Результат пошуку зображень за запитом "тризуб україни" 

 .

 

31 жовтень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

.


 .
Культура
 На головну

Довідка

про підсумки роботи закладів культури

 по проведенню свят новорічно-різдвяного  циклу

 

  В районі діють 111 закладів культури, до яких входять:

              - 51 бібліотека

              - 59 клубних закладів

              -  дитяча школа мистецтв ім. Бориса Кудрика. 

   Основним завданням відділу культури, його структурних підрозділів є робота по реалізації державної політики, формування та примноження народних традицій та звичаїв. Ці питання обговорювались на нарадах працівників закладів культури району, засіданнях художньо-методичної ради .  

        При закладах культури діють 349 гуртків  аматорської  творчості,  до яких залучено понад  3939  учасників, 52 дитячих клубних формувань, в яких займається 623 учасників-дітей. 26 аматорських колективи носять звання «народний», 2–  звання «зразковий», які гідно представляють наш регіон  на місцевому, обласному, всеукраїнському рівнях.  

        Різдвяні звичаї та обряди Рогатинщини відзначаються багатством форм і великою різноманітністю, місцевою особливістю кожного села. Починаючи від Андріївських вечорниць заклади культури району розгорнули широку роботу по святкуванню зимових свят. Аматорські колективи РБК за сприянням міської ради цікаво з іграми, танцями, ворожінням та частуванням провели вечорниці на Андрія, такі ж заходи були проведенні в клубних закладах сіл:Стратин, Добринів, Підвиння ,Воскресінці, Світанок,Путятинці,Уїзд, Васючин .

          Приємною подією для жителів міста стало відкриття новорічної ялинки, яке відбулося у день святого Миколая. Колективи РБК подарували чудове свято для малечі нашого міста. Клубні заклади району спільно з школами, сільськими радами, священнослужителями організували свято Миколая «Ой хто, хто Миколая любить», «Чекаємо на тебе святий Миколаю» в селах: В.Липиця, Чесники, Григорів, Лучинці,Підгороддя,Пуків,Липівка,Кліщівна, свято духовності проведено в БК с.Заланів. Вже стало доброю традицією в день святого Миколая вітати і дарувати подарунки дітям сиротам та одиноким перестарілим, які проживають в наших селах.

         Майже кожна клубна установа шуміла дзвінкими новорічними хороводами. Ігрові дитячі ранки, розважальні молодіжні вечори на тему «З Новим роком, з новим щастям», «На щастя на здоров’я, на Новий рік» проведено в клубних закладах сіл: Добринів,Черче, Конюшки,Бабухів,Пуків. В РБК проведено розважально-ігровий вечір «Зустріч з казкою» та організовано конкурс на кращий новорічний костюм.

         Велику підготовку та організаційну роботу провели клубні заклади сіл: Помоняти, Путятинці,Воскресінці, Колоколин. В.Липиця, Пуків, Доринів, Козара,Світанок та  ряд інших в створені Різдвяного вертепу та Маланок, які мали за мету привітати кожну родину, кожну оселю з Різдвяними святами.

         З обмінними концертами, різдвяною програмою, виступили клуб с.Підвиння та БК с.Добринів, а також аматори клубу с.Уїзд та клубу с.Поділля  Галицького району.                  

        Народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Молодичка» клубу с. Путятитнці брав участь в  обласному святі народної творчості «Розколяда» (м.Івано- Франківськ), де став лауреатом у номінації «Збереження та популяризація автентичного мистецтва краю»

        Завершився різдвяно-новорічний цикл свят районним фестивалем «Різдвяна розколяда» за участю кращих колективів району.

      

 

 

 

По  різдвяно-новорічного циклу в бібліотеках  району  організовано  та  проведено:      

 

-літературне свято «Зійшла зоря над Вертепом»  та свято духовності «Щедрий вечір в Україні», «Вже прийшло Різдво до хати»в  селах  Васючин, Козара, Путятинці;

 

-фольклорне свято «Різдво Христове –відродження духовних істин», «Зоряне сяйво Різдвяної ночі» в  селах  Букачівці, Добринів;

 

-уроки народознавства «Трепетна свіча пшениці, запашна кутя у маминій макітрі та мелодійна коляда, що душу огортає»,«Зажурилась зимонька не дарма, молодої силоньки вже нема» та години  спілкування «Різдвяні віншування», «Кутя Святого вечора багата і на Різдво щаслива хата», «Різдвяне мереживо» в селах  Черче, Княгиничі, Григорів, Світанок, Дички, Обельниця, Стратин;                 

 

-книжкові виставки «Від Різдва до Йордану» в  бібліотеках  району.

 

 

 

 

 

  

 

 

 
Електронна пошта

rogatyn_rda@i.ua

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНОНСИ ДЛЯ ЗМІ

.

 


 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області