Ботулізм
Україну накрив наймасовіший за останні роки спалах ботулізму. За півроку ботулізм діагностували у понад 70 людей з різних областей, з них 9 загинули.
Ботулізм - це важке токсикоінфекційне захворювання, яке викликається, продуктами, зараженими паличками ботулізму.в результаті якого відбувається ураження нервової системи.
При зараженні ботулізмом спостерігається блювота, діарея, слідом здуття живота, запор і затримка сечовипускання. Порушується зір - в очах каламутніє або двоїться, можуть розширюватися зіниці. Хворий відчуває м'язову слабкість, у нього відбуваються паралічі, ураження лицьового нерва. Також симптомами ботулізму є сухість у роті, порушення ковтання, гугнявість голосу. Зараження супроводжується підвищенням температури тіла, прискореним диханням, тахікардією, підвищенням кров'яного тиску, блідістю шкіри.
Заразитися ботулізмом можна через їжу і воду, а також при попаданні в організм аерозолів, що містять найсильнішу органічну отруту ботулотоксин. Ботулотоксин також міститься в піску і грунті. В основному зараження відбувається через вживання в'яленої, копченої та солоної риби, рибних, м'ясних, грибних і овочевих консервів, ковбаси і м'ясних продуктів у вакуумній упаковці, неочищеної картоплі, наприклад, запеченої у фользі. Відрізнити інфіковані продукти від якісних неможливо.
Уразливі місця - це слизові оболонки дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту, рани, пошкоджена шкіра і легені.
Від людини до людини інфекція не передається.
Імунітет після перенесеного захворювання не розвивається.
Завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень
Рожнятівського РВ ДУ ІФ ОЛЦ МОЗУ Косар Т. І.
Фельдшер санітарний Рожнятівського
РВ ДУ ІФ ОЛЦ МОЗУ Гуцул О. В.