http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/title_rozh.gif      http://ww2.if.gov.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/title/logo1.png 

e-mail:24680382@mail.gov.ua 

2 Червень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Офіційні сайти
_________________________

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/image001.jpg  

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/2370/9

 

Рожнятівський районний суд

 

banner.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/logotype.png 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/drv_baner1.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/centr-zajnjatist.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/odpa.gif

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/prez.jpg 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/uryad.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/vr.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/konst.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/rnbou2.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/niss.png

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/sud.jpg

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukr-nato.jpg

 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/rojnyatynska/ua/ban_left/ukrinf.gif


Порядок отримання спадщини
 На головну / Безоплатна правова допомога / Новини 2018 р.

 

 

Спадкуванням є перехід прав та обов’язків спадщини від фізичної особи, яка померла – спадкодавця, до інших осіб – спадкоємців. Спадкоємець повинен дотримуватися певних правил оформлення спадщини, навіть, якщо на його ім’я складено заповіт. Нерідкі також випадки, коли люди витрачають безліч часу і коштів у нотаріуса, за вказівками останнього, надають не такі документи, або документи з помилками. Іноді простіше звернутися за допомогою до досвідченого адвоката, який займається оформленням такого роду документації, знає як має діяти той чи інший нотаріус, та що зробити щоб нотаріус діяв виключно у правовому полі. Звичайно можна почитати законодавчі акти, які регулюють спадкові правовідносини – Цивільний кодекс України, Податковий кодекс України, Закон «Про нотаріат», Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, та інші, але є основні питання на які слід звертати увагу при спадкуванні:
–          Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Факт смерті і час відкриття спадщини  перевіряється  шляхом витребовування від спадкоємця свідоцтва про смерть, виданого відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану.
–          Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо спадкодавець, якому належало майно на території України, мав останнє місце проживання на території іноземної держави, місце відкриття спадщини визначається на підставі Закону України „Про міжнародне приватне право”. Місце відкриття спадщини підтверджується  довідкою про реєстрацію постійного місця проживання спадкодавця.
–          Спадкова справа заводиться нотаріусом за місцем відкриття спадщини на підставі поданої першою заяви про прийняття спадщини. Номер спадковій справі присвоюється один раз.
–          Щоб не допустити пропуску шестимісячного строку для прийняття спадщини, нотаріус роз’яснює спадкоємцям право подачі заяви про прийняття спадщини чи відмову від її прийняття.
 Але на даний час існує Постанова №6-1320цс17 Верховного Суду України, яка прийнята 23 серпня 2017 р. та дозволяє спадкоємцям збільшити термін прийняття спадщини. У Постанові сформульовано правові висновки щодо застосування судами ч. 3 ст. 1272 Цивільного Кодексу України, які полягають у наступному:
1.       Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на право спадкування особами, визначені у заповіті. Право на спадщину виникає з моменту її відкриття, і закон зобов’язує спадкоємця, який постійно не проживав зі спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
2.       Відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини (об’єктивні, непереборні та істотні труднощі), суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
3.       Правила  частини третьої 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини визнані судом поважними.
4.       Відповідно до статті 63 Закону України «Про нотаріат» державний нотаріус, який одержав від спадкоємців повідомлення про відкриття спадщини, зобов’язаний повідомити про це тих спадкоємців, місце проживання або роботи яких йому відоме. Державний нотаріус може також зробити виклик спадкоємців шляхом публічного оголошення або повідомлення про це у пресі, що необхідно судам дослідити.
5.       Згідно пункту 209 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 3 березня 2004 року № 20/5 при підготовці до видачі свідоцтва про право на спадщину за законом або заповітом нотаріус за даними Спадкового реєстру перевіряє наявність спадкової справи, спадкового договору, заповіту..
            З аналізу судової практики розгляду таких спорів випливає, що суди переважно ухвалюють рішення про задоволення позовних вимог спадкоємця та визначають такому спадкоємцю додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини. Однак, у випадку коли інший спадкоємець, відповідач по справі, заперечує проти позову, то позивачеві необхідно суду надати докази про поважність причин пропуску ним строку для подання заяви про прийняття спадщини.
 
 

 

                   
ВІДЕОРОЛИКИ

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЧЕТВЕРТОЇ ХВИЛІ МОБІЛІЗАЦІЇ

ДО ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Важливо!

 

Районний штаб з ліквідації наслідків НС

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/24.03.jpg

Для інформування!
Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19
5656rek pidp5454
ПОТРІБНА ДОПОМОГА !
ГАРЯЧА ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ для консультування осіб, які прибули з країн де реєструються випадки коронавірусної інфекції

 

Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV

 http://ww2.if.gov.ua/data/upload/public_embed/dolynska/ua/3021/2

До уваги громадян!Контакти сімейних лікарів!

 

Увага конкурс!

Конкурси на право здійснення перевезення пасажирів.

Оголошення!
Роз'яснення щодо зміни подачі документації із землеустрою.

Оголошення

Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.
Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів Рожнятівського району.

Про вибори голови районної ради

Про вибори заступника голови районної радиРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області