТАЛ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

 

ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

відкритий бюджет міста Коломиї

Децентралізація влади

 

...

про субсидії

ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ М. КОЛОМИЯ
...

...
...
ФОРУМ

детально


 

 

 

         Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області