http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/title_rozh.gif      http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/logo1.png 

e-mail:24680382@mail.gov.ua 

14 Серпень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Офіційні сайти
_________________________

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/image001.jpg  

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2370/9

 

Рожнятівський районний суд

 

banner.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/logotype.png 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/drv_baner1.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/centr-zajnjatist.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/odpa.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/prez.jpg 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/uryad.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/vr.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/konst.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/rnbou2.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/niss.png

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/sud.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukr-nato.jpg

 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukrinf.gif


"Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території смт.Рожнятів"
 На головну / Сільські та селищні ради / Селищні ради / Рожнятівська

УКРАЇНА

Рожнятівськаселищна рада Рожнятівського району

Івано-Франківської області

шостого демократичного скликання

(двадцять п’ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 16 січня 2015 року                                                                                       смт. Рожнятів

№ 359 -25/2015

 

Про затвердження проекту

рішення Рожнятівської селищної ради

«Про обмеження реалізації алкогольних,

слабоалкогольних напоїв та пива

на території смт.Рожнятів».

 

Відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання та продажу пива та слабоалкогольних напоїв»,  «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 року № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 року № 1266 «Про затвердження Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом», постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 року № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення», розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1209-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року», Кодексу України про  адміністративні правопорушення, з метою реалізації в смт.Рожнятів державної політики щодо попередження вживання серед населення алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв і пива, визнання здоров’я людини найвищою соціальною цінністю та врегулювання правових відносин суб’єктів господарювання, сесія Рожнятівської селищної ради

 

 

 

 

 

В И Р І Ш И Л А :

 

Обмежити торгівлю алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території смт.Рожнятів у стаціонарних об’єктах торгівлі, малих архітектурних формах та у закладах торгівлі, розміщених в окремих будівлях, крім закладів ресторанного господарства, шляхом заборони їх реалізації у період з 22.00 години вечора до 10.00 години ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та свята.

1.    Дія цього рішення поширюється на всіх суб'єктів господарювання на території смт.Рожнятів незалежно від форм власності, які зареєстровані в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, отриману згідно з вимогами законодавства.

2.    Суб’єктам господарювання смт. Рожнятів рекомендувати інформувати покупців про прийняте Рожнятівською селищною радою рішення щодо заборони реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території смт. Рожнятів у період з 22.00 години вечора до 10.00 години ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та свята.

3.    Виконавчому комітету Рожнятівської селищної ради доручити довести вимоги цього рішення до відома всіх суб'єктів  підприємницької діяльності на території смт.Рожнятів, які підпадають під його дію.

4.     РожнятівськомуРВ УМВС України рекомендувати  активізувати роботу щодо посилення контролю за дотриманням вимог статей 178, 182 Кодексу України про адміністративні порушення з метою недопущення розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших заборонених законом місцях, появи в громадських місцях у нетверезому стані, сприяти захисту населення від шкідливого впливу шуму та дотриманню правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.

5.     Контролюючим органам  рекомендувати вживати заходів до суб’єктів господарювання смт.Рожнятів, які порушують заборону обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива, встановлену цим рішенням, шляхом звернення до  відповідного органу ліцензування з рекомендацією щодо позбавлення суб’єкта господарювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

6.     Органу, що здійснює видачу ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, рекомендувати здійснити проведення перевірок суб’єктів господарської діяльності смт.Рожнятів щодо виконання вимог цього рішення. Про результати таких перевірок інформувати виконавчий комітет Рожнятівськоїселищної ради.

7.      Cелищномуголові cмт.Рожнятівдоручити протягом місяця розробити та подати депутатам Рожятівської селищної раді на розгляд план заходів з реалізації цього рішення із залученням правоохоронних органів.

8.    Виконавчому комітету Рожнятівської селищної ради  доручити щоквартально надавати на розгляд депутатського корпусу Рожнятівської селищної ради звіт про виконання цього рішення.

9.    Виконавчому комітету Рожнятівської селищної ради  забезпечити офіційне оприлюднення цього рішення у засобах масової інформації комунальної форми власності.

10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань соціального захисту , охорони здоров я, освіти, молоді і спорту Рожнятівської селищної ради.

 

 

 

 

 

 

 

 

Селищний голова                                                                                            В.Мацевко

 

 

 

 

 

Аналізрегуляторного впливу

Підготовлений відповідно до вимог статей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»   постійною комісією з питань соціального захисту , охорони здоров я, освіти, молоді і спорту Рожнятівської селищної ради.

Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

Торгівля алкогольними, слабоалкогольними напоями та пива на даний момент в смт.Рожнятів  здійснюється цілодобово переважно у стаціонарних об’єктах торгівлі, малих архітектурних формах та у закладах торгівлі, розміщених в окремих будівлях, що становить загрозу здоров’ю населення, загостренню соціальних, правових, екологічних та економічних наслідків від алкоголізму, а отже може нанести суттєву шкоду всім віковим групам .  Проблема алкоголізму на даний час залишається актуальною та набуває все більш небезпечних для суспільства форм та проявів.

Порядок реалізації алкогольних напоїв в Україні регламентується законами України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Відповідно до ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування належить встановлення зручних для населення режимів роботи за погодженням з власниками розташованих на відповідній території підприємств та організацій сфери послуг незалежно від форм власності. З метою впровадження державної політики щодо попередження вживання серед дорослого населення, підлітків і молоді алкогольних напоїв назріла нагальна необхідність нормативного врегулювання цього питання.

За своїми ознаками цей проект рішення Рожнятівської селищної ради належить до регуляторних актів, оскільки регулює адміністративні та господарські відносини між суб’єктами господарювання, територіальною громадою селища Рожнятів та селищноюрадою.

Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою дотримання принципів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, проект рішення розроблено постійною комісією з питань соціального захисту , охорони здоров я, освіти, молоді і спорту Рожнятівської селищної ради.

для проведення процедури оприлюднення та обговорення.

 

Цілідержавного регулювання

1) впорядкування обігу алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива серед населення столиці;

2) удосконалення врегулювання правових відносин між суб’єктами господарювання та органами місцевої влади;

3) зниження споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива, попередження правопорушень, пов’язаних із зловживанням алкоголю;

4) стимулювання здорового способу життя.

Визначеннята оцінка всіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей, наведення аргументів щодо переваги обраного способу

Відповідно до вимог законів України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання та продажу пива та слабоалкогольних напоїв», постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 року № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 року № 1266 «Про затвердження Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом», постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 року № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення».  Закон України «Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і  тютюнових виробів» не дає повноважень місцевій владі встановлювати обмеження на торгівлю пива і алкогольних напоїв, окрім святкових днів та масових заходів.

Однак, враховуючи ситуацію зі зростанням алкоголізму в смт.Рожнятів та статистику правоохоронних органів, Рожнятівська селищна рада зобов’язана передбачити досягнення балансу інтересів підприємництва та населення у сфері профілактики та протидії проявам пияцтва й алкоголізму на території селища, усунення порушень громадського правопорядку у нічний час доби, культивування здорового способу життя.

Регуляторного акта, який діє на території смт.Рожнятів та метою якого є врегулювання обігу алкогольних напої, слабоалкогольних напоїв та пива з урахуванням потреб громади, досі немає.

Альтернативним способом врегулювання цієї проблематики могло б стати внесення змін до законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» шляхом введення більш жорстких вимог до місць торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом шляхом введення  заборони продажу зазначених груп товарів у тимчасових спорудах, передбачивши їх реалізацію виключно в стаціонарних закладах торгівлі. Також слід було б передбачити ширші повноваження органів місцевого самоврядування в частині регулювання зручного для населення режиму роботи підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг.

 

 

Визначення очікуваних результатів прийняття акта

Прийняття регуляторного акта сприятиме припиненню зростання алкогольної залежності серед населення, збереженню здоров’я жителів смт.Рожнятів, зменшенню рівня злочинності, забезпечить громадський спокій у нічний час.

Механізм реалізації мети та заходи, що забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

Проект регуляторного акту – рішення Рожнятівської селищної ради «Про  обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території смт.Рожнятів» буде оприлюднений з метою одержання зауважень і пропозицій громадськості.

Пропонується:

- обмежити торгівлю алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території смт. Рожнятів у стаціонарних об’єктах торгівлі, малих архітектурних формах та у закладах торгівлі, розміщених в окремих будівлях, крім закладів ресторанного господарства, шляхом заборони їх реалізації у період з 22.00 години вечора до 10.00 години ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та свята;

- поширити дію цього рішення на всіх суб'єктів господарювання на території смт.Рожнятів незалежно від форм власності, які зареєстровані в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, отриману згідно з вимогами законодавства;

- суб’єктам господарювання смт.Рожнятів рекомендувати інформувати покупців про прийняте Рожнятівською селищною радою рішення щодо заборони реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території смт.Рожнятів у період з 22.00 години вечора до 10.00 години ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та свята;

-  виконавчому комітету Рожнятівської селищної ради  доручити довести вимоги цього рішення до відома всіх суб'єктів  підприємницької діяльності на території смт.Рожнятів, які підпадають під його дію.

- Рожнятівському РВ УМВС України  рекомендувати активізувати роботу щодо посилення контролю за дотриманням вимог статей 178, 182 Кодексу про адміністративні порушення з метою недопущення розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших заборонених законом місцях, появи в громадських місцях у нетверезому стані, сприяти захисту населення від шкідливого впливу шуму та дотриманню правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях;

-  контролюючим органам  рекомендувати вживати заходів до суб’єктів господарювання смт.Рожнятів, які порушують заборону обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива, встановлених цим рішенням, шляхом звернення до  відповідного органу ліцензування з рекомендацією щодо позбавлення суб’єкта господарювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями;

-  органу, що здійснює видачу ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, рекомендувати здійснити проведення перевірок суб’єктів господарської діяльності смт.Рожнятів щодо виконання вимог цього рішення. Про результати таких перевірок інформувати виконавчий комітет Рожнятівської селищної ради ;

- селищному голові смт.Рожнятів рекомендувати протягом місяця розробити та подати на розгляд  сесії Рожнятівської селищної радіплан заходів з реалізації цього рішення із залученням правоохоронних органів;

- виконавчому комітету Рожнятівської селищної ради  доручити щоквартально надавати на розгляд депутатського корпусу Рожнятівської селищної ради звіт про виконання цього рішення.

Очікувані результати прийняття акта

Для населення смт.Рожнятів:

- збереження та покращення здоров’я;

- зменшення негативного впливу алкоголю на населення;

- зниження рівня злочинності.

Для Рожнятівської селищної ради:

- визнання здоров’я жителів смт.Рожнятів найвищою соціальною цінністю;

- реалізація державної політики щодо попередження вживання серед населення алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв і пива;

- дотримання громадського правопорядку, зменшення кількості правопорушень, скоєних в стані алкогольного сп’яніння;

- зменшення скарг від мешканців селища щодо порушення правил дотримання тиші в громадських місцях.

Для суб’єктів господарювання:

- підвищення культури обслуговування покупців;

- створення цивілізованих правил торгівлі алкогольною продукцією.

Термін дії регуляторного акта

При змінах у законодавстві України, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до нього будуть вноситись відповідні зміни та доповнення.

Термін дії запропонованого проекту регуляторного акта необмежений.

Ризик впливу зовнішніх чинників на дію регуляторного акта

Прийняття змін до законодавства України.

Відстеження результативності регуляторного акта у разі його прийняття

Базове, повторне та періодичне відстеження результативності цього регуляторного акта здійснюватиметься відповідно до вимог статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» на офіційному веб-сайті Рожнятівської РДА.

Для відстеження результативності регуляторного акта застосовуватимуться  статистичні дані, результати перевірок.

Пропозиціїта зауваження до проекту рішення Рожнятівської селищної ради і аналізу впливу регуляторного акта приймаються протягом 30 днів від дня його оприлюднення на офіційному веб-сайті Рожнятівської РДА на електронну пошту: rozhnyativ@i.ua, або письмово за адресою:  пл.Єдності,15 смт. Рожнятів. Контактнийтелефон : 2-01-65
ВІДЕОРОЛИКИ

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЧЕТВЕРТОЇ ХВИЛІ МОБІЛІЗАЦІЇ

ДО ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Важливо!

 

Вебінар для підприємців «Рада бізнес-омбудсмена – реальні кейси захисту бізнесу у державних органах»
Пам'ятка громадянам України
Рекомендації населенню, потерпілому внаслідок повені,щодо заходів з профілактики інфекційних хвороб
В області працює «гаряча» телефонна лінія для громадян, які постраждали від негоди

 http://www.if.gov.ua/files/uploads/ote06302020jki.jpg

Районний штаб з ліквідації наслідків НС

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/24.03.jpg

Для інформування!
Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19
5656rek pidp5454
ПОТРІБНА ДОПОМОГА !
ГАРЯЧА ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ для консультування осіб, які прибули з країн де реєструються випадки коронавірусної інфекції

 

Оголошення

Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.
Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.

Про вибори голови районної ради

Про вибори заступника голови районної радиРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області