Коломийська районна державна адміністрація

22 жовтень 2019
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"

  

 

 

 

 

 

      

      

     

      


200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка
 На головну

2014 рік - Рік Тараса Шевченка в Україні

 

 

Ідемо до Шевченка, як на сповідь

 

 

Борітеся - поборите,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая! («Кавказ» 1845 р.)

 

Встане Україна.

І розвіє тьму неволі,

Світ правди засвітить,

І помоляться на волі

Невольничі діти!... (Великий льох 1845 р.)

 

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не заниге

От де люде, наша слава,

Слава Укриїни! («До Основяненка» 1840 р.)

 

У житті не буває випадковостей. Мій шлях до Шевченка проліг з дитинства. Скільки себе пам’ятаю, у нас в сім’ї завжди була в пошані Книга… Та найбільше дві, які завше лежали на почесному місці, на столі: Святе Письмо і «Кобзар» Шевченка. Батьки знали твори Шевченка напам’ять, та все ж любили їх перечитувати, а я запам’ятав ці рядки навічно. Вони вростали, укорінювались в моє серце міцними уроками любові до України, ставали невід’ємною часткою мене.

 

І виріс я на чужині,

І сивію в чужому краї:

Та одинокому мені

Здається кращого немає

Нічого в Бога, як Дніпро

Та наша славная країна…

 

2014 рік в Україні - Рік Тараса Шевченка.

Ювілей великого Кобзаря відзначатиметься не тільки в нашій державі, а й за її межами – у Російській Федерації, Казахстані, Литві, Польщі тощо.

Напевно немає жодної людини, яка б залишалась осторонь від ювілею Кобзаря, адже кожен справжній українець розуміє: немає України без Шевченка і Шевченка – без України. Поет став символом нашої держави, взірцем непохитності, вірності та любові до України. Він прожив усього 47 років, 24 з яких був кріпаком, 10 – провів у засланні та лише 13 – на волі… Сувора доля не зуміла перетворити золото його душі на іржу, а його любов до людей – на ненависть і погорду.

Майже два століття з великим трепетом ми вшановуємо Великого Кобзаря. Пам’ятники національному Генію встановлені в усіх обласних центрах України, багатьох містах, селах, селищах нашої держави, а також у численних столицях і містах за кордоном. Загалом у світі понад 1100 пам’ятників поету. Це найбільша кількість монументів, встановлених одній людині.

Тарас Шевченко ніколи не бував на Коломийщині, але його ім’я в нашому краю увічнене сімнадцятьма пам’ятниками (три в м. Коломия, 14 в Коломийському районі), які відкривали при великому зібранні громади. Біля них щороку у дні народження, смерті та перепоховання збираються жителі сіл і селищ, щоб почути невмируще пророче слово. Наразі триває спорудження пам’ятника великому Кобзарю у селищі Отинія.

Слово Великого Тараса з нами. Здійснюючи його заповіти, ми дедалі більше уваги виявляємо  до свого національного мистецтва і фольклору, до своєрідності національної культури, до історичної спадщини.

Ми віримо в пророчі слова Кобзаря і засвідчуємо йому свою любов.

 

Голова Коломийської

районної державної

адміністрації                                                              Михайло Негрич

 

 

Уклін тобі, Кобзарю

Путівник по місцях увіковічнення пам'яті Тараса Шевченка на Коломийщині

 

Туристичний маршрут Стежками натхнення до 200-річчя з дня народження Т.Г.ШевченкаДивіться також

Актуальна інформація

Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Звернення обласної ради

Про звернення обласної ради про небезпеку та шкідливість спалювання сухої трави, стерні, пасовищ, лук, інших ділянок з природною рослинністю або її залишками

Онлайн-курс "Безпечність харчових продуктів"

Онлайн-курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач» розроблено, створено та впроваджується в рамках ПроектуЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Курс стане у нагоді усім – представники бізнесу дізнаються, які нові вимоги тепер ставляться перед ними, фахівці державного сектору в харчовій галузі отримають пояснення їхньої рутинної роботи у цікавій манері. А кожен українець зможе довідатись, як отримати безпечний харчовий продукт.

Для реєстрації перейдіть за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:MinAgro+HACCP101+2019_T2/about

оголошення!

Мінсоцполітики в рамках Угоди про позику № 8404-UA між Україною та МБРР від 9 липня 2014 року здійснює модернізацію системи соціальної підтримки населення України.

Угодою, зокрема, передбачено проведення у 2019 року перевірки правильності надання державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям на основі виявлених розбіжностей під час обміну відомостями із зовнішніми базами даних. 

100 років державної служби України

Медична реформа
Захистимо Україну разом
Україна-НАТО
Життя і творчість Івана Франка

 

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

ЛічильникиРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області