1 Червень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
ПОСИЛАННЯ

  

Верховна рада України
Кабінет міністрів України

 


Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області


Єдиний соціальний внесок в 2016 році
 На головну

Головне щодо єдиного соцвнеску: загальну ставку нарахування ЄСВ знижено до 22%. Тобто з 1 січня 2016 року класів професійного ризику більше не існує, а є загальна для всіх ставка нарахування ЄСВ 22%. Виключення складає тільки зменшена ставка ЄСВ на зарплату інвалідів для підприємств 8,41% та підприємств всеукраїнських громадських організацій інвалідів – вони не змінилися.

Утримання ЄСВ з працівників скасовані. Найпоширенішими серед утримань були утримання із зарплати 3,6%, з лікарняних та з допомоги по вагітності та пологах 2%, з договорів цивільно-правового характеру 2,6% тощо. На сьогодні всі ці утримання відмінено. Причина цього – змінився перелік платників ЄСВ, з якого виключено вищезазначені категорії.
Водночас залишилось незмінним правило донарахування ЄСВ з розміру мінімальної зарплати у разі, якщо нарахована зарплата є меншою за мінімальну. Тобто, наприклад, якщо зарплата найманого працівника є меншою за 1378 грн. і такий працівник не є сумісником і не працює за договором цивільно-правового характеру, то ЄСВ-нарахування за нього треба сплачувати не з фактичної зарплати, а з мінімальної. Це правило діяло в 2015 році і не змінилося в 2016-му.

Який розмір ЄСВ тепер мають платити підприємці?

Як відомо, вони сплачують ЄСВ у двох випадках: за себе і за найманих працівників.
За найманих працівників йшлося вище: утримання відсутні, ставка нарахувань 22%.

За себе ж для єдинника мінімальна сума ЄСВ з 1 січня складає 303,16 грн. Саме стільки ви отримаєте, якщо помножите мінімальну зарплату 1378 грн. на ставку ЄСВ 22%. Платіж ЄСВ 303,16 грн. не буде змінюватись до травня 2016 року, а ось у травні, а потім ще в грудні 2016 року знову відбудуться чергові підвищення мінімальної зарплати, а значить буде зростати і ЄСВ.
На єдиному податку термін сплати ЄСВ – до 20 числа місяця після кожного кварталу, наприклад до 20 квітня за І квартал ви сплачуєте потрійну суму ЄСВ 303,16 грн. х 3 (для зручності можна проводити оплату щомісяця по 303,16 грн.).При цьому останнім днем сплати є 19 число. Звертаємо на це особливу увагу, тому що дуже багато платників вважають останнім днем сплати ЄСВ 20 число. Якщо сплата буде здійснена 20 числа, вже будуть мати місце штрафні санкції.

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених сум ЄСВ. Додатково на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення. Крім того, платники єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність. Мінімальний адмінштраф складає 680 грн. Не застосовуються штрафні санкції до осіб, мобілізованих на військову службу. Підставою є копія військового квитка.

Нагадуємо, що ЄСВ нараховується лише в межах максимальної бази нарахування. В 2015 році такою межею були 17 прожиткових мінімумів. В 2016-му якщо сума заробітної плати перевищує 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (тобто 34450 грн.), то ЄСВ платимо лише з цієї суми, а з суми перевищення ЄСВ вже не сплачується.

Прес-служба Коломийської ОДПІ
Різне

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ТАРИФІВ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ У МІСЬКОМУ СПОЛУЧЕННІ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЯРМАРКІВ, ДЕРЖАВНИХ ТА МІСЦЕВИХ ЗАХОДІВ У МІСТІ КОЛОМИЇ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВРАХУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ ПІД ЧАС РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

Детальніше

Проекти рішень 18 сесії Коломийської міської ради сьомого демократичного скликання

Детальніше

Порядок денний та проекти рішень виконавчого комітету Коломийської міської ради 28.02.2017р.

Детальніше

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

Коломия

Подати та переглянути петиції

 

Розгляд петицій надісланих Коломийській міській раді

ОФІЦІЙНИЙ ПОРТАЛ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

 

ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

відкритий бюджет міста Коломиї

Децентралізація влади

 

...

про субсидії

ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ М. КОЛОМИЯ
...

...
...
ФОРУМ

детально


 

 

 

         Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області