http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/title_rozh.gif      http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/logo1.png 

e-mail:24680382@mail.gov.ua 

30 Вересень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Офіційні сайти
_________________________

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/image001.jpg  

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2370/9

 

Рожнятівський районний суд

 

banner.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/logotype.png 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/drv_baner1.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/centr-zajnjatist.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/odpa.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/prez.jpg 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/uryad.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/vr.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/konst.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/rnbou2.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/niss.png

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/sud.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukr-nato.jpg

 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukrinf.gif


Історична та культурна спадщина
 На головну / Культура

Історична та культурна спадщина

 

 

Хрест «Святої тверезості»

 

 

Рожнятівщина, крім багатого природно-рекреаційного потенціалу, зацікавлює історією свого бойківського краю. Одним із слідів давнини є пам'ятник тверезості. Ще за радянських часів про цей унікальний пам'ятний знак, який зберігся до наших днів у гірському селі Ясень, розповідали чи не всі періодичні видання.

Мова йде про залізний хрест, на якому такий (дослівно) напис: «На пам'ять святой тверезості 1874 Господи оружие на диявола крест твой дал сей нам». Як вважають фахівці, він не має аналогів у Європі, а то йу всьому світі.

Вельми цікавою є версія появи цього пам'ятника. Розповідають, в Ясені була корчма, в яку частенько навідували місцеві ґазди й коротали за чаркою оковитої дні і ночі, пропиваючи, як мовиться, останню свитину, а той закладали в борг навіть землю. Жінки, обурені пияцтвом своїх мужів, спалили «забігайлівку», замовили у Львові хрест і встановили на місці згарища корчми.

 

 

Ангелівська домна

 

 

Серед історичних та архітектурних пам'яток Прикарпаття важливе місце посідають ті, які пов'язані з історією заліза. З давніх-давен добування заліза і виготовлення з нього знарядь праці, зброї становило важливу ділянку в діяльності людей. На території Прикарпаття було чимало металургійних заводів та доменних печей. З плином часу переважна їх більшість зникла безслідно і лише від деяких залишились руїни.

В 1969 році в Рожнятівському районі було виявлено історичну пам'ятку - доменну піч, руїни якої збереглися до наших днів, німий свідок історії чорної металургії в Карпатах. Засновником Ангелівської домни, заводу і селища був галицький   митрополит   Антоній   Ангелович.  

Висока   кам'яна   споруда розташована за 150 метрів від річки Лімниці. Всередині домна викладена обтесаним камінням, висота якого 1,5 м, ширина - З м. Паливом для доменних печей служило деревне вугілля, в той час як західних провінціях Австрійської монархії кам'яне. На виплавляння одного центнера чавуну йшло в середньому 4 м3 дров. Повітря вдувалося в піч через три отвори і деревне вугілля, що горіло в ній, давало температуру до 1500°. Вода, що текла з річки по вузькому глибокому каналу, крутила колесо, яке приводило в рух повітродувну установку. Залізна руда для домни добувалася поблизу в шести рудниках відкритим способом. Не дивлячись на сприятливі умови, завод і домна були закриті після смерті Ангеловича.

Ці руїни - єдина давня пам'ятка виробництва заліза в Україні. В кінці 1970-х років йшлося про створення тут музею історії виплавки металу. Був уже навіть розроблений проект реставрації споруд і створення музею. Але досі Ангелівська домниця стоїть нереставрована, поросла молодими березами.

 

Кедрові палати

 

 

Біля підніжжя гори Люта, що поблизу с.Осмолода, знаходиться колишня резиденція митрополита Андрея Шептицького, відома як «Кедрові палати». Літня резиденція збудована на початку XX століття поблизу цілющих сірководневих джерел і вважалась на той час одним з кращим європейських курортів.

 

 

Пластовий табір-музей «Сокіл»

 

 

Напевно немає на світі скаута-пластуна, який не знає про «Сокіл» і не мріяв би побувати тут бодай раз у житті. Народження пластунської організації має міцне коріння, вплетене в історію Рожнятівського краю.

Пласт - це етнічна організація української молоді, яка вважає своїм завданням утримувати і поширювати українську культуру, передаючи її з покоління в покоління українцям цілого світу, виховувати чесних, релігійних, патріотичних провідників української нації. Будівництво табору було розпочато в 1926 році на горі Сокіл, яка знаходиться в Рожнятівському районі в с. Гриньків. Землю для табору надав в оренду за символічну платну платню Андрей Шептицький. Завдяки йому та главі УГКЦ в Горганах, біля Підлютого, було зведено найбільший і свого роду класичний табір Українського Пласту. Але цей табір довго не протримався, в часи радянської влади його було знищено. Проте залишилися люди - патріоти-пластуни, які в 1993 р. відбудували «Сокіл» і встановили на цій горі Березовий Хрест в пам'ять пластунів, полеглих за волю батьківщини. Того ж року спорудили капличку св.Юрія, яку освятив парох з Моршина. Згодом, в 1997 р., на старому фундаменті відбудовано перщий мещ кальний курінь.

З тих пір до табору-музею «Сокіл» щорічно приїжджають пластуни з України і цілого світу. Під гаслом «Не зломимо своїх присяг» вони обіцяють служити Богові та Україні. Цей табір може забезпечити проживанням і харчуванням 24 осіб. Є можливість використання території для таборування. Тут проводяться цікаві мандрівки по Горганах, в оселі пластуни проводять семінари на сучасні теми.

 

 
ВІДЕОРОЛИКИ

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЧЕТВЕРТОЇ ХВИЛІ МОБІЛІЗАЦІЇ

ДО ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Служба Судової охорони в Івано-Франківській області

Sluzhba-Sudovoyi-Ohorony.jpg Детальна інформація за посиланням

http://www.if.gov.ua/news/47820

До уваги!

 

Внутрішньо переміщені особи отримали можливість голосувати на місцевих виборах

 

Вебінар для підприємців «Рада бізнес-омбудсмена – реальні кейси захисту бізнесу у державних органах»
Пам'ятка громадянам України
Рекомендації населенню, потерпілому внаслідок повені,щодо заходів з профілактики інфекційних хвороб
В області працює «гаряча» телефонна лінія для громадян, які постраждали від негоди

 http://www.if.gov.ua/files/uploads/ote06302020jki.jpg

Районний штаб з ліквідації наслідків НС

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/24.03.jpg

Для інформування!
Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19
5656rek pidp5454

Оголошення

Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.
Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.

Про вибори голови районної ради

Про вибори заступника голови районної радиРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області