16 Липень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
ПОСИЛАННЯ

  

Верховна рада України
Кабінет міністрів України

 


Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області


На квартиру, яка використовується у підприємницькій діяльності, пільга з податку на нерухомість не надається
 На головну

Відповідно до статті 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості. Цією ж статтею передбачено надання фізичним особам пільги зі сплати податку на нерухоме майно у вигляді зменшення бази оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи платника податку: для квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. м, для житлового будинку - на 120 кв. м і для різних типів об'єктів житлової нерухомості - на 180 кв. м.

 

Ставки податку на нерухоме майно на поточний рік встановлюються рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад. Згідно змін, внесених до Кодексу, ставка встановлюється у розмірі, що не перевищує 3 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (41,34 грн.) за 1 кв. метр загальної площі житлової та нежитлової нерухомості. При цьому місцеві органи влади у 2016 році  вже не зможуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.

 

Необхідно зазначити, що  пільги з податку на нерухомість для фізичних осіб не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів, (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності). Тобто, якщо фізичні особи фактично здійснюють підприємницьку діяльність за місцем реєстрації (за домашньою адресою), то при нарахуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до таких об’єктів житлової нерухомості пільга не застосовується.

 

Що стосується об’єктів нежитлової нерухомості, то незалежно від виду діяльності, зазначеного у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців, пільга у вигляді зменшення бази оподаткування на них не розповсюджується.

 

Необхідно зазначити, що відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» державна реєстрація фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором за місцем проживання фізичної особи – підприємця. За інформацією, переданою держреєстратором, фіскальні органи беруть на облік фізичних осіб – підприємців.

 

Відповідно до статті 63 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням. Такі повідомлення подаються за формою № 20-ОПП до контролюючих органів за основним місцем обліку платника податку протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття. Надалі суб’єкти господарювання зобов’язані інформувати податкову інспекцію у випадках зміни відомостей про об’єкт оподаткування.

 

Крім того, підприємці, які обирають спрощену систему оподаткування, вказують дані про фактичне місце провадження господарської діяльності в заяві  за формою та у відповідності до вимог наказу Міністерства Фінансів України від 20.12.2011 № 1675. Якщо в цій заяві в рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» зазначено домашню адресу - пільга з податку на нерухомість не застосовується. У разі, якщо діяльність здійснюватиметься  у заздалегідь не визначених місцях (торгівля на виставках, ринках тощо) підприємець - платник єдиного податку у рядку 7 цієї заяви може зазначити: «Торгівля на ринках України» або «Торгівля на виставках України», інше.

 

В подальшому у разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни, платниками третьої групи - разом  з податковою декларацією за звітний період, у якому відбулися такі зміни.

 

 Прес-служба Коломийської ОДПІ
Різне

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ТАРИФІВ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ У МІСЬКОМУ СПОЛУЧЕННІ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЯРМАРКІВ, ДЕРЖАВНИХ ТА МІСЦЕВИХ ЗАХОДІВ У МІСТІ КОЛОМИЇ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВРАХУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ ПІД ЧАС РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

Детальніше

Проекти рішень 18 сесії Коломийської міської ради сьомого демократичного скликання

Детальніше

Порядок денний та проекти рішень виконавчого комітету Коломийської міської ради 28.02.2017р.

Детальніше

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

Коломия

Подати та переглянути петиції

 

Розгляд петицій надісланих Коломийській міській раді

ОФІЦІЙНИЙ ПОРТАЛ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

 

ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

відкритий бюджет міста Коломиї

Децентралізація влади

 

...

про субсидії

ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ М. КОЛОМИЯ
...

...
...
ФОРУМ

детально


 

 

 

         Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області