27 лютий 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
ПОСИЛАННЯ

  

Верховна рада України
Кабінет міністрів України

 


Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області


Пенсії до 3654 гривень не оподатковуються
 На головну

Із 1 січня 2015 року пенсії або щомісячне довічне грошове утримання, що одержується із Пенсійного фонду України чи бюджету, підлягають оподаткуванням податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставками 15% (20%) — у частині, що перевищує 3 розміри мінімальної зарплати (у 2015 році — 3654 грн). Нагадаємо, що до 01.01.2015 р. під оподаткування ПДФО потрапляла лише частина пенсії, що перевищувала 10000 грн (пп. 164.2.19 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Якщо розмір пенсії не перевищує 3654 грн, її не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та не оподатковують ПДФО (пп. «е» пп. 165.1.1 ПКУ).

 

Наприклад, якщо пенсія становить 4 тис. грн, то 3654 грн. не оподатковується, а решта суми 346 грн оподатковується ставкою 15%.

Щодо недержавного пенсійного страхування, то в пп. 164.2.16 ПКУ уточнено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається також дохід у вигляді сум пенсійних внесків, страхових платежів, у т.ч. за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії, сплачений будь-якою особою-резидентом за платника податку чи на його користь.

 

Тож страхові платежі за договорами добровільного медичного страхування та за договорами страхування додаткової пенсії, сплаченої за платника податку тепер підлягають оподаткуванню ПДФО. Потрапили під оподаткування і внески роботодавців-резидентів за договорами довгострокового страхування життя, які вилучено із винятків, передбачених пп. «в» пп. 164.2.16 ПКУ, щодо звільнення від оподаткування ПДФО.

 

Відтак, починаючи із 01.01.2015 р. внески роботодавців за своїх найманих працівників за договорами довгострокового страхування життя, незалежно від розміру таких внесків, включаються до загального (річного) оподатковуваного доходу платників податків — найманих працівників.

Нагадаємо, що зазначені зміни внесені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)».

 

Прес-служба Коломийської ОДПІ
Різне

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ТАРИФІВ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ У МІСЬКОМУ СПОЛУЧЕННІ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЯРМАРКІВ, ДЕРЖАВНИХ ТА МІСЦЕВИХ ЗАХОДІВ У МІСТІ КОЛОМИЇ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВРАХУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ ПІД ЧАС РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

Детальніше

Проекти рішень 18 сесії Коломийської міської ради сьомого демократичного скликання

Детальніше

Порядок денний та проекти рішень виконавчого комітету Коломийської міської ради 28.02.2017р.

Детальніше

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

Коломия

Подати та переглянути петиції

 

Розгляд петицій надісланих Коломийській міській раді

ОФІЦІЙНИЙ ПОРТАЛ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

 

ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

відкритий бюджет міста Коломиї

Децентралізація влади

 

...

про субсидії

ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ М. КОЛОМИЯ
...

...
...
ФОРУМ

детально


 

 

 

         Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області