Результат пошуку зображень за запитом "тризуб україни" 

 .

 

21 Вересень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

.


 .
Ініціативи Партнерство «Відкритий уряд»
 На головну / Консультації з громадськістю

Завдяки реалізації Ініціативи Партнерство «Відкритий уряд» відкритість влади стала пріоритетом для Урядів багатьох країн (…далі)

Партнерство «Відкритий уряд» (ПВУ) - це багатостороння ініціатива, офіційно запроваджена 20 вересня 2011 року. Метою даної ініціативи є:

-      забезпечення виконання урядами конкретних зобов'язань щодо сприяння прозорості державного управління;

-      залучення громадян до участі в процесах державного управління;

-      боротьба з корупцією;

-      використання нових технологій для покращення державного управління.

Для того, щоб стати членом ПВУ, країни повинні прийняти Декларацію «Відкритого уряду» на рівні представників урядів, надати національний план дій, розроблений за участі представників громадянського суспільства, до березня 2012 року та погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності.

 20 вересня в ході сесії Генеральної Асамблеї ООН, 8 країн-засновниць (до них належать Бразилія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка, Сполучене Королівство та Сполучені Штати Америки) підписали Декларацію «Відкритий уряд», оголосили національні плани дій та підтримали намір 38 країн приєднатися до Партнерства.

Україна приєдналася до Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2011 році і цим підтвердила, що поділяє основні принципи: забезпечення прозорості держуправління, належний доступ громадян до публічної інформації, протидія корупції, якісне надання адмінпослуг, впровадження важливих елементів електронного урядування та електронної демократії.

2012-2013 роки стали роками якісного прориву українського законодавства на шляху до підвищення рівня відкритості та прозорості органів влади, створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства в Україні. Зокрема, було оновлено законодавчу базу з питань діяльності інститутів громадянського суспільства, прийнято закони про громадські об’єднання, благодійництво та благодійні організації, протидію корупції, внесені зміни до законодавчих актів із реалізації державної антикорупційної політики, Кримінального і Кримінального процесуального кодексів, прийнято закон про адмінпослуги тощо.

 

Для участі у ПВУ країна повинна була виконати відповідні кроки:

КРОК 1:      Відповідати мінімальним вимогам і виконати 5 основних очікувань ПВУ. Якщо країна не зазначена у списку країн, що відповідають вимогам, вона може потрапити туди за умови, якщо доведе свою відповідність вимогам. Згідно з ПВУ, «незалежна група експертів буде слідкувати за дотриманням мінімальних критеріїв для участі і повинна інформувати Керівний комітет у разі виникнення сумнівів щодо виконання країною мінімальних вимог на будь-якому етапі».

 Наступні два з п'яти очікувань  заслуговують найбільшої уваги:

 1.   Визначати конкретні зобов'язання, які є частиною національного плану дій, що виводить країну на новий рівень;

 2.   Залучати до розробки національного плану дій різноманітних учасників, зокрема, активно залучати до цього процесу громадян і представників громадянського суспільства.

КРОК 2:      Повідомити про намір уряду приєднатися до ПВУ, надіславши листа до Керівного комітету ПВУ  для його розміщення на порталі ПВУ.

КРОК 3:      Проведення широких консультацій з громадськістю з метою її інформування про зобов'язання уряду перед ПВУ та створення відкритого форуму для проведення регулярних консультацій з громадськістю з питань впровадження ПВУ

 ПВУ дає досить чітке визначення поняттю «широкі консультації»:

 1. Країни повідомляють про деталі процесу консультацій з громадськістю (принаймні он-лайн) перед початком консультацій

 2. Країни проводять консультації зі своїми громадянами, зокрема, представниками громадянського суспільства і приватного сектору, шукають різноманітні погляди на проблему та розміщують інформацію про підсумки консультацій з громадськістю та окремі письмові коментарі он-лайн

 3. Країни беруть участь у заходах ПВУ з інформування громадськості з метою активізації участі громадян у консультаціях

 4. Країни проводять консультації з громадянами із завчасним попередженням і за допомогою різноманітних механізмів  - включаючи особисті і он-лайн зустрічі - з метою забезпечення доступності заходів для громадян

 5. Країни створюють форум для проведення регулярних консультацій з питань впровадження ПВУ - це може бути існуюча або нова організація

 Країни надають звіт щодо проведених ними консультацій, який є частиною звіту-самооцінки. Крім того, за допомогою незалежного звітного механізму перевіряється застосування даних принципів на практиці.

КРОК 4:      Розробити національний план із зазначенням конкретних зобов'язань щодо ініціативи «Відкритий уряд», який направлений на вирішення принаймні одного важливого завдання, використовуючи за необхідності напрацювання, отримані завдяки механізму налагодження контактів ПВУ.

 5 «важливих завдань» включають:

Покращення якості публічних послуг - заходи, що стосуються цілого спектру публічних послуг у таких сферах, як охорона здоров'я, освіта, кримінальне правосуддя, водо-, електропостачання, телекомунікації та інших відповідних сферах, і спрямовані на покращення якості публічних послуг або реформування приватного сектору

Підвищення доброчесності в державі - заходи, що стосуються боротьби з корупцією та публічної етики, доступу до інформації, сприяння фінансовій реформі та свободи ЗМІ та громадянського суспільства

Більш ефективне управління державними ресурсами - заходи, що стосуються бюджетів, державних закупівель, природних ресурсів та зовнішньої допомоги.

Забезпечення безпеки в державі - заходи, що стосуються громадської безпеки, національної безпеки, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та екологічних загроз

Підвищення корпоративної відповідальності - заходи, що стосуються корпоративної відповідальності за діяльність у таких сферах, як охорона навколишнього середовища, боротьба з корупцією, захист прав споживачів та залучення громадян до участі у процесах державного управління

КРОК 5:      Взяти участь у консультаціях з іншими країнами-членами і Керівним комітетом щодо національного плану

КРОК 6:      Публічно підписати  Декларацію принципів ПВУ та розмістити остаточний національний план на порталі ПВУ

КРОК 7:       Опублікувати звіт-самооцінку про результати роботи через 12 місяців впровадження ПВУ, надати допомогу незалежному звітному механізму у створенні власного звіту.

 Детальна інформація про незалежний звітний механізм наразі не конкретизована і передбачає, що «незалежний звіт-оцінка буде створений компетентними експертами зі сфери місцевого самоврядування кожної з країн-учасниць ПВУ» і  представлений громадськості приблизно через 3 місяці після 12-місячного періоду впровадження (до оприлюднення його буде надано «малому комітету міжнародних експертів (призначеному Керівним комітетом ПВУ) для експертної оцінки»).

Довідково: Поточні країни-учасниці:

Південно-Африканська Республіка, Гана, Йорданія, Кенія, Ліберія, Танзанія, Бразилія, Мексика, Сполучені Штати Америки, Канада, Чилі, Колумбія, Домініканська Республіка, Сальвадор, Гватемала, Гондурас, Перу, Уругвай, Індонезія, Філіппіни,Південна Корея, Мальта, Норвегія, Швеція, Туреччина, Україна,  Хорватія, Албанія, Азербайджан, Болгарія, Чеська Республіка, Естонія, Грузія, Ізраїль, Італія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Монголія, Чорногорія, Нідерланди, Румунія, Словаччина, Іспанія.
Електронна пошта

rogatyn_rda@i.ua

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНОНСИ ДЛЯ ЗМІ

.

 


 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області