Результат пошуку зображень за запитом "тризуб україни" 

 

 

25 лютий 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 


  На головну

Загальна характеристика суспільно-політичної ситуації в районі за 2012 рік

Суспільно-політична ситуація в районі за звітний період в цілому стабільна, прогнозована і керована. Станом на 25 грудня 2012 р. в районному управлінні юстиції зареєстровано 63 районних організацій політичних партій, 71 громадських організацій та 11 благодійних фондів. За звітний період в районі зареєстровано 4  громадські організації та 2 благодійні фонди.

Найвпливовішими і надалі залишаються праві і правоцентристські партії, громадські  організації. Райдержадміністрація різнопланово співпрацює з місцевими осередками політичних партій та громадських організацій, що в цілому позитивно вплинуло на стан суспільно-політичної ситуації в районі.

На розвиток політичної ситуації в районі мав вплив процес підготовки та проведення виборів депутатів Верховної ради України 28 жовтня 2012 року, в результаті яких активізувалась діяльність районних організацій тих політичних сил, представники яких взяли участь у виборах, зокрема, це – партії БЮТ, Партії Регіонів, “Свобода”, Удар, Україна вперед, Наша Україна а також,  виборчі штаби кандидатів в мажоритарників.

Керівниками райдержадміністрації, районної та міської рад постійно проводяться зустрічі з учасниками бойових дій, учасниками війни, вояками ОУН-УПА, інвалідами війни, вдовами загиблих та померлих ветеранів війни - членами ветеранських організацій, колишніми воїнами-афганцями, чорнобильцями, активістами молодіжних громадських організацій.

Серед спільних заходів, які проведено за участю представників політичних партій та громадських організацій району протягом року:

-            відзначення на державному рівні пам’ятних історичних дат, державних свят,

 зокрема Дня незалежності України, Дня Конституції України, Дня Соборності України, Дня створення УПА , Дня пам’яті Героїв Крут, вшанування пам’яті Українських Січових Стрільців, Дня Перемоги, Дня Героїв, вшанування пам’яті Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, Провідника української нації Степана Бандери та ін , 75-річчя з Дня народження Чорновола ;

-            проведення молодіжних заходів за участю членів молодіжних громадських

організацій і ін.

Активними в громадсько-політичному житті району є такі громадські організації: “Просвіта” ім. Т.Шевченка, Братство ОУН-УПА, Союз українок, “Пласт”, товариство політв’язнів та репресованих, Спілка офіцерів України, Українська Спілка ветеранів Афганістану, Спілка Чорнобильців України, СКТ «Надсяння».

Стан міжнаціональних відносин

Протягом 2012 року проблем у питанні міжнаціональних відносин в районі не виникало.

З метою попередження проявів ксенофобії, расової та етнічної дискримінації відділ освіти проводить  інформаційно – просвітницьку роботу з профілактики поширення ксенофобії і расистських  проявів серед дітей, учнівської молоді та батьківської громадськості.

 Щорічно 16 листопада  у всіх загальноосвітніх закладах  проходять дні толерантності. Організовуються книжкові виставки «Толерантність врятує світ»;  конкурси малюнків «Толерантність, як шлях до Європи»; виховні години:  «Толерантним  бути важко», «Ні расизму, ксенофобії, расовій дискримінації», «Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми»; зустрічі з священиками , батьками, учнями з питань сучасної релігійної ситуації в Україні; написання творів – мініатюр «Якби всі люди стали однаковими»!, «Ні, все на світі не так . Усе різноманітне!».

 У всіх навчальних закладах району  проведені  учнівські конференції « Права людини: моя власна думка».

Протягом  літа 2012 року у пришкільних таборах  організовувались книжкові виставки «Толерантність врятує світ»;  конкурси малюнків «Толерантність, як шлях до Європи»; бесіди :  «Толерантним  бути важко», « Ні расизму, ксенофобії, расовій дискримінації», « Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми»; написання творів – мініатюр « Якби всі люди стали однаковими»!, «Ні, все на світі не так . Усе різноманітне!».

Діє районне суспільно-культурне товариство «Надсяння», членами якого є колишні  депортовані з українських етнічних земель Польщі . Члени товариства активно підтримують  взаємозв’язок з українцями, які проживають у Польщі, здійснюють поїздки культурно-пізнавального значення в цю країну.

Забезпечено постійний догляд за пам’ятним знаком «Пам’яті 60-річчя депортації українців з українських етнічних земель Польщі», спорудженим в м. Рогатині  з ініціативи членів товариства «Надсяння», за підтримки органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування району і міста .

Загальний стан релігійної ситуації

Станом на 25 грудня 2012 року в районі зареєстровано 87 релігійних громад,  з них: УГКЦ – 58 (68 %  від загальної кількості), УПЦ КП – 16 ( 19 % від загальної кількості ), РКЦ – 3 ( 3,5 % від загальної кількості ),  УПЦ – 1, УАПЦ – 1, Свідки Єгови України – 2, ХВЄ – 1, євангельські християни - баптисти – 1, християни віри євангельської «Путь істини»–2, християни віри євангельської п’ятидесятників – 1

Релігійні організації мають у  власності та користуванні 86 культових споруди, в яких відправляють богослужіння 57 священнослужителів.

          З початку 2012 року нових релігійних організацій в районі  не зареєстровано.

          В поточному році в районі здійснювалось будівництво 4  культових будівель.

Продовжується будівництво  храмів в с. Уїзд ( громада УПЦ КП) та селах Черче, Козарі, Потік (громад УГКЦ).

          Розпочата робота по внесенню в Список Світової Спадщини ЮНЕСКО групи церков українсько-польського транскордонного регіону. Серед кандидатів до внесення подана і Рогатинська церква - музей Святого Духа.

З цієї нагоди 9.07.2012р. відбулася попередня міжнародна робоча нарада в якій взяли участь представники Українського національного комітету ІКОМОС та представники робочої групи Республіки Польщі.

Міжконфесійна ситуація в районі в цілому стабільна. Налагоджено тісні взаємовідносини райдержадміністрації, районної ради  та виконкомів міської, селищної та сільських рад із релігійними організаціями.

20 березня  в голови райдержадміністрації Йосипа Нижника відбулась зустріч з деканами та представниками релігійних конфесій: УГКЦ Рогатинським о. ДмитромБігуном, Букачівецьким о. Мирославом Любінцем, Черченським о. Василем Кривенем, УПЦ о. Володимиром Гривнаком.

 В зустрічі також взяли участь заступник голови райдержадміністрації Ірина Кобута, начальник РВ УМНС Володимир Кузик, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації.

В ході зустрічі зазначалось, що в Рогатинському районі протягом багатьох років вдалося досягти стабільної міжконфесійної ситуації в районі. Голова райдержадміністрації подякував духовним отцям за толерантну позицію в ставленні один до одного, оскільки вони є лідерами громадської думки, до  якої прислухаються, саме тому важливо, щоб існувало порозуміння в першу чергу між керівниками церков.

Заступник голови райдержадміністрації Ірина Кобута запропонувала деканам спільно брати участь у відзначеннях річниць заснування церков, ювілеїв та урочистих дат з залученням. керівників органів влади.

          Декани відмітили користь такої зустрічі, де вони всі разом можуть обговорити наболілі питання, сучасні тенденції в релігійному житті району.

Вже стала традиційною організація  райдержадміністрацією  в часі перед Великоднього посту духовних реколекцій для молоді, учнів шкіл міста та студентів державного аграрного коледжу за участю духовенства. Щорічно керівники райдержадміністрації, районної ради беруть участь в спільній Хресній дорозі, яка проходить вулицями міста за участю деканів, віруючих різних конфесій.

           13 квітня  в м. Рогатині відбулась театралізована Хресна дорога, яка розпочалась та завершилась біля церкви Пресвятої Богородиці навколо площі Роксолани. У Хресній дорозі взяли участь представники всіх конфесій  в районі, представники влади, установ та організацій, громадськість, молодь, ЗМІ району. 

        17 квітня відбулося свято «Великодній розмай на Рогатинщині», в якому взяли участь фольклорні колективи з м. Рогатина та сіл району.

22 квітня в с. Сарники Рогатинського району біля церкви Преображення Господнього відбулося освячення нового дубового хреста, встановленого на місці колишнього спорудженого 70 років тому, у знак проведеної духовної місії.

7 травня проведено прес-конференцію з представниками районних ЗМІ та духовенства району щодо відзначення ювілейної дати храму Святого Юра.

          12 травня Рогатинщина відсвяткувала 135 –річний ювілей храму Святого Юра в м. Рогатині. В святкуванні взяли участь : Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, єпископ Івано-Франківської та Галицької єпархій Української Православної Церкви Київського Патріархату Іосафа, декани Рогатинської УПЦКП та УГКЦ, представники влади району та громадськість.

В липні 2012 року завершено реконструкцію Церкви Святих Петра та Павла в с. Перенівка Рогатинського району, якій у 2011 році виповнилося 130 років. Зроблено капітальний ремонт всередині церкви, оновлено іконостас, електрообладнання та зведено нові хори.

З 5 серпня в церкві Святого Миколая в с. Кліщівна Рогатинського району впродовж 2 тижнів перебували мощі Святого Пантелеймона-Цілителя .

          У переддень свята Успіня Пресвятої Богородиці до священного місця – Унівського монастиря прибуло 10 тисяч прочан з України та інших країн світу. У пішій Прощі взяли також участь 300 людей із Рогатинського району.

          9 вересня громада с. Путятинці Рогатинського району відзначила 100-річчя церкви Богоявлення Господнього. Під час святкування в церкві перебували мощі Святого Предтечі.

          30 вересня у с. Виспа Рогатинського району відбулося освячення меморіальної таблиці священику Михайлу Головацькому, яка встановлена на фронтоні церкви Воздвиження Чесного Хреста.

          5 жовтня в с. Потік Рогатинського району відбулося закладення наріжного каменю і освячення фундаменту нового храму Святого Миколая , в яких взяв участь архієпископ-митрополит Івано-Франківської УГКЦ кир.Володимир Війтишин.

З 5 жовтня протягом 2 тижнів в храмі Святого Миколая в с. Кліщівна перебували мощі Святого Йосафата Кунцевича. Нині Його нетлінні мощі знаходяться у базиліці Святого Петра у Ватикані.

          21 жовтня в м. Рогатині відбулося урочистості з нагоди 800-річчя церкви Різдва Пресвятої Богородиці, в яких взяли участь : архієпископ-митрополит Івано-Франківської УГКЦ Володимир Війтишин та архієпископ-митрополит Львівської УГКЦ Ігор Возняк, представники районної влади , делегація з м. Кшановіце (Республіка Польща )та громадськість. Церква Різдва Пресвятої Богородиці вважається однією з найдавніших культових споруд краю.  В церкві здійснено внутрішні та зовнішні реставраційні роботи, розмальовано нові фрески та покрито купола і хрести сусальним золотом.

          За участю деканів, священнослужителів різних конфесій проводяться  всі заходи з нагоди державних свят та пам’ятних дат, урочисті проводи юнаків до лав Української армії, і. ін.

          Серед інших важливих заходів районного рівня, які було організовано за участю духовенства: святкування Дня незалежності України, та Дня Державного Прапора України,  Дня Конституції України, Дня Матері, Дня Героїв, Дня Перемоги, Дня вшанування пам’яті Героя України В.Чорновола, Дня пам’яті жертв Голодоморів та ін. 

Деканати всіх конфесій району підтримали і взяли участь в  заходах, присвячених 79-ими роковинам Голодомору в Україні, які відбулися в населених пунктах району ( поминальні панахиди, вечори-реквієми, акції «Запали свічку!»), під час Всеукраїнської хвилини мовчання

          Практикується участь керівників органів державної влади у святкових Літургіях, інших урочистостях з нагоди храмових свят, освячення та відкриття церков, капличок, а також надання ними особистої пожертви на храми  тощо. Священиками проводиться значна робота з дітьми, молоддю  в недільних школах, організовано різноманітні прощі до святих місць.

Впродовж цього літа за участю духовенства, керівників райдержадміністрації та районної ради  відбулася пластова вишкільна оздоровчо-виховна патріотична акція «Пластове літо-2012» та табір духовного спрямування римо-католицької громади «Промінчик».

          В районі функціонує благодійна організація “Карітас”, яку очолює декан Рогатинський УГКЦ  о. Дмитро Бігун. При “Карітасі” працює  благодійна їдальня.

          На протязі 2012 року організація «Карітас» забезпечила благодійним обідом , які були надані кожного дня 30 особам, які знаходяться за межею бідності, переважно це діти, студенти Рогатинського аграрного коледжу. Продовжується надання допомоги для будинку перестарілих у с. Данильче. Протягом 2012 року було надано допомогу ( вживаним одягом) церковним парафіям сіл району.

Рогатинська організація “Карітас” опікується також одинокими людьми похилого віку, які проживають у відділенні медико-соціальної реабілітації с.Данильче. Надано допомогу білизною, вживаним одягом.

          Благодійною організацією “Карітас” також надано допомогу вживаним одягом, взуттям, білизною, ліжками, центральній районній лікарні, Рогатинській спеціальній школі-інтернат, церковним парафіям району.

В приміщенні їдальні Карітасу зроблено ремонт та закуплено нове обладнання. Частину меблів привезено з Німеччини. Щороку в сиропусну неділю кожна церковна громада жертвує зібрані під час Богослужіння.

В їдальні «Карітасу» о.Д.Бігун також проводить з молоддю бесіди духовної тематики.

Релігійна громада християн віри євангельської «Путь істини» надає адресну та благодійну допомогу багатодітним та малозабезпеченим сім’ям. А також з нагоди різдвяних свят громадою проводиться акція «Різдво для дитини».

          Релігійна громада християн віри євангельської – п’ятидесятників надає благодійну допомогу хворим ОПЛ № 2 с. Підмихайлівці, а також людям похилого віку які проживають в центрі медико-соціальної реабілітації с.Данильче. Для одиноких та багатодітних до Нового року готуються продуктові набори.

          Священики УГКЦ та УПЦ КП проводять регулярні богослужіння в капличках, що діють при лікувальних закладах району – центральній районній лікарні, ОПЛ № 2 с. Підмихайлівці, центрі медико-соціальної реабілітації с.Данильче, відвідують хворих та здійснюють  сповідь і причастя, духовні бесіди.

Діяльність органів державної влади щодо співпраці з релігійними організаціями широко висвітлюється в засобах масової інформації району, області, зокрема районних газетах “Голос Опілля”, “Рогатинська земля”, ТРК “Захід” ( Рогатин). Авторами публікацій в місцевих ЗМІ нерідко є і священики. Щомісяця на каналі ТРК “Захід” виходить в телеефір тематична передача “Церква третього тисячоліття”, в якій йде мова про храми району-пам’ятки архітектури,  духовними отцями ведуться проповіді на релігійну тематику.

Співпраця із засобами масової інформації району

Інформаційний простір району представлений:

- районною газетою “Голос Опілля” - засновники – Рогатинська районна та міська ради;

- загальнополітичною газетою “Рогатинська земля” - засновник – корпорація «Галпродукт»;

- телерадіокомпанією “Захід” - засновники – Рогатинська районна рада, ЗАТ «Техно-Центр» ( телеефіром охоплено 2/3 території району);

- телерадіокомпанією “РАІ” – м. Бурштин, ( телеефіром охоплено 1/3 території району).

Згідно рішення сесії районної ради та з врахуванням змін, що вносилися, виходячи з реальних можливостей місцевого бюджету,    на фінансову підтримку засобів масової інформації району виділено кошти з районного бюджету в сумі 176000 грн. ( в тому числі  газеті ”Голос Опілля” – 100.000 грн., ТРК “Захід” -  76.000 грн. ).

Недостатність фінансування ЗМІ району зумовлює матеріально-технічні проблеми, серед яких найбільш гострими стають невисокий рівень заробітної плати (на рівні прожиткового мінімуму), застаріла комп’ютерна та оргтехніка, проблеми з ремонтом та опалюванням приміщень, оплатою енергоносіїв.  

В районі налагоджено співпрацю райдержадміністрації із редакціями засобів масової інформації.

Районна державна адміністрація з метою донесення до мешканців району об’єктивної і повної інформації про роботу Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, виконавчих органів центральної та місцевої влади і місцевого самоврядування, соціально-економічну та політичну ситуацію відповідно до сучасних вимог постійно сприяє забезпеченню передплати загальноукраїнських, обласних та районних друкованих видань органами виконавчої влади, державними установами та організаціями району.

Інформаційно-аналітичний відділ апарату райдержадміністрації, як підрозділ, відповідальний за співпрацю із ЗМІ, попередньо інформує представників засобів масової інформації про підготовку масових заходів, засідань колегій райдержадміністрації.

Редакціями газет, в повному обсязі забезпечується висвітлення діяльності органів державної влади району, міста, життя територіальних громад, проблемних питань суспільного розвитку.

Створено рубрики: «Актуально», «В райдержадміністрації», «В районній раді», «В міській раді», «Депутатська трибуна», тощо, тематична сторінка: «Виконавча влада». Крім цього, на газетних шпальтах розміщено матеріали про важливі заходи органів державної влади обласного рівня. Телебачення «ТРК Захід» висвітлює діяльність влади в рубриках «Актуальне інтерв'ю» та «З перших уст» з керівниками райдержадміністрації, районної та міської рад, їхні коментарі з різних актуальних питань. Також висвітлено прес-конференції голови райдержадміністрації для журналістів ЗМІ району, з представниками влади.

Слід зазначити, що, загалом, співпраця ЗМІ з райдержадміністрацією не закінчується лише на рівні професійних відносин. Для нас вже стало традицією неформальне дружнє спілкування, привітання один одного з професійним та ювілейними святами. Зокрема, цього року керівництво району побували у працівників районних газет «Голос Опілля», «Рогатинська земля», журналістів ТРК «Захід», привітали їх з професійним святом Днем журналіста.

Питання про стан свободи слова в районі, співпраця із ЗМІ на постійному контролі в голови райдержадміністрації. З метою більш ефективної реалізації правових та організаційних заходів державного сприяння розвитку інформаційної галузі в районі, постійного моніторингу за додержанням свободи слова дане питання обговорювалось на засіданні колегії райдержадміністрації.
Електронна пошта

rogatyn_rda@i.ua

 

Місця знаходження

захисних споруд

цивільного захисту

в Рогатинському районі

«Інтерактивна Карта»

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНОНСИ ДЛЯ ЗМІ

 

 

 


Місцеві інформаційні

веб-ресурси

 

 

 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області