5 Липень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
ПОСИЛАННЯ

  

Верховна рада України
Кабінет міністрів України

 


Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області


Коломийська ОДПІ: з «гарячої лінії» про зміни в оподаткуванні ПДВ
 На головну

З нового року наберуть чинності зміни в адмініструванні ПДВ для всіх зареєстрованих платників. В зв’язку з цим, виникла необхідність донести до них фахові роз’яснення щодо застосування нововведень. 

Нещодавно, начальник відділу оподаткування та контролю об’єктів і операцій Коломийської ОДПІ, Пазюк Любов Михайлівна відповіла на запитання платників щодо нових умов в оподаткуванні ПДВ з 2015 року.

Пропонуємо до уваги відповіді на запитання, які надійшли від платників податків на «гарячу лінію».

Чи зберігається у 2015 році можливість надання звітності з ПДВ до податкової у паперовому вигляді ?

Законом України від 31.07.2014 №1621-VIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» внесено рід змін до Розділу V «Податок на додану вартість», які наберуть чинності з 1 січня 2015 року.
Пункт 49 України доповнено абзацом другим, в якому для всіх зареєстрованих платників ПДВ визначено обов‘язок подання звітності до контролюючого органу виключно в електронному вигляді, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису підзвітних осіб. При цьому подання декларацій з ПДВ в паперовому вигляді з 1 січня 2015 року не передбачено.

Які зміни у наступному році чекають платників ПДВ при наданні покупцеві податкової накладної?

Усі податкові накладні з 01.01.2015 (незалежно від суми ПДВ в одній податковій накладній) підлягатимуть реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді (відповідні зміни внесено до п. 11 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ).


Відповідно до змін, внесених до ст. 201 Податкового кодексу України, скасовуються податкові накладні на паперових носіях, зокрема, встановлюється норма, згідно з якою платник ПДВ зобов‘язаний надати покупцю ( отримувачу ) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису уповноваженого платником особи та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних.


Які умови обов‘язкової реєстрації платником ПДВ у наступному році ?
Обов‘язковій реєстрації платниками ПДВ з січня 2015 року підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищуватиме 1 млн. грн. без врахування ПДВ.


Яким чином буде відбуватися електронне адміністрування ПДВ?
З 1 січня 2015 року запроваджується нова система електронного адміністрування ПДВ. Розділ V Податкового кодексу України доповнено статтею 200, яка передбачає забезпечення автоматичного обліку в розрізі платників податку:

- сум ПДВ зазначених у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих у єдиному реєстрі податкових накладних;

- сум ПДВ сплачених при імпорті товарів;

- сум ПДВ перерахованих платником податків на рахунки системи електронного адміністрування з власного поточного рахунку у вигляді поповнення, а також залишки коштів на цих рахунках;

- сум ПДВ що дають право на виписку податкових накладних.

Інформаційно-комунікаційний

 сектор Коломийської ОДПІ

 
Різне

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ТАРИФІВ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ У МІСЬКОМУ СПОЛУЧЕННІ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЯРМАРКІВ, ДЕРЖАВНИХ ТА МІСЦЕВИХ ЗАХОДІВ У МІСТІ КОЛОМИЇ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВРАХУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ ПІД ЧАС РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

Детальніше

Проекти рішень 18 сесії Коломийської міської ради сьомого демократичного скликання

Детальніше

Порядок денний та проекти рішень виконавчого комітету Коломийської міської ради 28.02.2017р.

Детальніше

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

Коломия

Подати та переглянути петиції

 

Розгляд петицій надісланих Коломийській міській раді

ОФІЦІЙНИЙ ПОРТАЛ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

 

ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

відкритий бюджет міста Коломиї

Децентралізація влади

 

...

про субсидії

ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ М. КОЛОМИЯ
...

...
...
ФОРУМ

детально


 

 

 

         Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області