Результат пошуку зображень за запитом "тризуб україни" 

 .

 

25 лютий 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

.


 .
Новини
 На головну
5 Травень 2015 | "Мак пам'яті" руками молодого покоління

В цьому році Україна та Європа відзначає 70-ту річницю перемоги над нацизмом у Європі. Торік святковим гаслом було: «Ніколи знову». Але «знову» стало реальністю. Тож гасло цього року: «Пам’ятаємо, перемагаємо».

5 травня за ініціативи сектору молоді та спорту райдержадміністрації та за підтримки відділу освітирайдержадміністрації в рамках акції «Відповідальність починається з мене» в  школі естетичного виховання учнів проведений майстер-клас із виготовлення маків для учнів місцевих шкіл та членів молодіжних громадських організацій району. Під час майстер-класу молодь навчалися виготовляти маки, які подарують учасникам та дітям війни як символ пам’яті.

Дана акція була одним із перших заходів у рамках підготовки до відзначення в районі 70-х роковин Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. До кінця місяця заплановано проведення ще декількох аналогічних майстер-класів для учнів шкіл району.

Нагадуємо, що червоний мак є символом пам’яті жертв Першої та Другої світових воєн у Європі, яка зазнала величезних втрат у боротьбі з нацизмом та фашизмом. Для нас, українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. У зв’язку з трагічними подіями останнього року трактуємо її й як символ пам’яті за загиблими у війні на Сході країни.

Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. А тепер червоний мак набуває символічного значення й в Україні, особливо після прийняття Указу Президента про вшанування в Україні 8 травня Дня пам’яті та примирення

Дизайн квітки розроблено харківським дизайнером Сергієм Мішакіним за сприяння Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Графічне зображення символу є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого — кривавий слід від кулі.

Важливо прищепити молодому поколінню усвідомлення, що жодні геополітичні досягнення, здобуті внаслідок воєн не варті ні одного втраченого людського життя, а непереможним є той народ, котрий пам’ятає своє минуле і своїх героїв.

.


Архів новин

Електронна пошта

rogatyn_rda@i.ua

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНОНСИ ДЛЯ ЗМІ

.

 


 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області