2014 рік - Рік Тараса Шевченка в Україні
Ідемо до Шевченка, як на сповідь
Борітеся - поборите,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая! («Кавказ» 1845 р.)
Встане Україна.
І розвіє тьму неволі,
Світ правди засвітить,
І помоляться на волі
Невольничі діти!... (Великий льох 1845 р.)
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не заниге
От де люде, наша слава,
Слава Укриїни! («До Основ’яненка» 1840 р.)
У житті не буває випадковостей. Мій шлях до Шевченка проліг з дитинства. Скільки себе пам’ятаю, у нас в сім’ї завжди була в пошані Книга… Та найбільше дві, які завше лежали на почесному місці, на столі: Святе Письмо і «Кобзар» Шевченка. Батьки знали твори Шевченка напам’ять, та все ж любили їх перечитувати, а я запам’ятав ці рядки навічно. Вони вростали, укорінювались в моє серце міцними уроками любові до України, ставали невід’ємною часткою мене.
І виріс я на чужині,
І сивію в чужому краї:
Та одинокому мені
Здається кращого немає
Нічого в Бога, як Дніпро
Та наша славная країна…
2014 рік в Україні - Рік Тараса Шевченка.
Ювілей великого Кобзаря відзначатиметься не тільки в нашій державі, а й за її межами – у Російській Федерації, Казахстані, Литві, Польщі тощо.
Напевно немає жодної людини, яка б залишалась осторонь від ювілею Кобзаря, адже кожен справжній українець розуміє: немає України без Шевченка і Шевченка – без України. Поет став символом нашої держави, взірцем непохитності, вірності та любові до України. Він прожив усього 47 років, 24 з яких був кріпаком, 10 – провів у засланні та лише 13 – на волі… Сувора доля не зуміла перетворити золото його душі на іржу, а його любов до людей – на ненависть і погорду.
Майже два століття з великим трепетом ми вшановуємо Великого Кобзаря. Пам’ятники національному Генію встановлені в усіх обласних центрах України, багатьох містах, селах, селищах нашої держави, а також у численних столицях і містах за кордоном. Загалом у світі понад 1100 пам’ятників поету. Це найбільша кількість монументів, встановлених одній людині.
Тарас Шевченко ніколи не бував на Коломийщині, але його ім’я в нашому краю увічнене сімнадцятьма пам’ятниками (три в м. Коломия, 14 в Коломийському районі), які відкривали при великому зібранні громади. Біля них щороку у дні народження, смерті та перепоховання збираються жителі сіл і селищ, щоб почути невмируще пророче слово. Наразі триває спорудження пам’ятника великому Кобзарю у селищі Отинія.
Слово Великого Тараса з нами. Здійснюючи його заповіти, ми дедалі більше уваги виявляємо до свого національного мистецтва і фольклору, до своєрідності національної культури, до історичної спадщини.
Ми віримо в пророчі слова Кобзаря і засвідчуємо йому свою любов.
Голова Коломийської
районної державної
адміністрації Михайло Негрич
Уклін тобі, Кобзарю
Путівник по місцях увіковічнення пам'яті Тараса Шевченка на Коломийщині




Туристичний маршрут Стежками натхнення до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка
