http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/title_rozh.gif      http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/logo1.png 

e-mail:24680382@mail.gov.ua 

26 лютий 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Офіційні сайти
_________________________

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/image001.jpg  

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2370/9

 

Рожнятівський районний суд

 

banner.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/logotype.png 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/drv_baner1.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/centr-zajnjatist.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/odpa.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/prez.jpg 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/uryad.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/vr.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/konst.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/rnbou2.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/niss.png

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/sud.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukr-nato.jpg

 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukrinf.gif


Звіт ССД РДА за 2016 рік
 На головну / Служба у справах дітей (ССД)

Службою у справах дітей Рожнятівської райдержадміністрації протягом 2016 року основна увага спрямовувалась на реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки та піклування, влаштування в прийомні сім’ї, забезпечення контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері захисту прав дітей.

 

На виконання даної програми затверджений план на 2016 рік в сумі  556,840 тис. грн. З них на вирішення питання реалізації житлових прав, забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які його не мають або втратили з незалежних від них причин, в т.ч. на покращення матеріально-побутових умов проживання цих дітей - 448,0 тис. грн. З них 300,0 тис. грн. – асигнувань з обласного бюджету; на оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 63,8 тис. грн.

Станом на 31.12.2016 р. профінансовано 556,840 тис. грн.

 

         На первинному обліку служби у справах дітей Рожнятівської райдержадміністрації станом на 31.12.2016 року перебуває 60 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З них:

- 54 виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників;

- 2 - перебувають в державних закладах (мають важкі форми захворювання);

- 1 - перебуває в Міжрегіональному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей в Івано-Франківській області, с.Мединя;

- 2 – перебувають в Івано-Франківському центі соціально-психологічної реабілітації дітей;

- 1 дитина  виховується у прийомній сім’ї (м.Надвірна);

 

Служба у справах дітей основну увагу приділяє влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ї громадян. Сьогодні в Рожнятівському районі 91 % дітей даної категорії влаштовано саме в сім’ї громадян.

         Протягом звітного року 11 дітей набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. З них: 8 влаштовані під опіку, піклування (в сім’ї родичів, знайомих), 3 - в закладах соціально-психологічної реабілітації дітей (діти перебували в закладі ще до набуття статусу).

12 дітей знято з первинного обліку в зв’язку з досягненням повноліття.

         В Рожнятівському районі функціонує  5 прийомних сімей, в яких виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,які перебувають на первинному обліку в інших районах області.

         Прийомній дитині Зітинюк Вікторії 08 грудня виповнилося 18 років. В зв’язку із навчанням у ВНЗ вона продовжує виховуватись в прийомній сім’ї Тебешевських.

         У листопаді 2016 року прийомні батьки Гладенький В.В. та     Гладенька Л.В. звернулись із заявою про бажання довлаштувати в їхню сім’ю ще одну дитину. На підставі заяви та висновку РЦСССДМ, службою у справах дітей підготовлено висновок про доцільність поповнення даної прийомної сім’ї.

У лютому та вересні організовано та проведено семінари-навчання з опікунами, піклувальниками та прийомними батьками.

В березні 2016 року службою у справах дітей спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було підготовлено заявку про участь Рожнятівського району в проведенні експерименту щодо запровадження послуги патронату над дитиною, як альтернативи притулкам, центрам соціально-психологічної реабілітації та інтернатним закладам для дітей протягом 2016-2018 років.

 

На місцевому обліку дітей, які можуть бути усиновлені перебуває 3 дитини віком 11-17 років. З них: 1 дитина виховується в прийомній сім’ї, 2 – перебуває в інтернатних закладах (мають важкі форми захворювання). 

Станом на 31.12.2016 року на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 2 подружні пари. За звітній період з відповідного обліку знято  2 сім’ї в зв’язку з усиновленням дитини.

В Рожнятівському районі проживає 24 усиновлені дитини. Працівниками служби у справах дітей здійснюється нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей. Протягом 2016 року обстежено  6 сімей усиновлювачів та складено відповідні звіти. Фактів порушення прав дитини в сім’ях усиновлювачів не виявлено. Перевірка проводиться із збереженням таємниці усиновлення.

 

Одним із головних завдань служби у справах дітей є захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Із загальної кількості дітей зазначеної категорії 16 - дітей мають власне житло, 44 житло на праві користування. Над власним житлом дітей призначені опікуни.

15.03.2016 року питання щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування розглядалося на колегії райдержадміністрації.

Протягом 2016 року:

- для покращення матеріально-побутових умов проживання дитини-сироти Гнатишин Каріни Степанівни закуплено та передано вікна, двері броньовані вхідні, двері міжкімнатні на загальну вартість 15,0 тис. грн.;

- для покращення матеріально-побутових умов проживання дитини, позбавленої батьківського піклування Бойчук Лесі Миколаївни та особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування Бойчука Івана Миколайовича закуплено та передано металочерепицю та комплектуючі матеріали на загальну вартість 35,0 тис. грн.;

- для особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування Стефанишин Галини Ярославівни придбано кімнату в сімейному гуртожитку в м. Івано-Франківську вартістю 199,0 тис. грн. (49,0 тис. грн. з районного бюджету та 150,0 тис. грн. з обласного бюджету);

- для дитини-сироти Крюковського Максима Петровича придбано житло вартістю 199,0 тис. грн. (49,00 тис. грн. з районного бюджету та 150,0 тис. грн. з обласного бюджету).

 

Станом на кінець року на обліку служби у справах дітей перебуває 30 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, що проживають в 14 сім’ях. Протягом року взято на даний облік 15 дітей (причина взяття – проживання в сім’ї, в якій батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків). Знято з обліку 13 дітей. Зокрема: 7 – зникнення підстав взяття на облік, 1 – досягнення повноліття, 5 – переведення на первинний облік дітей, які залишилися без батьківського піклування.

На засіданнях координаційної ради  у справах дітей виносилися питання щодо неналежного виховання дітей, де розглянуто 4 сім’ї, в яких виховується 10 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Батьків попереджено про відповідальність за неналежне виховання та утримання дітей.

Протягом року 4 дітей даної категорії, були вилучені  із сімей в зв’язку із виникненням обставин, що загрожували життю та здоров’ю дітей (за рішеннями суду діти відібрані у батьків без позбавлення батьківських прав).

1 дитина була влаштована у Міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей в с. Мединя за заявою батька, пізніше – рішенням суду відібрана у батька без позбавлення батьківських прав та влаштована під опіку до бабусі.

Протягом року службою у справах дітей неодноразово обстежено умови проживання всіх дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

30 дітей даної категорії та 60 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування отримали великодній кошик від благодійників.

 

Станом на 31.12.2016 року на профілактичному обліку  Рожнятівського ВП перебуває 2 неповнолітні особи.

         З метою профілактики правопорушень та злочинності серед неповнолітніх службою у справах дітей протягом 2016 року проведено перевірку стану правовиховної роботи з дітьми у навчальних закладах та надано   методичну і практичну допомогу 20 загальноосвітнім школам району.           

Протягом аналізованого періоду працівниками служби у справах дітей  проведено 57  групових заходів, якими охоплено  1622 дітей по навчальних закладах району.

 З метою   профілактики негативних явищ в учнів­ському середовищі в загальноосвітніх школах району проводились тематичні бесіди, лекції, інтерлекції, диспути, вечори запитань і відповідей профілактичного характеру з метою попередження вчинення правопорушень дітьми, жорстокості та насильства серед дітей, вживання ними алкогольних виробів, тютюнопаління, поширення наркоманії  та інших шкідливих звичок, анкетування «Права, які мене захищають», «Підліток-вберегти від зла», «Молодь і шкідливі звички», тренінгові заняття: «Знаю свої права-виконую свої обов’язки», «Конвенція ООН про права дитини»,  «Молодь і шкідливі звички», «Права та обов’язки громадян України», «Права та обов’язки громадян України. Злочин та відповідальність», «Відповідальність неповнолітніх за скоєні злочини». Під час проведення заходів розповсюджено профілактичну літературу: «Здоровий спосіб життя – за і проти», «Твоє право на щасливе дитинство», «Дитина без насильства», «Обери здоровий спосіб життя», «Конвенція ООН про права дитини», «Наркоманія – проблеми сьогодення. Твоя доля у твоїх руках», «Шкідливі звички», «Норми і правила поведінки підлітка в суспільстві».

  Службою у справах дітей розповсюджено буклети на тему: «Дитина: права і обов’язки», «Скажімо наркотикам – ні. Твоє майбутнє в твоїх руках», «Алкоголь і алкоголізм, їх шкідливий вплив», «Не куріть, це шкодить вашому здоров’ю», які розповсюджено серед учнів загальноосвітніх закладів району. Також розповсюджено плакати: “Виховна робота, Діти за здоровий спосіб життя, “Права і правила” “Конвенція ООН про Права Дитини”.

           На виконання розпорядження голови райдержадміністрації № 32 від 03.02.2016 р. «Про організацію проведення профілактичної роботи щодо реалізації державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню  правопорушень неповнолітніми в 2016 році» з метою попередження вчинення неповнолітніми правопорушень, зловживання ними алкогольних напоїв та тютюнових виробів службою у справах дітей  спільно з відділенням поліції, районною лікарнею, відділами освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, РЦСССДМ  проведено 27 профілактичних рейдів-перевірок. Здійснено  перевірку роботи торгових підприємств, комп’ютерних клубів  на питання перебування в них неповнолітніх під час навчання, у вечірній та нічний час. Під час проведення рейдів виявлено 52 дітей, які перебували в підприємствах торгівлі, закладах громадського харчування після 23.00 год., перебували на ринку без супроводу дорослих під час навчального процесу. Попереджено батьків – 29. Ініційовано притягнення до відповідальності 23 батьків. Працівниками відділення поліції  виявлено 6 порушення правил торгівлі спиртними та тютюновими виробами серед неповнолітніх (складено протоколи).

 

Служба у справах дітей забезпечувала роботу координаційної ради у справах дітей та комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації.

Протягом 2016 року відбулося 7 засідань координаційної ради, на яких розглянуто 22 питання:

- про стан підліткової  злочинності та бездоглядності у 2015 р. та проблемні питання щодо її профілактики у 2016 р.

- про реалізацію у 2016 році районної цільової програми соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на 2016-2020 роки (заплановані заходи)

- про організацію роботи з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах, попередження жорстокого поводження з дітьми, насилля над ними;

- про попередження дитячої бездоглядності та безпритульності;

- про стан виконання у І півріччі 2016 року районної цільової програми соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на 2016-2020 роки;

- про дотримання чинного законодавства щодо праці та працевлаштування неповнолітніх;

- про стан роботи щодо усиновлення дітей, влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до прийомних сімей, дотримання прав дітей в згаданих сім’ях;

- про захист житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- про неналежне ставлення до виховання та утримання дітей;

- про погодження на відрахування неповнолітньої з числа студентів навчального закладу.

З даних питань прийнято рішення, хід виконання яких контролюється працівниками служби у справах дітей.

 

Протягом звітного періоду проведено 15 засідань комісій з питань захисту прав дітей, на яких розглянуто 77 питань. А саме:

-         встановлення порядку участі батька у вихованні дитини – 13;

-         доцільності позбавлення батьківських прав - 22;

-         доцільності відібрання дітей без позбавлення батьківських прав - 5 ;

-         визначення місця проживання дітей - 1;

-         присвоєння прізвища новонародженій дитині - 1 ;

-         надання дозволів з питань збереження житлових і майнових прав дітей – 29;

-         про поставлення на облік дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах - 3;

-         про взяття під супровід сімей, в яких проживають діти, які перебувають в складних життєвих обставинах – 1;

-         про влаштування дітей в Надвірнянський будинок дитини – 1;

-         звіт про функціонування прийомних сімей – 1;

 

 А також затверджено 59 індивідуальних планів соціально-правового захисту дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

 Службою у справах дітей взято  участь у 49  судових справах, де розглядались питання захисту прав та законних інтересів дітей.-

З них:

- усиновлення – 1;

- внутрісімейне усиновлення – 2;

- позбавлення батьківських прав – 22;

- відібрання без позбавлення батьківських прав – 5;

- визначення місця проживання – 2;

- тимчасовий виїзд дитини за кордон – 4;

- захист житлових та майнових прав дітей – 8;

- кримінальні справи щодо дітей – 5 (досудові звіти служба у справах дітей не готувала);

 

Службою у справах дітей подано 5 позовів щодо відібрання малолітніх дітей у батьків без позбавлення батьківських прав. З яких, 4 – задоволено, 1 - перебуває на розгляді.

Протягом 2016 року до служби у справах дітей надійшло 58 звернень громадян. Всі звернення були опрацьовані, проводились особисті зустрічі з заявниками, за результатами розгляду вживалися відповідні заходи по захисту законних прав дітей.

 

 

 

 

 

Основні заходи, проведені службою у справах дітей

 

Впродовж 2016 службою у справах дітей спільно з відділом освіти, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором молоді та спорту, районним будинком дитячої та юнацької творчості, громадською організацією «Бойківський Рух Рожнятівщини» розроблено, організовано та проведено ряд заходів, спрямованих  на покращення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності. А саме:

- 26.02.2016 року будинком дитячої та юнацької творчості спільно із службою у справах дітей, сектором молоді та спорту в смт. Рожнятів організовано та проведено інтелектуальну гру для лідерів шкіл «Що? Де? Коли?»;

- 21.03.2016 року за підтримки громадської організації «Бойківський Рух Рожнятівщини» службою у справах дітей  організовано  екскурсійну поїздку в м. Львів  на перегляд футбольного матчу чемпіонату України;

- в березні 2016 року службою у справах дітей взято участь в районному фестивалі творчості «Повір у себе» для дітей із функціональними обмеженнями, який організований РЦСССДМ;

- 17.04.2016 р. Організовано екскурсію для 40 дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в м. Ужгород та м. Мукачево Закарпатської області;

- у квітні 2016 р. працівники служби у справах дітей долучилися до проведення  районної парафіяльної спартакіади з футболу, шахів, шашок та тенісу;

- 15.05.2016 р. для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей воїнів АТО організовано та проведено захід за участі мультиплікаторів з Литви;

- 01.06.2016 р.н., спільно з будинком дитячої та юнацької творчості організовано та проведено захід присвячений Дню захисту дітей «Ми надія твоя Україно», до участі в якому взяло участь 180 дітей;

- 23.08.2016 р., спільно з відділом освіти організовано та проведено урочисту ходу з нагоди Дня прапора в Україні;

- 01.10.2016 р., з нагоди відзначення Дня усиновлення організовано та проведено поїздку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в м. Івано-Франківськ на перегляд мультфільму «Лелеки» в кінотеатрі «Люм’єр», організовано краєзнавчу екскурсію містом;

З нагоди відзначення Всесвітнього Дня дитини:

- 18.11.2016 р. в Перегінській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат проведено майстер-клас з вихованцями закладу по виготовленню  художніх виробів, закуплено подарунки для художньої творчості;

- 22.11.2016 р., спільно з районним будинком дитячої та юнацької творчості проведено тренінг на правовиховну тематику для лідерів учнівського самоврядування «Мандри дітей з країни Айох»;

- з нагоди святкування Дня Святого Миколая спільно з районним будинком дитячої та юнацької творчості 20.12.2016 р., проведено майстер-клас з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування по виготовленню новорічних іграшок та за сприяння відділу освіти організовано районне свято - театралізована, естрадно-циркова шоу-вистава «Головна Новорічна Казка Міста», яку мали змогу безкоштовно переглянути 500 дітей Рожнятівщини;

- 27-29.12.16 р., організовано екскурсійну поїздку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в м. Київ.

 

Інформація про проведену роботу служби у справах дітей висвітлюється в районній газеті «Новини Підгір’я»,  Інтернет-сторінці райдержадміністрації. Зокрема за звітний період в районній газеті «Новини Підгір’я» опубліковано 13 статей та 12 інформації – на сайті районної державної адміністрації.

 

 

 

 Начальник служби

 у справах дітей                                                                        В.Попович   
ВІДЕОРОЛИКИ

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЧЕТВЕРТОЇ ХВИЛІ МОБІЛІЗАЦІЇ

ДО ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

БЕЗКОШТОВНА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» ГО «Донбас СОС»

 

Оголошення!

Про публічний звіт голови Рожнятівської районної державної адміністрації  за підсумками роботи  у 2019 році Ірини Люклян.

Важливо!

Про зміни в електронному декларуванні, які вводяться в дію 1 січня 2020 року

Вже час готуватися до щорічного декларування

Розробляється проект Стратегії розвитку Івано-Франківської області

Розробляється проект Стратегії розвитку Івано-Франківської області

Оголошення!
Результати проведення конкурсу!
Оголошення!

Проект документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку .

 Повідомлення про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку

Набір на військову службу за контрактом!
Оголошення про набір громадян на військову службу за контрактом
Важливо!

Інформація про  Центр допомоги учасникам АТО

Зміни одне життя!
banner
Прозорро
banner

Оголошення

Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.
Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.

Про вибори голови районної ради

Про вибори заступника голови районної радиРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області