http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/title_rozh.gif      http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/logo1.png 

e-mail:24680382@mail.gov.ua 

24 січень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Офіційні сайти
_________________________

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/image001.jpg  

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2370/9

 

Рожнятівський районний суд

 

banner.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/logotype.png 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/drv_baner1.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/centr-zajnjatist.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/odpa.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/prez.jpg 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/uryad.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/vr.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/konst.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/rnbou2.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/niss.png

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/sud.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukr-nato.jpg

 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukrinf.gif


Порядок розлучення з громадянами іноземних держав
 На головну / Безоплатна правова допомога / Новини 2017

 Рожнятівське бюро правової допомоги консультує:

 

Порядок розлучення з громадянами іноземних держав

 

       Найчастіше розлучення з іноземцем - нескладний процес. У цьому випадку оформлення розриву шлюбного союзу здійснюється за законодавством тієї країни, в якій він проводитиметься. В Україні це відбувається двома способами:

·         Через РАГС, якщо немає дитини, і рішення приймається за обопільною згодою.

·         Через судову інстанцію, якщо є діти і рішення прийнято чоловіком і дружиною або тільки одним шлюбним супутником.

               Але ця подія, якщо відбувається на території іншої країни, тягне за собою ланцюжок труднощів. Найчастіше вони стосуються спільних дітей. Розлучитися з іноземцем - не означає уникнути проблем. Якщо шлюборозлучний процес здійснений за кордоном, іноземний батько може залишити дитину з собою. Такі приклади відомі у Франції, Німеччині, Йорданії. Якщо діти залишилися з матір'ю, батько з іншої держави може залишити їх без фінансової допомоги (виплат аліментів). І це не поодинокі випадки. Все більше і більше українських матерів стикаються з ігноруванням своїх прав з боку колишнього чоловіка з іноземним громадянством.

               Щоб уникнути подібних ситуацій експерти дають наступні рекомендації. По-перше, реєструвати стосунки найкраще на території України. При цьому необхідно скласти шлюбний контракт, який визначає майнові відносини. Запевнити документ потрібно нотаріусом. В іншому випадку він не матиме юридичної сили. По-друге, якщо все ж дитина народжується в іншій державі, то необхідно отримати Свідоцтво про народження громадянина України в посольстві. Маючи подвійне громадянство, по виконанні 18 років, він зможе самостійно вирішити, де жити.

               Якщо розлучення не уникнути, а іноземний чоловік відмовляється дотримуватися ваші права, тоді питання потрібно вирішувати в юридичній площині. Якщо сімейний проект завершений не успішно або зазнає краху, то без допомоги професіоналів тут не обійтися. Існує поширена думка, що для розлучення необхідна фактична присутність іноземця в залі суду. Природно, якщо у нього з'явиться бажання трохи полегшити роботу судової системи та прискорити прийняття остаточного рішення, тоді він може з'явитися на слухання. Але якщо існує ряд об'єктивних причин, що перешкоджають його приїзду на територію України, тоді справа може розглядатися заочно, без присутності однієї зі сторін. Всього існує три законні способи розриву шлюбних уз з громадянином іншої країни.

               Перший. Він повністю ґрунтується на 106 статті СКУ, в пунктах якій прописується, що якщо сімейна пара не має спільних дітей і має в своєму розпорядженні обопільним бажанням повністю розірвати шлюбні відносини, тоді для досягнення цієї мети їм необхідно подати відповідну заяву в найближчий до місця прописки або реального проживання РАГС. У тій же статті існує норма, що якщо один з членів подружжя через об'єктивні причини не має можливості самостійно подати заяву, то це може зробити інший чоловік. Потрібно тільки отримати нотаріальне завірення і нічого більше.

               Грунтуючись на правових нормах, державними органами буде підготовлений зразок заяви про розірвання шлюбних відносин зі стороною змінила місце проживання на іншу країну, який передаються постійно проживає за межами України дружину. Воно повинно бути послідовно заповнене і завірено нотаріальними службами іншої держави. Після цього воно пересилається проживає на території України дружину, перекладається, також завіряється за допомогою нотаріуса і передається в органи РАЦСу. Коли обидві заяви отримані, вносяться відповідні замітки в облікові журнали і шлюб вважається розірваним.

               Другий. 109 статтею СКУ передбачається схожа на перший варіант послідовність дій. Ось тільки передаються вони в компетентні судові інстанції. Крім заяв до позову повинен додаватися двосторонній договір, укладений між подружжям на право користування і розділ спільно нажитого майна, місця проживання спільних дітей, розмір щомісячних аліментних виплат і багато іншого. Природно, договір засвідчується нотаріальною службою. Судовий розгляд вимагає великих витрат часу і сил, а також кваліфікованої юридичної консультації. Це твердження справедливе для обох сторін. Важливим момент вважається той факт, що розірвання шлюбу буде проходити за законами тієї країни, в якій розглядається справа. Тому якщо подружжя не прийшли до спільного рішення про остаточне припинення шлюбу і не можуть вирішити питання дітей і майна, має сенс першим подати односторонній позов до суду за місцем проживання. Це дозволить заручитися підтримкою законодавчого поля своєї країни.

               Третій. Шлюб може бути анульований на підставі 110 статті СКУ. Дотримуючись її нормам, шлюбні відносини можуть бути розірвані в односторонньому порядку. Достатньо буде лише подати позовну заяву до судових органів.

               Можна згадати один з випадків, який досить часто можна зустріти на практиці, коли громадянка нашої держави проводить реєстрацію одруження з іноземцем на території України, але переїжджає на постійне місце проживання в іншу країну. Після якоїсь кількості років спільного життя громадянка нашої країни повертається назад і намагається розірвати раніше зареєстрований шлюб. І тут-то вона і стикається з усіма труднощами такого шлюборозлучного процесу. Їй залишається лише вибрати один з перерахованих вище варіантів, і поступово йти до своєї мети.
ВІДЕОРОЛИКИ

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЧЕТВЕРТОЇ ХВИЛІ МОБІЛІЗАЦІЇ

ДО ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Оголошення!

Увага! Оголошується обласний конкурс на присвоєння звання “Кращий роботодавець року”.

Заява

Важливо!

Про зміни в електронному декларуванні, які вводяться в дію 1 січня 2020 року

Вже час готуватися до щорічного декларування

Розробляється проект Стратегії розвитку Івано-Франківської області

Розробляється проект Стратегії розвитку Івано-Франківської області

Оголошення!
Результати проведення конкурсу!
Оголошення!

Проект документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку .

 Повідомлення про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку

Набір на військову службу за контрактом!
Оголошення про набір громадян на військову службу за контрактом
Важливо!

Інформація про  Центр допомоги учасникам АТО

Зміни одне життя!
banner
Прозорро
banner
Захистимо Україну разом

banner

Оголошення

Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.
Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.

Про вибори голови районної ради

Про вибори заступника голови районної радиРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області