Коломийська районна державна адміністрація

30 Вересень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"

  

 

 

 

 

 

      

      

     

      


Новини
 На головну
5 грудень 2019 | Вакцинація – найефективніший метод запобігання розвитку інфекційних захворювань

Імунізація проводиться згідно календаря щеплень – основного нормативного документу, який затверджений Міністерством охорони здоров’я України, змінюється та доповнюється відповідно до епідситуацій в країні, а також регламентує необхідну кількість вакцинації, яку проходить людина за життя.

Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні починаючи з дитячого віку людина отримує захист від 10 інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту. Необхідні для дитини щеплення проти цих захворювань проводяться у поліклініці безкоштовно. Грип до календаря щеплень не входить, тому бажаючі вакцинуватися змушені купляти вакцину за власні кошти.

Щодо даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, то у світі понад 20 мільйонів людей не отримали необхідних вакцин. Побоювання щодо можливих побічних ефектів та не завжди аргументовані упередження щодо вакцинації є причиною відмови багатьох дорослих від щеплень себе та своїх дітей. Наслідки низького рівня імунізації населення спостерігаємо в Україні вже сьогодні – захворювання на кір та випадки дифтерії.  

Про ситуацію, яка склалася зі щепленням в Івано-Франківську на даний період, говоримо з директоркою КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» Ольгою Савчук. «Наразі потреби у додатковій імунізації нема, зокрема дифтерії. Зараз спостерігаємо пік вакцинації від грипу, тому що почався епідсезон, і це є правильно, – сказала директор. – Невтішні дані з кором та дифтерією склалися через те, шо в Україні не сформувався колективний імунітет і становить біля 30%, коли щоб унеможливити поширення інфекції навіть при завезенні її з іншої країни цей показник має складати 95%».

Слід пам’ятати, що колективний імунітет є дуже важливим і для тих людей, які не можуть бути вакциновані за станом здоров’я та мають протипоказання до проведення щеплень, а їхнє безпечне проживання та перебування може бути тільки у суспільстві з високим рівнем охоплення щепленнями.

За словами керівниці центру, на сьогоднішній день з метою профілактичних щеплень в Івано-Франківську було використано понад 16 тисяч доз, коли за аналогічний період 2018 року тільки 7 тисяч доз. Охоплення вакцинацією від дифтерії в дорослого населення складає 70%, діти до одного року – 79,9%, 1 рік і старші – 76%, 18 місяців – 64,6%, 6 років – 97,2%. Високий рівень охоплення щодо імунізації від кору: діти 1 рік – 94%, 2 роки і більше – 93,8%, 6 років – 97,3%, 7 років і старші – 92,2%. Ольга Савчук переконана, що місто до кінця поточного року, за умови забезпечення необхідною кількістю вакцин, досягне потрібної цифри.

«Близько двох тижнів у нас не було вакцини, оскільки закінчилася попередня партія, і коли її привезли під кабінетами щеплень були черги людей. Такої ситуації ми не спостерігали навіть у першому півріччі 2019 року, окрім дитячої поліклініки», - додала фахівець.  Вона також нагадує про першочергове вакцинування груп ризику, а саме людей з хронічними захворюваннями, у яких надмірна вага чи присутня супутня важка патологія, бо перебіг цих недуг у них протікає набагато важче. І наголосила, що вакцинація існує для того, щоб не захворіти, або при інфікуванні вже недугою, захворювання пройшло без ускладнень, це стосується і дифтерії, і поліомієліту, кору, туберкульозу, грипу тощо. Якщо людина імунізується, вона тим самим зміцнює свій імунітет і створює несприятливий клімат для розвитку та поширення цих захворювань


Архів новин

Актуальна інформація

Штормове (метео) попередження. Управління з питань цивільного захисту ОДА.
Протягом доби 01 жовтня  по області та місту очікується сильний дощ, гроза. (СМЯ 2) 2 рівень небезпечності, помаранчевий.
Дія. Цифрова освіта

 

НСЗУ

Головна 

ОГОЛОШЕННЯ
В умовах встановленого в Україні  К А Р А Н Т И Н У адміністрація Комунального некомерційного підприємства «Коломийський районний центр первинно  медико-санітарної допомоги Коломийської районної ради» запроваджує роботу телефонної «гарячої  лінії» в підпорядкованих їй амбулаторіях загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ), за якими жителі сіл та селищ району можуть отримати інформацію щодо COVID – 19 та консультативну медичну допомогу у  лікарів амбулаторій, а саме:
Коронавірус
Описание: C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\Clipboard01.jpg
Сервіс "Допомога поруч"

 

Опитувальник експортерів
Перейти до опитування
Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Безкоштовна "гаряча лінія" ГО "Донбас СОС"

Безкоштовна "гаряча лінія" ГО "Донбас СОС" 0-800-309-110

 

 

 

 

 

 

banner

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

ЛічильникиРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області