Результат пошуку зображень за запитом "тризуб україни" 

 .

 

11 Серпень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

.


 .
10 пунктів про нову хвилю мобілізації
 На головну

Президент України Петро Порошенко підпише указ про нову хвилю мобілізації. Він впевнений, що український народ підтримає це рішення, і мобілізацію буде проведено успішно. А українські воїни здатні дати гідну відсіч об'єднаній "деенерівсько-еленерівській банді".

Кого мобілізують в першу чергу та коли саме розпочнеться нова хвиля мобілізації напередодні журналістам розповів перший заступник начальника Головного управління збройного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗСУ, генерал-майор Володимир Талалай.

Початок мобілізації

Згідно чинного законодавства нова хвиля мобілізації проводиться за рішенням Верховної Ради, яка повинна затвердити відповідний указ президента. Тому говорити про конкретні терміни проведення мобілізаційних заходів в Генштабі збройних сил не можуть. Однак зазначають, що гідно з рішенням РНБО від 20 грудня, передбачається проведення наступних черг мобілізації загальною тривалістю 210 діб.

Раніше голова РНБО Олександр Турчинов заявляв, що перша хвиля мобілізації в 2015 році планується з 20 січня, тривалістю 90 днів. Наступна хвиля мобілізації вірогідно розпочнеться в квітні і буде тривати 60 днів. І з червня третя хвиля — також тривалістю 60 днів. 

Кого мобілізують

Під четверту хвилю згідно законодавства за віком можуть потрапити військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років, та жінки віком від 25 до 50 років. Як зазначають в Генштабі, жінок будуть мобілізувати за потреби по кваліфікаційних рівнях. 

Визначальним фактором щодо прийняття рішення про мобілізацію буде стан здоров’я. Однак мобілізації не підлягатимуть громадяни, на утриманні яких є троє і більше дітей. Також мобілізації не підлягають аспіранти, студенти денної форми навчання, а також особи, які мають "бронь" на підприємстві. Призовник віком до 25 років може потрапити на військову службу у єдиному випадку — це укладення контракту.

Загалом планують мобілізувати близько 50 тис осіб. В Генштабі обіцяють, що буде дотриманий принцип рівномірного навантаження на регіони, "щоб не було перекосів і соціальних загострень" в окремих регіонах або населених пунктах. Навантаження на регіон становитиме в середньому 2,5% (від 2 до 5% залежно від регіону).

Мешканці Криму та непідконтрольних територій Луганської та Донецької області можуть самостійно подати заяву на мобілізацію.

Спеціальності

Призову підлягають військовозобов’язані, які мають військову підготовку. Це фахівці механізованих військ – танкісти, артилеристи, фахівці протиповітряної оборони, зв’язку, ремонтники, спеціалісти радіоелектронної боротьби, техніки різних напрямків, водії, механіки тощо.

Якщо мобілізований не матиме військово-облікової спеціальності, то за час підготовки у нього буде можливість отримати спеціальність. Крім того, передбачається призов за спорідненими спеціальностями та їх подальша перепідготовка.

Повістки

Українці почнуть отримувати повістки тільки тоді, коли Верховна Рада проголосує за мобілізацію. Однак в ЗСУ нагадали, що наразі особам від 18 до 60 років також вручають запрошення до військкоматів для взяття на військовий облік та проходження медичного огляду.

Проти осіб, які ухилятимуться від виконання військового обов'язку, не будуть проводити масштабний розшук. ЗСУ не націлені укомплектувати армію особами, які невмотивовані або не бажають служити. Однак військові вважають, що рано чи пізно "ухильники" будуть змушені відповісти за свої дії. Зокрема, за ухилення від військового обов’язку передбачається як адміністративна відповідальність, так і кримінальна відповідальність строком позбавлення волі від 2 до 5 років.

Військова підготовка

Спершу мобілізовані повинні будуть пройти військову підготовку. Вона триватиме майже 40 днів та складатиметься з декількох етапів. Перші 7-8 днів буде відбуватись загальна військова підготовка як для офіцерів, сержантів та солдат. До неї буде входити медична підготовка, тактична, інженерна, вогнева підготовка тощо. Наступні 15 діб відбуватиметься фахова підготовка за спеціальністю. Проводити підготовку будуть кваліфіковані інструктори, які мають досвід бойових дій. 

Після цього особовий склад буде направлений в підрозділи для бойового злагодження тривалістю до 15 діб. А офіцерський склад відправлять на навчання в військові заклади та навчальні центри.

Мобілізованим, які не пройшли етапу підготовки, бойові завдання надаватись не будуть.

Зона АТО

Мобілізованих четвертої хвилі в зону АТО будуть відправляти тільки після проходження повного циклу підготовки. В міністерстві передбачають призвати таку кількість особового складу, щоб була можливість ротації військових в зоні проведення АТО. Приблизно третина буде виконувати задачі в АТО, третина проходитиме підготовку та бойове злагодження. І ще третина перебуватиме у відпустках для відновлення боєздатності.

А ось відмовитись від служіння в зоні АТО мобілізовані не зможуть, заявляють в Генштабі. За рік закон України «про боротьбу з тероризмом» був змінений та розширений і «шпаринки» в законодавстві, що військові не можуть брати участь в антитерористичній операції ліквідували.

Матеріальне забезпечення

В Генштабі заявлять, що всі питання матеріально-технічного забезпечення враховані. Збройні сили України за допомогою промислових підприємств та міжнародної матеріально-технічної допомоги проводять заходи щодо накопичення необхідних запасів та оснащення. Обіцяють, що без екіпіровки, форми та бронежилета в військові частини людей відправляти не будуть.

Грошове утримання

В Генштабі повідомили, що військові, які виконують завдання в зоні АТО наразі отримають вдвічі більше коштів — 100% надбавку до відповідного утримання військовослужбовців ЗСУ. Однак не виключають, що цей показник в майбутньому може змінюватись.

Залучення техніки

Нова хвиля мобілізації передбачає вилучення техніки національної економіки з підприємств усіх форм власності. Перевагу надаватимуть транспортним засобам та дорожно-будівельній техніці. Кількість такої техніки та ліміти вилучення встановлено рішенням Кабінету міністрів. Вилучені автомобілі відправлятимуть на ремонтні бази, а звідти — в зону АТО. Техніка буде вилучатись безкоштовно, однак якщо вона буде знищена під час бойових дій, то держава повинна буде виплатити відшкодування.
Вилучення техніки у цивільної особи, яка має одну чи дві одиниці, проводити не будуть. 

Наступні хвилі мобілізації

Необхідність проведення п'ятої чи шостої черги мобілізації буде залежати виключно від воєнно-політичної ситуації в Україні, зокрема на її східних територіях. Тому впевнено говорити, вони будуть чи не будуть — наразі немає можливості. Але в Генштабі готові провести і наступні черги мобілізації.
Електронна пошта

rogatyn_rda@i.ua

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНОНСИ ДЛЯ ЗМІ

.

 


 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області