Що треба знати про вітряну віспу
Вітрянка або вітряна віспа - це гостре інфекційне захворювання, до якого дуже сприйнятливі діти, особливо діти раннього дитячого віку, найчастіше від 1 до 10 років.
Як можна захворіти на вітрянку?
Збудник вітряної віспи поширюється повітряно-крапельним шляхом. Тому зараження через третіх осіб і предмети догляду практично неможливо. Джерелом зараження є хворий на вітряну віспу. У випадках, коли захворює вагітна жінка, можлива трансплацентарна передача інфекції плоду. Зараження в ранні терміни вагітності може викликати формування пороків розвитку плода, в пізні - передчасні пологи, мертвонародження або важку генералізовану форму хвороби у новонародженого.
Як проявляється вітряна віспа?
Інкубаційний період, тобто період від контакту з хворою людиною до появи перших ознак захворювання, при вітряній віспі становить 11-23 дні. Хвороба починається гостро, з підвищення температури тіла і висипань. На обличчі, тулубі, кінцівках з'являються червоні плями, потім на їх місці - пухирці розміром 2-5мм. Дуже характерно для вітряної віспи те, що висипання з'являються і на волосистій частині голови. Також висипання з'являються на слизових оболонках. Долоні і підошви не пошкоджуються. Висипання з'являються хвилеподібно, через що на одній і ті ж ділянці є елементи висипання на всіх стадіях розвитку. На місці пухирців після розсмоктування рідини формуються поверхневі скоринки, після відпадання яких не залишається рубець. При розчісуванні бульбашки можуть інфікуватися бактеріальною флорою з розвитком глибших пустульозних елементів з наступним формуванням на їх місці рубців.
Після хвороби залишається стійкий імунітет.
Дуже важлива ізоляція хворої дитини і постільний режим. Ізоляція триває до 5 днів від дня останнього висипання. Це допоможе уникнути інфікування інших дітей і виникнення ускладнень.
Рожнятівська районна філія ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗ України»